Skocz do zawartości

Xenony a stare lampy


lopez20

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż takiego badziewia to buractwo. A za montaż tego czegoś możesz tracić dowód. Ja przy okazji dowalał bym najwyższy z możliwych mandatów aby oduczyć ludzi montażu takich wynalazków. I nie ma znaczenia czy masz soczewki czy nie. Jeśli klosz nie jest przystosowany do Xenonów, to nie możesz zamontować tego. A certyfikat nie jest na sam żarnik z przetwornicami nic nie daje. Certyfikat musi być na komplet (lampa + źródło światła).

 

Pozdrawiam

 

PS: Zapytaj się ich czy wystawią Ci certyfikat po montażu za zestaw lampa + żarnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiem szczerze sam skusiłem sie na ksenony z allegro do e36 lamy na soczewce, i naprawde nie wygląda to źle, świeci świetnie a jak odpowiednio ustawisz reflektory ( ja u siebie obniżyłem troche w stosunku do ustawień na tradycyjnych żarówkach) to nie oślepia jadących z przeciwka a widocznośc poprawia sie dosyć znacznie bo seryjne H1 nie za bardzo daja rade. Co do policji teoretycznie mogą zabrać dowód, w praktyce miałem już kilka kontroli i nikt lamp mi nie ogladał nie wspominając już o zabieraniu dowodu :wink: a i ja za swój zestaw dałem 200pln i mogę to szczerze polecic śmigam pół roku i nadal wszystko ładnie działa :D

pozdrawiam Miczel;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jakby wygladaly te xenony http://allegro.pl/item473311771_xenony_bmw_e36_e39_hid_d2s_h7_h1_w_wa_sklep.html w lampach starego typu. Co mozecie powiedziec o takim polaczeniu?

 

Wygladaly by wiochowato ( szczegolnie dla innych), mam E36 i nie montuje.

 

Na forum jest wiele watkow o tym, poczytaj, zastanow sie....

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz oslepial nawet przy dobrze ustawionych swiatlach poniewaz oryginalne lampy Boscha czy to ZKW emituja mnostwo swiatla rozproszonego. Kazdy kto kiedykolwiek rozbieral taka lampe dokladnie wie dlaczego. SOCZEWKA CZY NIE SOCZEWKA W E36 OSLEPIA TAK SAMO. Ja w e36 mam zamienniki Depo juz wspolczesnej konstrukcji i xenon 6000k. Nad granica swiatla jest ciemno, nawet az za bardzo - nie widac znaków itp wiec o oslepianiu takze nie moze byc mowy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4300 K jestem zadowolony i specjalnie dla proby jechalem za kolega i wcale go nic nie oslepialo-jadac z naprzeciwka tez go nie oslepialo. Wystarczy jechac po zamontowaniu na regulacje swiatel jesli sie samemu nie umie ustawic koszt 20 zl. Dziala jak ta lala znaki widac wieksze pole widzenia. Jestem zadwolony

Kupowalem te

http://allegro.pl/item487397396_ksenony_xenony_hid_nowe_h1_h3_h7_h7r_tuning_hid.html

 

_________________________________________________________________

 

Zapraszamy na nowe forum o BMW www.bmw-fans.pl

_________________________________________________________________

Edytowane przez marcingwr

http://www.rookers.pl

Ulica to nie tor wyścigowy, tutaj nie ma znaczenia kto będzie pierwszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli masz orginalne soczewkowe lampy będzie ok.Granica światło cień poprawna,nic nie oślepia i nie rozprasza.Podstawowa zasada barwa świateł nie więcej niż 4300 K.Ja polecam ten zestaw :http://www.allegro.pl/item508728358_hid_xenon_xenony_h1_h7_4300_6000_8000k_najtaniej.html.Pozdro i udanego montarzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jezdze juz od lipca z hidami i jeszcze jakos nikt mi nawet nie zamrugał ze go oslepiam.

 

Do autora: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś nie miał soczewek i pojechał byś po montażu na ustawianie świateł to da się je ustawić żeby nie wypalały oczu tym z naprzeciwka.

