Skocz do zawartości

zestaw xenonowy a lampy


wojtek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba po to jest homologacja na elementy odpowiadajace za bezpieczenstwo ze nie mozna sobie byle czego dawac.

 

Juz pisalem ze wbrew obiegowej opini ci panowie z suszarkami sa dosc kumaci, potrafia nawet po detalach zauwazyc ze auto jest z USA.

 

Mysle ze jak przejda 10 minutowe szkolenie to beda umieli rozpoznac orginal od HIDa.

 

Wydaje mi sie ze policjant spokojnie moze zabrac na tej podstawie dowod.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kutwa.

HID ma ce.

co oznacza ze przechodzi testy bezpieczenstwa nie mylcie jednego z drugim.

Wydaje CI sie, ni ema przepisu, normy

 

Homologacja jest wydawana na komplet, tj. reflektor + zrodlo swiatla.

 

Inne zrodlo swiatla = brak homologacji na reflektor.

 

Mowi o tym nawet jakis profesor czy cos tam, filmik jest na YT.

 

 

Tak samo jak jedzie za toba wideoradar a ty jedziesz 200 oni tez.

 

W przepisach nie ma jasno napisane ze moga. Policja podciagnela to pod ktorys tam przepis i juz moga :).

Jesli sadzisz ze nie znajda pod co podczepic tak prosta sprawe jak wyzej omawiana to jestes troche naiwny. Klutnia z policja czesto tylko pogarsza czesto sytuacje.

Edytowane przez osd
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec OSD, kupujac dowolna zarokwe na stacji benzynowej nie masz homologacji.

 

Ehh wybacz, ale jestes jak male krzykliwe dziecko, ktore nie moze przyjac do wiadomosci ze HID nie jest OK, tata daj cukierka a tata mowi nie.

 

Juz nie wiem jak ci to wytlumaczyc.

 

Kupujesz zarowke na stacji, ona ma te twoje CE czy jak to tam nazwiesz, bo produkty musza to miec, twoj HID ChRL tez to ma :) jak slusznie zauwazyles.

 

Wkladasz to do LAMPY ktora ma homologacje na siebie wraz ze zrodlem swiatla w postacji zarowki H1- jest OK

 

Masz LAMPE z zarnikiem "CHRL pozal sie Boze" - nie masz homologacji na calosc bo lampa ma homologacje tylko z zarowka H1. Produkt CHRL no name nie jest zarowka H1... mam nadzieje ze rozpoznanie tych 2 zrodel swiatla nie stanowi problemu.

 

Juz prosciej nie potrafie, bylo to 20 razy na froum, bylo w gazetach, bylo na YT... a ty nie potrafisz pojac.

 

Ale jak dalej masz watpliwosc z ta zarowka i stacja to pytaj, wytlumacze :).

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. A ty jestes krzykliwym facetem udajacym mojego ojca.

Udowadniasz ze od poacztku nie zrozumiales co napisalem.

Nie ma przepisu zabraniajacego posiadania tej zarowki w refletkorze ktory jest do tego nie przystosowany.

Policja nie ma podstawy do zabrania dowodu koniec i kropka. A jak ci zabrali to sie sfrajerowales.

Ja to pojmuje czlowieku ja mowie o przpisach a nie o tym co wolno.

Tak samo jak nie wolno dac w lape ale jak dobrze zagadasz to nie bedzie to lapowka.

A ku woli scislosci dla nie do uczonych profesorow.

HID H1 to tez zwykle H1 i H1 oznacza tylko sposob montazu. sama zarowka rozni sie gazem w szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku czy ty czytasz co piszesz?Mnie kiedys w ciężarówce policja zabrała dowód za to że pedał hamulca schodził za nisko,stwierdzili że pojazd nie spełnia warunków dopuszczenia do ruchu.Oczywiście słusznie,bo hamulec brał przy samej podłodze,ale nigdzie w kodeksie nie znajdziesz zapisu o nisko schodzącym pedale hamulca.Potrafisz to zrozumieć.Nie trzeba tworzyć następnego przepisu o xenonach bo on już jest.Brak homologacji.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. A ty jestes krzykliwym facetem udajacym mojego ojca.

