Skocz do zawartości

Problemy z nagłośnienie i radiem ( prawdopodobnie)


jacopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

1.Moje pytanie brzmi czy problem bardzo słabego nagłośnienia występuje w e-39 dosyć często ? Mój zestaw to radio BMW Reverse RDS, 4 głośniki z przodu i dwa z tyłu. Objawia się to u mnie zerowym bass'em ( głośniki zamiast niskich tonów walą jak głupie co praktycznie psuje przyjemność jazdy takim autem) , syki jakoś jeszcze czysto grają , o głębi dźwięku nie wspominam.

Jeżeli tak już jest to pogodzę się z tym i po prostu zainwestuje w dobrej jakości głośniki i pomyślę o jakimś piecyku.

 

2.Jak w/w radio jest na kasety, a chcąc posłuchać tego co akurat nie leci w radiu jestem zmuszony korzystać z transmiterów ponieważ nie mam możliwości podłączenia zmieniarki. I problem jest taki że nie wiadomo z jakiego transmitera korzystam i na jakiej częstotliwości ustawiam radio i tak występują przebicia ( zaznaczam że jadąc bez włączonego transmitera nie słychać niczego poza cichym szumem ) Transmitery miałem już 3. wszystkie z górnej półki, ostatnio pokusiłem się o transmiter nokii CA-300 ale problemy dalej występują. Czy radio to posiada jakieś auto dostrajanie bądź coś innego w tym stylu czy poprostu te radio nadaje się tylko zrzucenia w przepaść ? Czy może to być jednak wina anteny ?

p.s. Transmiter nokii jest wyśmienity, jadąc autem brata ( BMW E81 ) nastawiam zakres nadawania na 93 MHz ( w Katowicach to jest RMF FM) i dosłownie RMF'ka cichnie a zaczyna grać czyściutko muzyka z w/w transmitera bez jakich kolwiek przebić .

Jakieś propozycje ?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transmittera FM to żeby uniknąc druciarstwa zakupiłem odtwarzacz MP3-MP4 firmy Pentagram z transmitterem. Wszystko działa ok - ale pamiętaj, że:

1) pliki odtwarzane z transmittera grają ciszej - trzeba zawsze dac głosniej radio

2) w przypadku odtwarzacza MP3 trzeba zawsze podpiąc słuchawki - ich kabel działa jako antena i wtedy jest git. bez słuchawek jest straszna lipa.

Ja akurat posiadam system nagłośnienia Business Professional rozbudowany do 12 głośników, subwoofera i procesora dźwięku DSP. Więc raczej nie mogę powiedziec, że gra to lipnie. Po wejściu w rozbudowane funkcje DSP można bardzo przyjemnie dźwięk wzbogacic. Oczywiście nie jest to audiofilski sprzęt ale spośród fabrycznych - raczej wyższa półka.

Byc może Twoje radio już powinno by odesłane na emeryturę - kto wie...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem identyczny zestaw audio w swojej.

Radio jest fatalne i tyle.

Pomijając fakt braku możliwości podłączenia zewnętrznego odtwarzacza.

< dorobiłem do niego wejście liniowe i podłączałem kablem mp3. Dźwięk był znacznie lepszy.

Ale jak pewnego dnia podłączyłem na próbę radio z innego autka < taki zwykły sony z mp3 > to już pozostał do tej pory.

Różnica jest kolosalna. Nareszcie dźwięk jest czysty a basy wyraźne.

Fakt , że wygląd nieco ucierpiał ale już przywykłem.

Z czasem wywaliłem jeszcze głośniki z tyłu bo to są tylko 13 bez sopranów i wcisnąłem 16.

 

Jeśąli koniecznie chcesz zostawić tego kaseciaka to dorób sobie wejście liniowe i mp3 podłącz kablem. Będzie spora poprawa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przyłączam się do tematu,czyli co zrobić by w E39 grało lepiej ? Posiadam Touringa z 6 głośnikami.Dwoje w przednich drzwiach,przy lusterkach syczki i dwa z tyłu w dachu.Pierwsze co to pomyślałem że wymienie głośniki np na Hertza czy JBLa.Ale po zdemontowaniu tylnych głośników z dachu temat umarł gdyż po pierwsze nie są one złe (u mnie Pininfarina) a po drugie małe chyba 100mm.Także kupno nowych pewnie nic by nie poprawiło,a i średnica głośnika pozostawia dużo do życzenia.Większych nie wstawie,bo nie lubie nic ciąć w aucie,nie ma takiej opcji.Jednym pomysłem jaki mi przyszedł na myśl to dostawić jakąś skrzynke,tyle że czasami musze przewieżć wózek mojego maleństwa i by mi ona przeszkadzała.Od zestawu car audio oczekiwałbym czystego głębokiego brzmienia,niekoniecznie głośnego.Tak żebym ja słyszał w aucie a nie wszyscy na chodniku. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Doradzam na próbę podmienić samo radio na jakieś markowe. Ja wsadziłem sony exploud jakieś takie proste i dźwięk na oryginalnych głośnikach jest bardzo dobry.

Po takiej podmianie sam zdecydujesz.

 

Z tyłu głośniki można bez większego kłopotu zamienić na 16. Tylko odradzam głośniki sony. Wsadziłem takie i jakość dźwięku jest lepsza bo głośniki te mają soprany ale ogólnie to spodziewałem się więcej.

 

Oryginalne głośniki są dobrej jakości. Ale radio jest fatalne < reverse rds >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy radio Business Professional RDS daje lepszą jakość dźwięku niż Reversed RDS ?

Myślałem o wstawieniu radia Kenwooda, Blaupunkta itp. ale jednak psuje to wygląd orginalego wyglądu deski roździelczej i zrezygnowałem.