Co innego jak ktoś wkłada je do takiego auta co świeci po niebie nawet na zwykłych żarówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem u siebie taki tani zestaw ksenonow 8000 kelwinow i co odziwo jerzedze juz 6 miesiecy po calej polsce i nic sie nie dzieje nawet ustawialem je na diagnostyce niedawno i bez zadnych problemow dalo sie je ustawic ja mam soczewkowe swiatla na zarowke H1 a swiatla sa o niebo jasniejsze nawet w deszczowa noc :cool2:
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż takiego badziewia to buractwo. A za montaż tego czegoś możesz tracić dowód. Ja przy okazji dowalał bym najwyższy z możliwych mandatów aby oduczyć ludzi montażu takich wynalazków. I nie ma znaczenia czy masz soczewki czy nie. Jeśli klosz nie jest przystosowany do Xenonów, to nie możesz zamontować tego. A certyfikat nie jest na sam żarnik z przetwornicami nic nie daje. Certyfikat musi być na komplet (lampa + źródło światła).

 

Pozdrawiam

 

PS: Zapytaj się ich czy wystawią Ci certyfikat po montażu za zestaw lampa + żarnikami.

 

ja w swoim starym E36 miałem problem ze światłami , myłem , czyściłem , kupywałem jaśniejsze żarówki i dalej mało co widziałem w nocy,

 

wiec zamontowałem xenony i pojechałem na ustawienia świateł ,nikogo nie oślepiałem a efekt super , w końcu mogłem bezpiecznie poruszać się po drogach w nocy , xenony dają ten fajny efekt że bardzo dobrze oświetlają pobocze ,

 

wiec jak mam do wyboru zabranie dowodu a przejechaniem w nocy jakiegoś pijaka lub mało rozgraniętego nieoświetlonego pieszego lub rowerzysty to wybiore xenony niehomologowane , nie ma co porównywać miedzy starymi lampami a xenonami - różnica jest kolosalna

 

zaznacze że jeździłem prawie rok czasu i nikt mi nie zabrał dowodu , nikt mi nie mrugał że ośepiam , jeździłem wielokrotnie za policją i nigdy mi się do xenonów nie doczepili

 

wiec wasz wybór , ja polecam ,

 

minus niestety jest taki że oczywiście mogą wam się doczepić o to, zwłaszcza jak macie ubezpieczony samochód to wam odmówią wypłacenia odszkodowania , ale e36 ja nie ubezpieczałem bo to się nie opłacało , wiec miałem to gdzieś , za to nie bałem się w nocy jeździć ,

 

jak kolego trafisz kiedyś na drodze widmo i się strachu najjesz to może zrozumiesz że nie chodzi tu o szpan tylko o bezpieczeństwo, po za tym xenony fajnie wygladają , zdecydwanie lepiej niż te ala xenony z żarówkami na niebiesko świecącymi :)

drugi fajny efekt , w nocy ci wszyscy zjeżdzają jak widzą xenony :)) nie musisz się przepychać :))

 

ja byłem bardzo zadowlony z nich , lepiej mi świeciły niż orginalne w e46 , ale czeka mnie ich czyszczenie bo są mocno zanieczyszczone , a dla xenonów musi być szkło a raczej w e46 ja mam plastik , w nienagannym stanie inaczej rozprasza się światło , bede miał wiecej czasu to zrobie porzadek z nimi , widziałem na forumie jak się robi polerke ale boje się za to zabrać ,nigdy tego nie robiłem i raczej to zlece komuś :)

 

czarny można ustawić xenony tak by nie oślepiały i mozna spokojnie jeździć , to nie mit , 1 co zrobiłem po zamontowaniu xenonów to pojechałem na stacje na ich ustawienie i nie miałem problemów , miałem niskie zawieszenie i to mnie raczej oślepiali wszyscy co dodatko jeszcze mniej widziałem w nocy , a na dołkach i górkach to nawet samopoziomujące xenony oślepiają

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie za bardzo wiem co tu udowadniać ? że ksenon gorzej oświetla od zwykłej żarówki ?

 

a źle ustwione światła oślepiają i nie istotne jest to czy to jest xenon czy zwykła żarówka , w e36 są soczewkowe reflektory i spokojnie bez przeróbek można samemu dosłownie w 15 minut zamontować xenony

 

trzeba jedynie pojechać na stacje i ustawić światła tak jak to się robi przy każdej innej przeróbce - naprawie świateł

 

w stare lampy nie ma co inwestować bo to nic nie da , wymiana na nowe się nie opłaca , zostają ksenony i to polecam .

 

ci co powatarzają mity nigdy nie mieli do czynienia z ksenonami

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.