Skocz do zawartości

CASTROL EDGE 10w/ 60 formula RS do m54 dobry pomysł?


Dymek442

Rekomendowane odpowiedzi

BMW zaleca oleje Castrola, Castrol ma specjalna linię chemii do BMW, stosuję je w swoim aucie do wszystkiego, nawet do spryskiwacza, większość moich klientów również stosuje oleje Castrola, wszystko jest OK, nic niedobrego się nie dzieje.

Silnik to EDGE FORMULA RS 10W60, nie dolewam ani grama, zero wycieków, wewnątrz nie słychać silnika, za zewnątrz niemal wcale. Nie rozumiem awersji niektórych Kolegów, przecież największe koncerny samochodowe na świecie zalewają silniki Castrolem....

Nie uważam innych producentów za gorszych, temat tyczy się Castrola, a jeżeli chodzi o Twoje auto to obydwa oleje będą sprawować się OK, a że nie jest najmocniejszy to wybierz ten tańszy.

A jak kupujecie oleje na allegro po zadziwiająco niskich cenach to się nie dziwcie że jest coś nie tak... Osobiście znam kilka osób co skupują puste butelki po oleju silnikowym, następnie wlewają najtańsze byle co, później jakimiś swoimi sposobami zamykają i gotowe...

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie brania oleju to jeśli straty wynoszą 0 oznacza iż paliwo miesza się z olejem, było już o tym nie raz na forum :)

 

Przepraszam, ale ta teoria niemal nie przewróciła mnie ze śmiechu :lol: :lol: :lol: :lol:

takie rzeczy to albo w erze albo w TDI PD, ale mowa tutaj o BMW.

 

Podaj mi jeden, jedyny rzetelny powód dostawania się paliwa do oleju, a takiego tematu nie będę odszukiwał bo głos tam zapewne zabierali miszcze motoryzacyjni.

 

Bo ja znam tak naprawdę tylko takie które wynikają z braku odpowiedniego serwisu i oszczędzaniu....

1) Niesprawny układ zapłonowy który nie jest w stanie albo w całości spalić paliwa albo nie spala go wogóle w danym cylindrze (świeca, cewka, kabelek)

3) Problem z układem przygotowania mieszanki, zbyt bogata, brak możliwości przepałowych

 

Jakoś nic więcej mi nie bardzo do głowy przychodzi. A tak żebyśmy do końca sie zrozumieli to w analizie spalin przeważnie max ilość HC to do 100j.PPM, z praktyki, często jak wszystko OK, to jest mniej niż 10.

Chętnie przeczytam jedną jedyna racjonalną teorię opowiadającą się za mądrością cytatu j/w.

Bardzo Mocne Wrażenia;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie CASTROL EDGE 10W60 to pełny syntetyk !!!

 

"Jak juz tak sobie gadamy o tych olejach to warto powiedziec, ze taki castrol, czyli np. EDGE SPORT to jest wysokorafinowany olej mineralny po hydrokrakingu, ktory tylko z marketingowego punktu firmy nazywaja olejem syntetycznym, bo tak naprawde to jest to ciagle pelny mineral...... Warto wiec przygladnac sie opakowaniu przed kupnem, czy nie ma tam magicznych literek XHQ , czy XHVI i miec swiadomosc tego co sie kupuje (nie mowie, ze jest to zle ale warto wiedziec gdy ktos nas chce wydymac )"

 

albo

 

Olej GM 5W-30 to nie jest pełnym syntetykiem.... jest to tylko hydrokrakowany shit stąd też informacja na opakowaniu "Super Synthetic" a nie "Full Synthetic"

 

:) Czyli Super to nie Full hehee

 

najlepsiejsza baza olejowa to PAO/ester

a znam tylko 3 oleje na tej bazie:

Orlen Rally, Selenia racing, TWS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że jest to napewno FULLSYNTETYK aczkolwiek zgadzam się że Castrol robi wały z niektórymi olejami i nazywa je syntetykami ale ma też w swojej ofercie pełne :

Edge

SAE 10W-60 for special BMW M-Series engines

_____________________________________________________________________________________

Applications

Castrol EDGE 10W-60 is a fully synthetic engine oil offering exceptional protection for high performance engines.

This product is the sole oil approval for certain BMW M series eg M5, plus Z8 post March 2000.

_______________________________________________________________________________

Features / Benefits

Delivers performance that has been designed especially for the BMW M-series.

High degree of engine protection at elevated high and low temperatures.

Fully synthetic technology.

____________________________________________________________________________________

Specifications / Performance

BMW approval for M series and Z8 models post 2000 API SJ/CF

 

 

Castrol EDGE 10W-60 is a fully synthetic engine oil offering exceptional protection for high performance engines.

