Skocz do zawartości

318i żółta kontrolka silnika


bambolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos tam czasu zaswieca mi sie zółta kontrolka servisowa z wiązku z czym pojechałem podepiąc samochód pod komputer komputer wyswietlił bład mieszanki paliwa :( w moim miescie juz wszystkie stacje przeleciałem wlewałem wszorakie paliwa ( poza ropą :) ) i co mi to wykasują po przejechaniu kilkudziesieciu kilometroó znowu sie zapala wiec pytanie co moze byc przyczyną tego jak zlikwidowac ten probleem z zła mieszanką ? moze kto juz miał taki problem i pomoze mi go rozwiazac

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd mieszanki paliwa raczej nie jest skutkiem zatankowania złej jakości benzyny. Mechanik powinien dokładniej sprecyzowac usterkę. może to byc np. padnięta sonda, przepływomierz, czujnik temperatury, problemy z ciśnieniem paliwa lub jakieś nieszczelności przy kolektorze ssącym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz do wymiany przepływomierz, kupuj tylko orginał BOSCHa - znajdziesz na allegro cena ok.450zł

 

A z kąd ta pewnosc ze to akurat przepływomierz ? mozna wiedziec ?

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś sprawdzić sondy lambda , jeżeli autku nic nie dolega to check właśnie oznacza to ustrojstwo , może podawać błędne dane do sterownika stąd masz momunikat w zegarach - zresztą zwykły skaner powinien wyświetlić błąd sondy i której
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie brednie piszecie panowie

może nalezy używać słów wydaje mi się lub moim zdaniem a nie obstawiać jak na wyścigach - to bzdura

jacyś mechanicy co w stodołach pracują naprawiają wam te samochody i przekazują takie informacje ??

z tego co wiem to:

błąd składu mieszanki to nie tylko błąd sondy (może być uszkodzona ew. tylko 1)

należy podłączyc multimetr sprawdzić w jakim zakresie chodzi sonda -mówimy o pierwszej bo druga nie istotna dla tego błędu

sprawdzic na różnych obrotach

jeżeli nie chodzi dobrze na wolnych to raczej przyczyna tkwi w lewym powietrzu (lub sondzie -rzadziej)

jeżeli na wyzszych nie chodzi przyczyna może być w przepływomierzu

podstawa sciągnąć sygnał sondy w pierwszej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poltec napisał(a):Kolego masz do wymiany przepływomierz, kupuj tylko orginał BOSCHa - znajdziesz na allegro cena ok.450zł

 

 

 

A z kąd ta pewnosc ze to akurat przepływomierz ? mozna wiedziec ?

 

Pojedź do elektromechanika, przerabiałem ten temat. Piszę konkretnie, ale to twoje pieniądze :norty:

No kolego na przyszłość :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poltec napisał(a):Kolego masz do wymiany przepływomierz, kupuj tylko orginał BOSCHa - znajdziesz na allegro cena ok.450zł

 

 

 

A z kąd ta pewnosc ze to akurat przepływomierz ? mozna wiedziec ?

 

Pojedź do elektromechanika, przerabiałem ten temat. Piszę konkretnie, ale to twoje pieniądze :norty:

No kolego na przyszłość :search:

Ja nadal borykam się z tym problemem. Jak już pisałem w swoim topic'u - mam błąd 171, lecz Check się nie pali. Miałeś ten sam błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ten sam problem z tą kontrolką po skasowaniu dobrze było na 30 km, po czym się zapalała. Był to błąd 171 dokładnie zła mieszanka paliwa górna granica. Długo miałem z tym problem odwiedziłem wszystkich mechaników w okolicy i nic. W końcu sam się tym zająłem i jak się okazało był padnięty czujnik masy powietrza inaczej przepływomierz, wymieniłem na oryginalny i wszystko się uspokoiło :D

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odziwo mi zgasła ta kontrolka tak sama od siebie :) czasami tak sie dzieje ze swieci przez pare dni , gasnie , a potem znowu zapala :( tak czy siak bedzie trzeba wymienic chyba ten przepływomierz :( chyba ze obiawa gasniecia tej lampki to nie przepływomierz a co innego ? :(

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dokładnie sprawdzic czy to katalizator czy przepływka uwalona ? wyswietli mi te błędy po podłączeniu pod kompa ? czy na diagnostyke z katalizatorem jechac trzeba >?

 

Pozdrawiam

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u ojca w 5 E39 z 2001r był ten sam problem kontrolka się zapalała potem gasła i tak w kółko. Jeżdził po różnych serwisach nawet w ASO BMW był 3 razy, gdzie go nieźle skasowali, a usterka nadal była. Błąd był zła mieszanka paliwa czy jakoś tam. Okazało się że szwankował przepływomierz, co przyczyniło się później do zapchania katalizatora. Katalizator można sprawdzić poprzez obraz wartości spalin jakie podają sądy lambda lub poprostu wyciąć kat i zobaczyć jak wygląda w środku. Zobacz czy też nie ma problemu z wydalaniem spalin przykładająć rekę do końcowego wydechu(powinno ich wydostawać sie sporo), a pozatym jakby to był kat, to by brakowało mu mocy w górnym zakresie obrotów i raczej nie było błędów na kompie(chociaż różnie to bywa). Według mnie to przepływka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też mi się świeciła ta kontrolka w trakcie czekania na wizytę w ASO zgasła po przejechaniu ok. 200km tam mi powiedzieli że sondy lambda przeczyścili i że to było najprawdopodobniej przyczyna tego i że jak się znów zapali to będzie to najprawdopodobniej no i się zapaliła 4dni temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli że sondy lambda przeczyścili

to sondy lambda mozna czyścić? daje to coś?

