Skocz do zawartości

CASTROL EDGE 10w/ 60 formula RS do m54 dobry pomysł?


Dymek442

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was stosował ten oelejek w m54 silniku i jakie były wrażenia.

Wiem że ogólnie zaleca się do M5 na przykład ale jak to wygląda w mniejszych silnikach. Obecnie wybór jest między edge sport 0w40 a tym właśnie olejem :)

Dzieki z góry za rady

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no błagam a co czyni niby valvoline lepszym ??

Ja nie rozważam wyższości valvoline nad castrolem tylko edge 0w40 nad 10W60

Ale szukając głębiej po necie mam coraz więcej wątpliwości czy ten silnik bedzie latał jak trzeba na jak by nie patrzeć takim dość gęstym oleju.

 

Prawdę mówiąc castrol jeszcze z wyjątkiem magnateka mnie nie zawiódł na 0W40 dość fajnie się śmiga.

Gdyby wypowiedział się ktoś kto śmigał w temacie był bym dźwięczny muczos gracjas

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,wlasnie przymierzam sie do zmiany oleju,w poprzedniej bmw 523i uzywalem valvoline 5w30,mam 530i od niedawna jeszcze dwie lampki sie swieca ,ale bylem w tutejszym bmw ,gdzie byl servisowany,i zapytalem co ostatnio lali w niego i okazuje sie ze castrol 0w30,niezamierzam servisowac auta w bmw,dlatego sie dowiadywalem,ale teraz mam rozterki,po przeczytaniu kilku wypowiedzi,w sumie niewiem czy az tak wielka roznica e firmie,jednak jak mam lac to wolalbym postapic optymalnie dobrze,sprawdzalem juz poziom kilka razy i jest ok,(w poprzednich mniej lub wiecej ale dolewalem miedzy wymianami),zastanawiam sie czy zaufac bmw czy raczej posluchac jakiegos uzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucadore... ale link :)

 

 

Do autora, Castrol nie jest producentem oleju, to marka marketingowa.

10W60 jest to mineral hydrokrakowany ! nie syntetyk,

 

Kiedys Castrol mial RS 10W60, ale to kiedys, obecny edge to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie masz jakaś dokumentację/badania potwierdzającą Twoją teorię?

 

to nie teoria,

 

wysil sie i otwórz link który wkleil Lucadore, to nie boli.....

 

edge 10W60 to stary temat już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Boogie przecież wiesz ile Radek przejechał na tym oleju i nic złego się nie dzieje z silnikiem.

 

Tekst czytałem i pisze tam że 10w60 to pełny syntetyk. Skoro masz takie informacje to powiedz kiedy dokładnie zmienił się skład tego oleju? Na tym sprzedawanym dzisiaj także jest dopisek RS.

 

Alpina też nie produkuje samochodów, czy to znaczy że jej produkty są nic nie warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie przecież wiesz ile Radek przejechał na tym oleju i nic złego się nie dzieje z silnikiem.

 

Tekst czytałem i pisze tam że 10w60 to pełny syntetyk.

 

Radka nie dawaj za przyklad, bo u niego silnik jest wymieniany jak ma duzy przebieg.

 

No to gratuluje umiejetnosci czytania ! :))

 

 

Castrol TWS 10W60 - stary dobry olej, zalecany do Mpower

Edytowane przez Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze że M54 piją olej :jawdrop: . Ja co prawda mam M52TU i tylko 163t przebiegu ale to praktycznie ten sam silnik i przez 15.000 dolałem może 0.2 l. Dodam że leję Mobil 5W50 - pełny syntetyk i taki olej polecam do silników benzynowych BMW. Ma sporą lepkość przy wysokich temperaturach, nie odparowuje go tak dużo a silnik chodzi ciszej. A tym co mają duże zużycie w M54 polecam sprawdzić membranę separatora oleju(odma).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tekst który dostałem od kolegi DRAY, faktem jest że przeczytałem go dość pobieżnie, ale puki co nakierunkowany jestem na Liqui Moly 5W40 syntetyczny.

