Skocz do zawartości

320d 150 Regenracja czy wymiana turbiny?


michal_325d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mi kiedyś padło turbo, a ze mam firmy Garett to szukałem u producenta informacji. O ile się nic nie zmieniło to jedyni przedstawiciele w Polsce firmy Garett to http://www.motoarena.pl Podałem im numery ze swojego Turbo i dostałem wszelkie informacje. A ze Turbo jest ze zmienna geometrią położenia łopatek itp to powiedzieli mi że model który posiadam jest nie do regeneracji.

Tylko nowa wchodzi w rachube, skupuja też stare i odliczaja parę groszy od nowej sztuki.

Sprawdzałem tez telefonicznie w innych serwisach tego typu i też mi potwierdzili ze nie wszystkie modele turbin da się regenerować.

 

Maja siedzibę w wawie i nie tylko

 

ul. Głębocka 98A

03-287 Warszawa

tel-fax (022) 751 - 55 - 03

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się to rozłożyć parasola wiesz gdzie :D . Rozbierałem tą turbinkę bo trzyściłem sobie łopatki zmiennej geometrii i powiem tyle że budowa tych turbin jest prosta jak budowa cepa. Łopatki od geometrii ciężko uszkodzić i zazwyczaj do wymiany jest wirnik który daje się nowy , łożyska i uszczelnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie sa do regeneracji to po co skupuja stare :?: jezeli znajdziesz u siebie dodry warsztat który tym sie zajmuje to moze byc tylko taniej a na pewno nie gorzej
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w fachowym piśmie motoryzacyjnym że się nie regeneruje turbin o zmiennej geometrii

kąta nachylenia łopatek. Być może fachowcy odkryli sposób na naprawę tej turbiny ale dopytaj

się dokładnie w serwisie w którym będziesz dokonywał naprawy na czym polega ta regeneracja

czy oprócz wirnika łopatki też podlegają regeneracji i na jaki czas udzielają gwarancji na

wykonaną usługę. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kiedys bylo napisane "gdzies" jakis czas temu gerrett sprzedawal nawet zestawy naprawcze do tych turbin ale polityka i pieniadze robia swoje ... to co moze sie tam glownie zepsuc to mechaniczne uszkodzenia (wypalenie, wylamanie lopatek itepe), ukrecenie sie walka czy wyjechane uszczelniacze ... wazne zeby naprawa byla robiona przez specjaliste a nie pana jasia co mysli ze male czesci wirujace nie beda bily itepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mi kiedyś padło turbo, a ze mam firmy Garett to szukałem u producenta informacji. O ile się nic nie zmieniło to jedyni przedstawiciele w Polsce firmy Garett to http://www.motoarena.pl Podałem im numery ze swojego Turbo i dostałem wszelkie informacje. A ze Turbo jest ze zmienna geometrią położenia łopatek itp to powiedzieli mi że model który posiadam jest nie do regeneracji.

Tylko nowa wchodzi w rachube, skupuja też stare i odliczaja parę groszy od nowej sztuki.

Sprawdzałem tez telefonicznie w innych serwisach tego typu i też mi potwierdzili ze nie wszystkie modele turbin da się regenerować.

 

Maja siedzibę w wawie i nie tylko

 

ul. Głębocka 98A

03-287 Warszawa

tel-fax (022) 751 - 55 - 03

 

Pozdro.

 

Wg. Garretta i ich przedstawicieli turbin ze zmienną geometrią się nie regeneruje, ale to nie prawda. Wiadomo że oryginalna nowa jest teoretycznie lepsza od używanej zregenerowanej, ale czy rzeczywiście jest lepsza???

Ja kupiłem zregenerowaną za 1200zł (w rozliczeniu moja uszkodzona). Wymieniałem 2 lata temu i do dziś turbina sprawuje się OK - bezproblemowo.

W 320d po lifcie od początku produkcji do prawie końca 2003 roku, były montowane turbiny które były wadliwe i często wysiadały.

Jeśli ktoś zdecyduje się na nową turbinę i jeśli auto jest sprzed końca 2003 roku, to powinien kupić nowszą wersję turbiny (garrett zmienił konstrukcję ze względu na bardzo częste awarie).

Jeśli regeneracja turbiny, to tylko i wyłącznie w sprawdzonej firmie z odpowiednim sprzętem do wyważania itp.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo dużo osób mówi żeby sobie darować tą regeneracje bo ponoć poprawa jest tylko na chwile;( a nowa kosztuje ponad 4koła, a używanej tez chyba nie ma co zakładać bo nie wiadomo jaka sie trafi i nie mam pojęcia co robić, najgorsze jest to ze nie ma pewnosci czy u mnie jest turbo do bani czy coś innego ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo dużo osób mówi żeby sobie darować tą regeneracje bo ponoć poprawa jest tylko na chwile;( a nowa kosztuje ponad 4koła, a używanej tez chyba nie ma co zakładać bo nie wiadomo jaka sie trafi i nie mam pojęcia co robić, najgorsze jest to ze nie ma pewnosci czy u mnie jest turbo do bani czy coś innego ;(

