Skocz do zawartości

Wymiana przycisku na panelu klimatronika


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba czeka mnie wymiana jednego z przyciskow od regulacji temp na panelu dzieki mojej malzonce. Nie wiem jak to zrobila ale tak go jakos energicznie przyciskala ze pekl na pol :shock: (zdolna bestia). Ale do rzeczy czy ktos kiedys robil cos podobnego ? Chodzi mi glownie o wskazowki dot sciagniecia panela i czy da sie wymienic jeden przycisk bez ruszania innych. Zastanawiam sie czy warto sie w to bawic. Rozwazam jeszcze opcje super glue od zewnatrz ale ciezko bedzie to zrobic niewidocznie. Przycisk jest pekniety w pionie od dolu do gory, prawie calkiem na pol. Zostalo mu jakies 3mm cale na gorze.Doradzcie cos koledzy bo nie moge na to patrzec.
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak:

 

bierzesz superglue na igłę, rozchylasz pęknięty przycisk i smarujesz po krawędzi, tylko ostrożnie żeby zewnętrznej strony nie zaciapać, jak złapie to od wewnętrz kleisz ile się da żeby sie to trzymalo, widać tylko niewielką ryskę

 

przycisk podważasz od dołu jakimś śrubokręcikiem małym i wyskakuje

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to rozebrać :

1.podważając klimatronik z obu stron

2.odpinając kable(uważaj na zabezpieczenia wsuwek!!!)

3.poodginać zabezpieczenia

4.trzymając panel przyciskami w dół wyjąć płytkę

5.uważać aby nie potrząsać panelem bo się wszystko poprzewraca

6.wyjąć odpowiedni przycisk

7.wymienić lub skleić

8.i w odwrotnej kolejności złożyć

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak:

 

bierzesz superglue na igłę, rozchylasz pęknięty przycisk i smarujesz po krawędzi, tylko ostrożnie żeby zewnętrznej strony nie zaciapać, jak złapie to od wewnętrz kleisz ile się da żeby sie to trzymalo, widać tylko niewielką ryskę

 

przycisk podważasz od dołu jakimś śrubokręcikiem małym i wyskakuje

 

Pozdr

 

Dzieki wielkie. Wlasnie o podobnym rozwiazaniu myslalem bo nie usmiecha mi sie za bardzo demontaz calego panela. Tzn ze ten przycisk mozna spokojnie wyjac bez zdejmowania panela ??? Jak tak to bajka!

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klawisz można spokojnie wyjąć delikatnie podważając od dołu palcem, kilka dni temu skleiłem przyciski temperatury po stronie kierowcy i wszystko działa OK :D

 

Niestety w serwisie tylko komplet wszystkich przycisków klimatronika za prawie 300 zł.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisz można spokojnie wyjąć delikatnie podważając od dołu palcem, kilka dni temu skleiłem przyciski temperatury po stronie kierowcy i wszystko działa OK :D

 

Niestety w serwisie tylko komplet wszystkich przycisków klimatronika za prawie 300 zł.. :cry:

 

Dzieki, juz udalo mi sie skleic ten nieszczesny przycisk bez demontazu calego panela. Nawet gzdies w innym watku wkleilem zdjecia.

Faktycznie wychodzi i wchodzi bez problemu. :cool2:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ściągać panel klimy? Ja pożyczyłem od dziewczyny pilniczek do paznokci, podważylem lekko od góry i sam przycisk wyskoczył. Następnie skleiłem kropelką i włożyłem delikatnie, działa do dziś...

 

Ja uzylem scyzoryka i tez pieknie. Wazne zeby zanim sie zacznie wiedziec co robic :lol: Ktos wczesniej w podobnym watku umiescil kompletna instrukcje wyjecia panelu. Tez sie moze komus przydac jak bedzie jednak musial wyjac panel.

Pozdrawiam

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.