Skocz do zawartości

520d spalanie


kloss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze spalaniem w mojej E60 2007 520d automat po lifcie. Komputer wskazuje srednio 12.5l- 12.8l w cyklu miejskim. Czytalem duzo na forum, jak myslicie od czego zaczac. Zmienilem wszystkie filtry i nie wiem czy kolejnym krokiem ma byc przeplywonierz czy termostaty podpowiedzcie cos Dzieqwa. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pokazuje 18mph/28.8km/h moze tak ma byc!!!!! Dzieki Anyway

 

Pozdrowionka

 

Ja mieszkam w centrum łodzi - gdzie nawet jak cisne od świateł do świateł to średnia prędkość oscyluje w granicach 31-35 km/h wiec jak masz 28 km/h to już jest tragedia, masz takie spalanie bo twoja jazda to 1-ka, 2-ka stop i od nowa :) niezapominaj ze z pełnym bakiem i tobą na pokładzie 5er waży ponad 1700kg

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to normalnei spalanie jak na duże korki i automat

 

i w spalanie 520d w Katowiceach 7,5 l niestety nie moge uwierzyc

 

mam teraz a4 1,9 tdi dużo lżejsze auto, i słynące z małego spalania

 

i jakbym zrobił 100 km po samym mieście to spaliłaby 10 litrów

 

średnio pali mi 7, 30% miasto 70% trasa i nie przekraczam 130

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokazuje 18mph/28.8km/h moze tak ma byc!!!!! Dzieki Anyway

 

Pozdrowionka

 

Wg mnie zdecydowanie za dużo Ci pali. Średnia około 30 km/h w mieście to normalna średnia, wcale nie taka korkowa i mi tyle spala E39 530d w automacie. E60 520d nie powinna przy takiej średniej spalić więcej jak 9-10 litrów albo mniej. Chyba że jest tak, że telepiesz się faktycznie w samych korkach, potem, wypadasz na autostradę i walisz 200 na godzinę kawałkiem co Ci nabija średnią prędkość ale nie obniża spalania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie i przy obecnych korkach w Warszawie, 9 litrow to pali malolitrazowy Diesel z segmentu B.

A automat w takich warunkach wciaga pewnie wiecej nawet 2 litry.

Moja 530iA bez specjalnego katowania dochodzi juz do 19 litrow! a w katalogu jest 13.5, wiec nie przejmowalbym sie, ze 520dA pali ponad 12.

Bedzie coraz luzniej, w wielu firmach pojawily sie limity na paliwo, wiec krawaciarze nie jezdza bez celu w godzinach pracy po miescie w prywatnych sprawach.

Tak samo taksowkarze nie pozyja juz z agencji reklamowych, eventowych i tym podobnych jezdzacych 'no limit' na vouchery.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, tylko że jego średnia prędkość to nie jest wynik stania w korkach.

 

http://www.polcars.pl/foto/spalanie30.jpg

 

Ja mam E39 99' 530d w automacie i przy średniej 30 km/h mam spalanie poniżej 11 litrów (Cons.2 to jest średnia z około 500 km od kiedy wymieniłem akumulator i się skasowały wartości) a jak jest dzień wleczenia się w korkach to dochodzi do 14tu, tylko że wtedy średnia jest poniżej 20 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że jego średnia prędkość to nie jest wynik stania w korkach.

 

http://www.polcars.pl/foto/spalanie30.jpg

 

Ja mam E39 99' 530d w automacie i przy średniej 30 km/h mam spalanie poniżej 11 litrów (Cons.2 to jest średnia z około 500 km od kiedy wymieniłem akumulator i się skasowały wartości) a jak jest dzień wleczenia się w korkach to dochodzi do 14tu, tylko że wtedy średnia jest poniżej 20 km/h.

 

E tam, spadło sporo śniegu, średnia prędkość spadłą mi do 29km/h w korku po mieście i już mam spalanie 9+ i to w manualu

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
..ale nie masz 12-13 l./100 km tak jak kolega, który zaczął temat, a on ma już bardzo nowoczesną skrzynię, przy której dużo więcej auto nie pali niż manual a weź poprawkę, że on ma silnik 177KM czyli jeszcze sprawniejszy i oszczędniejszy niż Ty oraz cały system Efficient Dynamic, który w mieście daje mu sporą przewagę. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

kupiłem E60 520d 2006r 150KM (belgia) automat

warszawa radom ok 120-140KM zeszlo do 7.5-7.7

dojazd do pracy 15km w tym 2km miasto 8.2-8.3

i myslalem ze to dużo , dziś miałem nawet termostat wymieniać

poprzedni właściciel w Warszawie miał spalanie 9-9.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc dziś do pracy włączyłem temp. z ukrytego menu i przy -20 na zewnątrz miałem 66 na silniku po przejechaniu 15km, myślicie że coś da wymiana termostatów, czy jest po prostu za zimno żeby się zagrzał w takim czasie. W dziale z temp. ludzie wymieniają termostaty i ponoć po 5-10km jest 88 stopni. Może to jest wina mojego spalania które myślę że jest przynajmniej o 0.5-0.8 l za wysokie. Prawdopodobnie wymienię termostaty, dam znać za parę dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.