Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

SSS z gotowca nie chce współpracować ze mną :-(

Bez względu na to, czy w usb jest fejs, czy go nie ma, w prawym górnym rogu SSS'a terminal 15 i 30 pokazuje napięcie 14V,

czy to jest normalne w SSS'ie?

Generalnie ikonki w prawym górnym rogu SSS'a nie reagują na obecność fejsa i uruchomienie maszyny z IFHSrv32.

 

 

Kolego Trandolf, może kilka obrazków z ustawieniami IP na poszczególnych maszynach....., prosimy :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wirtualna maszyna z INPA ma mieć ustawione IP 192.168.68.1. INPA ma działać i ma być możliwe diagnozowanie auta, bez tego nie ma co próbować działania z SSS-em. Jak INPA działa to wyłączamy ja i uruchamiamy na tej maszynie IFHSRV32.exe. Tak uruchomioną maszynę zostawiasz i dopiero wtedy włączasz SSS-a. W tym czasie nie odpinasz kabelka ani nie wyłączasz maszynki z INPA. Jeśli INPA działała i interfejsy są poprawnie skonfigurowane, a żaden firewall nie blokuje niczego, to nie ma "bata" żeby nie zadziałało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trandolf, mógłbyś nieco jasniej powiedzieć o punktach

 

2. Zmieniamy adres IP wirtualnej karty sieciowej WMWARE w WIN7 czyli na naszym komputerze na 192.168.68.100

3. Zmieniamy adres IP na wirtualnej maszynce z INPA na 192.168.68.1

 

Wydaje mi się, że prawidło zmieniam adresy IP. Pierwszy adres podaje w karcie sieciowej o nazwie Wmare ... 1. Drugi podaje w Wmare .. 7. Czy jakos tak. Wszystkie robie w Win7, nie w wirtualnych systemach. Czy dobrze robie? Wyjaśnij mi proszę który adres, dla któej karty i w ktorym miejscu wpisać.

 

Kolejny problem, to 6. Uruchamiamy program „IFHSrv32” z pulpitu wirtualnej maszynki INPA. Nie mam takiego pliku na pulpicie w twoim obrazie z inpa. Gdzie go znajde? Czy podczas uruchamiania SSS, ma byc uruchomiony rowniez obraz z INPA? JEzeli tak, bo tak zrozumiałem twoj opis, to czy czy sam program INPA w obrazie ma być uruchomiony? Czy ma byc tlyko uruchomiony system z inpa, ale bez uruchamia samego programu, chyba ze do przetestowania czy kabel dziala?

 

Siedze juz 3 weekend nad odpaleniem SSS, i niestety przy kazdej probie polaczenia z samochodem mam blad polaczenia. Dzieki z góry za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zmieniamy adres IP wirtualnej karty sieciowej WMWARE w WIN7 czyli na naszym komputerze na 192.168.68.100

W tym punkcie głownie chodzi o to, aby wirtualny interfejs, który zostaje stworzony podczas instalacji programu VMWARE na komputerze z systemem WIN7, nie wchodził w konflikt z wirtualnymi interfejsami z wirtualnych maszyn. Czyli na WIN7 wchodzimy do ustawień sieciowych i na interfejsie VMWARE ustawiasz jakiekolwiek IP z podsieci 192.168.68.0 ja podałem np 192.168.68.100.

3. Zmieniamy adres IP na wirtualnej maszynce z INPA na 192.168.68.1

Tutaj uruchamiasz gotowca z INPA i WINXP na pokładzie, tam w ustawieniach sieciowych WINXP zmieniasz IP interfejsu sieciowego na 192.168.68.1. Czyli ustawiasz w "środku" wirtualnej maszyny.

6. Uruchamiamy program „IFHSrv32” z pulpitu wirtualnej maszynki INPA.

Jeśli ściągnąłeś gotowca to na pulpicie tego gotowca powinien być skrót "Skrót do IFHSrv32" Jeśli sam tworzyłeś tą wirtualną maszynę, lub ściągnąłeś tą pierwszą wersję gotowca, to program ten znajdziesz w "C:\EDIABAS\Bin"

Chyba coś musiałem się źle wyrazić w tych opisach. Musisz zrobić tak:

1. Uruchamiasz wirtualną maszynkę z INPA i WINXP na pokładzie(gotowiec ode mnie)

2. Podpinasz kabel, sprawdzasz czy został wykryty i czy działa poprawnie INPA, np podczas odczytywania błędów.

3. Wyłączasz INPA(program), uruchamiasz IFHSrv32 z pulpitu lub z tej lokalizacji co podałem(w tej wirtualnej maszynie), i tak zostawiasz uruchomioną.

