Skocz do zawartości

Próba włamania i wymiana zamka


kqazik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś rano zuwazyłem, że do mojej buńki próbowały dostać się jakieś cwaniaki. Zniszczyli mi caly zamek po stornie kierowcy. Prawdopodbnie wlozyli tam jakies wiertlo i rozmielili bebenek.

Widac jakies ustorjstwo, ktore teraz kreci sie na wszystkie storny bez zadnego wplywu na zamek w drzwiach. Na szczescie kolesie nie dostali sie do srodka (nie wiem co chcieli uzyskac, bo przecierz rozwiercenie zamka nie deaktywuje alarmu).

 

Zadzowniłem do PZU, zeby skorzystać AC, ale tam się dowiedziałem, że jeśli nic nie ukradli to likwidacja szkody spowoduje obniżenie zniżek na dwa lata. Zniżki mam po rodzicach i nie chciałbym żeby je tracili, jeśli naprawa nie będzie dorga.

 

Wygląda na to, że do wymiany mam lewy zamek w drzwiach plus plastikowa osłonka. Ile to może kosztować ? Czy pociąga to za sobą wymianę kluczyków, stacyjki i zamka w pokrywie bagażnika(bo to jest już pewnie drogi temat) ?

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz takie wyjście jak wycieczka do ASO i spytaj sie ile ksztuje dorobienie samej wkładki zamka bo napewno jest uszkodzony tylko ten element. Odkręcisz wkładke zamka wyciagniesz ja razem z tą częscia klamki i rozbierzesz zamek i wymienisz wkładke i po sprawie ;) a koszty dorobienia wkładki zamka dowiesz sie w ASO nie wiem ile sobie zaśpiewają :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO chyba dobiorą ci po numerze VIN wkładkę pasującą do klucza ale musisz mieć dokumenty auta. Lepszym sposobem jest kupić wkładkę na allegro a specjalista który dorabia kluczyki dopasuje ci wkładkę do aktualnego kluczyka. Ostatnio rozbierałem samą wkładkę bo miałem podobny problem co ty, tyle tylko że u mnie pękł bolec w środku i powiem ci że to żadna filozofia - pytanie tylko w jakim stanie są zapadki. Wymiana wkładki i stacyjki to drogi interes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam. jakieś 2 miesiące temu kmioty bez pojęcia włazili do mojej BUMY, ale niestety z miernym dla nich skutkiem. Okazało się, że kroili wszystkie bety w okolicy mojego osiedla, żadnej nie ukradli tylko narobili szkód, mi oczywiście też, chociaż w porównaniu z innymi to uważam że małe, bo tylko rozwalili mi zamek, a dokładnie wkładkę (środek cały połamany). Innym pourywali klamki, czy porysowali w w ich okolicach lakier. Co do samej wkładki. Jedziesz do ASO, podajesz dowód rejestracyjny i generalnie po kłopocie. Koszt wkładki niekodowanej (tzn. centralny od kierowcy z kluczyka nie będzie działał) to koszt ok. 220 PLN, natomiast kodowanej (wszystko działa tak jak wcześniej) 275 PLN. Jedyny mankament to to, że wkładka idzie z Reichu i czekasz do 10 dni roboczych. Wymiana jest banalnie prosta i trwa 3 minuty. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. i jeszcze jedno. wymiana uszkodzonej wkładki w zamku od strony kierowcy nie ma nic wspólnego ze stacyjką. Uważam że gorszym problemem niz wkładka jest separator oleju. Dziś wymieniałem, a jak zobaczyłem jak wygląda i co może zrobić z silnikiem i turbiną to aż się przeraziłem. Koszt separatora w ASO 174 PLM, wymiana 154 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji wkładki, amatorzy cudzych autek zniszczyli mi plastikową osłonkę klamki. W Aso chcą za nia 40 pln lub 220 w wersji polakierowanej. Jesteście w stanie koledzy polecić kogoś (okolice Wawy lub Łodzi) kto mógłby polakierować mi taką osłonkę w taki sposób, żeby kolorystycznie nie odbiegała od reszty auta ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.