Skocz do zawartości

problem z hamulcami


adaskokisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc ...

Mam problem z hamulcami w moim BMW. Podczas postoju i przy wylaczonym silniku wszystko jest OK i pedal jest twardy , ale jak zalacze silnik pedal robi sie miekki i wpada troche glebiej . Mechanik wymienil mi pompe hamulcowa bo powiedzial ze jakis uszczelniacz poszedl . Niestety nic sie nie zmienilo . Potem odpowietrzyl jeszcze raz hamulce i dalej nic . Prosze napiszcie co to moze byc .

Autko jest z 98 roku , sedan , silnik 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie pedału to jak najbardziej normalna sprawa. Przy uruchomieniu silnika uruchamia się również pompa i system ABS (bez problemu wciśniemy wtedy pedał hamulca do oporu). Na wyłączonym silniku bardzo ciężko wyhamować auto nawet gdy powoli się toczy (twardość pedału przy wyłączonej pompie). Objawy są jak najbardziej poprawne. pozdrawiam
///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa: układ hamulcowy jest ze wspomaganiem. Tak po chłopsku to polega to na tym, że przy pompie hamulcowej jest taka bania z membraną, w której jak silnik pracuje to jest podciśnienie (podciśnienie bierze się z dolotu). Wciskając trochę pedał otwierasz odpowiednie zaworki i podciśnienie przemieszczając membranę "pomaga" Ci hamować. Jak masz wyłączony silnik to nie masz podciśnienia i pedał jest twardy już od samej góry. Jak w tym momencie uruchamiasz silnik to w wyniku wciśnięcia pedału zaworki są otwarte i w chwili uruchomienia silnika podciśnienie "pomaga" sprawiając wrażenie, że pedał mięknie... Ciesz się więc, że Ci działa wspomaganie, gorzej jakby nie działało, bo być przy hamowaniu zakwasów dostał :mrgreen:

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepie sie do tematu i zapytam się czy to normalne że jak odpale i jadę i jak zbliżam sie to jakiegoś celu i chcę zahamować a tu bardzo słabe hamulce i mimo że pedał w podłodze, dopiero jak kilka razy pomaciskam to zaczynaja sprawnie działać. Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ?? Dodam że płyn jest w normie i dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepie sie do tematu i zapytam się czy to normalne że jak odpale i jadę i jak zbliżam sie to jakiegoś celu i chcę zahamować a tu bardzo słabe hamulce i mimo że pedał w podłodze, dopiero jak kilka razy pomaciskam to zaczynaja sprawnie działać. Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ?? Dodam że płyn jest w normie i dobry.
wychodzi na to,że powinieneś odpowietrzyć układ hamulcowy.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, i jest to normalny objaw ponieważ przy zgaszonym silniku nie działa wspomaganie układu hamulcowego i pedał robi się twardy. Jak uruchomisz silnik zaczyna pracować servo i co za tym idzie masz wspomaganie hamulców i pedał robi się miększy i z chodzi trochę niżej.

 

Problem byś miał gdyby przy uruchomionym silniku pedał był twardy i mimo wciskania go dosyć mocno auto by nie hamowało

 

Ja na twoim miejscu bym żądał zwrotu pieniędzy za wymianę pompy od tego mechanika . Chyba że twoja pompa miała jakieś wycieki?

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepie sie do tematu i zapytam się czy to normalne że jak odpale i jadę i jak zbliżam sie to jakiegoś celu i chcę zahamować a tu bardzo słabe hamulce i mimo że pedał w podłodze, dopiero jak kilka razy pomaciskam to zaczynaja sprawnie działać. Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ?? Dodam że płyn jest w normie i dobry.
wychodzi na to,że powinieneś odpowietrzyć układ hamulcowy.

 

Zgadza się... Jestem tego samego zdania...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

CYTAT:

Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ??

 

A czy coś może być jeszcze poważniejsze?

Napraw to szybko bo nie jesteś sam na drodze.

Może być zapowietrzony ale jeśli ma poziom płynu w normie to odpowietrzenie raczej na długo nie pomoże.

Coś traci szczelność i trzeba to naprawić.

Na początek bym zmienił płyn obserwując wygląd starego.

Zmieniając nie zapomnij o sprzęgle.

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ?? Dodam że płyn jest w normie i dobry.

lol człowieku nie wyhamowałeś na skrzyżowaniu i pytasz czy to coś poważnejszego ? TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ??

 

Ty kolego masz chyba problemy z odbiorem rzeczywistosci?!

 

To tak jakbys napisal, jechalem sobie i nagle pieszy mi wszedl na jezdnie, chcialem zahamowac ale nie moglem, wiec go potracilem, czy to cos powaznego?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepie sie do tematu i zapytam się czy to normalne że jak odpale i jadę i jak zbliżam sie to jakiegoś celu i chcę zahamować a tu bardzo słabe hamulce i mimo że pedał w podłodze, dopiero jak kilka razy pomaciskam to zaczynaja sprawnie działać. Ostatnio sie rozpędziłem chciałem skręcać na skrzyżowaniu a tu nie chce mi zahamowac i musiałem jechac prosto :/ czy to może być coś poważniejszego ?? Dodam że płyn jest w normie i dobry.

 

Na moje to albo zapowietrzony układ, albo pada Ci pompa.

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.