Skocz do zawartości

Podnoszenie samochodu


Mich1685047264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dużo szukałem na ten temat jednak nic nie znalazłem. Ostatnio chciałem podnieść samochód, aby zdjąć koło do wyważenia, jednak mechanicy powiedzieli, że nie podejmą się tego bo nie mają za co podnieść mojej E39. Pod podwoziem znajdują się "otwory" czy też bardziej "miejsca" na coś co być może odpadło, a co pomogło by w uniesieniu samochodu. W tej chwili nie da się tego zrobić bo plastikowa osłona podwozia popękałaby. Moje pytanie do Was, Forumowicze, co poradzicie w tym wypadku. Czy robić samoróbkę w te miejsca?
///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim samochodne łapałem na podnośniku "łapowym" w te same miejsca co miały by te plastyczki, a jak wjerzdzalem na podnośnik taki najezdny podnosiłem go nie patrząc jak wychodziły te gumy :oops: i nic się nie działo w e39 są pancerne progi wiec śmiało podnosić i co to za firma ze wiedza jak podstawić samochód :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam serdecznie. Dużo szukałem na ten temat jednak nic nie znalazłem. Ostatnio chciałem podnieść samochód, aby zdjąć koło do wyważenia, jednak mechanicy powiedzieli, że nie podejmą się tego bo nie mają za co podnieść mojej E39. Pod podwoziem znajdują się "otwory" czy też bardziej "miejsca" na coś co być może odpadło, a co pomogło by w uniesieniu samochodu. W tej chwili nie da się tego zrobić bo plastikowa osłona podwozia popękałaby. Moje pytanie do Was, Forumowicze, co poradzicie w tym wypadku. Czy robić samoróbkę w te miejsca?

 

Ja nie bardzo w ogóle rozumiem co oni stwierdzili. Podnosi się dokładnie w tym samym miejscu gdzie się wkłada lewarek. Tam jest takie duże zgrubienie z małym wgłębieniem do lewarka właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega mmw!!! nie kumam w czym problem??? przecież pod progami są specjalne miejscówki do lewarka ewentualnie pod łapy z podnośnika, czarne grube gumy przymocowane do progów zarówno z przodu jak i z tyłu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mmw i bonzo320i,

wczytajcie się dobrze w pierwszy post: autor napisał, że są dziury po czymś co być może odpadło... A skoro ma dziury to musiało odpaść, bo powinny być gumy... i właśnie w tym jest problem...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mmw i bonzo320i,

wczytajcie się dobrze w pierwszy post: autor napisał, że są dziury po czymś co być może odpadło... A skoro ma dziury to musiało odpaść, bo powinny być gumy... i właśnie w tym jest problem...

 

faktycznie! :mad2: przeczytałem już to na początku ale nie sądziłem że autor ma problem z tym brakujacym elementem skoro wie że czegoś tam brak to należy uzupelnić braki i po sprawie

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na tych dziurach tez powinno podniesc fure. Dziura jest bo wypadla guma :mrgreen: chyba, ze jest zardzewaiala i wywalilo calo mocowanie :D ...ale u tych mechaniorow bym fury nie polecal robic, bo jak sruba sie zapiecze to powiedza Ci, ze nie da rady :D :duh:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Thenygoos i Bonzo320i chyba najlepiej mnie zrozumieli. Właśnie "czegoś" mi pod spodem brakuje. Możliwe, że poprzedni właściciel namieszał, bo na kanale podwozie wygląda bardzo dobrze, tylko właśnie za co podnieść jest problem. Podpowiedzcie czym te luki uzupełnić. A do tamtego serwisu już nie pojade. Ogólnie mieli problem, że zawieszenie trochę obniżone i to czego tam brakuje. I tak dobrze, że się za to nie brali, bo byli świadomi, że mogą popsuć. Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.
///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

u mnie tez brakuje jednej gumy przy prawym przednim kole - mysle ze urwalem kiedys na jakims garbie etc [zwias nizszy czasami robi powoduje typu problemy] ale przy zmianie kol na letnie kilka dni temu nie mialem problemu zeby podniesc auto normalnym podnosnikiem od bmw po prostu podlozylem go w to samo miejsce - zaden problem, swoja droga musze dokupic te gume

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie DRAY za aż tak konkretne informacje! :D żeby na każdy problem były tak precyzyjne odpowiedzi...

 

Pozdrawiam

 

Nic trudnego: www.realoem.com/bmw i/lub telefon do sklepu i cały świat części Twojego BMW stoi otworem przed Tobą...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z jednej strony tez nie ma gum i podnoilem auto normalnie, umieszczając częc lewarka ktora dotyka progu wlasnie mniej wiecej w tym miejscu gdzie były owe gumy i nic, wiec w czym problem, no chyba ze masz zdezelowane progi od spodu na maksa, ale ejsli nie to smiało podnoś, gdziekolwiek bys nie podstawil podnosnik mozesz podniesc jak sadze bez problemu, te progi sa bardzo mocne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trudne bo ja tej części nie mogłem znaleźć na realoem. :wink:

 

No co jest Kolego od "m" i "w"? Mi to zajęło nie więcej niż 30 s od chwili otwarcia strony wyboru głównych podzespołów:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM11&mospid=47537&btnr=51_2295&hg=51&fg=80

 

część nr 12...

 

pozdrawiam

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym ja prosić o link do części w mojej E34? nr. nadwozia bk89902. Mam duże problemy z podnoszeniem, a ostatnio wgnietli mi podłogę i teraz jest już kiepsko. Podnoszę za podłużnice z przodu a z tyłu za elem. zawieszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie trudne bo ja tej części nie mogłem znaleźć na realoem. :wink:

 

No co jest Kolego od "m" i "w"? Mi to zajęło nie więcej niż 30 s od chwili otwarcia strony wyboru głównych podzespołów:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM11&mospid=47537&btnr=51_2295&hg=51&fg=80

 

część nr 12...

 

pozdrawiam

 

No a ja jakoś przeoczyłem to na tym diagramie. Wprawdzie szukałem kilka minut a nie godzin, no ale gratulacje jak jesteś taki szybki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z jednej strony tez nie ma gum i podnoilem auto normalnie, umieszczając częc lewarka ktora dotyka progu wlasnie mniej wiecej w tym miejscu gdzie były owe gumy i nic, wiec w czym problem, no chyba ze masz zdezelowane progi od spodu na maksa, ale ejsli nie to smiało podnoś, gdziekolwiek bys nie podstawil podnosnik mozesz podniesc jak sadze bez problemu, te progi sa bardzo mocne

 

Progi są w bardzo dobrym stanie. Bałem się o osłony podwozia, dlatego zwróciłem się do Was. Oczywiście na lewarku da rade bez problemu, ale np na podnośniku platformowym, czy powiedzmy bardziej fachowym po prostu nie chciałem uszkodzić niczego pod spodem. Kupię gumy i wszytko będzie jak powinno.

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.