Skocz do zawartości

Cudowna obsługa w ASO BMW


tora

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam dobre doświadczenia, jednak z dawnej przeszłości, i to dopiero po tym jak zdrowo objechałem kierownika ASO. Reakcja była pozytywna.

 

Wracając do samego tematu, to mam mieszane uczucia co do jego uzyteczności, zwłaszcza że opinie są praktycznie jednostronne.

 

Abisan - Ludzie łączą sie w bólu i jest im lepiej :) Wiesz, takie poczucie jedności :twisted2:

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do samego tematu, to mam mieszane uczucia co do jego uzyteczności, zwłaszcza że opinie są praktycznie jednostronne.

Nie sa jednostronne ale uważam że ważna jest wymiana doswiadczeń gdzie jakie ASO i na kogo można tam trafić i na kogo lepiej nie trafić.

Ludzie czasem wylewają żale po różnych tematach i to się rozmywa a tutaj może jak bedzie w jednym temacie coś drgnie,taki miałem zamysł tworząc ten wątek a nie że jestem samotny.

A co do mojej samotności to pierwszy Twój post na forum był taki

serwis Smorawiński-wymiana przekładni programowanie ok 7k zł,po

mojej dociekliwości wymieniłem małą okrągłą plastikową częśc i to u mechanika który naprawiał mi inne autka VITO ML ,część 500 wymiana 300 wszystko OK.Od samego początku nie działały mi reflektorki skrętne,diagnoza ASO walnięta instalacja stało u nich cały dzien i nic.

Tylko że panowie nie zauważyli że reflektory są zwykłe zamontowane a nie skrętne- druga wpadka ASO .Na pytanie cz mogą być używki nie bo mają wprogramowany win innego BMW i nie będą mogli zaprogramować-tylko nowe cena kosmos.Coś mi tu nie pasowało kupiłem w przeźmierowie za 2400 dwie sztuki ,wymienił mi gostek który handluje częściami BMW czas ok 1 godz z moją pomocą.Wszystko OK,żadnego programowania po podpięciu zaczęły super pracować.Na przeglądzie olejowym ASO stwierdziło luzy tylnich wahaczy wymiana 4200 .Oddałem bunie do mojego mechaniora nic mu nie mówiąc że byłem w ASO i stwierdzili mi luzy ,poprosiłem o przegląd zawieszenia .Po 8 godzinach odebrałem autko 800 i wszystko OK zero stuków.Co do zawieszenia to i tak mało było rozwalone bo jeździła nim kobieta i to na 18 RF{bez obrazy}.Z innych pierdołek to nie działający tel.ASO nie dało rady mój elektryk znalazł poluzowaną wtyczkę i znowu OK.Narazie śmigam aż miło ,wnioski wyciągnijcie sami

pozdrowionka.

Edytowane przez tora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSŁUSZNY w

BYDGOSZCZY na Fordońskiej byłem z autem bo mimo

otwartego auta

jedne z tylnich drzwi nie dawały sie

otworzyć.Umówiłem się na

8 rano,naprawa trwała do około 17.30.

koszt: 449,96 pln test GT1

899,,92 pln weryfikacja układu

elektronicznego

Razem około 1350pln.

Podczas naprawy zwróciłem się do doradcy

serwisowy

(pan Paweł Nowacki)z prośba że gdyby przy

demontarzu jakiś plastik lub kołek pękł to niech

wymienią,dostałem zapewnienie że oczywiście.

Zdejmowali osłone słupka "A" uszkodzili zaślepke

AIRBAC

i na dodatek nie wymienili urwanego kołka który

trzyma te osłone od środka.

Po trzech tygodniach usterka się

powtórzyła.Pojechałem do prywaciarza co robi tylko BMW(Mikołajczak).

Naprawa trwała prawie godzinę

koszt to 200pln(dwieście złotych)i od pół roku mam

spokój.

Czy nabywając nowe auto za przeszło 200 tysięcy

tak to powinno wyglądać ??????????.TAK WYGLĄDA ASO

BMW.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tora - tyle razy Ci powtarzałem, że jak ASO, to tylko BMW BAWARIA MOTORS (czyli Katowice lub Warszawa) :)

 

Aha...

W bawaria motors stwierdzili, że regulacja Head-Up jest technicznie niemożliwa. W Inchcape zrobili mi to za darmo przy okazji przeglądu.

