Skocz do zawartości

[E-60]CHECK na LPG


progressowy

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. Jakie moga byc przyczyny swiecacej sie pomaranczowej kontrolki ukladu elektronicznego silnika, w trakcie jazdy? Nadmienie,iz podczas testu -check -(dzwigienka kierunkowskazow) komputer informuje mnie,ze CHECK OK- NO FAULS

Podpielem sie pod diagnoze (w trasie). Wykazalo za bogata mieszanke.Skasowali blad. Po 30km ponownie ukazala sie kontrolka. Odwiedzilem magikow co montowali to ustrojstwo. Zmniejszyli dawki,wykasowali blad. Po ok50km ponownie zapalila sie kontrolka. Znow magicy skasowali blad,tym razem zwiekszajac dawke.

Po skasowaniu bledu przejechalem sie na benzynie 60km i jest ok. Teraz wlaczylem lpg i przebylem ok.50km -puki co blad sie nie pojawil. Blad nie wyskakuje podczas krotkich tras. Awaria zapala sie podczas jazdy na dluzszym odcinku bez butowania ale nie emerycko-tak do 130km. Spalanie w granicy normy ok.12-14l.

Pytam Was poniewaz nie raz bylo tak ,ze wiedzieliscie wiecej aniezeli tzw.spece w warsztatach lpg. Spece to by tylko sie umawiali na terminy,jazdy testowe z laptopem,wmawiali awarie sądy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Szczerze to pojade troche Of top.

Prędzej czy pozniej na gazie pojawiaja sie takie problemy - non stop strojenie itd. oszczedzasz kase na paliwie kosztem wolnego czasy poświeconego na jezdzenie po gozownikach

 

Niemniej jednak zycze ci pomyslnego rozwiazania problemu

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmmm pewnie łapie błedy na sondach lambda i dlatego wywala błąd. Zmień gazowników bo Ci co to zakładali to chyba się do końca nie znają. Jeżeli jest dobrze, fachowo, założony gaz to nie powinno byc takich numerów, że robi się kolorowa choinka z kontrolek. Z gazem jest tak, że przy wtrysku paliwa powinni wgrać mape pod Twoje auto a nie stroić na pałe to co dostarczył producent instalacji bo to nigdy nie będzie chodzic tak jak powinno. Jaką instalację zakładali, z dozowaniem oleju, tak pytam z ciekawości ??
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalka z dozowaniem oleju jest chyba stosowana do silników typu V-tec i kosztuje krocie jak dobrze kojarzę.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpigaz za 3800.Po ostatniej korekcie przejechalem 150km puki co nie wyrzucilo checka. Ale to byly krotkie odcinki . Nadmienie ze ostatnio wywalilo podczas dluzszej jazdy. Autko chodzi rowno,nie szarpie nie kicha i zbiera sie cacy. Czy to moze byc rozjechany wtryskiwacz po 7tys km od zalozenia instalki? Spece co montowali to ustrojstwo powiedzieli,ze komp gazowy podczas montazu zczytuje z kompa benzynowego dawki a oni nanosza korekty jak auto kulawo chodzi.

oto fotka instalki:

http://images43.fotosik.pl/83/4f0b1dc7ec556164med.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest życie z LPG właśnie. Są plusy i minusy.

 

Jeśli jest informacja o za bogatej mieszance, to tylko i wyłącznie sonda mogła coś takiego wskazać, jak kolega wyżej słusznie zauważył.

 

Teraz kwestia zagadki, którą trzeba rozwiązać: czy mieszanka na prawdę jest za boagata, czy też może sondy padły (słyszalem że w BMW na gazie tak sie czesto dzieje) i trzeba je wymienić? Stawiam 10 zł na sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wowww. A gdzie ta instalka bo nie widze? Gdzie to poupychales? Jak zmiesciles listwe wtryskowa pod oslony? Sam instalki nie montowalem,powierzylem to zakladowi lpg co robi to od ponad 10lat. Widac nie robia tego fachowo i ida na latwizne, jak im latwiej.

Puki co bylem na regulacji od ktorej nalatalem 300km(na krotkich odcinkach) i nie wywalilo checka. Dla sprawdzenia sady przejechalem sie 60km na benzynie i nie wyrzucilo bledu. Zatem pozostaje kwestia dobrej regulacji oraz poprawnego dzialania wtryskow gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją instalkę zakładało 3 ludzi przez 8h :8) Wszystko na spokojnie, dokładnie, w przemyślany sposób. Nie mam listwy wtryskowej, tylko wtryskiwacze MagicJet, które są dość niewielkich rozmiarów i można je upchnąć pod osłoną. Mimo, że do warsztatu mam 100km w jedną stronę, to na każdą wymianę filtrów wolę jechać do nich. Żaden partacz nigdy do tej instalki się nie dotykał :) Zakładałem w warsztacie mieszczącym się w niewielkiej wiosce pod Ostrowią Mazowiecką, ludzie z nad morza i gór do niego przyjeżdżają :8)

Check też mi kilka razy wyskoczył, ale szybki telefon do mechanika i powiedział co przestawić w programie (mam interfejs). Wyskoczył po zmianie sond lambda i po zapchaniu się filtrów przez kiepski gaz z Orlenu. Więcej problemów nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.