4. Uruchamiasz wirtualną maszynę z SSS-em i próbujesz połączyć się z autem

 

SSS komunikuje się za pomocą wirtualnej sieci z programem IFHSrv32, a program z kabelkiem. Dlatego jak wirtualna maszyna z INPA jest wyłączona, lub program IFHSrv32 jest wyłączony, to nie ma możliwości poprawnego działania SSS-a.

Daj znać czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po testach. Niestety nie działa. Już tłumaczę jak próbowałem to zrobić.

 

- Pobrałem obraz INPA V3.

- Odpaliłem W VMare

- Zmieniłem adres wirtualnej karty sieciowej VMare 1 w Win7 na 192.168.68.100

- Zmieniłem adres wirtualnej karty sieciowej WMare 8 w Win7 na 192.168.68.99

- Uruchomiłem obraz INPA v3 w WMare

- Sprawdziłem adres IP w obrazie z INPA - 192.168.68.1

- Uruchomiłem zapłon, włączyłem inpe. Obie diodki sie pala, auto sie zczytuje, błędy etc.

- Wyłączyłem inpe.

- Uruchomiłem IFH32Srv z pulpitu

- Uruchomiłem obraz SSS.

- Wybieram E46, program próbuje się połączyć i wywala błąd:

 

http://img225.imageshack.us/img225/7229/img0555galeriafotografi.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wywaliłem McAfee, wyłaczyłem zapore windows. Niestety żadnych zmian. Pingowałem adres 192.168.68.100 spod inpy i wszystko jest git. Masz może jakikolwiek pomysl? Zależy mi , żeby to uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sztucznie wywołać ten sam komunikat. Więc tak, komunikat występuje tylko wtedy gdy VM(wirtualna maszyna) z INPA jest wyłączona lub IFHSrv jest wyłączony. Czyli krótko mówiąc nie ma komunikacji między SSS-em, a IFHSrv.

1. Wejdź w SSS-ie do Administration/connection test tam wpisz IP 192.168.68.1 i daj continue, zobacz jaki bedzie wynik testu.

2. Wejdź w SSS-ie do Administration/Settings i zobacz jakie IP ma VM z SSS i to IP spróbuj pingować z poziomu VM z INPA.

3. Sprawdź czy VM z INPA jest w stanie sama siebie pingować, tzn pinguj adres 192.168.68.1

Daj znać jakie są wyniki tych 3 testów, oczywiście podczas testów VM z INPA i VM z SSS muszą być włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

 

- Inpa sama siebie pinguje.

- Adres IP SSS to 192.168.157.128

- Pingując w SSS adres 192.168.68.1 ktory mam w INPIE, wywala blad

- Zmieniłem w INPIE adres na 192.168.157.1 i zrobilem test w SSS, POZYTYWNY!

- Pingowałem adres SSS (192.168.157.128) w INPIE, tez jest ok.

 

Coś albo mi blokuje adres 192.168.68.1, albo nie wiem. A nie można jakoś zmienic adres urzadzenia w SSS z 192.168.68.1 na 192.168.157.1? Szukałem w ustawieniach, ale niestety nie udało mi się znaleźć. Masz jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie SSS i INPA muszą być w tej samej podsieci. Niestety zmiana adresu w SSS-ie nie jest tak łatwa więc lepiej zmienić ustawienia VMWARE, żeby DHCP przydzielił maszynie z SSS-em adres z podsieci 192.168.68.0. Zrób to jak na tym filmie:

Dla 100% pewności zmień zakres adresów DHCP np 192.168.68.50-192.168.68.100. Daj znać czy teraz pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w VMware w trakcie uruchamiania WinXp wyskakuje coś takiego:

http://imageshack.us/f/828/dscf4632j.jpg/

Xp nie łapie portów usb. Można coś z tym zrobić???

Nie mam laptopa tylko blaszaka na core2duo, 4GB ram, platforma P45 win7 64bit.

Chyba łatwiej będzie zainstalować na osobnej partycji XP.

Czy ktoś pomoże?? jestem na skraju wywalenia kompa przez okno, zmarnowany dzień na kombinacjach, piep..... win7!!

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trandolf, działa :)

 

Jednak myślałem, że program oferuję trochę więcej możliwości, chyba że nie potrafię się nim posługiwać. W zasadzie zależało mi na ustawieniu:

 

- Akustycznego dźwięku przy uzbrajaniu alarmu. (możliwe w fabrycznym?)