 

Wole już ASO co ma problem ze znalezieniem części niż takie, które nie potrafi czytać instrukcji serwisowej (jest 3-stronnicowy opis jak to zrobić - skany są na e60.net).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja nie o jakosci, tylko podejsciu do klienta...

 

jakis czas temu zlodziej ukradl mi wklady uszkadzajac mechanizm lusterek, chcialem wycene szkody (dla ubezpieczyciela, ktory jak zwykle probowal zanizyc kwote odszkodowania)

 

dzwonie do Bawarii na Czarniakowskiej - no, panie, wycena... za tydzien niech pan przyjedzie, wczesniej nie dam rady...

 

dzwonie do Inchcape - przyjedzie pan kiedy panu bedzie odpowiadalo... bylem za pol godziny, za 20 minut mialem wycene

 

w tym Inchcape robilem rowniez przeglad inspektion + wymiane paskow + pompy wodnej - pomijajac kwestie ceny (wolalbym, aby bylo taniej) bylem zadowolony...

 

EDIT

 

dodam tylko, ze do Bawarii mam rzut beretem, do Inchcape musze przejechac prawie cale miasto... mimo wszystko wybieram Inchcape

Edytowane przez Bono

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ASO to biorę od nich tylko części w rodzaju - plastików i innych duperelek, o które czasem ciężko na giełdach - w ASO ceny ich nie są bardzo duże a za to masz oryginał. Jeśli już coś u nich biorę to tylko te części, które nie mają dobrych zamienników i zalecane jest zamontowanie ORYGINAŁU. A co do obsługi - wszędzie się trafi jakiś malak, który spieprzy wizerunek firmy.

Póki co - na ASO BMW Inchcape we Wrocławiu nie narzekam - jak dotąd udzielali mi konkretnych informacji i jeśli była taka konieczność to oddzwaniali do mnie. Czas pokaże czy będzie tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

DEALER BMW MISIAK KRAKÓW

Witam wszystkich. Skoro mówimy o traktowaniu nas przez dealerów, to i ja dorzucę swoje małe co nieco. Zginęła mi guma ( podkładka ) od bagażnika dachowego do 520i E60 Mała rzecz, wręcz śmieszna ale właśnie niby nic, ale bez niej bagażnik jest praktycznie do wyrzucenia, a tutaj wiadomo ferie, narty.

Dzwonię do dealerów, no bo gdzie szukać pomocy, skoro bagażnik jest oryginalny od BMW. Strzał pierwszy: telefon do BMW Inchcape Motor Warszawa. Młody człowiek po drugiej stronie, trochę zagubiony, bo co chwilę pyta sie kogoś czy można zamówic, czy część jest dostępna i.........niestety nie można dokupić tej części samej. Na moje pytanie i twierdzenie że niemożliwe. Odpowiedź napewno tak jest.

