Skocz do zawartości

[E60] N47 - bluetooth, ipod, iphone - integracja


math

Rekomendowane odpowiedzi

math ja tutaj sie zgodze z przedmowcami bo lata mi to, ze bede widzial okladke, dla mnie zwykla zmieniara to nie przezytek tylko cos co jest bardzo funkcjonalne, cd text jest? jest (wnioskuje, ze chyba nawet nie byles tego swiadomy skoro napisales, ze widzisz tylko numer sciezki), czas piosenki jest? jest :D co mi wiecej trzeba? nawet w ipodzie czy iphonie mam standardowy widok-wykonawca/czas i utwor bez zadnych okladek, rozumiem dzieciaki to ich wszystko cieszy (przez chwile) ale po 30tce to juz raczej takie gadzety sa calkowicie zbedne i najczesciej tylko denerwuja jak skaczace delfinki na lcd w pioneerach zamontowane w calibrach z wielkimi lotkami na bagazniku :D a czy przypadkiem czytnik dvd nie czyta cd mp3? bo rozumiem, ze te standardowe 8h muzyki, ktore daje zmieniara i cd jest Ci malo

inna opcja to pelne dvd, monitory w zaglowkach i teledyski zawsze mozesz sobie wrzucic na 2 monitorach i dodatkowo idrive, jest taka opcja i to jest ori, krzykneli mi w aso 15tys wiec podziekowalem ale mozliwosc jest bez jakiegos wymyslnego rezania auta bo bmw ma to w ofercie

co do dzwieku z mp3 a cd audio to jest roznica spora, to tak jakbys porownal tiff-a czy raw-a do jpg-a :)

 

 

hmm... ty tu sobie dewagujesz o swoich potrzebach i o tym co tobie wystarcza, a ja sie zapytalem na samym poczatku tego tematu o rozwiazanie mojego problemu, jesli masz inny to po prostu zaloz nowy temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

irko, nie do końca masz rację - owszem, zmieniarka i system BMW obsługuje CD-TEXT, ale tego nie stosuje większość wydawców. Przez moją zmieniarkę przeszła ponad setka różnych płyt, ale nigdy nie widziałem żadnego tytułu w i-drive. Już myślałem, że coś jest nie tak, kiedy przypadkowo załadowałem jakiegoś przyniesionego pirata i wtedy tytuły zobaczyłem. Wiem, że nagrywając pirackie kopie, można zaznaczyć opcję dodania CD-TEXT'u na podstawie bazy internetowej i wtedy tytuły są, ale jakoś chyba na oryginałach tego nie widać....

 

Kal

 

Kal działa ci cd-text w zmieniarce? Jesteś pewien? Bo ja w głownym napędzie mam ale w zmieniarce już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze to jeszcze raz bo nie wszyscy widze zrozumieli: TYTUL PIOSENKI Z PLYTY WSADZONEJ W ZMIENIARKE JEST WYSWIETLANY NA IDRIVE :D jemu chodzi o kolorowe okladki i jakies dodatkowe info choc narazie nie wiem jakie

 

 

nie do konca sie z tobą zgodzę, malo jaka plyta ma taka informacje zapisana - regula jest jednak jej brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze używasz aparatu słuchowego... :mrgreen:

 

 

yyyy, eeeee, teraz mi powiedz czy mam sie smiac czy plakac...

 

To już zależy od Twojego poczucia humoru... :wink:

Ja dostrzegam różnicę, nawet w samochodzie, między nagraniem mp3 a oryginalną płytę w formacie CD.

zawsze można zrobić kopię cd i dopisać tytuly utworu, jeżeli juz ktoś bardzo musi; ja nie nie muszę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irko, nie do końca masz rację - owszem, zmieniarka i system BMW obsługuje CD-TEXT, ale tego nie stosuje większość wydawców. Przez moją zmieniarkę przeszła ponad setka różnych płyt, ale nigdy nie widziałem żadnego tytułu w i-drive. Już myślałem, że coś jest nie tak, kiedy przypadkowo załadowałem jakiegoś przyniesionego pirata i wtedy tytuły zobaczyłem. Wiem, że nagrywając pirackie kopie, można zaznaczyć opcję dodania CD-TEXT'u na podstawie bazy internetowej i wtedy tytuły są, ale jakoś chyba na oryginałach tego nie widać....

