Skocz do zawartości

Przestały grać głośniki - POMOCY


wysoki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam taki problem. (wczesniej bylo ok i grało) . Zmieniałem w swoim aucie skrzynie bassowa na nowa. Wszystko podłączyłem jak należy. Po włączeniu radia slychac małe "pruknięcie" z głośników i dalej cisza, muzyka widac ze leci ale jej nie słychać. Wzmacniacz dziala na bank. bezpieczniki tez dobre. Czy może to być przez żle zamocowana mase ??

 

Prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączałem tylko skrzynie i przewód masowy wzmacniacza. Głośniki prawdopodobnie tez pod wzmakiem, wiem że od radia wychodza 2 kable + i - które podpinam pod wzmacniacz. Poradzcie mi co mam zrobić. Czy to jest możliwe że przewód masowy nie styka tak jak powinien ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak dla mnie to wyglada na zle podlaczona mase, jak mowisz ze slyszysz pierdniecie a pozniej nic to podejrzewam ze trza zobaczyc mase

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka masa powinna wystarczyć - problemy z masą przekładają się raczej na niską jakość - no chyba, że w ogóle nie ma masy. Mogłeś coś ruszyć przy wzmacniaczu i teraz nie styka, mogłeś też go uszkodzić, głośnik, który podłączyłeś może być walnięty, albo mógł uszkodzić wzmacniacz itp. itd. wróżenie z fusów.

 

Jak wszystkie kabelki są na swoich miejscach, to ciężko tak bez żadnych informacji powiedzieć.

 

A sprawdziłeś z odłączonym subwooferem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania wystarczy, żeby lekko dotykało.

 

Trzeba by sprawdzić, czy z radia idzie sygnał, a jeśli tak, to czy ze wzmacniacza wychodzi na głośniki - można to zrobić miernikiem napięcia. Zakładam, że zasilanie dochodzi do wzmacniacza. Dla świętego spokoju podpiąłbym masę w inne miejsce.

 

Do tego do wzmacniacza powinien dochodzić kabel z sygnałem inicjalizującym - na nim leci 12V z radia, kiedy jest włączone - może wypadł, albo nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej nowe końcówki mają protect-zabezpieczenie anty przepięciowe... Kiedy nagle skacze opór na kanale końcówa się wyłącza... Najprawdopodobniej jak wkładałeś kabel to może włosek albo dwa ci wylazły i dotykają drugiego kabla... dalej już wiesz...

 

Włączasz radio -> zaskakuje końcówka -> duży opór -> protect się załącza i końcówa power off -> cisza :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( Najczęściej nowe końcówki mają protect-zabezpieczenie anty przepięciowe... Kiedy nagle skacze opór na kanale końcówa się wyłącza... Najprawdopodobniej jak wkładałeś kabel to może włosek albo dwa ci wylazły i dotykają drugiego kabla... dalej już wiesz...

 

Włączasz radio -> zaskakuje końcówka -> duży opór -> protect się załącza i końcówa power off -> cisza Twisted Evil )

 

 

CZYLI CO MAM ZROBIĆ DOKŁADNIE TERAZ ? ( kabel masy jest podpiety pod wzmacniacz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga to sprawa ? i gdzie to mozna zrobic? Dałoby rade samemu to wymienic ?

 

czlowieku jezeli ty nawe nie wiesz co to koncowka mocy to tym bardziej jej nie wymienisz - sama koncowka koszt 20-50 zl w zaleznowsci od radia

 

skad jestes w wawie - daj na priva info to moze cos pomoge

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.