Skocz do zawartości

masło na korku??


marcinekbmw

Rekomendowane odpowiedzi

witam zauwazylem u mnie na korku oleju tak zwane masło.. i nie wiem co moze byc przyczyna dodam, ze 900 km temu wymienilem olej na castrol edge 5w-30 i porzednio tez jezdzilem na tym oleju.. samochod ma silnik 2.0 benzyna i 220tys km przelatane.. jesli ktos orientuje sie gdzie szukac przyczyny prosze o podpowiedz.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem swoje auto to miałem podobnie(ale koles jezdził do koscioła i zpowrotem)...

po przejechaniu małej trasy ok.50m wszystko znikło i od tej pory jest ok,,,

może sprawdz u siebie olej na bagnecie czy nie ma masła,oraz sprawdz płyn w chłodnicy czy czysty,,,,

mam nadzieje ze to nie uszczelka pod głowicą,,,

pzdr.

typing.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dzien robie trase 20 km do pracy i zpowrotem i zawsze samochod mi sie dogrzewa a sprawdzalem bagnet czysty i w plynie chlodzacym takze nic nie zauwazylem..

U mnie też to było co prawda w TDSie i nic mi nei znikało (olej czy płyn chłodniczy) a w trasie auto fruwało regularnie a takei coś było co opisujesz .

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś takie masło miałem w golfie, przy okazji wymiany uszczelki dekla zaworów zauważyłem że tego masła pod deklem jest więcej. Wyczyściłem wszystko ładnie, poskładałem i od tamtego czasu miałem golfa jeszcze dwa lata a masło więcej się nie pokazało. :) Więc może czasami wytrąci się coś z oleju albo jakaś wilgoć do oleju się dostanie i potem się masło wala po silniku puki go nie usuniemy albo nie rozpuści się w oleju pod wpływem wysokiej temperatury i odpowiedniej ilości czasu. Ale to taka moja mała hipoteza :) Mechanikiem nie jestem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie dawno wymienialem olej na ktorym zrobilem 25000km bo tak zaleca castrol edge i tyle zrobilem.. a przy wymianie oleju mechanik nie spuszczal oleju od dolu miski tylko przez ta maszyne co wklada sie przez otwor do bagnety i wysal olej.. ale potem zalalem 6 litrow i oleju bylo sporo ponad poziom i do tej pory tak sie utrzymuje poziom.. mysle ze nie wysal wszystkiego i to moze byc tego przyczyna.. dziekuje za odp..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też takie coś i pewnie teraz gdy zima, gdy bym odkręcił korek oleju też bym białą lekką mgiełkę zobaczył (nie masło lejące się aż z korka). Lekka trasa i to znika. Co to za sposób wymiany oleju przez bagnet :?: :worried:

I radzę Ci coś zrobić z nadmiarem oleju bo występuje wtedy dużo większe ciśnienie w silniku i mogą Ci się simeringi na przykład posypać.

Chyba cienki ten twój mechanik jak oddaje auto któro ma grubo ponad stan oleju bo z lenistwa zapewne nie chce mu się spuścić trochę :|

U mnie też kiedyś ładny myk zrobili przy wymianie oleju (kiedyś pisałem o tym) i od wtedy sam olej zmieniam bo jak widzisz niektórzy to takie flejtuchy i szpecę że nawet wymiany oleju nie możesz im powierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zauwazylem u mnie na korku oleju tak zwane masło.. i nie wiem co moze byc przyczyna dodam, ze 900 km temu wymienilem olej na castrol edge 5w-30 i porzednio tez jezdzilem na tym oleju.. samochod ma silnik 2.0 benzyna i 220tys km przelatane.. jesli ktos orientuje sie gdzie szukac przyczyny prosze o podpowiedz.. Pozdrawiam

 

jesli depczesz pedał gazu na zimnym silniku przy niskich temperaturach to istnieje prawdopodobienstwo ze poleci uszczelka albo głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I radzę Ci coś zrobić z nadmiarem oleju bo występuje wtedy dużo większe ciśnienie w silniku i mogą Ci się simeringi na przykład posypać.

 

 

 

masz racje mi własnie pseudo mechanik zostawił nadmiar oleju i teraz mi troche cieknie nie wiem czy to simeringi ale pewnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wykluczyc uszczelke odpal auto, odkrec korek od plynu chlodniczego i zobacz czy nie bedzie bulgotalo,jak silnik osiagnie 90stopni, jak wywalona uszczelka to beda spore bąble, zreszta jak bedziesz jechal i wlaczysz nadmuch cieplego powietrza to moze byc sytuacja ze bedzie raz grzalo, raz nie...ze wskazaniem na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie dawno wymienialem olej na ktorym zrobilem 25000km bo tak zaleca castrol edge i tyle zrobilem.. a przy wymianie oleju mechanik nie spuszczal oleju od dolu miski tylko przez ta maszyne co wklada sie przez otwor do bagnety i wysal olej.. ale potem zalalem 6 litrow i oleju bylo sporo ponad poziom i do tej pory tak sie utrzymuje poziom.. mysle ze nie wysal wszystkiego i to moze byc tego przyczyna.. dziekuje za odp..

 

U mnie w 320i nie ma szans wlać 6-6,5 l oleju wchodzi coś około 5,5l i jest max. Odciągnij nadmiar oleju czym prędzej. Dogrzej dobrze auto na dłuższej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I radzę Ci coś zrobić z nadmiarem oleju bo występuje wtedy dużo większe ciśnienie w silniku i mogą Ci się simeringi na przykład posypać.

Jakie ciśnienie - kompletna bzdura. skąd ono miałoby się tam wziąć kolego szanowny - skoro smok pompy i tak zanurzony oleju a rurka przewodu do pompy ma okreslony przekrój i ni jak nie przejdzie przez nią więcej oleju niż może.

Przyczytałeś coś na forum o jakimś cićnieniu a teraz rozpowrzechniasz takie bzdety bez sprawdzenia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. wrocilem wlasnie z trasy, zrobilem ze 150 km i wychodzi na to ze maselko zniklo..:) nas szczescie odkrecilem korek i zadnego sladu masla.. postawilem wlasnie bmw w garazu niech ostygnie zobacze poziom oleju i jak cos to upuszcze ile bedzie trzeba.. kamien z serca mi spadl.. Dzieki za porady wszystkim..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.