Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

trandolf

szacuneczek dla twojego gotowca odnosnie INPA na win7. zrobilem tak jak w opisie i wszytsko dziala poprawnie. polecam :cool2:

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Owszem nie ma E90 bo jest to starsza wersja INPA. Z linku w podpisie można ściągnąć wersje obsługującą E90, ale to już do samodzielnej instalacji, a INPA nazywa się "INPA_EA-90X.rar". W wolnej chwili dodam taką wersję na VMWARE jako gotowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trandolf a co podpowiesz z problemem prawidłowego podłączenia kabla? męczę się z DISem. Miałem już postawiony na kompie sposobem Nerwusa ale po reinstalu nie mogę sobie poradzić i dlatego chciałem skorzystać z twojego gotowca ale też jest coś nie tak.

tak jak pisałem kabel znajduje, w menadżerze urządzeń pojawia się port jest OK ale INPA go nie widzi????

 

pozdr

Edytowane przez kamyk_k1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trochę dziwna sprawa, skoro gotowiec ode mnie, kabel ustawiony na COM1 to powinno działać! Podejdź do auta i wepnij wtyczkę do gniazda zobacz czy wtedy będzie wykrywać. Możliwe, że Twój kabel osobno wykrywa wpięcie w gniazdo jako pierwszą kontrolkę i włączenie zapłonu jako drugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś z tym kablem sterowników? Bo możliwe, że te co są zintegrowane z WINXP nie pasują do Twojego kabla i wystarczy zainstalować nowe, które dostałeś z kablem. Sprzedający powinien Cię także wyposażyć w instrukcję instalacji, jeśli potrzebne są specjalne ustawienia w INPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. sterowniki do fejsa mam - nawet zainstalowany i z INPA zainstalowaną bezpośrednio pod win 7 wszystko działa. problem mam tylko z DISem i dlatego chciałem skorzystać z twojego gotowca. ale na obrazie z XP chyba nie mogę sam wybrać sterownika fejsa?? sorry jeśli mieszam. ew. pisz na priv żeby nie zaśmiecać.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać sterownika nie możesz bo się WINXP nie zapyta bo domyślnie wybierze ten co jest zainstalowany, ale zawsze możesz zaktualizować sterownik na ten co dostałeś z kablem. Wszystko do wykonania w menadżerze urządzeń WINXP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. U mnie występuje inny problem.Pobrałem pliki od kol."Trandolfa" i instalacja

przebiegła pomyślnie na VMware, tylko instalacja fejsu w porcie wszystko

komplikuje, a mianowicie wywala komunikat:"WYSTĄPIŁ PROBLEM PODZAS

INSTALACJI SPRZĘTU. TWÓJ SPRZĘT MOŻE NIE DZIAŁAĆ PRAWIDŁOWO", i

uruchamia się KREATOR ZNAJDOWANIA NOWEGO SPRZĘTU, który próbuje

instalować sterownik. Po przeszukaniu wywala komunikat:"Potrzebny

jest plik 'ftdibus.sys' z FTDI USB Drivers Disk". Skąd

pobrać ten sterownik, i co dalej z tym działać? Czy w którejś wersji INPA

występuje w bazie E39, silnik 2.0d( chyba m47)?

Fejsik jest renomowanej "firmy" MADE IN NERWUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trandolf ja wrócę jeszcze do mojego problemu...a więc tak - zrobiłem tak jak mówiłeś tzn. aktualizacja sterownika + mój sterownik i INPA działa. Mimo, że ani battery ani ignition się nie świecą wiem, że działa bo poprzez model E60 wlazłem i odczyt errorsów zrobiłem. Ucieszony odpaliłem DISA i tu zonk :duh: . DIS dalej ma problem z komunikacją błąd 200.133 comunication error i tyle. Co z tym zrobić ?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz odczytywania błędów robiłeś coś jeszcze w aucie? np podgląd parametrów silnika na żywo? Bo coś nie chce mi się wierzyć, że INPA działa normalnie z dwoma białymi kontrolkami. A do poprawnego działania DIS-a jest wymagane poprawne działanie INPA, jak wiesz oprócz emulatora dla DIS-a odpalasz też plik "IFHSrv32.exe". Jeśli firewalle masz powyłączane wszystko skonfigurowane jak należy (szczególnie sieć w VMWARE) wymienione programy odpalone i przede wszystkim działającą INPA to oba gotowce muszą zadziałać. Jeśli jednak by się okazało, że INPA działa normalnie bez obsługi tych kontrolek, to nie mam pojęcia jak odpalić wtedy DIS-a bo z tego co się orientuje DIS tego wymaga!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy instalka nie działa jak powinna ? Gdy już mam zakładki "home" i "INPA" i chcę dołożyć plik z "DIS-v57_kod" to w oknie wyboru po otwarciu foldera "DIS-v57_kod", nie mam nic. Program domyślnie chce otworzyć plik typu vmx lub vmtm a plik "DIS-v57_kod" jest plikiem typu nvram, którego nie ma na rozwijanej liście. Gdy rozwinę listę, każę pokazać "wszystkie pliki" i go wskażę, wyskakuje ekran jak poniżej.

 

http://img832.imageshack.us/i/file1x.jpg/

 

Co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypakowanym folderze powinien być plik *.vmx. Bez niego nie zaimportujesz ani nie otworzysz wirtualnej maszyny. Spróbuj jeszcze raz wszystko wypakować i zobacz za pomocą wiersza poleceń jakie masz rozszerzenia plików w folderze z DIS-em musi być tam plik *.vmx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.