Skocz do zawartości

740 czy 730 , różnice w spalaniu, osiągach, którą wybrać


adriano666

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli samochod ma byc z automatyczna skrzynia biegow, to ja tez szukalbym zadbanej 740i. Ale chcialem manual, a 740i w manualu wystepuje bardzo rzadko, no i skrzynia biegow jest dosc nietypowa.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 740...

 

 

ale wydaje mi sie warto wziasc pod uwage również e39 - np 528 na manualu i z dobrym wyposazeniem to naprawde świetne auto - i nie trzeba wozic ze sobą 2 ton zelastwa tak jak w e38 ... albo 540 ...

 

 

i takie 528 w manualu ma takie przyspieszenie jak 740 w automacie...

Edytowane przez xsilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że trudno będzie znaleść 740 w manualu..... a jak już znajdziesz to raczej poprzednim właścicielem był zwolennik 'sportowej' jazdy .. na polskich drogach + serwis na bazie części z Allegro...

 

 

Więc uważam że może to przysporzyć kłopotów, ale życzę powodzenia, szukajcie a znajdziecie.

 

K.

www.specops.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem 740i w manualu i po paru tygodniach dalem sobie spokoj. Bylo ich bardzo malo, wszystkie byly w 'srednim' stanie. A ewentualna awaria tego szesciobiegowego manuala to spory problem.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukalem 740i w manualu i po paru tygodniach dalem sobie spokoj. Bylo ich bardzo malo, wszystkie byly w 'srednim' stanie. A ewentualna awaria tego szesciobiegowego manuala to spory problem.

 

dlatego wlasnie polecam e39 - duzo latwiej znaleźć w manualu i w bdb stanie - bo e39 jest z 10 razy wiecej niz e38 ...

 

ale jak koniecznie 740 w manualu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukaj 4.0 (lub 4.4), to naprawde dobry silnik i wbrew temu co niektórzy sądzą- w manualnej skrzyni nie jest tak żarłoczny. Wszystko zależy od stylu jazdy.

3.0 też jest ok; osiągi ma jednak zauważalnie słabsze. Spalanie jest na podobnym poziomie jak w 4.0 V8.

To prawda, że zwykła skrzynia i V8 to dość rzadka kombinacja i dość trudno znaleźć coś nie wychechłanego. Tutaj życzyć Ci moge jedynie powodzenia w poszukiwaniach.

 

Spalanie?

Do ok. 140km/h na autostradzie 9,6L (wg komputera, mierzone na dystansie ok 1300km)

Powyżej tej prędkości spalanie drastycznie wzrasta, ale nawet jak kiedyś sprawdzałem, jak można bardzo szybko podróżować, to nie osiągnął 20L/100km :norty: . Osiągane prędkości przelotowe były w granicych 200-240km/h. Prędkość średnia na dystansie ok 250km wyniosła powyżej 150km/h.

Spalanie w mieście przy normalnej jeździe to ok 14L (wiele zależy od stylu jazdy, bo osiągnięcie 17L też nie jest problemem).

 

Ja szukalem 740i w manualu i po paru tygodniach dalem sobie spokoj. Bylo ich bardzo malo, wszystkie byly w 'srednim' stanie. A ewentualna awaria tego szesciobiegowego manuala to spory problem.

 

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś zepsuł manualną skrzynie szóstke w BMW. Pewnie dlatego, że mam słaby słuch :wink:

Te skrzynie mają opinie niezniszczalnych i prędzej padnie cała reszta zanim skrzynie szlag trafi. Przykładem może być to auto

:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś szukał ładnego 7er to ojciec ma na zbyciu egzemplarz po lifcie 99rok z motorem M62B35 połączonym ze steptronciiem to super połączenie jeżeli byłbys zainteresowany to pisz na pw bo auto naprawde bardzo zadbane i cena przystepna jak na poliftingu
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 pali u mnie średnio 14, w porywach 16, wiec nie ma opcji żeby przy spokojnej jeździe 740 spaliło 20.

 

To jest wynik z trasy :?:

 

niedlugo wyjdzie na to ze m70 pali tyle co 316i ...

 

panowie miejcie troche rozwagi...

 

wiadomo ze na trasie da sie jechac "oszednie " i spalanie nie jest wysokie - ten silnik na autostradzie przy ok 100-140 tylko pyka ...

 

 

problem zaczyna sie w miescie - w korkach gdzy ciagle trzeba tego kloca rozpedzac nie ma szans na niskie spalanie... no chyba ze ktos mieszka w kobylnikach i ma jedno rondo to faktycznie bedzie male spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam wszystkich jestem posiadaczem e32 740 ktora przemierzam miesiecznie ok 20 000km.Na autostradach spala mi przy predkosciach 160-180 wg.komputera 11 do 11,8 Przy p[redkosciach powyzej 200 ok 13,5 do 15 jazda miejska od 13 do 14,2 i nie mieszkam w kobylnikach jak napisal jeden z kolegow lecz w kolonii .Porownujac spalanie z 730 jest ono porownywalne wiem z autopsji a w porownaniu z 750 740 to auto malolitrazowe.Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem posiadaczem e32 740 ktora przemierzam miesiecznie ok 20 000km.Na autostradach spala mi przy predkosciach 160-180 wg.komputera 11 do 11,8 Przy p[redkosciach powyzej 200 ok 13,5 do 15 jazda miejska od 13 do 14,2 i nie mieszkam w kobylnikach jak napisal jeden z kolegow lecz w kolonii .Porownujac spalanie z 730 jest ono porownywalne wiem z autopsji a w porownaniu z 750 740 to auto malolitrazowe.Pozdrawiam wszystkich
Zgadzam sie z tym calkowicie...podstawa to dobre sondy...Juz o tym kiedys pisalem ale powtorze na autostradzie odcinek Ystad Oslo przy predkosciach 110 do 160 spalila mi 10.75 litra dokladnie,zatankowalem do pelna w Ystad a potem przed Oslo(autko konkretnie zaladowane) i takie spalanie wyszlo z normalnych obliczen a w jezdzie mieszanej w mojej pipidowie w PL z predkosciami raczej niewielkimi spalila mi 12.7 litra,przejazdy z miasta do miasta i po miescie po polowie.Przed wymiana sond bylo w kazdym z przypadkow ok 3-4 litrow wiecej.Pozdrawiam niedowiarkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrząc na to z mojego punktu widzenia nie kupiłbym już 735 tylko właśnie 740. Moja 735 spala mi około 15l Pb w cyklu tylko i wyłącznie miejskim nogą średnio wyprostowaną. W trasie udało mi sie zejść nawet do 9,5l z prędkością około 120-130km/h. Z tego co zasięgnołem info od posiadaczy 740 różnica jest większa o około 1-2l/100km, więc w zasadzie nie wielka. No ale nie ma się wszystkiego. Za to auto mam z listka bo takiego szukałem. Owszem przepłacone od średich giełdowych cen, ale warto. Dlatego polecam oglądanie E38 zaczynać od najwyższych cen w ogłoszeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E38 730 d

spalanie po mieście - Jelenia Góra - 9,3 l/100 (wskazania komputera z 2 ostatnich tankowań - nie kasowałem BC)

spalanie trasa - 8,6 - głównie autostrara A4 średnia prędkość 140 - 160

 

Od znajomego, który ma 740d słyszałem, że podbnie spala +1 litr więc wybrałbym 740d. 730 fajnie startuje ale w górnej fazie obrotów brak jej mocy. W 740 ciągle frunie do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.