 

 

This product is the sole oil approval for certain BMW M series eg M5, plus Z8.

 

 

 

BMW approval for M series and Z8 models.

 

API SJ/CF

PS.

Aż zadzwoniłem do niemiec do Siedziby Castrola i dostałem odpowiedz konkretną że EDGE 10W60 JEST OLEJEM W PEŁNI SYNTETYCZNYM !!!

www.klinika-bmw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dla zainteresowanych

dzisiaj w Carrefour zauwazylem ze ten olej

Castrol EDGE 10W-60 jest za 100zl 4 litry!:)

a 1 litr 30 zlotych

dziwna ta cena :)

bo 5W40 Edge x2,

sprawdzal ktos to ?

w oogole dziwne ze tak niepopularny olej trafil na pulki marketu,

przeciez to ma znikoma rotacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cena rewelacyjna - taką cenę mam w FOTA SA z maksymalnym rabatem.

 

EDGE 5W-30 mogę kupić za 150zł tylko że w pojemniku 5L. Co ciekawe w opisie przy tym oleju jest taki opis: WYCOFANE Z PRODUKCJI, ale jest jeszcze dostępne kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

dla zainteresowanych

dzisiaj w Carrefour zauwazylem ze ten olej

Castrol EDGE 10W-60 jest za 100zl 4 litry!:)

a 1 litr 30 zlotych

dziwna ta cena :)

 

Dziwne bo byłem u siebie w Carrefour i 4L kosztuje 190zł

Sprawdź jeszcze raz tą cenę, jeśli rzeczywiście 4L kosztuje 100zł to można na tym dobrze zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych

dzisiaj w Carrefour zauwazylem ze ten olej

Castrol EDGE 10W-60 jest za 100zl 4 litry!:)

a 1 litr 30 zlotych

dziwna ta cena :)

 

Dziwne bo byłem u siebie w Carrefour i 4L kosztuje 190zł

Sprawdź jeszcze raz tą cenę, jeśli rzeczywiście 4L kosztuje 100zł to można na tym dobrze zarobić.

 

byłem po 2 tygdoniach i wymiotło temat,

możliwe ze to była pomyłka ze strony carrefoura,

5W40 jest już po 190zł

jeszcze raz sprawdziłem i kartka z ceną została 10W60 - 100 zł

to jakiś ich babol bo towaru brak...

a był,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to BMW nie poleca oleju 10w-60 do silnikow M54:

 

 

 

%5B529%3A480%5Dhttp%3A//i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/530i/oil_specs_p1.gif

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i34.photobucket.com/albums/d102/escape2music/530i/oil_specs_p2.gif

 

 

Ja do swojego leje 0w-30 spelniajacy norme LL-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to mi nie hałasowało nic nigdy i teraz też nic nie hałasuje :D

 

A odpala zawsze tak samo więc nie wiem w czym tu się oleje mają różnić

 

"Bociany" pod maską usłyszałem tylko raz jak samochód postał chyba z tydzień wtedy zalany był magnatekiem. po spojrzeniu na bagnet okazało się że już nie miał lepkości praktycznie.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam castrola 0w40 - kiedys rs a teraz edge ...

 

leje go od wielu lat i nigdy nie mialem problemow - a np na mobilu 5w50 pykaly m rano popychacze...

 

 

kolega leje tego 0w40 do 330ci e46 i tez jest zadowolony ...

 

 

 

co ciekawe w edge 10w60 przy napisie full synthetic sa 2 ** :lol: :lol: :lol: - tak jak w reklamach lokata 3 miesieczna 10 % - tylko ze 10% w skali roku

 

 

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?site=8&sector=1&category=6&subset=127&vehicle=2065

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 0w40 to dobry olej do e60 530d? Czy ma pełne właściwości LL04 i czy można go stosować gdy auto wyposażone jest w filtr cząsteczek stałych? z góry dziękuje za podpowiedzi
"Urzędnicy są jak książki na półkach, im wyżej postawieni, tym rzadziej do czegoś słuzą" Napoleon Bonaparte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy przebiegu 280tys mozna jeszcze zmienic olej z pul syntetyka na pelny.. wg mojej ksiazki poprzedni własciciel lał 10W40 od 180tys??? Teraz mam w misce polskiego castrola magnatek 10W40 i spływa z bagnetu jak woda,zastanawiam sie nad max live10W40 od valvoline bo niedługo musze zmienic olej...Ogólnie nie mam problemów z popychaczami 2sekundy i jest cichutko podczas rannego odpalania.... co polecacie panowie w moim przypadku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.