- Automatycznego blokowaniu drzwi po ruszeniu

- Automatyczne składanie lusterek po uzbrojeniu

- Wyłączenia automatycznego uruchamiania nawiewu po włączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSS oferuje tylko to co firma BMW przewidziała do ustawienia + kodowanie przeniesione z DIS-a. Jeśli chodzi o jakieś inne dziwne kombinacje i ustawienia to najlepszy jest NCS np. wyłączenie sprawdzania maty pasażera, lub wyłączenie "żółtej kontrolki oleju".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh i kontrolka maty masazera, ktora co jakis czas mnie meczy i kontrolka oleju - te rzeczy mnie przesladują od jakiegos czasu ;)

 

NCS'a mimo wszystko jakoś się boje. Kiedyś szukałem opisu jak to wszystko poustawiac tym programem, ale nie bylo niczego na tyle konkretnego, abym nie bał się, że namieszam. SSS wydawal sie byc bardzo prosty i myslalem ze spelni pokladane w nim oczekiwania. Moze znasz jakis dobry tutorial o NCSie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem po testach. Niestety nie działa. Już tłumaczę jak próbowałem to zrobić.

 

- Pobrałem obraz INPA V3.

- Odpaliłem W VMare

- Zmieniłem adres wirtualnej karty sieciowej VMare 1 w Win7 na 192.168.68.100

- Zmieniłem adres wirtualnej karty sieciowej WMare 8 w Win7 na 192.168.68.99

- Uruchomiłem obraz INPA v3 w WMare

- Sprawdziłem adres IP w obrazie z INPA - 192.168.68.1

- Uruchomiłem zapłon, włączyłem inpe. Obie diodki sie pala, auto sie zczytuje, błędy etc.

- Wyłączyłem inpe.

- Uruchomiłem IFH32Srv z pulpitu

- Uruchomiłem obraz SSS.

- Wybieram E46, program próbuje się połączyć i wywala błąd:

 

http://img225.imageshack.us/img225/7229/img0555galeriafotografi.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wywaliłem McAfee, wyłaczyłem zapore windows. Niestety żadnych zmian. Pingowałem adres 192.168.68.100 spod inpy i wszystko jest git. Masz może jakikolwiek pomysl? Zależy mi , żeby to uruchomić.

 

 

Witam ponownie..

U mnie ten sam komunikat na jedynkach model E87.

O dziwo :-o wybrałem coś z dołu listy chyba serię 7 i program poszedł o krok dalej oczywiście później się wysypał,

bo byłem podłączony do mojego auta.

Więc mam takie pytanie: Czy ktoś uruchomił i sprawdził Twojego gotowca z serią "Jedynek"?

 

Przy okazji dodam, że u mnie INPA, DIS działają bez zarzutu.

Głowica pod adresem 192.168.68.2

Jeśli dobrze zauważyłem to SSS szuka głowicy pod 192.168.68.3 (albo 192.168.68.30 teraz nie pamiętam) może tu jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy DIS od trandolf wykrywa u Was sam automatycznie samochód? Bo ja muszę za każdym razem ręcznie wybierać, Dodam że DIS działa jak wybiorę ręcznie samochód.

Druga rzecz to taka, że jak podepnę fejs pod inpę to od razu zaświecają się dwie kontrolki, tzn wykrywa zapłon już po podpięciu fejsa.

Dlaczego DIS nie wykrywa z automatu samochodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości sprawdzenia teraz, chodzi Ci o to czy się również palą kontrolki w DISie gdy fejs podpięty do USB a do samochodu nie? Nie pamiętam teraz dokładnie.

Ja nie mam normalnego kluczyka tylko smart key tak to się chyba zwie i właśnie nie wiem jak go mam ustawić do diagnozy, bo po włożeniu kluczyka zaświecają się kontrolki nie wszystkie i po chwili ok 5-10 min samochód wyłącza samoczynnie te kontrolki, dopiero po naciśnięciu przycisku START (nie naciskając hamulca) tak naprawdę chyba jest zapłon?

 

Mi chodzi głównie o to, że nie wykrywa mi automatycznie samochodu czy to jest kwestia ustawienia czegoś? czy za każdym razem w DISie muszę wybierać ręcznie model typ itd. Mówię o bmw e61 01.2007

podpinałem się pod e46 320d 09.2003 i również nie wykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam winny interfejs. Nigdy wcześniej nie miałem problemu z wykrywaniem auta, ale u mnie kontrolki w INPA wykrywają poprawnie włączenie zapłonu. Niech się jednak ktoś więcej wypowie na temat włączania zapłonu w Twoim aucie, a może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.

 

EDIT: Konkretnie to chodzi mi o kontrolki(dwie czarne kropki) w INPA. Jedna robi się czarna po podpięciu kabla do laptopa, a druga dopiero po włączeniu zapłonu w aucie. O jakie kontrolki chodzi zobaczysz na tym filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie mam możliwości sprawdzenia teraz, chodzi Ci o to czy się również palą kontrolki w DISie gdy fejs podpięty do USB a do samochodu nie? Nie pamiętam teraz dokładnie.