Nie da się. Proponuje mi poszukiwania na allegro. Hihihi. Dowcipasek jeden. No nic dalej dzwonię kolejno, Bawaria, Auto Fus. I też nic. Nie ma, nie można dokupić, nie da się ustalić producenta bagażnika (jak ustalę sam do niego zadzwonię,). Kurczę myślę sobie. Dwudziesty drugi wiek, ludzie pakują się na Marsa a ja nie moge zwykłej gumki kupić. Niemożliwe. Strzał drugi: telefon do BMW Polska. Miła Pani po opisaniu sytuacji stwierdza, że jest możliwość, jedynie panowie- reprezentanci dealera muszą w opisie części rozwinąć coś tam co nazywa sie ETK. Ok jest nadzieja, dzieci pojadą na narty. Dzwonię raz jeszcze, tym razem Auto Fus, Bawaria, Inchcape Motor, tłumaczę co i jak rozwinąć, gdzie szukać i...................guzik. dwóch pierwszych, że nie da się ( chociaż wiem że nie sprawdzili, bo zbyt mało czasu na to poświęcili) , a ostatni ten w Inchceape Motor, próbował, próbował i....obiecał że poszuka i oddzwoni. Nie zadzwonił. No nie myslę sobie, bedę musiał kupić nowy bagażnik. Pięknie, część warta parę złotych, (zapłacę 100 zł), a bagażnik z 1000 zł, ale co tam, stać mnie dla jednej gumki kupić cały bagażnik. Jeszcze rzut oka na allegro, Jest, jeden, nawet tanio ( 200 zł) dzwonię. Niestety spóźniłem się, ale miły Gość mówi że jest możliwe dokupienie samej gumki. Koszt około 80 zł. I wie że napewno jest taka możliwość. I na dodatek dziwi sie że gdzie jak gdzie ale w Warszawie jest z tym problem, bo on z Krakowa. Tłumaczę, że miasto może i duże ale....nie dokończę by nie urazić nikogo. Myślę, tak, to ok, dzwonię do dealera do Krakowa FHU Misiak Dealer BMW. Telefon odbiera sam szef działu częśći Pan Grzegrz Juszczak. Tłumaczę co i jak, a on.............. tak jest z tym problem. I pyta dalej ile mi potrzeba. Ja że jedna jedynieńka. I co słyszę???....ok. Ma taka gumę, nie ma problemu. Ja juz z radości jestem pod sufitem, nie pytam nawet go o cenę bo to tak jak by trafić w szóstkę, ale no właśnie jaki jest jej koszt. Na to słyszę odpowiedź, UWAGA!!!!! Proszę przyjechać. Telefon do przyjaciela, on jedzie i...odbiera część ZA DARMO, powtórzę raz jeszcze ZA DARMO. Tak, kochani też w to nie wierzę a jednak. Mam nadzieję że część dotrze cała do Warszawy. I tylko co z tego wynika? tak sobie teraz uzmysławiam słowa pewnej piosenki: (...) Nie przenoście nam Stolicy do Krakowa (...) A dealer, no cóż ten w Krakowie Misiak może tylko dumnie podnieść głowę że ma taki personel w osobie Pana Grzegorza, ja mam wielką wdzięczność i życzenie by inni byli tak traktowani. A panowie w W-wie???na naukę nigdy nie jest podobno za późno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEALER BMW MISIAK KRAKÓW

Witam wszystkich. Skoro mówimy o traktowaniu nas przez dealerów, to i ja dorzucę swoje małe co nieco. Zginęła mi guma ( podkładka ) od bagażnika dachowego do 520i E60 Mała rzecz, wręcz śmieszna ale właśnie niby nic, ale bez niej bagażnik jest praktycznie do wyrzucenia, a tutaj wiadomo ferie, narty.

Dzwonię do dealerów, no bo gdzie szukać pomocy, skoro bagażnik jest oryginalny od BMW. Strzał pierwszy: telefon do BMW Inchcape Motor Warszawa. Młody człowiek po drugiej stronie, trochę zagubiony, bo co chwilę pyta sie kogoś czy można zamówic, czy część jest dostępna i.........niestety nie można dokupić tej części samej. Na moje pytanie i twierdzenie że niemożliwe. Odpowiedź napewno tak jest.

