Skocz do zawartości

[e90] Z czy bez iDrive?


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale to nie prawda że nie mozna wkładac utworów w katalogi lub foldery bo ja już to praktykowałem i smiga mp3 bez problemów ale to że można wkładac utwory na płyty Dvd to nie próbowałem
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

 

W aucie z navi professional - 2 czytniki MP3 chodzą zarówno na zwykłym CD jak i na napędzie DVD. Albumy mam ułożone w osobnych katalogach wiec nie trzeba wrzucac wszystkiego luzem. Jeśli cośnie bangla to zmienić płytke cd na której nagrywacie, program do nagrywania albo sposób nagrywania.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przepraszam za mylną informację - u mnie takze czyta płyty z katalogami. Kiedyś próbowałem i nie poszło stąd moja pierwotna informacja, ze trzeba nagrać bez katalogów. Teraz nagrałem jeszcze raz i poszło. Suprer sprawa na jednej płycie DVD zmieściło się przeszło 1200 utworów (prawie 100 zwykłych płyt CD), wszystko opisane tytułami i wykonawcami (o ile są dostępne w oryginale).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni chuchuszka u mnie nie działa :( i zwykłą cd próbowałem, i innym programem i prędkością najmniejszą i nic :(

 

Może faktycznie aktywować to w jakiś sposób, cóż podjadę do ASO BMW na programowanie sterowników, tym samym wgranie nowego softa i zobaczymy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra panowie odkopię, przyda się innym :)

 

Otóż funkcja mp3 była nie aktywna, trzebabyło podłączyć kompa i odblokować mp3.

 

I teraz czyta mi mp3 zarówno w kieszeni na cd i w dvd a oprócz tego w dvd czyta mi płyty dvd z mp3,

także zmieniarka jest teraz pusta i wyjście AUX też będzie nie używane ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odkopie, gdyz chcialbym zapytac sie o iDrive. Jak mam wejsc w to "i" ktore jest na srodku wyswietlacza (gdy jest MENU), model auta z mala navi czyli business z jednym czytnikiem navi i jednym klawiszem. Domyslam sie ze powinienem wcisnac pokretlo aby wejsc do srodka, ale niestety wciskanie nie dziala. Czy tzn ze mam walnietego iDrive'a czy jakos inaczej wchodzi sie do srodka.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wciskanie nie dziala. Dziala tylko ten przycisk czyli powrot do Menu, dziala pokretlo jak sie nim przekreca oraz odchyla gora/dol i prawo/lewo, ale wciskanie nic nie daje. Reasumujac zapewne zostal mi serwis tylko.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wlasnie wciskanie nie dziala. Dziala tylko ten przycisk czyli powrot do Menu, dziala pokretlo jak sie nim przekreca oraz odchyla gora/dol i prawo/lewo, ale wciskanie nic nie daje. Reasumujac zapewne zostal mi serwis tylko.

 

Czyli padł tzw. opto-switch w iDrive. Możesz spróbować rozebrać iDrive. Najpierw zdejmuje się plastik - konsolę środkową - jest na wcisk, nastepnie odpinasz kostkę od iDrive (auto nie może mieć włączonego zapłonu) i od konsoli odkręcasz przełącznik iDrive .iDrive jest również rozbieralny (4 śrubki typu torx) i możesz przedmuchać sprężonym powietrzem opto odpowiedzialne za wciskanie (może pomoże ponieważ dostał się jakiś paproch). Niestety opto odpowiedzialne za zatwierdzanie w iDrive jest słabe. Jeżeli masz zaprzyjaźnionego elektronika to może ci dobierze i wymieni opto-switche. Napewno iDrive się nie oliwi :-) (też już taką radę słyszałem) Koszt iDrive w ASO to ok 700 PLN (900 pln to chyba z wymianą) a jego wymiana jest banalna. Uwaga - jeżeli chcesz kupować iDrive z Allegro to:

1. Większość może mieć tą samą przypadłość

2. Jest ponad 8 modeli przełacznika iDrive i musi mieć dokładnie taki sam part number.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli padł tzw. opto-switch w iDrive. Możesz spróbować rozebrać iDrive. Najpierw zdejmuje się plastik - konsolę środkową - jest na wcisk, nastepnie odpinasz kostkę od iDrive (auto nie może mieć włączonego zapłonu) i od konsoli odkręcasz przełącznik iDrive .iDrive jest również rozbieralny (4 śrubki typu torx) i możesz przedmuchać sprężonym powietrzem opto odpowiedzialne za wciskanie (może pomoże ponieważ dostał się jakiś paproch). Niestety opto odpowiedzialne za zatwierdzanie w iDrive jest słabe. Jeżeli masz zaprzyjaźnionego elektronika to może ci dobierze i wymieni opto-switche. Napewno iDrive się nie oliwi :-) (też już taką radę słyszałem) Koszt iDrive w ASO to ok 700 PLN (900 pln to chyba z wymianą) a jego wymiana jest banalna. Uwaga - jeżeli chcesz kupować iDrive z Allegro to:

1. Większość może mieć tą samą przypadłość

2. Jest ponad 8 modeli przełacznika iDrive i musi mieć dokładnie taki sam part number.

 

 

Co do ostatniego zdania to nie do końca się zgodzę, przelączniki są w miarę uniwersalne (do e90 są chyba 2 lub 3 rodzaje). Róznice miedzy nimi to ilość przycisków- w standardzie 1, w momencie posiadania opcji "Voice Control" jest dodatkowy przycisk z gadajacą mordką (taki jak na kierownicy). Niektóre modele posiadaja serwo mechanizm (stosowany w "dużej navi" i dźwięku Logic-7).

Jako fajny upgrate można zastosować iDrive z najnowszej wersji e90 (ten z przyciskami bezpośredniego dostepu). jest on plug-and-play, jest ta sama wtyczka i wszystko działa idealnie (nie dotyczy niestety aut z "silniczkiem" w iDrive- nie działa wtedy pokrętło). Aby wszystko działalo i wyglądało jak oryginał- należy oczywiście wymienić oslone konsoli srodkowej (inny kształt iDrive nie pozwala zamontować go w "starej" osłonie). Pisze to z własnego doswiadczenia gdyż tak mialem przez pewien czas u siebie- do momentu wymiany całego CIC :cool2:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania przednowcy, bo jesli mam wymieniac iDriva to moglbym zrobic taki upgrade. Czy mozesz napisac jak poznac, czy moj iDrive ma silniczek?

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- idrive z silniczkiem można rozpoznać po oporze jaki stawia podczas kręcenia, np mając listę utworów z cd i "jadąc" na dół kiedy podświetlenie dojdzie do końca- pokrętlo nie będzie się chciało dalej obrócić. Bez silniczka można sobie krecić do woli.

- co do przerobienia starej navi do CIC'a to... można o tym napisać długą książkę. W skrócie napiszę, że fabryka nie przewidziała takiej opcji (i raczej nie będzie)- a jeżeli fabryka nie przewidziała to wszystko jest pod górkę. Aby uruchomić CiC należy mieć kody (z fabryki) odblokowujące navi, voice control i mapy. Dodatkowo nowego CiC'a trzeba zaprogramować do samochodu aby zacząl widziec jaki auto ma dźwiek (stereo, HiFi, Logic7), czy ma bluetooth, USB...

Do starszych samochodów nie da się tego zaprogramować- urządzenie nie rozpoznaje CiC'a jako sprzęt dla siebie i prosi o wymianę. Jedyna ewentualność to znaleźć uzywanego CiC'a z takim samym wyposażeniem jak nasz. Po zamontowaniu będzie działać wszystko oprócz nawigacji- nie da się ściągnąć kodów do samochodu który wyjechal z fabryki bez CIC'a :( (prace nad złamaniem tego zabezpieczenia jednak trwają :norty: ).

W samochodach do połowy 2007 roku (mój jest z końca 2005) ogólnie jest kicha z domontowaniem czegokolwiek... aby domontować opcje złącza USB, musiałem spędzic wielę nocy (ale działa).

Co do kosztów... masakra!!! Policzyłem że same częsci do przerobienia to okolo 15 tyś zł.

 

pozdr.

 

P.S. W razie dodatkowych pytań mój nr GG: 3119574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- idrive z silniczkiem można rozpoznać po oporze jaki stawia podczas kręcenia, np mając listę utworów z cd i "jadąc" na dół kiedy podświetlenie dojdzie do końca- pokrętlo nie będzie się chciało dalej obrócić. Bez silniczka można sobie krecić do woli.

 

Właśnie o to miałem spytać..

 

..bo jak lista utworów mp3 się skończy (widoczna na ekrnie) to kręcenie jak najbardziej jest możliwe, ale jest opór.. czyli mam CiC''a whatever ;) tak? Nie przejmować się podczas zmiany i kręcić tak można, czy to jest coś nie tak? Zawsze można zmieniać utwory z kierownicy.. ale pytam czy w takim momencie kręcenia 'z oporem' uszkadza się to pokrętło?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- idrive z silniczkiem można rozpoznać po oporze jaki stawia podczas kręcenia, np mając listę utworów z cd i "jadąc" na dół kiedy podświetlenie dojdzie do końca- pokrętlo nie będzie się chciało dalej obrócić. Bez silniczka można sobie krecić do woli.

 

Właśnie o to miałem spytać..

 

..bo jak lista utworów mp3 się skończy (widoczna na ekrnie) to kręcenie jak najbardziej jest możliwe, ale jest opór.. czyli mam CiC''a whatever ;) tak? Nie przejmować się podczas zmiany i kręcić tak można, czy to jest coś nie tak? Zawsze można zmieniać utwory z kierownicy.. ale pytam czy w takim momencie kręcenia 'z oporem' uszkadza się to pokrętło?

