Skocz do zawartości

Jaka jest rónica miedzy 323 a 325?


matyz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobnie,silnik straszniemieszał na wolnych obrotych a i auto było zamulone.Problem polegał na tym,że gazownicy zamontowali za mały mikser tzn za małeś średnicy.Zrobiem nowy mikser o wiekszej srednicy i chodzi pięknie,nie wariuje na wolnych obrotach ale jest słabszy na gazie ale mi to w cale nie przeszkadza.

 

O jakim spadku mocy mowisz? Duża różnica? Sprawdzałeś ile teraz masz do 100-tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi dynamicznie ,nie trzeba jej krecic poniewaz krzywa momentu jest bardziej plaska niz w 325.Elastycznosc ma na pewno lepsza-zalezy co kto lubi. 170 koni nie robi z niej moze rakiety ale za to jesli obchodzi sie z nia delikatnie to potrafi spalic bardzo malo.Na trasie przy plynnej jezdzie ok 100 pali 7l.Sam bylem zaskoczony bo zawsze slyszalem opowiesci jak to Bmki duzo pala. A jak mu sie wylaczy asr to mozna sie popisac pieknym driftem. Reasumujac mi autko odpowiada aczkolwiek nie jezdzilem nigdy 328. Pewnie i z jednej i z drugiej mozna sie cieszyc.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.5/192 wygrywał w jakichś tam latach konkursy na najlepszą jednostke napędową i o ile sie nie mylę - jest produkowany nadal mimo wprowadzenia ostatnio w nowych '3' silnika 2,5 o mocy 208KM...

 

 

A wjakim dokladnie modelu jest oferowana? :jawdrop:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
Ja mam przyjemnosc jezdzic 170konnym R6 i musze przyznac, ze silnik jest zbudowany po przemysleniach i nie do konca jest to chwyt marketingowy. Roznica 22KM nie jest jakas znaczaca jesli chodzi o maxymalne przyspieszenie i oplaty podatkowe w Niemczech. Ale jesli chodzi o elastycznosc silnika i spalanie, to tu juz spore roznice zauwazylem. Ja jezdze dynamicznie (nie katuje auta) wiec spalanie nie jest niskie, ale nigdy nie przekroczylem 14l/100km Na trasie przy zwyczajnej jezdzie autko spala !!!UWAGA!!! 7l i to nie jest mit. Moja mamuska jak raz kiedys jechala to spalanie wyszlo 6,2l. Usredniajac autko spala okolo 10l przy osiagach BARDZO przyzwoitych. Jest cichszy i stabilniejszy niz 2,5 192KM, ale to moze odczucie subiektywne. Zalezy w jakim stanie jest silnik. Gdyby do Compacta montowali 2,8 to pewnie bym go kupil, ale w E36 170km to max niesety z fabryki. Super silniczek !!! Nastepny bedzie Compact 325ti a jak Bozia da to Compact 3.3 Hartge :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to M50b25 ma lepszą opinię niż m52b25 . Odnosząc się bardziej do rzeczywistości 323 lepsze przyśpieszenie(więcej Nm przy niższych obrotach) lecz nieco wolniejszy od 325 jeśli chodzi o prędkości maksywalną . M50 moniejsze korby , żeliwo . Ogólnie rzecz biorąc dość często słyszy sie o awariach w 323 niż w 325 .

A co to kolektora to plastikowy jest w :

320i

323i

325i

328i

 

LPG w Bmw to rzecz jak dla mnie nieco kontrowersyjna .

To tak jak by mieć konia wyścigowego i karmić go sucharami - też będzie biegał :D :wink: Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.