Udowadniasz ze od poacztku nie zrozumiales co napisalem.

Nie ma przepisu zabraniajacego posiadania tej zarowki w refletkorze ktory jest do tego nie przystosowany.

Policja nie ma podstawy do zabrania dowodu koniec i kropka. A jak ci zabrali to sie sfrajerowales.

Ja to pojmuje czlowieku ja mowie o przpisach a nie o tym co wolno.

Tak samo jak nie wolno dac w lape ale jak dobrze zagadasz to nie bedzie to lapowka.

A ku woli scislosci dla nie do uczonych profesorow.

HID H1 to tez zwykle H1 i H1 oznacza tylko sposob montazu. sama zarowka rozni sie gazem w szkle

 

 

Widzisz ty bronisz swojego HIDa, i nawet jak ci powie policjant, tata, mama, 50 ludzi pokolei ze nie wolno to ty napiszesz to co wyzej.

 

Nie wiem czy ja czytam z niezrozumieniem czy ty.

 

Przeczytaj co pisalem ostatnio.

Tobie wszystko trzeba pokazac palcem, przepis tez.

Jednak tlumacze ci ze np policja sciga autem z wideoradarem innych i nie ma na to przepisu, jednak podczepiaja to pod inny przepis.

 

Tak samo jest z hidem, nie ma moze przepisu ktory mowi ze nie wolno, ale zapewne jest taki ze niesprawnym autem nie mozna sie poruszac. Jak nie masz dobrego oswietlenia ktore jest podstawa bezpieczenstwa np w nocy, to mozesz nie miec dowodu + mandat.

Teraz wytlumaczenie dla ciebie, brak homologacji nie dopuszcza lamp do uzytkowania, to tak jak bys jechal bez lamp ?? czy mozesz jezdzic bez lamp ??

 

Pozatym co to jest HID H1 ? jakies nazewnictwo ChRL ??

Pisze jak byk, ze lampa pod H1 ma pracowac z H1 a nie z HID H1, pozatym nigdzie nie widzialem zeby pisalo ze ksenon ma zarowke HID H!, pisze ze ma Ds1 czy tam DS1 ( cos w tym stylu ).

 

Pierwsze slyze ze H1 oznacza sposob montazu, chyba te auto jest swoim jednym, idz sie spytaj kogos innego czy zarowka H4, H1 i H7 roznia sie tylko sposobem montazu to cie wysmieje prosto w twarz.

I tu jest podstawa ktorej wogle nie lapiesz, dla ciebie zarowka to zarowka, ma tylko inny sposob montazu.

Otoz nie, ma tez w idealnie dobranym miejscu polozony zarnik, czego nie spelniaja HID z Chrl !

 

PS

to ze ktwoj tata na ciebie krzyczy to moze wcale nie oznacza ze nie ma racji ?

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tir byl nie sprawny technicznie, wy udajecie czy nie umiecie czytac?

 

Jak nie masz homologacji na zrodlo swiatla to masz pojazd niesprawny.

 

Czego nie rozumisz w w/w zdaniu ?

Edytowane przez osd
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przegadam.. to troche jak... jak z malym chlopcem ktory mowi ze dziewczyny sa "be" i nie wyjasnisz.

Nie chcecie zrozumiec to nie zrozumiecie. Pozdrawiam.

 

Ale sam napisales ze tir byl niesprawny technicznie.

 

Ty to napisales.

 

Zadzon do Pana policjanta ktory ci wszystko tlumaczy i spytaj czy mozna jezdzic z lampami bez homologacji.

Pan policjant ci powie ze nie bo nie masz w pelni sprawnego pojazdu.

 

Identyczna sytuacja jak z tirem, dlatego pytam czego nie rozumisz... ale narazie nie napisales czego.

