Skocz do zawartości

Komentarze do "diesel czy benzyna"


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie to bym olał temat, ale drażni mnie że wypowiadają się ludzie, którzy NIGDY nie zrobili kilometra nawet autem z dużym, nowoczesnym wolnossącym silnikiem benzynowym. Ich wyobrażenia to wyłącznie powielane stereotypy, że diesel to wyłącznie oszczędność , a benzyna to same koszty.

 

 

BTW Benzynowe BMW są droższe w salonie od diesli, a w ON jest dużo więcej siarki niż w benzynie.

Od dziś będę na Was mowi "jabole"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co to ma za znaczenie kolego? Mówimy o dynamicznym poruszaniu się autem.

 

to nie było złośliwe pytanie, tylko takie ogólne raczej. od zrobienia prawa jazdy 90% życia jeździłem dieslami (z małym epizodem na fiata punto 1.2 FAJER) i to tak z ciekawości było ;)

Edytowane przez jceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jazda w jakim zakresie predkosci obrotowych?

 

Moje doświadczenia i definicja jazdy "normalnej" 330i, to przedział między 2500 - 3500 obr/min. Przy 3000 obr/min mam do dyspozycji 140 PS. Są oczywiście sytuacje np, TIR inna wolna zawalidroga, gdzie redukuję z piątego biegu na 3'ci lub drugi bieg i wtedy 6000- 7000 obr. można zobaczyć :mrgreen: Spalanie zawsze kształtuje się na poziomie 10,5L i nie chce być inaczej. Jazda ekonomiczna 90km/h zaowocowała spalaniem na poziomie 7,5L/100. Kiedyś krążyłem w korkach w Krakowie i spalanie oscylowało na poziomie 12,5/13,2L

 

P.S.

 

Wyniki które podałem dotyczą jazdy z włączoną klimatyzacją - niestety bez niej nie da się wytrzymać w czarnym "trumniaku" :oops:

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy będziesz pałował cały zakres obrotów czy stał w korku to utrzymać 15/100 przez powiedzmy 500km przebiegu jest nierealne bo nie da się normalnie poruszając po drogach ciągle jeździć na odcince i tak samo nie da się przejechać 500km ciągle 'stojąc' w korkach. Jak ktoś ma takiego pecha albo takie warunki drogowe, że większość jazdy spędza w korku to tylko współczuć. Ja u siebie w ogóle nie wiem co to korek, chyba że jest jakiś wypadek bez problemu mieszcze się w 11/100.

Ale rozumiem, że niektórym to nie pasuje bo mając 1.6 M43 które spalało w tych samych warunkach ok. 8/100 też nie byłem w stanie pojąc jak 3.0 może palić 10-11/100. Do tego 3.0 jeździ się dużo dynamiczniej jak takim 1.6.

 

Jak jeździłem podobnym stylem jak zent to widziałem 9.x spalanie, niestety pojazd bardziej narowisty od 1.6 które miałem wcześniej to i styl jazdy się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - błoga fantazja Was ponosi :)

Czytam jakieś niestworzone historie o spalaniu 7 litrów na 100km w 330i. Nie róbcie sobie jaj!

Pobiliście nawet spalanie katalogowe 10 letnim gratem :) Gratulacje :) Zgłoście to do BMW - pewnie sami o tym jeszcze nie wiedzą jaki cud technologiczny wymyślili w 2000 roku.

231KM i 7 litrów/100km, lepiej niż dzisiejsze hybrydy :)

Po jaką cholerę wymyślono 2 litrowe diesele? W nowym A4 2.0TDI mamy "tylko" 143KM i spalanie 6,5 litra. Jasne, że biorę 10 letni silnik benzynowy, który spala podobnie a ma prawie drugie tyle mocy!!!!! CUD panowie..CUD....Eureka!

Cytat posiadacza 330i z auto-centrum:

"Posiadam go od 5 miechów i przed kupnem dużo o nim czytałem. Tak jak tu nie którzy piszą że pali im ok 12 l przy ciężkiej nodze chiałbym to zobaczyć!!!! Ogólnie przy dynamicznej jeżdzie średnio pali ok 15 litrów. No ale nie oszukujmy się jest w co depnąć :D A wrażenia z zabicia muchy tylną szybą są bezcenne :P"

...no panowie....15?...koleś bredzi, pewnie mu okulary zaparowały. Na pewno to było 7 litrów zamiast 15 :)

Sam miałem 325Ci i spalał mi 13 litrów średnio..a jak się postarałem to i 18 brał. No ale tez pewnie się pomyliłem..to z pewnością było 6 litrów/100km a po trasie 4,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że wszyscy mogą mieć rację ! Moja 320d (136KM)

1. Trasa (lato) emerycka jazda 5 na 100 km śr. pr. ok 75 km/h

2. Miasto lato krótkie odcinki ok 7.6 na 100 km śr. pr. ok 30 km/h

3. Zima miasto krótkie odcinki ok 9.3 na 100 km śr. pr. ok 30 km/h

 

 

Wszystko zależy gdzie i w jaki sposób używa się auto!