 

Kal

 

Kal działa ci cd-text w zmieniarce? Jesteś pewien? Bo ja w głownym napędzie mam ale w zmieniarce już nie.

 

Teraz to mi zabiłeś ćwieka... być może tego pirata zasadziłem jednak do głównego napędu... sprawdzę jutro...

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dzwieku z mp3 a cd audio to jest roznica spora, to tak jakbys porownal tiff-a czy raw-a do jpg-a :)

 

zakladając, że mp3 (jak to nazwales) masz z niewiadomych zrodel i do tego w jakosci domowego ripa to masz racje

 

przede wszystkim nigdy nie pisalem o formacie mp3 - nie rozumiem, dlaczego jest on utozsamiany z iPodem

 

a jakos CD jest moze lepsza ale jak juz wczesniej napisalem niezauwazalnie dla "nieuzbrojonego" ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze używasz aparatu słuchowego... :mrgreen:

 

 

yyyy, eeeee, teraz mi powiedz czy mam sie smiac czy plakac...

 

To już zależy od Twojego poczucia humoru... :wink:

Ja dostrzegam różnicę, nawet w samochodzie, między nagraniem mp3 a oryginalną płytę w formacie CD.

zawsze można zrobić kopię cd i dopisać tytuly utworu, jeżeli juz ktoś bardzo musi; ja nie nie muszę....

 

Różnica jest i to oczywista. Ale nie wszędzie można ją usłyszeć, zależy od sprzętu, wyciszenia, nagrania, no i trochę słuchacza. Raz jechałem z kolegą przez 6h w trasie. Słuchaliśmy różnej muzyki z płyt, aż się skończyła zmieniarka, więc kumpel wpiął gwizdek USB z mp3 - nie jakieś 128, ale dobrze skompresowany materiał zdaje się 192 albo 256 kbps. Słuchamy jednego kawałka, drugiego, no i ewidentnie coś mi nie gra, ale nic nie mówię - jestem w końcu zboczony na punkcie hi-fi i mogę być nieobiektywny :wink: ale to kumpel zaczął burczeć, że coś jest nie tak z tą muzą.... Ale być może na standardowym zestawie audio w E60 tego nie słychać...

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac co sprzet to inaczej dziala, u mnie cd text jest w zmieniarce, moze kolega math ma w ogole jeszcze inny rodzaj radia i nie bedzie mial cdtextu ani w glownym ani w zmieniarce skoro nie ma nawet modulu bluetooth wiec nie da rady mu jednoznacznie odpowiedziec co ma kupic zeby bylo jak nalezy, tak jak FUX zauwazyl, mozna wykonac kopie i dolaczyc do niej cd text jak ktos potrzebuje, ja go mam ale nie przywiazuje wagi do czytania tylko bardziej do sluchania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Nie czytałem wszystkiego tutaj, ale kilka komentarzy odnośnie tego, że bluetooth w iPhone'ie tudzież muzyka nie działają z BMW jest nieprawdą. Akurat iPhone i iPod'y działają z BMW bardzo dobrze.

Jakieś pytania? Pytać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jak to uruchomic

 

ale powiedz które auto i jaki iPhone czy iPod. Czy masz USB? Fabryczny bluetooth?

NO ok widzę, że e60. Więc pewnie masz bluetooth. Portu USB jeszcze nie było wtedu, znaczy w 2005..

A masz AUX?

