Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, wrócę jeszcze do Api-testu. Ja robię (prawie) wszystko jak na filmach, dochodzę do momentu testu API i tu utknąłem, bo wywala błąd. Firewall i antiwirus off. Emulator głowicy działa w tle, IFHSrv32.exe też.

 

Instalowałem Vmwara 7, bo w wersji od Nerwusa nie mogłem używać ESC, F2 i F12 (problem opisany już wyżej). W nowszej wersji ustawienia są nieco inne niż na filmie i myślę, że może tutaj robię coś żle, choć starałem się uzyskać takie same ustawienia końcowe co na filmie. Jeśli ktoś może wypowiedzieć się na temat ustawień sieciowych w vmware 7, to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wrócę jeszcze do Api-testu. Ja robię (prawie) wszystko jak na filmach......

 

Również miałem problem z api-testem mimo iż robiłem wszystko zgodnie z instrukcją (1komp xp sp3, vmware6,5; 2komp win7 vmware7)

 

Problem zniknął kiedy w ukrytym menu dis-a, usunąłem kartę sieciową, później ponownie dodałem wpisując ip 192.168.68.30 itd...

Zgodnie z instrukcją od punktu 44.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzięki wielkie, pomogło z testem API. W nastepnym kroku zgodnie z filmem powinna się wykryć głowica (te słupki kolorowe). Niestety u mnie cisza. Posprawdzam wszystkie ustawienia i zobaczymy.

 

Jak api przechodzi to musisz widziec glowicy emulator. I siec jest ustawiona poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, jesli test ok, to powinno widzieć głowicę. Robię tak:

włączam IFHsrv32

włączam i startuję diagHead

wyłączam zaporę i antywirusa

włączam vmware, a na nim mój postawiony DIS_v44

przechodzę do ukrytego menu i robię wszystko jak na filmie, włącznie z apiTest (teraz już ok)

wychodzę z ukrytego menu i w DIS powinienem teraz widzieć te słupki na kolorowo. U mnie tego nie ma, siłą rzeczy nie ma nic na liście w Diagnostic Head.

 

Dodam, że jak miałem problem z apiTest, to o dziwo po wyjściu z ukrytego menu słupki były na kolorowo. Choć oczywiście robiąc następny krok, lista free heads też była pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokołu nie zmieniałem, zatrzymałem się na słupkach, więc do następnych filmów już nie szedłem póki co. Zobaczę co mam tam ustawione. Rozumiem, że przy wtyku na USB ma być Softing i vm na ON?

 

Edit: jakby co, to sprawdziłem i mam na Softing. Vm oczywiście na On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, a gdy zainstalauję sobie linuxa (np Fedora 12) nie na VMWare ale normalnie na lapku jako system, to czy normalnie da się tam zainstalować wersję v44 lub v56? Czy to jednak musi być VMWare?

 

I pytanie o nowość. Na jednym z forów zauwarzyłem opis instatalcji ISIS (też na VMWare). Z jakim interfejsem działa ten soft, może ktoś coś słyszał w tym temacie?

 

p.s. Po około 10 godzinach walki udało mi się zainstalować DIS v44 na VMWare i przejść test API. łatwo nie było zważywszy to że w pierwszym poście nie ma opisów i linku do VMWare. Ale pogrzebałem w necie i znalazły się i opisy i maszyna virtualna, a po (chyba) pięciokrotnym przeczytaniu tego tematu zrobiłem też z powodzeniem test API:)

 

Ciekawe czy ISIS też da się na tym fejsie uruchomić i używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

 

Panowie, a gdy zainstalauję sobie linuxa (np Fedora 12) nie na VMWare ale normalnie na lapku jako system, to czy normalnie da się tam zainstalować wersję v44 lub v56? Czy to jednak musi być VMWare?

 

I pytanie o nowość. Na jednym z forów zauwarzyłem opis instatalcji ISIS (też na VMWare). Z jakim interfejsem działa ten soft, może ktoś coś słyszał w tym temacie?

 

p.s. Po około 10 godzinach walki udało mi się zainstalować DIS v44 na VMWare i przejść test API. łatwo nie było zważywszy to że w pierwszym poście nie ma opisów i linku do VMWare. Ale pogrzebałem w necie i znalazły się i opisy i maszyna virtualna, a po (chyba) pięciokrotnym przeczytaniu tego tematu zrobiłem też z powodzeniem test API:)

 

Ciekawe czy ISIS też da się na tym fejsie uruchomić i używać...

 

Da sie postawic native ale ta instalacja jest dla specyficznej wersji laptopa IBM. Sa obrazy ghost'a zeby odtworzyc wszystko w prost.

