Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam takie pytanie mam inpe i dis V-57 ,inpa smiga ,dis diagnoza bez problemu auto wykrywa automatycznie tylko jak wchodze w kodowanie to jest problem z car memory,key memory.Pokazuje komunikat switch ignition control unit tak jak by nie widział zaplonu .A jak wejde w ZCS\FA to idzie auto znajduje automatycznie i retrofit i chyba jeszcze jest tam kodowanie sterowników tez idzie ,moze ktos mial taki przypadek

.Acha jak podlacze kabelek to swieca sie odrazu obie kontrolki w inpie i w disie ,kabel z allegro

http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-e46-e39-e60-i2052292936.html

Czy do kodowania powinienem miec V-44 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakim cudem masz coding w dis v57?? Ostatnia wersja dis z kodowaniem to v44

 

wystarczy podmienic pliki i masz wersje v57 z kodowanie. gdzies nawet byl gotowy obraz. tez mam taka wersje chociaz i tak jej juz nie uzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam koledzy mam takie pytanie mam inpe i dis V-57 ,inpa smiga ,dis diagnoza bez problemu auto wykrywa automatycznie tylko jak wchodze w kodowanie to jest problem z car memory,key memory.Pokazuje komunikat switch ignition control unit tak jak by nie widział zaplonu .A jak wejde w ZCS\FA to idzie auto znajduje automatycznie i retrofit i chyba jeszcze jest tam kodowanie sterowników tez idzie ,moze ktos mial taki przypadek

.Acha jak podlacze kabelek to swieca sie odrazu obie kontrolki w inpie i w disie ,kabel z allegro

http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-e46-e39-e60-i2052292936.html

Czy do kodowania powinienem miec V-44 ?

 

Taki już będzie na tanim kablu chińskim.

 

Jakim cudem masz coding w dis v57?? Ostatnia wersja dis z kodowaniem to v44

 

Słabo uważałeś na forum ;) Można dodać CIP z dis v44 do v57.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą kolegi z bmw-3city.pl ;)

Instalowałem DIS od zera jeszcze raz natrafiam na problem z testem API w ukrytym menu pod calibrate touchscreen.

http://content.screencast.com/users/Mess88/folders/Jing/media/5284337b-6f96-43af-a1de-70b5c017dfcd/2012-01-22_1542.png

Druga sprawa że nie widzi teraz głowicy (ediabas.ini) tylko 2 zmiany IP + port, OBD.ini jak w instrukcji nerwusa, instalowane zgodnie z filmikami nerwusa;)

 

Gdzie szukać błędu :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pytanko czy moglby ktos udostepnic na priv opis instalacji disa w wersji video od NERWUSa (krok po kroku), zamierzam to zainstalowac ,posiciagałem wszystkie pliki ale mam sporo pytan a link z pierwszej strony nie działa...

z gory dziekuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dis instalacja i linki do dis_v57 USA nie działają. myślę ze nerwus poprawi linki. ściągam resztę i ściągnę to co nie działają jak nerwus wrzuci ponownie to dam jeszcze jedne linki do wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podstawowe pytanie:

- czy aplikacja Diagnostic Head Emulator jest wykorzystywana (konieczna) do łączenia się z elektroniką samochodową?

- czy może aplikacja Diagnostic Head Emulator jest wykorzystywana do pracy DIS bez podłączenia do czegokolwiek jak wskazywałaby nazwa? jaki jest cel używania DIS w takim trybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator jest poto żeby dis myślał ze masz podpiety np ops a ty masz zwykły kabelek na usb.

Dzięki, teraz już rozumiem więcej

 

Jeszcze 1 pytanie, DIS na vmware wykorzystuje EDIABAS, czy to oznacza, że tak samo jak INPA potrzebuje COM1 z ustawionym standardowo przedziałem adresów I/O :?:

COM1 mogę ustawić, ale sposób zarządzania energią w laptopie, który mam uniemożliwia definiowanie I/O dla portów, więc INPA nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Interface od Nerwusa mam już spory kawał czasu, wszystko konfigurowane było wg filmików

na laptopie z portem COM - interface ADS z przełącznikiem NORMAL / DS2 ONLY

 

Łączyłem się jakieś 10 razy bez najmniejszych problemów z E46 M52TU

zarówno poprzez INPĘ jak i DISa, lecz od jakiegoś tygodnia mam problem

wyskakują następujące błędy:

w DISie

http://images47.fotosik.pl/1393/a7ac06a8d616c4b2.jpg

 

w INPIE:

http://images43.fotosik.pl/1393/28bd06443be14e2e.jpg

http://images45.fotosik.pl/1395/96864fd494d8a278.jpg

http://images43.fotosik.pl/1393/48ba69b2705eb37c.jpg

 

 

Dla pewności przeinstalowałem system i całą instalację powtórzyłem krok po kroku

jednak nic to nie dało.

 

Macie jakieś pomysły?

Z góry dzięki - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie leży problem z instalką mojego Dis-a?

Miałem do tej pory v55 i nie było w wyborze aut Mini Coopera.

Dzisiaj zainstalowałem wersję V57 i niestety Mini dalej nie ma.Pojawiły się nowe wersje BMW a Mini jak nie było tak nie ma.