Nie da się. Proponuje mi poszukiwania na allegro. Hihihi. Dowcipasek jeden. No nic dalej dzwonię kolejno, Bawaria, Auto Fus. I też nic. Nie ma, nie można dokupić, nie da się ustalić producenta bagażnika (jak ustalę sam do niego zadzwonię,). Kurczę myślę sobie. Dwudziesty drugi wiek, ludzie pakują się na Marsa a ja nie moge zwykłej gumki kupić. Niemożliwe. Strzał drugi: telefon do BMW Polska. Miła Pani po opisaniu sytuacji stwierdza, że jest możliwość, jedynie panowie- reprezentanci dealera muszą w opisie części rozwinąć coś tam co nazywa sie ETK. Ok jest nadzieja, dzieci pojadą na narty. Dzwonię raz jeszcze, tym razem Auto Fus, Bawaria, Inchcape Motor, tłumaczę co i jak rozwinąć, gdzie szukać i...................guzik. dwóch pierwszych, że nie da się ( chociaż wiem że nie sprawdzili, bo zbyt mało czasu na to poświęcili) , a ostatni ten w Inchceape Motor, próbował, próbował i....obiecał że poszuka i oddzwoni. Nie zadzwonił. No nie myslę sobie, bedę musiał kupić nowy bagażnik. Pięknie, część warta parę złotych, (zapłacę 100 zł), a bagażnik z 1000 zł, ale co tam, stać mnie dla jednej gumki kupić cały bagażnik. Jeszcze rzut oka na allegro, Jest, jeden, nawet tanio ( 200 zł) dzwonię. Niestety spóźniłem się, ale miły Gość mówi że jest możliwe dokupienie samej gumki. Koszt około 80 zł. I wie że napewno jest taka możliwość. I na dodatek dziwi sie że gdzie jak gdzie ale w Warszawie jest z tym problem, bo on z Krakowa. Tłumaczę, że miasto może i duże ale....nie dokończę by nie urazić nikogo. Myślę, tak, to ok, dzwonię do dealera do Krakowa FHU Misiak Dealer BMW. Telefon odbiera sam szef działu częśći Pan Grzegrz Juszczak. Tłumaczę co i jak, a on.............. tak jest z tym problem. I pyta dalej ile mi potrzeba. Ja że jedna jedynieńka. I co słyszę???....ok. Ma taka gumę, nie ma problemu. Ja juz z radości jestem pod sufitem, nie pytam nawet go o cenę bo to tak jak by trafić w szóstkę, ale no właśnie jaki jest jej koszt. Na to słyszę odpowiedź, UWAGA!!!!! Proszę przyjechać. Telefon do przyjaciela, on jedzie i...odbiera część ZA DARMO, powtórzę raz jeszcze ZA DARMO. Tak, kochani też w to nie wierzę a jednak. Mam nadzieję że część dotrze cała do Warszawy. I tylko co z tego wynika? tak sobie teraz uzmysławiam słowa pewnej piosenki: (...) Nie przenoście nam Stolicy do Krakowa (...) A dealer, no cóż ten w Krakowie Misiak może tylko dumnie podnieść głowę że ma taki personel w osobie Pana Grzegorza, ja mam wielką wdzięczność i życzenie by inni byli tak traktowani. A panowie w W-wie???na naukę nigdy nie jest podobno za późno.

Pozdrawiam

 

Gdybyś zadzwonił do M-Cars'u w Krakowie miałbyś równie duży niesmak jak po warszawskich dielerach. Misiak to wyjątek, zresztą ma najlepsze ceny jeśli chodzi o przeglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji miejsca zamieszkania serwisuje swoje auto w ASO BMW w Niemczech , bo mam do nich najbliżej ( 15 km ) .

Dokładnie w Schwedt- Meyenburg .

Zauważyłem jednak ,że coraz więcej jest tam klientów z Polski .Wiele osób np.ze Szczecina i okolic serwisuje tam swoje bmw.

Nawet obsługa ASO zaczyna się uczyć języka polskiego , to o czymś świadczy .

Na pewno nie wybieram obsługi w ASO w Niemczech ze względu na ceny ,bo z cenami jest różnie .Przeważnie jest drożej,zwłaszcza robocizna ale nie jest to regułą . Chodzi o poziom obsługi nieporównywalnie lepszy niż u nas . No i czas . Dziś się umawiam , to jutro albo pojutrze mam termin , dostaje auto zastępcze i mam pewność ,że usługa zostanie wykonana prawidłowo.

Na części czeka się maksymalnie jeden dzień .

Naprawdę mogę polecić niemieckie ASO bmw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji miejsca zamieszkania serwisuje swoje auto w ASO BMW w Niemczech , bo mam do nich najbliżej ( 15 km ) .

Dokładnie w Schwedt- Meyenburg .

Zauważyłem jednak ,że coraz więcej jest tam klientów z Polski .Wiele osób np.ze Szczecina i okolic serwisuje tam swoje bmw.

Nawet obsługa ASO zaczyna się uczyć języka polskiego , to o czymś świadczy .

Na pewno nie wybieram obsługi w ASO w Niemczech ze względu na ceny ,bo z cenami jest różnie .Przeważnie jest drożej,zwłaszcza robocizna ale nie jest to regułą . Chodzi o poziom obsługi nieporównywalnie lepszy niż u nas . No i czas . Dziś się umawiam , to jutro albo pojutrze mam termin , dostaje auto zastępcze i mam pewność ,że usługa zostanie wykonana prawidłowo.

Na części czeka się maksymalnie jeden dzień .

Naprawdę mogę polecić niemieckie ASO bmw .

 

Niemcy powinni stawiac swoje ASO w Polsce.

 

Jeszcze niech robia nam drogi i od razu staniemy sie krajem cywilizowanym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jednak nie było ,że w Niemczech jest tak różowo , to np. to ASO bmw w Schwedt w ubiegłym roku zbankrutowało . Funkcjonuje wprawdzie dalej ale już po inną nazwą,jest już inny właściciel.Zauważyłem również,że kiedyś mieli dużo modeli pokazowych w swoim salonie a obecnie stoją może dwa lub trzy auta .