Jednak i tak musisz miec fizycznie gdzies ediabas i emulator glowicy dzialajacy. Wiec jezeli chcesz na fejsie za kilka PLN to ruszyc to zostaje Vmware. Nativ sie robi jak masz ori/chinska glowice DK lub OPS/OPPS.

 

Jak narazie ISIS to daleka droga. Z tego co wiem to na zwykly kablu nie ruszy potrzeba ICOMA. Jego cenna to 10kPLN.

Dodatkowo dobry komp do udzwigniecia tego plus cos na ISSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciekawe po ile i chińczyków można kupić ISIS.

 

Np tutaj http://www.ecartool.com/product_info.php/products_id/118

albo tutaj http://marketeo.com/pl/Oferta/BMW-ISIS-375946.html nie podają ceny.

 

Ori komlet to jakies 100k PLN i to wlasnie na tych stronach proponuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś podesłać linki do DIS v57 w wersji eng ? Znalazłem na necie ale w języku mi nieznanym (rus).

 

Dobra już mam, JDownloader mniew ... zrobił ze pliki są offline a to wina wyświetlanych skróconych linków.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Może ktoś podesłać linki do DIS v57 w wersji eng ? Znalazłem na necie ale w języku mi nieznanym (rus).

 

Dobra już mam, JDownloader mniew ... zrobił ze pliki są offline a to wina wyświetlanych skróconych linków.

dzieki

 

http://www.google.com/search?q=dis+v57&rls=com.microsoft:*&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Udało mi się wkońcu zainstalować DISa. Bez problemu się zainstalował. Kilka pytań. Czy program do poprawnej pracy wymaga uruchamiania za każdym razem emulatora głowicy? Oraz chciałbym się dowiedzieć do czego ona służy? Czy diody sygnalizacyjne powinny wtedy się palić? Oraz do czego służy obok taki mały schemacik jakby kable podłączone do urzadzeń.

 

Po podłączeniu do interfacu który kupiłem z VIAKENA http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=173 mam wrażenie że jest problem z komunikacją :( Czy ten intrface obsługuje ten program? Na stronie producenta widzę jest jeszcze inna wersja za 250 zł z przełącznikiem. W opisie jest napisane że obsługuje Disa. Wizualnie dwie wersje się różnią tylko przełącznikiem. Pytanie czy można przerobić ten moduł który posiadam do pracy z DISem. Dodam że potrzebuję sobie odblokować BC u siebie. Wyczytałem że to tylko da się zrobić na DISie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

 

Udało mi się wkońcu zainstalować DISa. Bez problemu się zainstalował. Kilka pytań. Czy program do poprawnej pracy wymaga uruchamiania za każdym razem emulatora głowicy? Oraz chciałbym się dowiedzieć do czego ona służy? Czy diody sygnalizacyjne powinny wtedy się palić? Oraz do czego służy obok taki mały schemacik jakby kable podłączone do urzadzeń.

 

Po podłączeniu do interfacu który kupiłem z VIAKENA http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=173 mam wrażenie że jest problem z komunikacją :( Czy ten intrface obsługuje ten program? Na stronie producenta widzę jest jeszcze inna wersja za 250 zł z przełącznikiem. W opisie jest napisane że obsługuje Disa. Wizualnie dwie wersje się różnią tylko przełącznikiem. Pytanie czy można przerobić ten moduł który posiadam do pracy z DISem. Dodam że potrzebuję sobie odblokować BC u siebie. Wyczytałem że to tylko da się zrobić na DISie

 

To co kupiles jest do CS i inpa. Do dis nie spasuje bo brak jest wykrywanie ignition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Po instalacji disa wyskoczył mi błąd 200.159 (Comunication between opreating unit and diagnostic head impaired) co to może być? co źle zrobiłem?

 

Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam

 

Sprawdź sekcje tcp/ip w ediabas. Zrób restart procesów w ukrytym menu "touchpad calibaration". Przeczytaj ten watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello to all:

 

I was hoping someone on the board Could help me figure out why and get a NET 0016 Host error When running the API test in DIS. All Has Been Properly installed and configured. INPA works flawlessly with absolutely no problems at all. I am running Windows XP Professional with SP3 on a Sony Vaio Laptop Dual Core 1.6. I had to reformate the computer due to a computer virus and Since this and have been unable to pass the API Test. My previous installation Worked flawlessly until the machine got a worm virus and i had to reformate the hard drive. Since this, and have not been able to indictment the API Test. I would be grateful That is anyone can help me out and figure this out. I have snapshots of my VMware machine with all-IP addrsses if anyone would like to see them.

 

I am running Vmware 6.0

 

Regards,

Mark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.