Można jakoś "ręcznie" dorzucić Mini czy opcji takiej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem wirtualną maszynę z DIS pod Win7 od Trandolfa i wszystko ładnie działało do pierwszego ponownego uruchomienia DIS-a (za pomocą ukrytego menu oczywiście) po którym już nie wykrywa głowicy. Również po tym restarcie DIS nie odpowiada na pingi (maszyna VM z DIS-em).

 

Jak to naprawić - usuwanie karty sieciowej oraz ponowne wpisywanie adresu głowicy nic nie daje!!! Nie przechodzi APITEST - chyba 09 timeout.

 

Drugie pytanie - czy gotowa maszyna z DIS-em pójdzie na VMware Player czy też wyłącznie Workstation tak jak zrobiłem to w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie leży problem z instalką mojego Dis-a?

Miałem do tej pory v55 i nie było w wyborze aut Mini Coopera.

Dzisiaj zainstalowałem wersję V57 i niestety Mini dalej nie ma.Pojawiły się nowe wersje BMW a Mini jak nie było tak nie ma.

Można jakoś "ręcznie" dorzucić Mini czy opcji takiej nie ma?

 

zaloguj się jako root i przejdź do

 

/home/bin/brand.sh

 

wybierz co potrzebujesz w tym pliku i zrób restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i nie bardzo mogę teraz cokolwiek zrobić.W trybie awaryjnym też nie startuje.Loguje się do sss a nie do właściwej windy i monituje brak pliku "SSS_Gina.dll"

Jest sposób aby to naprawić czy tylko nowy system pozostaje postawić?

Dałem ciała przy instalacji bo prawdopodobnie źle zaznaczyłem system w Vm i poszły zmiany w rejestr windowsa z laptopa zamiast tego postawionego na VM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zakończyło się instalacją nowego Windowsa.SSS tak namieszał że ciężko było cokolwiek zrobić :D .

Jak mogę zalogować się jako root w Vm?Znalazłem kombinację crtl-alt i f1 ale u mnie nie działa.

Dis musi być już uruchomiony czy tylko w Vm wskazuję na daną maszynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mały problem przy instalacji DISa u kumpla...

 

Mam VMware 7.0, EASY DIS v44 i GT1_v44_programs... Głowica na USB. Inpa działa bez najmniejszych problemów.

System to Windows 7 64 bit

 

ediabas.ini jest w porządku, adresy i porty prawidłowe, firewall off i antyvir off.

Emulacja iso za pomocą Virtual CD 10

 

Postępowałem zgodnie z kilkoma instrukcjami, które znalazłem w necie

 

Problemów było kilka:

1) przy konfiguracji w 'touch screen calibration' w menu testu EDIABAS i API (opcja 2) było coś w stylu API Initialisierung i później Fehler NET-0009 Timeout... Poza tym w liście głowic w DIS głowica była niewidoczna...

pokombinowałem, pokombinowałem, włączyłem konsolę i wyedytowałem plik etc/hosts albo jakoś tak, dodając wpis:

192.168.68.1 diaghead diaghead

wtedy głowica pojawiła się na liście głowic do wyboru i zaczęło ją wykrywać w 'connection setup'... (aczkolwiek przy dodawaniu głowicy pojawiła się informacja o tym że występuje jakiś duplikat, ale dodało bez problemu...)

2) emulator glowicy i ifhsrv waliły błędami, więc dałem uruchamianie z uprawnieniami administratora

3) po powyższych zmianach w tym menu w tescie EDIABAS pod touch screen calibration, nadal jest blad, ale tym razem inny - NET-0002 Illegal Version, który nie mam pojęcia co oznacza...

 

Ogólnie sytuacja na chwilę obecną wygląda następująco:

- komputer pinguje VMware, z tego co widzę w programie od emulacji głowicy, to VMware kontaktuje się również z komputerem

- test głowicy spod DIS w 'connection setup' pokazuje ze glowica jest podlaczona i moze byc osiagnieta

- wszystkie ikonki na gornym pasku sa podswietlone (bateria, paski mocy itd itp)

- kiedy próbuję połączyć się z samochodem celem diagnostyki otrzymuję komunikat o braku połączenia z głowicą (bodajże fault code 250.126) i czasami bateria staje się pusta, a ikonki na pasku u góry gasną...

- inpa działa bez problemu

 

...kończą mi się już pomysły i utknąłem, nie mogąc znaleźć rozwiązań... ma ktoś może jakieś pomysły co w tej kwestii zrobić?

Może ktoś miał taki problem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,.zainstalowałem dis, przechodzę api test, łącze się z autem (e39, 530d, 2001), poprzez obd. Automatycznie zczytuje auto. Chciałem zapytać jak u was działa dis, u mnie test jakiegos podzespołu trwa minutami, np: test regulacji xenonow trwal 8min, strasznie wolno to leci, byc moze to wina chinskiego kabelka z allegroo? Ma ktos jakies pomysly,.dodam ze komp na ktorym stoi vmware to p4 3.0g, 1gb ram, (512 vmware), dysko 120 gb, inpa smiga az milo...

 

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

Zainstalowałem na wirtualnej maszynie obok DIS'a jeszcze Windowsa XP 32-bit, oprócz tego zainstalowałem na nim INPĘ i diagheada i skonfigurowałem do łączenia z DIS.

Przemapowałem interfejs USB-Serial tak żeby był wykrywany w XP na VM i skonfigurowałem ;)

 

Teraz DIS działa bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.