Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Moj smoczek w miescie jak jezdze glownie krotkie i bardzo krotki odcinki to 12,5-13 l Pb95. Na trasie raz mi wzial 7 l. Teraz bede lecial trase 800 km do Helmutów to zobacze ile wyjdzie. Ale ogolnie to w 90% jezdze po miescie i ni ch.. ponizej 11l nie schodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z trasy 630 km z Koszalina do Berlina i tam troche po Berlincu. Na autobahnie lecialem tak kolo 120-140 czasem sie szarpnelem 190, 5 osob na pokladzie fura naprawde obciazona. Po calej trasie wyszlo mi 7,7 litra /100km Pb95. Nie wiem czy to dobrze na ten silnik. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa przy 90km/h około 7 litra, jak lece tak 120km/h to już 8 weźmie. Średnio miasto - trasa wychodzi mi 9.5l/100km

Było:

BMW 525i E34 sedan

BMW 525i E34 sedan +szpera

BMW 518i E34 kombi

Jest:

BMW 740iA E38



http://img96.imageshack.us/img96/2268/podpisqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E32 735 w manualu . Mam ją troche ponad tydzień . Na trasie (W-wa - Gdynia) wzięła 10L - prędkość 60-120 ciagłe wyprzedzanie . Teraz po miescie bez korków mieści się w 12-12,5L .

 

Koledzy w innych tematach twierdza że 12 l pali im 1.6 :lol: :lol: :lol:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44382&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

no co ja moge za to że ona więcej nie chce :P ... przyczym podkreślam że nie uczęszczam w korkach .

To na Jawie czy we Snie :D

 

nie chce rozpętać kolejnej wojny nt (niskiego) spalania , ale przyjacielu pełna powaga 12-13L to norma w mojej (miasto bez korków) .

Dodam że silniczek mam igłe .

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
mój 325 tds 1999 r.

miasto- 7,5-9 zima

cykl mięszany 7,5

trasa mieszane predkości 6,3

 

hehehehe

sorry za reakcje ale czy Ty ciagniesz ten samcohod czy moze nim jezdzisz ?? .. mhh ... no to pieknie poprostu w zimie 7.5L przy TDS

yy .. sorry .. zapomnialem zapytac ... jak jezdzisz ? .. o jakis predkosciach mowisz ... podaj te dane dlatego ze Jazda a jazda to zupelnie co innego

 

525d

cykl mieszany - przy predkosciach takich jak droga pozwala - 8.5l/100 - oczywiscie jak jest goraco to sobie klime wlacze - bo to juz ta pora ... przewaznie klima caly czas - spalanie wedlug obc

 

ostatnio z ciekawosci zalalem do pelna i pomyslalem ze bede jechal ekonomicznie to po doslonie 10sekundach mi sie znudzilo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a wlasnie jeszcze jedna sprawa jak tam jest w niej z tym lancuszkiem rozzadu ....kady gada zeby nie wymienial bo jest groby i male prawdopodobienstwo ze sie zerwie ........no ale ja mysle inaczejjj moja ma przebiegu 350 000 a jak ja kupilem to mialem 300000 i nie wymiebialem nic w niej do tej pory cieka jak glupia no ale co to za kilometry jak mialem wczesniej maluszka to licznik mi sie w nim przekrecil prawie 3 razy i tez nic nie bylo robione ....mechanik powiedzial ze taki autem to do 500 000 tys a wy jak myslicie ile takie cos wytrzyma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wytrzyma 350 001 ... eh .. jak wiesz samochod to raczej magiczna sprawa ... moze Ci sie nic nie dziac przez kolejne 350tys a moze byc tak ze wszystki Ci sie spier#)#$)(* yy tzn zepsuje jutro ...

caly czas dbaj o samochod - regularnie olej filtry i badania diagnostyczcne i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img257.imageshack.us/img257/6029/img0296iq4.jpg

To moje spalanie na trasie Kudowa Zdrój-Hradec Kralove-Sumperek-Racibórz-Zywiec.Predkosci jak na zdjeciu od 70 do max 120.Z Gliwic do Bielska prawie non stop 150km/h spalanie podskoczylo do 7 litrow.Na A 4 do Opola 210km/h i spalanie 11.3 litra.Jestem ultra zadowolony :cool2: :cool2:

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e34 525i 24v

LPG na trasie 160-170 zalelem na autostradzie do pelna i zrobilem 550km weszlo znow do pelna 55 litrow, i tan wynik powtorzyl sie juz kilka razy.

sporo kilometrow robie po paryzu i tu srednio po przejechaniu 1000km wychodzi mi okolo 13-14l.

Na Pb zrobilem kilka tysiecy i wynik niewiele sie roznil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw e32 750i

 

w mieście poniżej 20 litrów nie ma szans przy kacie powyżej 25 w trasie przy lekkiej nodze można zejść 11-13litrów jadąc cały czas stałą prędkością :)

 

moje drugie auto:

 

bmw e32 730i

 

w miescie nie przekraczała 15 w trasie zchodziła do 8 litrów jak sie nie przekraczało 120km:) przy kacie nie brała wiecej niz 17litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie przy zwyklej instalce gazowej to trasa nieprzekaraczając 120 km/h ok.11-12L/100 lpg , miasto dość dynamicznie :) tzn. pedał przy podłodze ( bo silnik 1.8 nie daje zbytniej dynamiki) to ok.16-18 lpg.

na paliwie o dziwo pali mi więcej

pozdrawiam Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj TDS z automatem spalił mi ostatnio po mieście 11,5 l/100 km a jechałem jak staruszek ledwo dotykając gaz... a okazało się dzisiaj że życiodajna ciecz ucieka przez niedokręcony przewod :duh:

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj na gazie srednio, a na benzynce lepiej :P.

Ostatnio to nawet duuuzo pali... ale to chyba dla tego, ze zatankowalem pelen bak V-Powera i niemoge sie opszec tej mocy (w porownaniu z jazda na gazie... BAJKA :mrgreen:).

 

No co w anglii taka benzynka to jakby po zlotowce za litra, az grzech tankowac gaz (a moja przejsciowka nawet nie pasuje do ich stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.