 

Samych sond sie chyba nie czysci (nie jestem pewien). Przeczyscic można złączki elektryczne na przewodach idących do sond. Ja tak zrobiłem i u mnie problem pojawiania się CHECK ENGINE i błedu sondy lambda zniknął na dobre 7-8 miesiecy.

Edytowane przez Maciek323
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedź do kogoś kto umie odczytać błędy! na bank wyjdzie ci nieprawidłowa mieszanka. niektórzy od razu zaczną od sond, przepływki, tj od ich wymiany... A nie zawsze może być to przyczyną! U mnie był przyczyną katalizator, tzn jego brak :D Bo jakiś mosiek wyciął i zaczęły sie problemy, wiec autko sprzedał. Ja wstawiłem i problemy się skończyły. wstawiłem oczywiscie oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedź do kogoś kto umie odczytać błędy! na bank wyjdzie ci nieprawidłowa mieszanka. niektórzy od razu zaczną od sond, przepływki, tj od ich wymiany... A nie zawsze może być to przyczyną! U mnie był przyczyną katalizator, tzn jego brak :D Bo jakiś mosiek wyciął i zaczęły sie problemy, wiec autko sprzedał. Ja wstawiłem i problemy się skończyły. wstawiłem oczywiscie oryginał.

 

Czy z powodu tego braku katalizatora auto gorzej jezdziło ? I działo sie cos niepokojacego poza pojawieniem sie kontrolki CHECK ENGINE ? Spadek osiagów, wzrost spalania itp???

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedź do kogoś kto umie odczytać błędy! na bank wyjdzie ci nieprawidłowa mieszanka. niektórzy od razu zaczną od sond, przepływki, tj od ich wymiany... A nie zawsze może być to przyczyną! U mnie był przyczyną katalizator, tzn jego brak :D Bo jakiś mosiek wyciął i zaczęły sie problemy, wiec autko sprzedał. Ja wstawiłem i problemy się skończyły. wstawiłem oczywiscie oryginał.

 

Czy z powodu tego braku katalizatora auto gorzej jezdziło ? I działo sie cos niepokojacego poza pojawieniem sie kontrolki CHECK ENGINE ? Spadek osiagów, wzrost spalania itp???

 

Auto chodziło głośniej, ze spodu (z wydechu) dochodziło buczenie i metaliczny dzwięk. Z katalizatorem jest zauważalnie ciszej!

Auto wcale nie chodziło lepiej, a nawet gorzej bym powiedział. Niestety mocy nie sprawdzałem na hamowni, bo nie zalezy mi na mocy w takim słabym silniku. Dla mocy mam M3 E46 oraz 330D (204KM) E46.

Na spalanie także nie patrze, nigdy auta nie litrażuję, bo jezdze raczej dynamicznie, by nie mówić że szybko ;) Do tego to auto jest do poruszania sie w okolicy, wiec srednie spalanie komputer pokazuje mi czasami nawet 12l/100km i więcej (dużo chodzi na postoju, bo nie opłaca mi sie gasić silnika).

Kontrolka CHECK ENGINE (symbol silnika) pojawiała się, ponieważ druga sonda lambda (za katalizatorem) łapała błąd odczytywany jako "błąd katalizatora - niesprawny" (numeru błędu niestety nie pamiętam).

Wg mnie wycięcie katalizatora nic pozytywnego nie daje, a nawet szkodzi! Po pierwsze błedy łapane przez 2 sonde i zapalanie sie kontrolki silnika! Wtedy ewentualnie trzeba zastosować sonde z emulatorem kata. Ale to wg mnie druciarstwo! Po drugie spaliny za szybko przemieszczają się, mają wyższą temp i tłumiki szybciej się skończą, a w E46 są z nierdzewki i dosyć drogie... Jest głośniej! I przy sprzedaży jak kata nie ma, a ktoś na kanał wjedzie to może to być zaporowy element, przez który kiedys tam autka nie bedziemy mogli sprzedać. Kolejna kwestia przechodzenie przeglądu. Też może byc problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontrolka CHECK ENGINE (symbol silnika) pojawiała się, ponieważ druga sonda lambda (za katalizatorem) łapała błąd odczytywany jako "błąd katalizatora - niesprawny" (numeru błędu niestety nie pamiętam).

Wg mnie wycięcie katalizatora nic pozytywnego nie daje, a nawet szkodzi! Po pierwsze błedy łapane przez 2 sonde i zapalanie sie kontrolki silnika!

 

Nie zamierzałem nigdy wycinać katalizatora, tylko zastanawiam się dlaczego nieraz wyskakuje mi wlasnie błąd tych sond lambda za katalizatorem... czy to z jego winy?? Chociaz katalizator jest chyba sprawny, skoro auto przechodzi z dobrym wynikiem badanie diagnostyczne i sprawdzenie czystosci spalin.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.