Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego cały czas tłukę wszystkim do głowy że jak rozglądają się za bmw to tylko r6 :)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Spalanie w sumie tez zalezy od trasy - ulozenia terenu i czy akurat jechales wiekszosc pod wiatr czy z wiatrem.

I w ten oto sposob moj komputer pokazal mi takie spalanie:

- dystans 619km - Vśrednie 100.5km/h spalanie 7.1 l/100km

- dystand 576km - VSrednio 135.1 km/h spalanie 6.7 l/100km

 

Jak widac prulem znacznie szybciej w tym drugim przypadku a roznica w spalaniu jest znaczaca. Zapodalbym foty ale ostanie imageshack zrobili platne i nie moge zuploadowac.

 

Jak jade spokojnie po autostradzie miedzy 120 a 140 km/h spala w okolicy 6l/100.

Jak jade emerycko bo akurat na drodze krajowej nie ma jak wyprzedzic to srednie spalanie spada ponizej 5l

 

A w miescie zalezy od natezenia ruchu, ale potrafi byc nawet 8l/100.

 

pozdr

toostrow

 

p.s. silnik n47d20C e91lci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazuje 10.8 i jak dla mnie to jest mega malo (jezdze rzadko, ale jak juz jade to z noga w podlodze) kupujac auto nastawialem sie na 13-15l

 

Ale piszesz o silniku 2.0 czy 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie komputer pokazuje 10.8 i jak dla mnie to jest mega malo (jezdze rzadko, ale jak juz jade to z noga w podlodze) kupujac auto nastawialem sie na 13-15l

 

Ale piszesz o silniku 2.0 czy 3.0 ?

 

3.0 w E46, moja E30 w 2.0 to jeszcze nie jeździ, a jak jeździła to nie mierzyłem spalania (nie ma komputera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie komputer pokazuje 10.8 i jak dla mnie to jest mega malo (jezdze rzadko, ale jak juz jade to z noga w podlodze) kupujac auto nastawialem sie na 13-15l

 

Ale piszesz o silniku 2.0 czy 3.0 ?

 

3.0 w E46, moja E30 w 2.0 to jeszcze nie jeździ, a jak jeździła to nie mierzyłem spalania (nie ma komputera).

 

Spalania się nie mierzy z komputera...

http://images.spritmonitor.de/575756.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

E91 N47D20C (320D)

Mi ostatio wyszlo w trasie 550km, ale trzymalem stopa predkosc miedzy 150-160 splanie 6.4 l/100km.

Mierzone zalaniem pod korek, do pierwszego odbicie + uzupelniam zeby za okraglic od 0.5l w gore.

 

Komputer pokazywal 6.7, a w wiekszosci przypadkow odbiega tylko o 0.1 .

 

pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw e46 328iA ; opony 17cali 225/45 rainsporty 3

 

Miasto Białystok; raczej dynamicznie do 60-80km/h , później delikatnie; bardzo dużo krótkich odcinków - prawie jak taxi :)

 

benzyna - 13l/100km

LPG - 17-19l/100km

 

Gazu dużo, świeżo założony, mam podjechać na "korekte"; poza tym to mój pierwszy automat i muszę się go nauczyć :)

 

Trasa:

 

- autostrada - 11l/100km lpg - 140-160km/h - 3 osoby i cały bagażnik

- Katowice - Warszawa 13l/100km lpg - 100-160km/h - dużo wyprzedzania - 3osoby i cały bagażnik

 

Ale generalnie i tak jestem zadowolony bo 27zł w trasie za 100km 200konną benzyną to jest dobry wynik :)

aaa... no klima non stop hula sobie :)

 

a nad miastem się popracuje jeszcze :8)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 318i M43TUB19, średnia spalania z 25 761 km: 8,11 l/100 km. Jazda głównie po Krakowie, ok. 1/3 przebiegu to trasy.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jesli chodzi o srednie spalanie to u mnie E91 N47D20C (320D) jest 6.13l/100km mierzone przez 35tys km.

10% miasto 10-20% normalne drogi reszta to autostrady.

 

Jakby co polecam aplikacje na androida "paliwo i koszty":

- wbijasz dane z tankowania i odrazu liczy spalanie (wiadomo trzeba lac na full)

- mozna wprowadzac koszty serwisu oraz innych wydatkow (autostrada, myjnia, kosmetyki, ubezpieczenie itp...)

- na podstawie wprowadzonych danych potem mozesz przegladac rozne statystyki: spalania, cen paliwa, ile miesiecznie kosztuje cie auto itp.....

 

Jak dla mnie bardzo przydatna.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie E61 automati N47D20C autostrada

130-140km/h (oczywiscie w miare mozliwosci) 5,5-5,6l na 100km. Miasto w granicach 9l ale tu nie robie duzo km wiec wartosc raczej drugozedna.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie E61 automati N47D20C autostrada

130-140km/h (oczywiscie w miare mozliwosci) 5,5-5,6l na 100km. Miasto w granicach 9l ale tu nie robie duzo km wiec wartosc raczej drugozedna.

 

o to bardzo bardzo przyzwoicie to spalanie w trasie bo to prawie jak u mnie, a e61 przeciez jest i ciezsza i wieksza od e91 a silnik ten sam.

jedyne co to w ruchu miejscim widac ruznice, no ale to juz gabaryty auta robia swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciezar samochodu po rozpedzeniu nie robi praktycznie zadnej roznicy. Waga daje po kieszeni podczas rozpedzania :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Trasa 1200 km, średnia prędkość 95km/h, średnie spalanie 7,8l/100km, temperatura zewnętrzna 26*C, 3 osoby, zapakowanie auto+ klima.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.