Ja nie mam normalnego kluczyka tylko smart key tak to się chyba zwie i właśnie nie wiem jak go mam ustawić do diagnozy, bo po włożeniu kluczyka zaświecają się kontrolki nie wszystkie i po chwili ok 5-10 min samochód wyłącza samoczynnie te kontrolki, dopiero po naciśnięciu przycisku START (nie naciskając hamulca) tak naprawdę chyba jest zapłon?

 

Mi chodzi głównie o to, że nie wykrywa mi automatycznie samochodu czy to jest kwestia ustawienia czegoś? czy za każdym razem w DISie muszę wybierać ręcznie model typ itd. Mówię o bmw e61 01.2007

podpinałem się pod e46 320d 09.2003 i również nie wykrywa.

 

Przy funkcje start/stop włóż kluczyk do auta i wciśnij 1 raz przycisk start/stop. To jest równe pozycji ignition.

 

Co do e61 z 2007 to sprawdź czy nie masz CAN'a i używasz odpowiedniego fejsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy funkcje start/stop włóż kluczyk do auta i wciśnij 1 raz przycisk start/stop. To jest równe pozycji ignition.

Co do e61 z 2007 to sprawdź czy nie masz CAN'a i używasz odpowiedniego fejsa.

 

Kolego e61 mam z 01.2007 czyli wersja przedliftowa. Interfejs mam z canem dokładnie takiego:

http://allegro.pl/interface-bmw-ediabas-inpa-sss-k-d-can-94-2010-i1650831610.html

w DISie gdy wybieram auto ręcznie to mogę diagnozować wszystko, tylko nie wykrywa DIS samoczynnie samochodu.

 

Konkretnie to chodzi mi o kontrolki(dwie czarne kropki) w INPA. Jedna robi się czarna po podpięciu kabla do laptopa, a druga dopiero po włączeniu zapłonu w aucie. O jakie kontrolki chodzi zobaczysz na tym filmie:

 

Kolego trandolf, wiem o jakie kontrolki chodzi bo jakiś czas już się bawię INPA i wystarczy że interfejs wepnę w USB (nie podpinając go do samochodu) i w inpie świecą się już kontrolki (dwie czarne kropki)

interface wypięty z USB i kropki są białe, o to mi chodzi, że dziwne że nie podpinam go pod samochód a świeci się już (dwie czarne kropki). Mam też interface za 100zł i taka sama sytuacja.

Inpa też bez problemu diagnozuje tylko te kontrolki może mają coś wspólnego, że DIS nie wykrywa sam samochodu. Tzn z inpą miałem np problem z tą najnowszą i wcześniejszą, że nie mogłem np przeprowadzić adaptacji wtrysków bo walił byka to zrobiłem to DISem na tym fejsie z linka.

 

PS.

Kolego trandolf używam Twoich gotowców inpa v3 i DIS v57_kod na windows xp(mój system operacyjny) przeczytałem w tym temacie,że mają problemy że nie widzi im na vmware USB, mi też nie widział ale wystarczy tylko kliknąć w vmware w zakładkę VM i póżniej w removable devices i kliknąć na USB interfejsie CONNECT i już bez problemowo wykrywa interfejs (przy każdym ponownym uruchomieniu tak muszę robić.

Mam do Ciebie jeszcze pytanko przy pierwszym uruchomieniu gotowca VMWARE pyta się czy ma wybrac coopied lub moovied co mam dać, piszę to z pamięci akurat. Ale chyba dobrze pamiętam :)

 

Moje pytanie brzmi czemu DIS nie wykrywa automatycznie samochodu, tylko muszę manualnie wybierać: Seria 5 następnie 530d/TU2 następnie wersję z której strony kierownica,następnie model wybieram 2006.09 (pierwszy przed moim bo ja mam 2007.01) Czemu mi automatycznie tego nie wykryje.

Co może być problemem ze DIS nie wykrywa sam modelu nie pokazuje VINu??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMWARE gdy wykryje podobny obraz to się pyta czy obraz został przeniesiony czy skopiowany, ja daję zawsze w takiej sytuacji skopiowany i jest OK.

 

Dlaczego uparłem się z wykrywaniem zapłonu? Bo właśnie, gdy masz wyłączony zapłon to DIS nie wykrywa automatycznie auta. Poza tym, DIS od zawsze świruje, gdy interfejs nie wykrywa poprawnie zapłonu. Spróbuj włączyć zapłon sposobem jak opisał nerwus, ja nie mam pojęcia jak to zrobić w przypadku smartkey. Pisałeś jednak, że problem także występuje w e46, więc jedyną różnicą jest fejs, bo kopie DIS-a mamy identyczne i nie jest to problem złej instalacji.

 

Dzięki za podsunięcie rozwiązania dotyczącego wykrywania podłączenia interfejsu do portu USB w maszynce wirtualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.