 

Moze to tak jak z tym HID H1 cz tam H1 ? ze roznia sie tylko mocowaniem :clap: Jedz na stacje i popros pania to ci pokaze inne zaworki :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedal chwytajacy ktory zle chwyta to nie sprawnosc techniczna.

A tu LAMPA SWIECI. co innego gdyby nie swiecila.

Naprawde zakoncz dyskusje bo udajesz kogos kto zjadl wszystkier rozumy i sie powolujesz na jakas wiedze, jak mowie ze wiem to z komisariatu.

co do h1

to glowna roznica jest wlansie mocowanie. Ale ty jestes zwyklym czytaczem auto swiatu ktory widzi inny ksztalt lampy. Szkoda na serio zeby bral sie za tlumaczenie.

Masz racje ku woli scislosci ze H1 rozni sie od h7 nie tylko mocowaniem ale glownie o to chodzi.

Koncenry aut po to wprowadzily te roznice, ale ty rozumiesz cos zupelnie innego.

I bedizesz tak gadal i gadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedal chwytajacy ktory zle chwyta to nie sprawnosc techniczna.

A tu LAMPA SWIECI. co innego gdyby nie swiecila.

Naprawde zakoncz dyskusje bo udajesz kogos kto zjadl wszystkier rozumy i sie powolujesz na jakas wiedze, jak mowie ze wiem to z komisariatu.

co do h1

to glowna roznica jest wlansie mocowanie. Ale ty jestes zwyklym czytaczem auto swiatu ktory widzi inny ksztalt lampy. Szkoda na serio zeby bral sie za tlumaczenie.

Masz racje ku woli scislosci ze H1 rozni sie od h7 nie tylko mocowaniem ale glownie o to chodzi.

Koncenry aut po to wprowadzily te roznice, ale ty rozumiesz cos zupelnie innego.

I bedizesz tak gadal i gadal

 

 

No widzisz i to jest roznica miedzy nami.

 

Dla ciebie H1 i H7 rozni sie tylko mocowaniem, dla innych rozni sie np. polozeniem zernika przez co musi byc do niej dopasowany reflektor.

 

Tak samo podchodzisz do lampy, wazne ze swieci co nie ?? a ze innych oslepia.. a co tam, prawda ze cie to nie interesuje i masz to gleboko w d.... ??

 

Wiem ze cie nie przekonam bo jak przekonac drucairza zeby nie robil druciarstwa z auta, wazne ze swieci co tam.... wazne ze jedzie co tam.. wazne ze trabi co tam...

 

Sam kreujesz swoja postac na takiego czlwieka sory.

 

 

Nie rozumisz iz TO ZE LAMPA SWIECI to nie wszystko i raczej nigdy tego nie zrozumiesz, dlatego tez nie jestes w stanie pojac tego co pisalem ja i moi przedmowcy, bo dla ciebie liczy sie tylko to ze swieci.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka

wg mnie jesli ktos wsadzi zarnik do lampy soczewkowej to jeszcze jest ok

jesli ma spryskiwacze to juz jest pięknie ale przegięciem jest zakladanie hidow do zwyklych lamp halogenowych

 

PS

Jesli ktos jezdzi na benzynie bedzie krytykowal gaz

Jesli ktos ma ori xenon bedzie krytykowal przeróbki

Jesli ktos ma BMW bedzie krytykowal skody

 

to jest normalne :D:D:D

Będziesz Mógł Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio przepaliła mi się żarówka h1 od świateł mijania, więc z racji że mam troszkę kasy odłożonej wpadłem na pomysł żeby założyć sobie xenony, chodzi o taki zestaw który można kupić na allegro za jakieś 300-400zł. I tutaj się pojawia rozkmina, słyszałem że xenony powinny być w lampach soczewkowych bo tak mogę oślepiać innych kierowców, czy to prawda ? ja osobiście jestem zdania że jak coś robić to już dobrze, także prosiłbym o informacje na ten temat. I prosiłbym o podanie konkretnych lamp jakie miałbym kupić jeżeli takowe były potrzebne. Wogóle to jakie są żarówki w halogenach ? zastanawiam się czy tam też wsadzić xenony, jak już wsadzać to wszędzie :P

Pozdrawiam

 

Jeśli chcesz z jednego z piękniejszych modeli BMW zrobić burakowóz to montuj.