Bo tak, jeżeli masz bluetooth, to iPhone jako tel będzie działać. Jeżeli masz AUX to muza tylko przez kabel i to jest kiepskie rozwiązanie. Chyba, że masz zmieniarkę, to można doinstalować kit dla iPod/iPhone - wtedy obsługa jest przez iDrive. Dla telefonu można dokupić adapter, żeby urządzenie miało ładowanie i antenę zewnętrzną, choć bez adaptera iPhone też jest obsługiwany przez iDrive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę do pytania. U mnie jest interfejs pod ipod'a (kabelek w schowku zamiast zmieniarki). Czy można odtwarzać tylko pliki mp3, czy również formaty filmowe? Mam na wyposażeniu TV, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Oj nie, niestety nie - znaczy z fabrycznego punktu widzenia. Chyba, że jakieś cudowne urządzenia i programowanie. Ale nic mi o tym nie wiadomo. A przez twój kabelek to możesz odtwarzać wszystkie pliki muzyczne z iPod'a / iPhone'a. iPhone po podłączeniu pewnie się awanturuje, że to urządzenie nie jest dla niego, ale to należy zignorować i ciągnąć muzę z niego plus równolegle przez BT telefonować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

Potrzebuję pomocy, mianowicie chcę kupić adapter:

http://allegro.pl/bmw-mini-interface-przylacze-czytnik-ipod-orginal-i2525145025.html

 

Moje BMW na wyposażeniu ma:

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

 

jest to wersja bez DVD/Navi a jedynie CD.

Pytanie, czy to będzie działać ze sobą i będę mógł odtwarzać muzę z iPhone4 lub iPoda ?

Nie chodzi mi o sparowanie, bo robię to przez BT, zależy mi na odtwarzaniu muzy i ewentualnym ładowaniu.

 

Dzięki za pomoc,

 

Pzdr,

Ever

Why so serious... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

 

Potrzebuję pomocy, mianowicie chcę kupić adapter:

http://allegro.pl/bmw-mini-interface-przylacze-czytnik-ipod-orginal-i2525145025.html

 

Moje BMW na wyposażeniu ma:

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

 

jest to wersja bez DVD/Navi a jedynie CD.

Pytanie, czy to będzie działać ze sobą i będę mógł odtwarzać muzę z iPhone4 lub iPoda ?

Nie chodzi mi o sparowanie, bo robię to przez BT, zależy mi na odtwarzaniu muzy i ewentualnym ładowaniu.

 

Dzięki za pomoc,

 

Pzdr,

Ever

Bedzie dzialalo na 100%.Musisz go podlaczyc w miejsce zmieniarki,tu jest minus,bo musisz wybrac ipod,albo cdc.Mam taki u siebie i z iphone 4s dziala bez problemu.Baterii ten modul nie laduje.Trzeba go oczywiscie dokodowac do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki moduł zamiast zmieniarki i nie trzeba było kodować auta-podłączyłem i śmiga.Pliki czyta w idrivie. Są też dwa rodzaje kabli, jeden z nich ładuje iphona, a drugi nie.

kupiłem to :

http://allegro.pl/bmw-sterownik-modul-ipod-0411033-i2427249200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
wrzucisz nazwę, bo aukcja wygasła, a mi jakis przyjemniaczek podkupił adapter :(

 

Pewnie chodziło o coś takiego: http://allegro.pl/adapter-ipod-bmw-podlacz-ipod-a-do-samochodu-i2583541613.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest to. Jak zadzwonisz do gościa z tego linku to okaże się ,że to nie pasuje i taki jak chcesz do e60 to kosztuje 1500 zl - już dzwoniłem :lol: . Mój adapter ma numery 6541041103301 .

To jest cos takiego http://forums.5series.net/topic/113571-ipod-adapter-brakes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie czytałem wszystkiego tutaj, ale kilka komentarzy odnośnie tego, że bluetooth w iPhone'ie tudzież muzyka nie działają z BMW jest nieprawdą. Akurat iPhone i iPod'y działają z BMW bardzo dobrze.

Jakieś pytania? Pytać!

Witam,

jak pytać, to pytam. Mam E60 z 2006 r. od tygodnia i nie wiem jak sparować iPhone 4s z systemem audio przez bluetooth. Chodzi mi głównie o telefon, ale jakby dało się tez muzę przepuścić, byłoby super. Będę wdzięczny za odpowiedź, bo jakoś nie znalazłem podobnego wątku na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.