Skocz do zawartości

E36 czy e46


01mlody

<t>E36 czy e46</t>  

94 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

aaa tu musisz już sam pomyśleć dobrze a nie słuchać innych...

 

E36 M3 cudowny silnik w starszej budzie

E46 330d nowsza buda, silnik może też niegłupi ale o 180 stopni inny niż benzynowy z M3

 

Sam nie wiem co bym wziął, pewnie M3, więcej lejesz do baku ale jak naciśniesz na gaz... poezja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

czy coś o czym marzyłem czyli e36 M3

czy iść z czasem do przodu i wybrać e46 330d

zupełnie różne auta, do zupełnie różnego użytkowania...

my Ci nie powiemy czy masz spełnić swoje marzenie, czy mieć nowszą budę...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żebyście mi powiedzieli.

Chodzi o to iż forum odwiedzają osoby w różnym wieku.

 

Dlatego wolał bym przeczytać które autko z tych dwuch wybrał by każdy z Was.

 

Licze że będą różne opinie, ale o to mi właśnie chodzi.

Miałem

E-30 316i

E-32 735i

E-36 320i

E-39 535 V8

E-46 330d

E-39 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli swojego samochodu używasz "odświętnie" i nie zależy Ci na spalaniu to do krótkich pościgów możesz wziąc M3, ale jak śmigasz 30 tys. rocznie to i nie masz swojego pola naftowego albo wujka Szejka w Arabii Saudyjskiej to ja na Twoim miejscu brałbym 330d :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na M3.

Jest to dla mnie w każdym stopniu lepsze auto od 330d e46, choć bardzo wiele osób z tą opinią się nie zgodzi. Trwalsze, szybsze, prostsze w budowie i tańsze w częściach eksploatacyjnych. Silnik w M3 3.2 jest nie do zajechania, w przeciwieństwie do delikatnego i wyrafinowanego diesla. Oczywiście dizajn e46 jest dużo świeższy, ale e36 też nie ma się czego wstydzić, szczególnie to ubrane w M-pakiet... Generalnie aut porównać się nie da - szybki diesel kontra ekstremalna benzyna...

 

Pozdrawiam i owocnego wyboru.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwo, nie ma potrzeby, w Europie też był sedan M3 dostępny...

 

Pozdro

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz rodzine, to bierz e46,a jak jestes wolny to m3 :mrgreen:,ewentualnie sprowadz e36 m3 sedan z usa

 

Jak ma rodzinę i małe dzieci to lepiej coupe, przy pędzie M3 przez drzwi z tyłu nie powypadają przynajmniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej porównać m3 e36 do e46 330xd , auta cenowo porównywalne jak i podobne koszta eksploatacji po za spalaniem , pierwsze słysze żeby m3 miało "tanie częsci" i to nawet eksploatacyjne , kupić e36 m3 nie zajechane ??? może i możliwe ale napewno trudne , lata swoje auto ma a jak się takie kupuje to i się jeździ nim

 

m3 napewno bajeczny silnik , moc , przyśpieszenie

e46 330xd właściwości trakcyjne , na mokrej nawierzchni m3 nie ma szans , tak samo na szutrach , jazda po zakrętach też coś fantastycznego, auto jest przyklejone , jazda w zimie - sama przyjemność , nie zpominaj że w polsce mamy 3 miesiace umiarkowanej słonecznej pogody , m3 napewno wtedy wyśmienicie się spisuje ,

 

wiele razy ruszałem z pod świateł na mokrej nawirzchni , w zasadzie tylko widać wtedy auta 4x4 , reszta zostaje bardzo daleko z tyłu, ostanio byłem na rajdzie polskim , wcześniej tydzień padało , ludzie dołownie wszędzie się zakopywali ,nawet na drogach , ja sobie bez problemów na łąki wieżdżałem , wielu nie mogło uwierzyć że wyjade :)

 

jak mało jeździsz od święta to m3 , jak wiecej to E46 330xd ,

 

taka moja opinia , i napewno każdy swoje chwali , m3 kusi bardzo ale rozsądek bierze góre , jednak ja potrzebuje auto w miare uniwersalne , nie na 3 miesiące w roku

 

zwykłe e46 330d w zasadzie przegrywa we wszyskim do m3 , oprócz ekonomi

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważywszy że mam teraz 535 to w przypadku 330d aż takiej różnicy w zmianie bym nie odczół, ale w M3 to napewno.

 

zapewniam ci że w x-ie byś wyczuł różnice , zwłaszcza pokonując zakręty , czy jazda na drogach z małą przyczepnością , m3 wtedy może sobie popatrzeć jak odjeżdżasz , oczywiście że na suchej i prostej nawierzchni asfaltowej ja sobie moge popatrzeć no ale t trwa tylko w lato , sporo widać wtedy emek , przychodzi jesień - zima i emki znikają z polskich dróg , jak widzisz takie auta to wręcz niemiłosiernie się wleką , ale nie ma się czemu dziwić ,moc się marnuje i jest niewykorzystana, lepiej się przesiąść na 330d lub coś słabszego

 

daletgo mówie że jak porównywać to x-a z m-ką

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzki wybór sobie postawiłeś, żeby go dokonac odpowiedz sobie na pytanie: " co mnie kręci"

 

M3 to maszynka do zap.... swietnie kreci po obrotach, idzie bokiem jak zła

 

330d to auto autostradowe, super moment i relatywnie male zuzycie paliwa, idealne na Autobahn

 

w M3 uwazaj na straty mocy, wiele aut nie dysponuje nawet 270KM, wiąze się to z usterkami vanosów, przpływomierz i innych el osprzetu

 

w 330d przebieg ma znaczenie realnie auta te maja 250-300 tys i w niektórych moga sie kończyc pompy wtryskowe

 

ja zogłosowałem, zgodnie z sumieniem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po nicku że jesteś jeszcze młody więc w M3 jeszcze się zdążysz najeździć :)

Ja na Twoim miejscu wybrałbym 330d jako samochód przejściowy ze względu:

- jeśli nie trafisz dobrego egzemplarza eksploatacja starszego M3 będzie na pewno sporo droższa,

- 330d masz nową budę i większy wybór,

- to co zaoszczędzisz na eksploatacji i paliwie odłożysz sobie przez 2 lata, sprzedasz 330 i kupisz m3 w budzie e46 - moim zdaniem najładniejsze i najbardziej udane M3, jakie do tej pory ujrzało światło dzienne.

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał e46 330d :) Diesel bo diesel ale swoje potrafi :) jeszcze chipa zrobić i idzie jak rakieta ;) A M3 to wiadomo jest też auto klasa ale spali dużo więcej a ceny benzyny są nie niski. A gaz zakładać do takiego autka to głupota by była :P
piona51987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.