Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
tez tak wlasnie prubowalem i nic:(

myslalem ze moze moj ESC nie chodzi w "laptoku" i zrobilem wszystko dokladnie tak samo w stacionarnym komputerze...i...

dokladnie to samo:(

cos mam albo nie tak z ustawieniami albo uszkodzna jest v44

 

Chyba już na to wpadliście - ale najprościej przy bootowaniu wirtualnej maszyny (rozpoczęciu instalacji) nacisnąć F2 (podałem błędnie z pamięci CTRL+ALT+INS),

wejść do "wirtualnego" BIOS-u

zmienić kolejność uruchamiania ("+" w górę z klaw. numerycznej) na 1. CDROM

Teraz nic nie trzeba wciskać.

 

Pozdrawiam,

 

znowak22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Powtórzę pytanie: co zrobić przy błędzie 'net-0016 host error'? Ping jest, firewall wyłączony, antyvir zamknięty, ustawienia wg filmów.

 

Api test przechodzisz? Wstaw ediabas.ini (wystraczy koncowka z ustawieniami remote).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
No właśnie ten błąd jest na api teście. Ediabas.ini mam z Twoich linków.

 

O ile pamietam to nie wystawilem poprawnej wersji dla DIS. Sprawdz czy masz tak:

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły port :duh:

Warto zaznaczyć, że plik EDIABAS.INI, który umieściłeś jest tylko dla INPY, ja pominąłem instalację z filmików ze względu na to, że miałem zainstalowaną INPE z tutoriala w pdfie. Rozumiem, że na tym porcie INPA też śmiga?

Pozostało mi się połączyć z autem.

Co do zapory i antyvirusa (na razie przeszedłem API test i nie wiem, czy na 100% połączę się z autem):

- wystarczy w ustawieniach zapory na karcie ZAAWANSOWANE odznaczyć połączenie VMware (nie trzeba jej zupełnie wyłączać);

- aby nie pokazywało się ostrzeżenie 'zapora nie jest włączona', gdy nie korzystamy z dis'a wyłącz połączenie VMnet1 w 'Połączeniach sieciowych';

- NOD32 jest włączony i nie przeszkadza;

Może komuś się przydadzą moje spostrzeżenia ;)

 

Dziękuję za pomoc, nerwus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zły port :duh:

Warto zaznaczyć, że plik EDIABAS.INI, który umieściłeś jest tylko dla INPY, ja pominąłem instalację z filmików ze względu na to, że miałem zainstalowaną INPE z tutoriala w pdfie. Rozumiem, że na tym porcie INPA też śmiga?

Pozostało mi się połączyć z autem.

Co do zapory i antyvirusa (na razie przeszedłem API test i nie wiem, czy na 100% połączę się z autem):

- wystarczy w ustawieniach zapory na karcie ZAAWANSOWANE odznaczyć połączenie VMware (nie trzeba jej zupełnie wyłączać);

- aby nie pokazywało się ostrzeżenie 'zapora nie jest włączona', gdy nie korzystamy z dis'a wyłącz połączenie VMnet1 w 'Połączeniach sieciowych';

- NOD32 jest włączony i nie przeszkadza;

Może komuś się przydadzą moje spostrzeżenia ;)

 

Dziękuję za pomoc, nerwus ;)

 

Po to zrobilem osobny filmik z ustawieniami Ediabas.ini zeby tam zerknac. Filmy dla Dis wyszly kilka miesiecy pozniej niz dla Inpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
ktory program mam pobrac aby zainstalowac DISa:

 

Easy DIS BASE v.44

czy

PROGRAM v.44 ?

 

do tego rozumiem ze musi byc jeszcze Vmware, czy cos jeszcze potrzebuje?

 

Potrzeba BASY i PROGRAMU pierw instalujesz Base pózniej Program, potrzebujesz jeszcze INPE i programik DiagHead

Edytowane przez piotrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Udało mi się zainstalować DISa. Ale utknąłem na 11 filmiku. NIe mogę załadować do napędu wirtualnego pliku z obrazu EasyDIS-base-44-v1.0.

 

Pokazuje mi się komunikat w disie "THE CD in the drive selected cannot be activated. Fault number -46. Tak jakby nie mógł czytać z napędu, albo może nie ten plik wciskam do napędu. Pomocy. Bo siedze już 5 godzin. Mam dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

 

Udało mi się zainstalować DISa. Ale utknąłem na 11 filmiku. NIe mogę załadować do napędu wirtualnego pliku z obrazu EasyDIS-base-44-v1.0.

 

Pokazuje mi się komunikat w disie "THE CD in the drive selected cannot be activated. Fault number -46. Tak jakby nie mógł czytać z napędu, albo może nie ten plik wciskam do napędu. Pomocy. Bo siedze już 5 godzin. Mam dosyć.

 

A jak to robisz? Napisz krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwus - robię dokładnie jak pokazałeś na filmikach. Nie można się pomylić. Tak przy okazji wielki szacun za kawał dobrej roboty. Acha wprowadziłem małe zmiany w VMware jeśli chodzi o nazwę napędu. Ponieważ mój wirtualny to jest J. I tylko tyle. Próbowałem na ustawieniu auto detect. Efekt ten sam. I jeszcze kilka zmian:

 

INPE zainstalowałem sobie z innej instalacji bo z twojej nie mogłem uruchomić.

 

File1: http://rapidshare.com/files/104863794/bmwdiag.part1.rar

File2: http://rapidshare.com/files/104865976/bmwdiag.part2.rar

File3: http://rapidshare.com/files/104855772/bmwdiag.part3.rar

File4: http://rapidshare.com/files/104855776/bmwdiag.part4.rar

File5: http://rapidshare.com/files/104858008/bmwdiag.part5.rar

 

resztę wykonywałem wg twoich uwag. Moje pytanie odnośnie ediabas.ini. ten IP adres czy musi być dokładnie taki jaki podałeś czy musi on być moim adresem IP?

 

- podczas instalacji głowicy wykonałem run - W opisie pisałeś aby nie uruchamiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.