 

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób na forum fakt, że 330i, jak na to co oferuje jest oszczędnym silnikiem jest czymś nieprawdziwym lub wymyślonym. I pewnie żaden z posiadaczy ich nie przekona. Mnie w każdym razie pali podobnie jak kolegom z forum.

w trasie delikatnie (żona) - 8,0

w trasie dynamicznie - ok. 9

miasto bez wiekszych korkow -11 - 12,5

autostrada (ok. 160 km/h) - 11 - 12

średnia z ostatnich dwudziestu kilku tys. km - 10,9

rekord spalania - kilkanaście odcinków po ok. 100 km - 7,0 - jazda super emerycka lub jak kto woli jazda o kropelce. Bardziej to był eksperyment niż jazda (prędkości 70 - 90 km/h). Ale możliwe jest.

Możliwe jest również że komuś pali 12, 15. Jak najbardziej. Najwięcej zależy od stylu jazdy oraz warunków na drodze.

Ten silnik przy normalnej eksploatacji pali średnio 1-2 litry więcej niż silnik 1,6 - 1,8 przy podobnym traktowaniu.

W moim mniemaniu jest to jeden z najoszczędniejszych mocnych 6 cylindrowych silników europejskich.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda super emerycka lub jak kto woli jazda o kropelce. Bardziej to był eksperyment niż jazda (prędkości 70 - 90 km/h). Ale możliwe jest.

 

3-litrowy dyszel przy takiej jeździe spala ok. 5 litrów lub nawet nieco poniżej, co sam miałem dziś okazję sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam miałem 325Ci i spalał mi 13 litrów średnio..a jak się postarałem to i 18 brał. No ale tez pewnie się pomyliłem..to z pewnością było 6 litrów/100km a po trasie 4,5 :)

 

Skoro Ty wiesz lepiej ile mnie moje auto pali to :cool2: . No ale autem trzeba nauczyć się jeździć, samo zdanie PJ to nie wszystko.

 

BTW: 325, a 330 to dwie całkiem różne jednostki napędowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co ja odkryłem ze przez cały czas pisania wątków w tym temacie 67% użytkowników diesla staneło gdzieś na drodze bo coś się stało z silnikiem jakaś usterka pierdółka typu: turbo, wtryski, pompa itd. a Najśmieszniejsze jest to że pozostałe 33% użytkowników benzyny wymieniło w tym czasie filtry tj.:, powietrza , kabinowy, czasem paliwa i jadą dalej ;) i kiedy wyjeżdzają na wakacje do krajów np.UE nie martwią się kiedy padnie turbo, wtryski, czy pompa ale zastanówcie się sami coś w tym chyba jest ;) :8)

 

(a tak na marginesie zastanawiam się nad kupnem diesla bo czasem lubie posiedzieć przy aucie ;))

Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeśli w puli 100% piszących 67% użytkuje (jak to lubią mówić benzyniarze) "jabolomaniacy", a 33% użytkuje (jak to mówią trochę mniej lekceważąco dieslowcy) "benzyniarze", to to jeszcze rozumiem. Ale jak Ty to kolego RaVi odkryłeś, że całe te 67% stanęło gdzieś w trasie z powodu awarii diesla, to tego już niestety nie rozumiem. To już nie mathematics, to normalnie rocket science :duh:

Ja chyba zaleję jakiegoś opału, bo bez tego przeze mnie Twoje odkrycie bierze w łeb. Bo nie pamiętam, żebym jakimkolwiek z moich byłych i obecnych BMW rozkraczył się gdzieś na drodze.

Co śmieszniejsze, ja nawet nie jestem fanem diesla czy przeciwnikiem benzyny. Jestem fanem aut zadbanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka uwaga z mojej strony, jak kupowałem obecne e46, to większa część mojej braci bawarskiej (a jest ich paru) kręciła nosem, że najbrzydsze nadwozie w trójce, że dla dziadka itd. I mogę to przyrównać do całej tej dyskusji w niniejszym wątku. A nie lepiej pozwolić każdemu lubić to, co lubi? Ja mam touringa, bo taki mi odpowiada, nie czuję się gorszy od posiadaczy coupe na ten przykład. I tak samo nie czuję się od nikogo gorszy, że obecnie jeżdżę dieslem. Dużo ważniejsze, że po prostu nie czuję się też od nikogo lepszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak posiadacze diesli rzekomo "zazdroszczą" spalania spalania 7-8 litrów w 330i :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen

tak posiadacze benzyn, którzy nie mają pojęcia o dieslu piszą o tym co się psuje w dieslach i jak to co 2-3 m-ce trzeba wymieniać turbo, wtryski, dwumas, pompę.

Tak na marginesie, w momencie pisania tego postu na 1 stronie działu e46 jest mniej więcej pół na pół postów benzyna /diesel i nie są to posty o wymianie oleju i filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego "zielo" ja ten temat traktuje z humorem i nie czytam go wogóle na poważnie bo to nie ma sensu człowiek jak bedzie chcial sobie kupic diesla to kupi diesla tak samo z benzyna czy benzyna z gazem takie jest moje zdanie i chocby sie mial psuc diesel czy benzyna to ludzie i tak kupia i beda sie cieszyc bo w dzisiejszych czasach ma prawo sie wszystko zepsuć ale też nie musi miałem 2 auta z silnikiem diesla i bylem zadowolony tak samo jak z benzyny(ale byłem biedniejszy) :8)
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.