Zadzwoń do MotoRemo, zapytaj za ile możesz mieć nową oddając starą.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo dużo osób mówi żeby sobie darować tą regeneracje bo ponoć poprawa jest tylko na chwile;( a nowa kosztuje ponad 4koła, a używanej tez chyba nie ma co zakładać bo nie wiadomo jaka sie trafi i nie mam pojęcia co robić, najgorsze jest to ze nie ma pewnosci czy u mnie jest turbo do bani czy coś innego ;(

to zależy ile autem chcesz pojeździć bo jeśli chcesz zrobić i sprzedać to załóż używkę i po kłopocie , chyba że chcesz autkiem jeszcze pojeździć więcej niż gwarancja na regenerowaną turbinę ( niektórzy znający się na rzeczy polecają Turbo-Tec ) , to powinieneś pomyśleć o nowej i będziesz miał pewność że nie padnie ! ale to wszystko zależy od Ciebie !! Kalkulacja to podstawa w tych czasach :cool2:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bardzo dużo osób mówi żeby sobie darować tą regeneracje bo ponoć poprawa jest tylko na chwile;( a nowa kosztuje ponad 4koła, a używanej tez chyba nie ma co zakładać bo nie wiadomo jaka sie trafi i nie mam pojęcia co robić, najgorsze jest to ze nie ma pewnosci czy u mnie jest turbo do bani czy coś innego ;(

to zależy ile autem chcesz pojeździć bo jeśli chcesz zrobić i sprzedać to załóż używkę i po kłopocie , chyba że chcesz autkiem jeszcze pojeździć więcej niż gwarancja na regenerowaną turbinę ( niektórzy znający się na rzeczy polecają Turbo-Tec ) , to powinieneś pomyśleć o nowej i będziesz miał pewność że nie padnie ! ale to wszystko zależy od Ciebie !! Kalkulacja to podstawa w tych czasach :cool2:

 

Nie wiem ile kosztuje używana turbina, ale chyba nie wiele mniej niż regenerowana. Myślę że zregenerowaną (przy oddaniu starej) można kupić za ok 1200 zł, i otrzyma się gwarancję.

(Mogę polecić sprawdzoną firmę w lubuskim).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kup nową i po sprawie. Z regenerowaną może się udać a częściej nie udać, poza tym niespotkałem się, żeby z nową turbiną były problemy, zaś z regenerowaną bywa róznie i w efekcie jesli bedą problemy wyjdzie na to samo jakbyś kupił nową - mam na mysli poświecony czas i pieniądze w warsztatach na diagnozach i Twoje nerwy.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na nową dostaniesz rok gwarancji, a na zregenerowaną w dobrej firmie często dwa lata.

 

W moim aucie przy przebiegu prawie 180 tkm zakładałem już (co najmniej) trzecią turbinę: oryginalna - gdy auto było nowe, później znów nowa wymieniona przez poprzedniego właściciela w serwisie (był na niej nabity rok 2004), no i moja wymiana na zregenerowaną (nie miałem kasy na nową). Zakładam więc że oryginalna nowa wytrzymywała przeciętnie max 90 tyś. km (około 3 lata jazdy).

 

Dodam że gdy kupiłem auto, to dbałem o turbinę, lałem odpowiedni olej, filtry, studzenie jej, nie katowanie na zimnym i w ogóle...a i tak padła niespodziewanie, dobrze że na postoju, a nie w czasie jazdy (tylko niestety padła 500 km od domu).

 

Na mojej zregenerowanej zrobiłem już 45 tyś. km i chodzi tak samo jak oryginalna nieregenerowana (i oby tak dalej).

Osiągnięcie max prędkości nie stanowi problemu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dodam jeszcze że na nową dostaniesz rok gwarancji

Wszystkie oryginalne części z BMW obięte są 24-miesięczną gwarancją.

"a na zregenerowaną w dobrej firmie często dwa lata"

Na mojej zregenerowanej zrobiłem już 45 tyś. km i chodzi tak samo jak oryginalna nieregenerowana (i oby tak dalej).

Podaj namiary na tą dobra firmę i po temacie

:idea:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na nową dostaniesz rok gwarancji

Wszystkie oryginalne części z BMW obięte są 24-miesięczną gwarancją.

"a na zregenerowaną w dobrej firmie często dwa lata"

Na mojej zregenerowanej zrobiłem już 45 tyś. km i chodzi tak samo jak oryginalna nieregenerowana (i oby tak dalej).

Podaj namiary na tą dobra firmę i po temacie

:idea:

 

Nie wiedziałem że bmw daje 2-letnią gwarancję na turbinę, przy okazji zapytam (kiedyś proponowali mi roczną).

 

Namiary na firmę, gdzie dostaniesz 2 lata gwarancji na regenerowana turbinę:

http://www.turbo-tec.eu/pl/

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tą firmę chwalili , podobno wielu tunerów w Polsce korzysta z jej usług....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tą firmę chwalili , podobno wielu tunerów w Polsce korzysta z jej usług....

 

Firma dobra i renomowane, ale też cena nie będzie niska - myślę że ok 2000 zł, a przy takiej cenie można już brać pod uwagę zakup nowej.

Ja zakupiłem turbinę w tej firmie w woj. lubuskim

http://www.turbosprezarkisamochodowe.pl/index.php?plik=kontakt.php&kat=0

i jestem zadowolony (choć gwarancję miałem krótką).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie warto kupować nowej, ostatecznie można przecież zrobić kompletną regenerację polegającą na wymianie kompletnego rdzenia turbosprężarki na nowy, który jest do tego idealnie doważony na szybkoobrotowej doważarce (Schenck lub Turbo Technics). Jeśli zmienna geometria jest OK to mamy praktycznie nową turbinę. A ślimaki żeliwny i aluminiowy są piaskowane i niczym się nie różnią od nowych w zasadzie. Tylko trzeba jeszcze wiedzieć komu oddać turbinę bo są przecież zarówno PROFESJONALNE TURBO SERWISY jak i TABORETY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to sprawdzony serwis.

Turbina którą wymieniałem w E46 320d lift śmiga już 5 lat i robi 25-30 tyś km rocznie. Myślę że to dobry wynik jak na zregenerowaną turbinę.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.