Skocz do zawartości

Kupilem bmw e30 za 1 zl? Mozliwe? Pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno na aukcji allegro zakupilem pojazd marki bmw e30 rok 89 coupe z silnikiem 2.0 benzyna po tuningu,za 1 zl. Sprzedajacy dal aukcje kup teraz z ta cena,ale w opisie napisal tak: AUTA NIE MOZNA TERAZ KUPIC, AUKCJA MA NA CELU SPRAWDZENIE CZY BEDA POTENCJALNI KUPCY" I powiedzcie czy mam szanse na to by wejsc w posiadanie tegoz autka ktore normalnie jest warte 20 tys?? Prosze szybko o odpowiedz!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Niedawno na aukcji allegro zakupilem pojazd marki bmw e30 rok 89 coupe z silnikiem 2.0 benzyna po tuningu,za 1 zl. Sprzedajacy dal aukcje kup teraz z ta cena,ale w opisie napisal tak: AUTA NIE MOZNA TERAZ KUPIC, AUKCJA MA NA CELU SPRAWDZENIE CZY BEDA POTENCJALNI KUPCY" I powiedzcie czy mam szanse na to by wejsc w posiadanie tegoz autka ktore normalnie jest warte 20 tys?? Prosze szybko o odpowiedz!!

 

Bezsensowne ogloszenie.

Wg mnie powinna być dokładnie określona rzecz, która nabywasz.

Takie napisanie iż AUTA NIE MOZNA TERAZ KUPIĆ - jest naruszeniem zasad allegro - opis niezgodny ze stanem faktycznym - gdyż nie jest to aukcja na której sprzedający oferuje towar tylko nie wiadomo co.

 

Ja bym zrobił tak - napisz do allegro o pomoc przy określaniu czy transakcja jest ważna i jaki towar kupiłeś.

Jesli allegro umyje ręce - to jesli ci bardzo zależy zgłoś się do prawnika z którym to podejmiesz decyzję.

 

Tutaj na forum jeden z kolegów też jest obeznany w zakresie przepisów prawnych (maaad13). Napisz do niego na PW może coś ci podpowie,.

 

Pzdt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co to za e30 co warte jest 20 000zł ...

wstaw link do aukcji...

hmmm no ale w opisie swoim juz ja masz jako Twoje auto... wiec już sie czujesz właścicielem, czy to może Ty wystawiłeś... a ktoś kupił... i nie wiesz co zrobić :>? ? ?

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem da się odkręcić sprawę i auta nie zobaczysz.

 

Jak chcesz to powiadom allegro i gościowi dadzą ostrzeżenie. Za drugim razem zablokują mu konto. Jak chce sprawdzać zainteresowanie daje wysoką minimalną i ciągnie od złotówy.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jest problem bo to MOJE auto a koles chce mi je odebrac na sile i nie wiem co zrobic a aukcja byla jasna i przejzysta,nie chcialem sprzedaac auta ..bylo 1700 wejsc ,aukcja nie trwala 20 godzin,ludzie pisali do mnie maile i dzwonili z propozycjami cenowymi jakie moga mi dac kiegy projekt bedzie zakonczony i co moglbym jeszcze zmienic a nikt oprosz tego kolesia nie kliknal na opcje kup teraz.Przepraszam ze wprowadzilem Was w blad ale chcialem na poczatku sprawdzic czy gosc ma jakies szanse.Gosc zadzwonil do mnie ok 2 godziny po aukcji i zaoferowal mi zebym mu wplacil 2 tys zl i powiedzial ze zapomnimy o sprawie ja go wysmialem a on powiedzial ze przyjedzie po auto.Zlotowke wplacil na konto z jednorazowego konta,bo probowalem odsylac ale bez skutku.ROZMOWE MAM NAGRANA. Prosze o pomoc Edytowane przez marcin_beta89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ty oszust jesteś. :naughty:

Teraz mu oddaj auto.

 

A tak na poważnie to przecież było na necie głośno o takich sprawach.

Wyłgasz się przed sądem ale to jest jednak twoja wina.

 

Musisz dokładnie przeanalizować opis aukcji jaki zamieściłeś.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można określić cenę minimalną za jaką sprzedasz auto. Jak widać tego nie zrobiłeś to teraz nie masz samochodu :)

PS. A poważnie koleś nie ma szans na odebranie auta, no chyba że wpadnie z dwoma grabami i cię grzecznie poprosi o swoją własność, wtedy następnym razem może pomyślisz co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O matkoo :| to jak to jest transakcja na allegro nie jest wiazaca :?: dziwne to jakies wszystko.

Jesli przyjedzie z karkami to bedzie kradziez i tyle, w zasadzie poza tym, jesli nie podpiszesz umowy sprzedazy to moze Cie ,,w pompke cmoknac,, :lol:

 

No ale na przyszlosc trzeba uwazac :roll: i troche ogarniac co i jak bo w koncu poniesiesz konsekwencje za roztargnienie i chwilowy zanik myslenia. Lepiej pomyslec dwa razy, niz raz zrobic cos glupiego :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aukcja byla jasna i przejzysta,nie chcialem sprzedaac auta ..

Człowieku, zastanów się co piszesz! Aukcja z definicji jest po to żeby coś sprzedać, to nie ankieta do sprawdzania kto ile da. Moim zdaniem powinni Ci zamknąć konto jeżeli nie rozumiesz podstawowych zasad Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to nie ankieta, aukcja to aukcja (sie sprzedaje, sie kupuje).