Trzecia opcja to wsadzenie Bordmonitora ale koszt wysoki i nie jestem pewien czy będzie to grać wystarczająco dobrze. Może ktoś posiada takie radio/navi i podzieli się opinią. Jeżeli miał bym zmieniać radio na wersję po lifcie z nową wtyczką to oczywiście zdecydował bym się na DSP i rozszerzenie liczby głośników w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi chodzi o Professional Business DSP - takie jak mam to gra bardzo przyjemnie. Pod jednym warunkiem - że poustawiasz sobie dźwięk z wykorzystaniem DSP (tam są rózne efekty: można dodać lekkie ECHO zasymulować wielkość pokoju w jakim siedzisz/słuchasz muzyki poprzez funkcję ROOM, no i też trzeba sobie trochę pogmerać w rozbudowanym korektorze - masz tam dźwięk podzielony na zakresy, które możesz podbijać lub ucinac - wedle własnego uznania.

Co do jakości dźwięku - jestem DJem od 8 lat więc zawsze zwracam uwagę na czysty dźwięk - żeby nie było jakiegoś kociokwiku, żeby vocal był wyraźny, przyjemny bass ale nie dudniący non stop i góra, która dźwięk robi przyjemnym i nie syczy na maksa że bębenki w uszach padają. Z tym radiem, 12 głośnikami, subwooferem wbudowanym fabrycznie pod tylną półką oraz fabrycznie zamontowanym wzmacniaczem taki dźwięk uzyskałem.

Oczywiście - nie jest to audiofilski zestaw bo nie taki był zamysł fabryki. Ale myślę, że jeśli sobie doposażysz auto w tak rozbudowany zestaw, będziesz bardzo zadowolony :wink:

Także przeszło mi przez głowę na początku żeby sobie jakieś normalne radio wstawić zamiast fabrycznego. Ale kiedy odkryłem funkcje i możliwości jakie daje procesor dźwięku w moim aucie, szybko zrezygnowałem z podmiany. Inna sprawa - że pewnie straciłbym też możliwość wyświetlania informacji z komputera pokładowego na wyświetlaczu radia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem podobnie po zakupie betki. Dźwięk z radia fabrycznego był do d...y :mad2: . Myślałem że to wina głośników. Ale po zakupie ramki z przejściówką ISO-BMW na allegro i zamontowaniu "normalnego" odtwarzacza CD-MP3 okazało się że nawet firmowe głośniczki nieźle hulają i dźwięk jest wielokrotnie lepszej jakości :lol: od dźwięku z radia fabrycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam mam podobny problem wiec się tutaj dopnę.

Co do wymiany na inne radyjko to raczej nie wchodzi to w grę, bo moje oryginalne Alpine jest z wyświetlaczem 16:9 wraz z tunerem tv i navi Mk3 więc się go nie pozbędę. Problem w nim jest taki że jest na kasety ...sic... a słuchanie polskich stacji radiowych przyprawia mnie o mdłości.

Piszecie tutaj żeby wyprowadzić sobie wejście liniowe... chciałem zrobić coś takiego ale:

-Jednostka sterującą jest z tyłu wraz z czytnikiem do mk3 i innymi rzeczami które do końca nie potrafię rozgryźć.

- W tv jest opcja AV tylko za nic nie mogę znaleźć tego wejścia (dziś go trochę bardziej rozkręcę bagażnik to porobię foty)

- Z tego co już zdążyłem przeczytać to wejście Audio w tym przypadku jest mono co mnie nie urządza...

-Puki co podczas jazdy wyłącza się tv wiec sterowanie jakimś odtwarzaczem (podgląd listy) byłby uniemożliwiony)

 

Z tyłu jest miejsce na zmieniarkę tylko z tego co zdążyłem zauważyć to nie ma wyprowadzonego kabla do niej... znalazłem tylko jakiś płaski 3 pinowy.

 

W gruncie rzeczy co bym chciał zrobić. Tak naprawdę to podpiąć jakieś urządzenie w stylu sony psp pod oryginalny system Audio. Do psp dokupił by sobie karty na których mógłbym mieć wrzucona muzykę, filmy etc bądź jakieś inne urządzonko dvd/mp3. Z tego co widziałem w schowku mam wyście 12V od jakiejś oryginalnej latarki bmw wiec zasilanie i miejsce było by załatwione, tyle tylko jak pociągnąć kable sygnałowe i jak to wszystko zestroić.

Puki co przeglądam forum i jak narazie nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Dyzio 255 , jak można wsadzić z tylu głośniki 16", czy możesz to opisać szczególnie mnie interesuje czy można to zamontować na te czarne mocowania standardowych głośników (ta takie pudełka jak gdyby). Też mam zestaw audio 10 głośników i musze coś z tym zrobić bo gra fatalnie. pozdr
Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam pytanie do Dyzio 255 , jak można wsadzić z tylu głośniki 16", czy możesz to opisać szczególnie mnie interesuje czy można to zamontować na te czarne mocowania standardowych głośników (ta takie pudełka jak gdyby). Też mam zestaw audio 10 głośników i musze coś z tym zrobić bo gra fatalnie. pozdr

 

Ja mam touringa a ty zapewne pytasz o sedana?

W touringu masz na suficie miejsca ile trzeba.

 

A w sedanie to chyba jednak nie jest wykonalne.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy mam problem:(

mam fabrycznego kaseciaka i czesto lubie słuchac radia w podórzy jednak pojawia sie problem ze w czasie podrózy pojawia sie szum i gubi stacje. Podczas wyszukiwania nowych stacji przeskakuja wszystkie czestotliwosci i nic nie moze znalesc:( Czy problem bedzie dotyczyc radia czy anteny?? Gdzie znajduje sie moduł anteny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.