Skocz do zawartości

swiecąca kontrolka ABS


ralf75

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie jak wcześniej pisałem na zawieszonym poście przez moderatora(niewiem dlaczego go zawiesili) mam problem po wymianie amorów pradnich i w traksie tej czynności były odłaczone kable abs aby ściągnąc piasty z amorów i po zakończeniu prac i podłączeniu w/w kabli świecą się kontrolki z ABS i z trakcji , chcę sie dowiedzieć czy ten błąd idzie skasować bez konieczności podpinania się pod komp i jak to zromić. POMOCY!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kasowanie błędów nie jet naprawą.

Odpowiadając na pytanie; skasowanie błędów wykonać można tylko za pomocą kompa.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok za rade ale nie wiem czy to jest uszkodzenie czy kompyter odczytał to kilkudziecięcio minutowe odłączenie wtyczki abs przy nadkolu jako usterke i wyświetlił błąd ponieważ wcześniej wszystko było ok-nie wiem ale wielkie dzięki za podpowiedz pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok za rade ale nie wiem czy to jest uszkodzenie czy kompyter odczytał to kilkudziecięcio minutowe odłączenie wtyczki abs przy nadkolu jako usterke i wyświetlił błąd ponieważ wcześniej wszystko było ok-nie wiem ale wielkie dzięki za podpowiedz pozdrawiam!!!
hej ale nic niepiszesz czy abs dziela?sprawdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy odłączenie abs z przewodów i pomowne podłączenie może spowodowaś zaświecenie się kontrolem i czy skasowanie tego błędu na kompie pomoże i zaczną działać te Abs-y? i czy ktoś z aglomeracji śląskiej może mi to zrobić za normalną cene?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w częstochowie jest gosciu sprawdza i ewentyalnie kasuje błedy za 30zł

.ale po odpieciu czujników nie trzeba nic kasowac.ja osobiscie wyjmowałem i wkładałem wtyczki i od razu wszystko działało.takze moze jakiś kabelek CI uszkodzili albo wtyczka niedociśnięta

Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gdy kontrolka zgasnie po wymianie przewodu [ przewodow] to ABS bedzie dzialal nieprawidlowo. mialem tak jeden raz , ale tak jak pisalem, sa juz bledy w module i dzialal mi wadliwie. tak wiec trzeba kasowac kompem . innego wyjscia nie ma !! wystarczy zwykly carsoft .pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpieciu czujnikow, na pewno kreciliscie kierownica na zalaczonym zaplonie przy zapietym aku, na pewno sterownik odczytal to jako brak czujnikow. kasowanie bledow powinno pomoc, pod warunkiem ze nie uszkodziliscie przewodow i samych czujnikow przy montazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy ABS/ASC związane z czujnikami nie wymagają ingerencji kompa i znikają same, ponieważ ABS sam się diagnozuje i jak wszystko z czujnikami gra, to błędy nie wyskakują... Sprawdziłem to na własnym przykładzie w trakcie wymiany padniętego czujnika na nowy i sprawny... Kontrolki przestały się świecić same, a sprawdzenie kompem po zakończeniu prac robiłem już tylko na wszelki wypadek...

 

pozdrawiam

 

thenygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czego szukać pod siedzeniem?

 

Ja walczę już z ABS od miesiąca, przekładałem już czujniki stronami, sprawdzałem połączenia wewnętrzne w sterowniku i raz się włącza kontrolka a raz nie. Zauważyłem wczoraj, że jak nalałem wody do spryskiwaczy i delikatnie mi się rozlało to po chwili zaczą głupieć ABS, później się naprawił. Taką samą sytuację miałem gdy auto stało na deszczu, padało dość mocno to po 4 minutach jazdy zaświeciły się kontrolki ABS ASC. Jak postał u mechanika w garażu przez tydzień to wszytko grało.

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio komputer wykazał błąd lewego czyjnika abs.

Muszę wyposażyć się w przejście z USB na Rs232 i wtedy podłączę kompa aby zdiagnozować ABS.

Sterownik, przejrzałem bardzo dokładnie i między płytką z układem hybrydowym zalanym "żelem" a płytką z wiązką podłączenia do gniazda ABS było ok.

Po złożeniu układu i podłączeniu wtyczki ABS wszystko grało ale niezbyt długo, znaczy generalnie do wczoraj.

Zaznaczam że samochód stał w suchym pomieszczeniu a wtym czasie walczyłem z czujnikiem temperatury ponieważ nie miałem prawego nadkola i przewody były w stanie delikatnego zwarcia. Po wymienie przewodów i wyschnięciu auta nie było żadnych problemów.

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie problem zABS-em już rozwiązałem niestety był uszkodzony mechanicznie błąd mechanika ktury przy wymianie amorów udeżył w sam czujnik (wiem że nieświadomie bo to dobry mechanik i mój kumpel)z pomocą pyszli fachowcy z serwisu w Katowicach na Warszawskiej 60 - pełny profesjonalizm. Dziękuje wszystkim z was którzy pisali w tym wątku wiele się dowiedziałem, po to w końcu tu jesteśmy żeby sobie pomagać!!! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja miałem podobnie gdy zaliczyłem polską dziurę przy dosyć sporej prędkości. Zaświeciły się abs i trakcja. po jakis 30 km zgasły. Dodam jeszcze że te będą się paliły jeśli np jedno z kól ciągle hamuje miałem taki przypadek gdy mi się zablokował zacisk. więc czujniki albo coś powoduje wzbudzanie czujników....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.