Pustka i bieda . Może dlatego tak ważni stali się dla Niemców klienci z Polski , kto wie . U nich na pierwszym miejscu jest ekonomia .

Każdy chce jakoś żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEALER BMW MISIAK KRAKÓW c.d

Witam po raz drugi. Tak jak pisałem UDAŁO się. Część dotarła szczęśliwie do Warszawy. Cała. Gdyby nie fakt, że trzymam ją w ręce pewnie zaraz bym się obudził z płaczem, a tak......... w poniedziałek, dla rozluźnienia, pojeżdżę sobie do warszawskich panów o imieniu dealer BMW i popytam o coś czego podobno nie ma, nie można kupić, sprowadzić, nie istnieje. I tak Kochani pewnie od tego dnia w Stolicy bedą mówić o cudach, jak to coś czego nie ma nagle za sparwą dotknięcia chłopca od Misiaka z Krakowa przybrało postać realnej namacalnej oryginalnej części BMW. I tylko żal że jest po Świętach..............................

Pozdrawiam wsztstkich życząc wytrwałości i........cudów?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
mi nie pomogli. miałem problemy z turbiną. choć się starali i nie byli zbyt drodzy... ale wówczas jeszcze płacił ubezpieczyciel...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie

 

To co robi inchape to jest jawne ******wo, albo sa takimi slabymi mechaniorami

 

Tak czy siak ODRADZAM wstawiac tam cokolwiek nawet kosiarke.

 

A teraz do rzeczy, bedzie przydlugo ale chce jakby dobrego zrozumienia o co mi kaman

 

Pacjent: Mini Cooper S rok 2008, jeden wlasciciel od nowosci, ZAWSZE ze wszystkim serwis ASO, wszystkie wpisy w kompie, komplet

 

Pomine fakt ze ten samochod jest pomylka i powinni zaplacic nam za ten szmelc odszkodowanie, trzy razy w samochodzie zmieniany byl napinacz, jest to w komputerze (one sa wadliwe po prostu a i jak jest za niski poziom oleju to traca cisnienie i klepia zawory)

 

Matuli Mini nie pali na zimnym znowu, krztusi sie, prycha, nie wkreca na obroty, chodzi na 3 gary, co normalny czlowiek mysli ze trzeba zrobic wiedzac ze napinacz byl 3x wymieniany:

 

-Swiece

- Cewki

- znowu napinacz

- albo wszystko na raz

 

Matula pojechala do tych patalachow wstawila Miniaka i otrzymala diagnoze UWAGA UWAGA TERMOSTAT DO WYMIANY!

 

Za ta jakze "trafna" i "profesjonalna" diagnoze zaplacila 500zl (SLOWNIE PIECSET ZLOTYCH) mamy na to fakture, wraz z kosztorysem,

 

Robote wycenili na 1700PLNow (minus 500 za diagnoze)

 

Jak ja to uslyszalem... myslalem ze zdechne ze smiechu a ze zlosci mnie rozerwie.

 

Zabralem Miniaka do mojego mechaniora bilans:

- jedna cewka walnieta, na czwartym cyl po zmianie palil normalnie

- napinacz wymieniony bo tracil cisnienie klepaly zawory

- swiece profilaktycznie tez

 

Koszt z robota 525 PLN(bez cewki bo akurat jedna mielismy w zapasie) samochod chodzi jak lalka mozesz na obrotomierzu igle postawic nie drgnie, rowniutko wszystko, operacje na otwartym sercu mozna w nim robic

 

Ja sie pytam jakim trzeba byc tlukiem albo jawnym ******em, zeby kobiete naciagac na pieniadze w tak PERFIDNY sposob

 

Sprawa trafi bezposrednio do BMW w niemcowni wraz ze szczegolami, do tego zamierzam opisac to na KAZDYM forum jakie znam

 

Poszla reklamacja faktury o zwrot kasy, ciekawe czy sie zachowaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jesli chodzi o inchcape motors w warszawie rowniez nie mam dobrych doswiadczen.

to przykre, bo mogloby sie wydawac ze oddajac auto w rece autoryzowanego serwisu mozna byc spokojnym, ze znaja marke aut ktore naprawiaja i nie naciagna

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.