Ale jak doczytałem porzuciłeś ten pomysł. Niech ten samochód zachowa swój ą duszę.

 

A poza tym to moja sprawa co ja mam na aucie zamontowane, a te xenony założyłem dla własnego komfortu i poprawy widocznosci na drodze.

 

Masz rację to twoja sprawa, ale nie wyjeżdżaj na drogi publiczne tylko poruszaj się swoimi prywatnymi drogach. Bo na publicznej to już sprawa wszystkich użytkowników.

 

Masz racje ku woli scislosci ze H1 rozni sie od h7 nie tylko mocowaniem ale glownie o to chodzi.

 

Inne mocowanie jest zastosowane w dla tego, żeby przez pomyłkę nie założyć do nieodpowiedniego typu klosza. A głównie chodzi o kształt bańki, mocowanie żarnika. A to wpływa na rozsył światła. Czyli potrzeba jest innych luster do prawidłowego skierowania światła.

 

kutwa.

HID ma ce.

co oznacza ze przechodzi testy bezpieczenstwa nie mylcie jednego z drugim.

Wydaje CI sie, ni ema przepisu, normy

 

Co oznacza jedynie tyle, że jest dopuszczone do użytku. Bezpieczne dla człowieka. Możesz sobie włączyć go w domu i oświetlić co chcesz, a nie oznacza, że możesz zamontować do reflektora.

 

Już nie chce mi się wyszukiwać cytatów.

Homologacja jest na komplet czyli oprawę (reflektor) i źródło światła (żarówkę). A nie osobno na każdy element. I nie mylić homologacji ze znakiem CE.

 

Jak już napisał dyzio255 to jest walka z wiatrakami

 

Pozdrawiam

 

PS: wszystkie posty typu zakładaj, jak również temat jak to badziewie zamontować powinny być usunięte. Jest to nakłanianie do łamania przepisów i nakłanianie do burakotuningu

 

PS2 torszkę się rozpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popytałem troszkę sprzedawców z allegro.

 

Zestawy HID nie mają żadnej homologacji ani nie spełniają żadnej normy < np CE >

 

Normy te mają :

- opakowanie zestawu :duh:

- instrukcja obsługi :jawdrop:

- przetwornica :dance:

 

Ale sam palnik nie posiada absolutnie żadnych dopuszczeń.

 

Dodam , że ci "uczciwsi" sprzedawcy wspominali niechętnie , że to oświetlenie nie jest dopuszczone do stosowania na drogach publicznych.

Jedynie poza nimi < rajdy , wystawy itp >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem dopisać paru żaczy

 

HID H1 to tez zwykle H1 i H1 oznacza tylko sposob montazu. sama zarowka rozni sie gazem w szkle

 

Lampa ksenonowa nie jest żarówką. Tam nie ma żarnika to jest świetlówka (lampa wyładowcza). Tam są elektrody. Żarówki nie wymagają przetwornic. Więc różnią się znacznie bardziej niż tylko gazem w szkle.

 

co do radarow to sprawa dotyczy glownie homologacji na nasze suszarki.

okolo 50% policjantyow z suszarka nie ma pojecia czy dany sprzed ma homologacje.

 

Radary, suszarka a raczej urządzenie do pomiaru prędkości nie wymaga żadnej homologacji tylko „świadectwo wzorcowania”, jak każde inne urządzenie służące do pomiaru w celach kontrolnych czy rozliczeniowych.

 

Zestawy HID nie mają żadnej homologacji ani nie spełniają żadnej normy < np CE >

 

CE to nie norma tylko certyfikat dopuszczenia do użytku na terenie UE. Każdy urządzenie certyfikat. W przeciwnym razie nie jest dopuszczone do użytku na terenie UE i tu nie ma znaczenia gdzie się chce to zastosować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.