Skocz do zawartości

gdzie znajduje sie wyłącznik sprzęgła w bmw e46 330d 204km


kuchcik1

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik/wylacznik sprzegla znajduje sie przy pedale sprzegla i jest potrzebny jedynie do dzialania tempomatu. Nie ma zadnego wplywu na wzrost obrotow przy zmianie biegow. Robiles wykres potencjometru gazu?

 

http://bmwfans.info/original/E46/tou/320d-M47N/ECE/L/N/2003/02/mg-21/ill-21_0094/

 

poz 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czujnik/wylacznik sprzegla znajduje sie przy pedale sprzegla i jest potrzebny jedynie do dzialania tempomatu. Nie ma zadnego wplywu na wzrost obrotow przy zmianie biegow. Robiles wykres potencjometru gazu?

 

http://bmwfans.info/original/E46/tou/320d-M47N/ECE/L/N/2003/02/mg-21/ill-21_0094/" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank

 

poz 24

 

Mauro - ten czujnik ma wplyw nie tylko na sam tempomat. Mialem do dzisiaj dokladnie taki sam problem jak kolega kuchcik1 (dzieki jeszcze raz kuchcik1 za kontakt na PW :cool2: ) - auto po pewnym czasie od rozpoczecia jazdy (5-7 minut) po wcisnieciu sprzegla samo podnosilo obroty silnika (ekstremalna sytuacja - np. podczas maksymalnego przyspieszania na IV biegu po puszczeniu gazu i wcisnieciu sprzegla przy 3000 RPM - silnik potrafil rozkrecic sie na moment do az 5000 RPM!!!). Nie musze mowic jakie to paskudne uczucie kiedy nie mozna przez to swobodnie przelaczac biegow - zwlaszcza jadac w miescie.

No i u mnie okazalo sie, ze ten czujniczek przy tloczku od sprzegla (http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/LHD/N/2003/february/browse/clutch/clutch_control/ <- element 24) byl po prostu zdjety z mocowania - luzno sobie wisial na kabelkach :duh: Po wlozeniu go na swoje miejsce - nie to samo auto! :D Obroty blyskawicznie opadaja i zmiana biegow jest idealna.

Aha - dodam jeszcze, ze tempomat rowniez byl niesprawny - tzn. mozna bylo go wlaczyc (pojawiala sie zielona lampka na desce rozdzielczej), ale po nacisnieciu '+' na kierownicy auto nie utrzymywalo predkosci. Po zalozeniu czujnika - jak reka odjal.

Swoja droga to ciekawy ten czujnik - bez ruchomych czesci, zaden "standardowy" (mechaniczny) wylacznik czy przelacznik. Dziala prawidlowo dopiero kiedy jest odpowiednio blisko tloczka przy pedale sprzegla. Ktos wie jak to jest rozwiazane? Jakos indukcyjnie?

 

Pozdrawiam!

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie przerabiam ten temat u siebie. Czujnik jest indukcyjny, zamontowany jest na małym siłowniku wewnątrz którego, na tłoczysku w odpowiednim miejscu znajduje się metalowy pierścień. Podczas wciskania pedału sprzęgła wciskamy również ten siłownik, wtedy metalowy pierścień zmienia swoją pozycję wraz z tłoczyskiem. Czujnik "widzi" wtedy w której pozycji jest sprzęgło.

 

I wszytko by było fajnie gdyby nie to, że już kupiłem drugi czujnik, zamontowałem i pokazuje to samo, czyli "STATUS CLUTCH - ON".

 

Wie ktoś może jakie dokładnie sygnały i na którym kablu powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam!