 

Pzdr.

 

CIC'a nie masz...CIC to nowe uządzenie sterujace urządzeniami audio (posiada twardy dysk- na muzykę i nawigację. Do tego dochodzi nowy iDrive i nowy wyświetlacz o wys. rozdzielczości).

Z tego co opisujesz to masz iDrive z silniczkiem- raczej nie dasz rady zamontować nowego (wielofunkcyjnego) iDrive- nie bedzie działało pokrętło (przyciski bedą działać)

Jezeli bedziesz przezwyciężał opór podczas kręcenia swoim iDrivem- nie uszkodzisz go (no chyba że potraktujesz go bardzo brutalnie :nienie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moj iDrive to faktycznie nie dzialal. Jak ktos wczesniej doradzil wyjalem go i przedmuchalem. Na chwile obecna wciskanie pokretla zaczelo przejsciowo dzialac. Piczac przejsciowo mam na mysli to, ze mniej wiecej co 4-te wcisniecie konczy sie niepowodzeniem ale poprzednie 3 koncza sie powodzeniem :D

Czy iDrive zacznie dzialac w 100% dobrze, czy z czasem wogole przestanie dzialac to napisze z czasem.

PS

Szkoda ze koszta wymiany na nowy typ iDriva sa takie duze bo mysle ze znalazloby sie kilka osob zainteresowanych upgradem do CICa.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- idrive z silniczkiem można rozpoznać po oporze jaki stawia podczas kręcenia, np mając listę utworów z cd i "jadąc" na dół kiedy podświetlenie dojdzie do końca- pokrętlo nie będzie się chciało dalej obrócić. Bez silniczka można sobie krecić do woli.

 

Właśnie o to miałem spytać..

 

..bo jak lista utworów mp3 się skończy (widoczna na ekrnie) to kręcenie jak najbardziej jest możliwe, ale jest opór.. czyli mam CiC''a whatever ;) tak? Nie przejmować się podczas zmiany i kręcić tak można, czy to jest coś nie tak? Zawsze można zmieniać utwory z kierownicy.. ale pytam czy w takim momencie kręcenia 'z oporem' uszkadza się to pokrętło?

 

Pzdr.

 

CIC'a nie masz...CIC to nowe uządzenie sterujace urządzeniami audio (posiada twardy dysk- na muzykę i nawigację. Do tego dochodzi nowy iDrive i nowy wyświetlacz o wys. rozdzielczości).

Z tego co opisujesz to masz iDrive z silniczkiem- raczej nie dasz rady zamontować nowego (wielofunkcyjnego) iDrive- nie bedzie działało pokrętło (przyciski bedą działać)

Jezeli bedziesz przezwyciężał opór podczas kręcenia swoim iDrivem- nie uszkodzisz go (no chyba że potraktujesz go bardzo brutalnie :nienie: )

 

 

Acha, no widzisz. Ja nie mam nic zamiaru montować, jest dobrze jak jest ;). Chodziło mi tylko o to, czy ten opór wpływa jakoś negatywnie na działanie lub ekspolatację samego pokrętła :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koszta faktycznie są aż tak wysokie?

 

Widzę kompletne zestawy po 7 czy nawet 5 tys zł.

 

Tylko czy wymiana oprócz innego interface przyniesie jeszcze jakieś warte tej kasy zmiany?

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To mój pierwszy post na tym forum więc witajcie :) Mam mały dylemacik, a rozchodzi sie o to że mam zarezerwowane dwa auta w niemczech i po jutrze po jedno z nich jadę , oba mają podobne przebiegi są z tego samego roku i oba wyglądają na zadbane ale rozchodzi się o to że jeden z nich ma iDrive drugi zaś nie , ten z iDrive jest przekładając na nasze 8 tys.zł droższy i tu pytanie czy opłaca się dopłacić ? czy można później zamontować iDrive w egzemplarzu który go nie miał seryjnie? bo kurcze bawiłem się tym i bardzo mi się to spodobało i czuję że przydało by się mi takie cacuszko :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum więc witajcie :) Mam mały dylemacik, a rozchodzi sie o to że mam zarezerwowane dwa auta w niemczech i po jutrze po jedno z nich jadę , oba mają podobne przebiegi są z tego samego roku i oba wyglądają na zadbane ale rozchodzi się o to że jeden z nich ma iDrive drugi zaś nie , ten z iDrive jest przekładając na nasze 8 tys.zł droższy i tu pytanie czy opłaca się dopłacić ? czy można później zamontować iDrive w egzemplarzu który go nie miał seryjnie? bo kurcze bawiłem się tym i bardzo mi się to spodobało i czuję że przydało by się mi takie cacuszko :mrgreen:

 

 

Jak masz możliwość to kup z iDrive, 'zakładnie' później nie ma sensu.. tak w skrócie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.