Skocz do zawartości

naprawa automatycznej skrzyni biegow


xsilver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

enuzjazm powrocil bo jestem w stanie sam ja naprawic , tylko ze koszt czesci jest za wysoki :mad2: - ale liczy sie to ze wam pokazalem ze sie da :cool2:

 

Z całym szacunkiem Xsilver - ale chyba jednak nie pokazałeś - "bo ceny części sa za wysokie" i jednak kupujesz uzywkę. A tak czekałem na tą historię naprawy bo też mam automata i też nie boję się sam za coś zabrać - a wiedza swoja czy czyjaś zawsze sie przyda :D .

 

Ale zapału do dobrej roboty Ci nie brakuje więc i tak jest ok :cool2: :D

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

enuzjazm powrocil bo jestem w stanie sam ja naprawic , tylko ze koszt czesci jest za wysoki :mad2: - ale liczy sie to ze wam pokazalem ze sie da :cool2:

 

Z całym szacunkiem Xsilver - ale chyba jednak nie pokazałeś - "bo ceny części sa za wysokie" i jednak kupujesz uzywkę. A tak czekałem na tą historię naprawy bo też mam automata i też nie boję się sam za coś zabrać - a wiedza swoja czy czyjaś zawsze sie przyda :D .

 

Ale zapału do dobrej roboty Ci nie brakuje więc i tak jest ok :cool2: :D

 

Krzysiek.

 

e tam - jak sie moze oplacac ja naprawic jak cena czesci to to 1500zl a jeszcze by pasowale jeden kosz wymienic ( cena kilkaset zlotych)..... wiadomo ze jak kots ma skrzynie i np spalil ja calkiem (jak moj kolega - nie mial prawie wcale oleju ) - ma do wymiany 4 kosze , wszystkie tarczki frykcyjne i przekladki 2 zawory ...... - to oplacaloby sie mu kupic np odemnie i zrobic moja ( ale niestety nie pasuje.......) - a ja moge kupic dobra w przystepnej cenie - wiec po co mam moja naprawiac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze jak kupisz uzywana to za pol roku mozesz miec powtorke z rozrywki... Nigdy nie wiadomo co siedzi w srodku. Zalozysz i bedzie ok a za pare miesiecy (czego absolutnie Ci nie zycze) moze sie tez zaczac sypac :(

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jeden problem. CO jak w obydwoch padnie to samo? Generalnie w automatach zuzywaja sie te same podzespoly - tarczki, kosze, itp. Moze byc tak, ze kupisz druga skrzynie, zacznie sie sypac, rozbebeszysz obie i okaze sie, ze do wymiany jest w jednej i drugiej to samo. Ja bym sie zastanowil, czy kasy przeznaczonej na drugi automat nie wpakowac w czesci. Niemniej jednak zycze udanego zakupu :D Mam nadzieje, ze dobrze trafisz.

 

P.S. Trzeba by miec na prawde mase szczescia, zeby w drugiej skrzyni padlo to co masz dobrego u siebie i na odwrot.

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
czy ma ktos opis przerobki z automatu na manuala w e32/34 ?? mam taki opis z e28 i pisza tam ze da sie zrobic jakas zworke na kompe zeby nie pokazywał błedu skrzyni - podaje sie mase do jednego pinu?? - jesli sie tego nie zrobi to bedzie trzeba przeprogramowac licznk - a po co jak mozna to zrobic domowym sposobem - wiek ktos jak ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 skrzynie rozebrane :mrgreen:

 

nie poddałem sie - tylko za te same pieniadze mam wszystko do przerobki na manuala - a nie mam pewnosci jak zrobie automat ile on wytrzyma - gdybym miał pewnosc ze wiecej niz 50 tys to bym go zrobił....

ale wole jakos manuala - po moich przejsciach :mad2:

 

wiec wie ktos jak ta zworke trzeba zrobic ??

 

mam jeszcze jedno pytanie czy jak bedzie sie wyswietlał getriebenprogram to silnik bedzie pracował poprawnie ??

 

mysłe ze skoncze swapa pod koniec przyszłego tygodnia - wszystko opisze w nowym poscie - zeby potomni mogli korzystać z doswiadczen :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy jak bedzie sie wyswietlał getriebenprogram to silnik bedzie pracował poprawnie ??

 

powinien. Komunikat Getriebeprogramm dotyczy pracy samej skrzyni. gdzies czytałem na forum wroga ,ze po swapie w 740 na manual koles zmienił DME silnika na ten z 540 manual , zeby nie było zgrzytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sledzę posty dotyczące automatów. Sam mam E30 w automacie 2,7 eta i E39 523iA tiptronic. W E30 mimo, ze z 87r. nie miałem żadnych problemów ze skrzynią. W E39 automat ostatnio coś zaczął delikatnie szarpać. Objawy są mniej więcej następujące: jadę normalnie, zdejmuję nogę z gazu, spadają obroty i auto zaczyna zwalniać, a natepnie jak dodam gazu to delikatnie szarpnąć potrafi.

Chciałbym, żeby ktoś to fachowo ocenił, ale z tego co tu czytam, to po prostu nie ma się do kogo z tym udać. Z postów wynika, że albo "SZPEC" od automatów nie do końca się zna na tym, co robi albo mechanik będzie chciał wymienic pół skrzyni za 5 tys zł i w efefcie będzie jeszcze gorzej, a i po serwisach nie ma się czego dobrego spodziewać. W efekcie może się okazać, ze np. tylko któraś z poduszek padła, a tu przy okazji pół skrzyni wymienione.

To juz faktycznie chyba lepiej jeździć automatem, aż padnie a potem kupić po prostu drugą skrzynię.

Jeśli możecie polecić na prawdę dobrego fachmana od automatów w BMW w okolicach warszawy, to proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.