Gajesiu uporałeś się może z tym czujnikiem sprzęgła? Mam taką samą sytuacje cały czas "STATUS CLUTCH - ON". podmianka czujnika nic nie pomogła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zescie temat odkopali :P

 

przerabialem to u siebie 3 dni temu, mialem maly wyciek z tego tloczka i prawdopodnobnie zalalo mi stary czujnik, auto przekrecalo obroty i nie dzialal tempomat. po wymianie na uzywany oryginal (nowka 280zl) obroty juz opadaja normalnie i tempomat dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest taki stary ten temat :P

tylko że ja już podmiankę zrobiłem i dalej to samo :x też mam mały wyciek spróbuje to jutro wyczyścić zobaczymy co będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Odkopie temat, bo mam chyba problem z tym samym czujnikiem - błąd 4073 clutch switch. Tempomat oczywiście nie działa, gdzie mam go szukać? Przy pedale sprzęgła czy pod autem przy skrzyni? :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki! W sumie to niby oczywiste, ale wpadłem na taki temat:

viewtopic.php?f=97&t=252634&p=2107687#p2107687

gdzie pojawiła się informacja, że jednak pod autem stąd moje wątpliwości :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Banalna sprawa..czujnik nr 24 ze schematu wypięty z mocowania :duh:

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AP71-EUR-06_1998_E46_BMW_320d&diagId=21_0094#61319231129

Tempomat ożył :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ogrzewam kotleta,lecz bez sensu nowy temat zakładać, sytuacja u mnie identyczna, tempomat nie działa, tzn nie utrzymuje prędkości, i delikatnie podbija obroty, i mam zamiar zobaczyć czy w moim przypadku ten czujnik też się nie odczepil, lecz pytanie brzmi czy ten czujnik będzie pasował obojętnie od innej bety z manualna skrzynia biegów? Bo mam 320 cd więc nie jestem pewien do końca jaki kupić w razie W. Pozdrawiam! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najpierw dobierz się do niego i zobacz czy wszystko jest ok, rozumiem, że wcześniej działał tak? Jakie błędy są?

Czy przypasuje z innych modeli sprawdź na realoem.com i porównaj numery, ale zapewne tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w sobotę będę miał czas to z samego rana zagladne tam ( teraz non stop w pracy jestem) auto niedawno kupiłem i sprzedający powiedział że niby to jest do wymiany bo tempomat nie działa -_- a błędy sprawdzałem u kolegi kompem i czysto, zero błędów o dziwo ale nie zawsze ten komp dobrze czyta z tego co mówił, no nic, zacznę od sprawdzenia jak to wygląda i ewentualnie dalej będę się pytał :cool2: dzięki za odpowiedź :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Multifunkcja jest fabryczna czy dokładał? Jak to drugie to raczej nie dokończył roboty..wtedy polecam zagłębienie tematu o dokładaniu multifunkcji/tempomatu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobralem się do tego czujnika, lecz radość trwała krótko gdy zobaczyłem że wisi na kabelkach , ponieważ nie wiem jak go zamontować, nie mam żadnego mocowania na tym tloczku sprzęgła -_-, próbowałem na opasce zaciskowej zamocować ten czujnik lecz nic się nie zmieniło :-/ tempomat świeci lecz prędkości nie utrzymuje, a na ciepłym delikatnie podbija obroty. Zaraz wstawię zdjęcia, i filmik, mam nadzieję że przez tel się uda :-) http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0733a9c7a55f.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/74b1591b2c68.jpghttp://naforum.zapodaj.net/thumbs/bb9e33be1468.jpg

 

A tutaj filmik z obrotami

https://youtu.be/kX9X0iQDPFg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak to ma wyglądać:

http://buckey.w.interia.pl/Bmw/czujnik_sprzegla.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musiał widocznie zmieniać pedał sprzęgła..tylko po co? :shock: musisz mieć taki jak na zdjęciu, które wstawiłem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dobra u mnie to samo :D

 

czujnik na miejscu, podmieniany, błąd kasowany i nadal jest CLUTCH - ON stale.

 

Spróbować wymieniać na kolejny używany ?

 

przykładałem do samego czujnika magnes, przykładałem metal (srubokręt) i nic nie reagował. Próbowałem go również oszukać przez stykanie ze sobą przewodów i bez rezultatu.

 

chyba musze kolejny wymienić albo od kogoś pożyczyć gdzie jest na pewno 100% sprawny.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.