myślałem wcześniej o Valvoline,

 

dość sporo szukałem tematów o 10w60 i znalazłem choć nie odnajdę źródła informację że :

10w60 RS Formula to jedno

10w60 Edge to drugie

a 10w60 TWS to zupełnie inna para kaloszy.

pomimo ze to Castrol ale każdy z innej beczki,

 

generlanie znalazłem informacje na temat rynku olejów silnikowych w Polsce:

http://www.autocentrum.pl/go/338__Rynek_olejow_silnikowych_w_Polsce__192624351.html

 

a jest on zupełnie inny niż na świecie, dlatego takie marki jak Valvoline i LM sa postrzegane u nas przez "fachowców" za słabsze:)

 

także chciałem zalać 10W60 TWS, ale uważam że jest to olej zdecydowanie na wyrost, i nie przynoszący wymiernych korzyści,

 

to minej więcej wyglada jak oglądanie telewizji analogowej na najnowszym TV LCD :)

 

Kolego CEZAR, M54 w wielu przypadkach biorą olej, wystarczy poczytać trochę krajowe i zagraniczne serwisy, nie jest to wcale zalezne od przebiegu, to że Twój nie bierze to super, ale co nie znaczy że "jak nie u mnie to u nikogo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego CEZAR, M54 w wielu przypadkach biorą olej, wystarczy poczytać trochę krajowe i zagraniczne serwisy, nie jest to wcale zalezne od przebiegu, to że Twój nie bierze to super, ale co nie znaczy że "jak nie u mnie to u nikogo"

 

No to mnie zaskoczyłeś. Podobno silniki od M52TU mają gładzie cylindrowe powleczone nikasilem i dzięki temu nie ździerają się tak jak te starsze. Konstrukcja zaworów i prowadnic nie zmieniła się więc czemu miałyby brać olej. Faktem jest też że silnik przy szybkiej =>180 jeździe autostradowej będzie zużywał więcej oleju niz ten co nie pogania. Więc zużycie oleju zależy też od sposobu eksploatacji.

Ponadto, powodem zużywania oleju może być też wcześniejsze przegrzanie silnika (przegrzane pierścienie tłokowe tracą sprężystość lub zapiekają się w tłoku = nie przylegają równo do cylindra i już nie zgarniają oleju dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie oleju ubywa ale już wiem że akurat smarka olejem przez separator więc jest do wymiany. Ale to powszechnie znany problem m54 że pęka obudowa albo ogólnie rozpada się odma.

Co do oleju 10W60 słyszałem już opinie że raczej niezbyt jeśli chodzi o hydraulikę zaworową m54 i że czasami potrafi się odezwać góra silnika przy wkręceniu do odcinki.

Na 0W40 Jeszcze nie zdarzyło mi się usłyszeć. Nie ukrywam że mega produkt castrola Magnatek potrafił przez sekundę czy dwie po rozruchu zadzwonić szklankami gdy olej był powiedzmy po 6-8 tys przebiegu i wtedy postanowiłem wylać to badziewie ku swojemu zaskoczeniu stwierdziłem że z olejem niewiele ma to już wspólnego.

Co ciekawe ja zauważyłem że u mnie oleju zaczyna ubywać po około 7 tysiakach przejechanych od wymiany.

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja do M52 leję 10W60 na lato i jestem bardzo zadowolony. Auta nie oszczędzam i cisnę ostro. Praktycznie każdy inny olej latem przy ostrej jeździe(trochę driftu) to silnik klekotał jak stara k... Na 10W60 jest zupełnie cichutko.

Z kolei na zimę się nie nadaje, bo jak go odpalisz po nocy to klekoczą szklanki z 5min.

Poprzedniej zimy miałem 0W40 Castrola i było ok, ale tylko do wiosny. Jak się ociepliło to połowę oleju wyparowało przez wydech.

Na tą zimę zalałem Mobil 5W50. Zobaczymy co będzie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.