 

Moze przerejestruj szybko auto na kogos innego albo niby mu je sprzedaj czy cos np. ojcu i wtedy bedzie ze sprzedales juz komus innemu, a nie sadze zeby gosciowi chcialo sie isc ze sprawa do sadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie po tej sytuacji mam dosc allegro i wszystkich ktorzy chca jak najgorzej dla innych,jesli sie tylko ta sprawa zakonczy to zamykam moje konto i nie bede nikomu potem zadawal pytan i nie bedzie moich nerwow. A dlatego bylo kup teraz zeby mi sie nikt nie bawil w licytacje bo czytalem ze sie goscie bawia w licytowanie dla zabawy a ja nie zawsze mam dostep do sieci. szkoda tylko ze nie wpadlem na pomysl zeby dac ceny 100 tys wtedy niebyloby napewno cwaniaka ktory odwazylby sie kliknac. dziekuje Wam ze mi w jakis sposob mi pomagacie,jak bede cos wiecej wiedzial to napisze. Pozdrawiam LSA TUNING.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdy np ja jestem wspolwlascicielem ??

 

To masz piłkę po swojej stronie. wystawiłeś przedmiot bez konsultacji z drugim właścicielem. Jeżeli on to zezna na policji/ allegro / czy sądzie to po sprawie. A za dużo nie myśl o jakiś karkach i w ogóle bo za siebie będziesz bał się odwrócić. Głupio postąpiłeś bo nieznajomość prawa (regulaminów) szkodzi.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jestes wpolwlascicielem to musisz miec zgode na sprzedaz auta- znaczy na umowie kupna sprzedazy musza byc dwa podpisy obydwu wlascicieli. Wiec juz w ostatecznosci moze byc tak np. w sadzie ze spredawales auto bez wiedzy wpolwlasciciela, ktory nie godzil sie na takie cos, moze. Gosciu chyba niewiele zrobi no chyba ze zacznie sie sadzic, a jak czytalem w linkach wyzej moze wygrac. Kwestia czy bedzie mial ochote ciagac sie po sadach itd. No i jak np. sad zinterpretuje niewiedze drugiego wlascicilela o Twojej aukcji.

 

Osobiscie wydaje mi sie, ze gosciu sobie odpusci bo musialby isc do sadu, bez umowy kupna sprzedazy i podpisu obydwu wlascicieli na niewiele mu sie auto zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg za konsumenckich masz prawo odstąpić od umowy nie później niż 10 dni od chwili jej zawarcia - poprostu odwidziało ci się i tyle - nie musisz się nikomu tłumaczyć - a z drugiej strony - to kto przy zdrowych zmysłach klika kup teraz na samochód - jeśli mnie jakieś auto interesuje to dzwonię do sprzedającego i pytam co - kliknąć mogę u klienta w domu po wypłaceniu mu pieniędzy i podpisaniu umowy- ja większość rzeczy z allegro kupuje poza allegro - dzwonię, uzgadniam szczegóły i po temacie. zadzwoń do tego pana - powiedz mu, że nie sprzedajesz tego samochodu żeby podał ci nr konta lub adres to mu prześlesz pieniądze - a jeśli nie zrozumie - to niech idzie na Policję - usłyszy "niska szkodliwość czynu" i wyjdzie zgaszony- jedynie co to allegro może ci za karę zablokować konto
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jest problem bo to MOJE auto a koles chce mi je odebrac na sile i nie wiem co zrobic a aukcja byla jasna i przejzysta,nie chcialem sprzedaac auta ..bylo 1700 wejsc ,aukcja nie trwala 20 godzin,ludzie pisali do mnie maile i dzwonili z propozycjami cenowymi jakie moga mi dac kiegy projekt bedzie zakonczony i co moglbym jeszcze zmienic a nikt oprosz tego kolesia nie kliknal na opcje kup teraz.Przepraszam ze wprowadzilem Was w blad ale chcialem na poczatku sprawdzic czy gosc ma jakies szanse.Gosc zadzwonil do mnie ok 2 godziny po aukcji i zaoferowal mi zebym mu wplacil 2 tys zl i powiedzial ze zapomnimy o sprawie ja go wysmialem a on powiedzial ze przyjedzie po auto.Zlotowke wplacil na konto z jednorazowego konta,bo probowalem odsylac ale bez skutku.ROZMOWE MAM NAGRANA. Prosze o pomoc! Niechcialbym stracic bmki:( 489752837

 

 

buahahahahahah , załosny jesteś buahahahaha wypisujesz jakies brednie, wstawiasz cos na allegro a potem płaczesz na forum.

gość Cie podaje do sądu i nie masz samochodu , wszystko czysto i legalnie a jak nie to zabecalujesz jemu zadośćuczynienie.

Jeden kiedys kupil tam łódz motorowa warta 30 tys , bylo kup tera za 1zł i sad nakazal wydanie łodzi, jeden wstawil i sprzedawal Jeepa GrnadCheroke ktorego nigdy nie mial- facet dal na aukcji 34tys potem w sadzie sie spotkai i musial jemu zaplacic kilka kawałkow zadoscuczynienia.

Ja kupilem w taki sposob e34 ale miala uszkodzony silnik , facet wydzwanial do mnie caly tydzien - powiedzialem ze jak przeleje mi 4 stowy to odstapie od dalszych roszczen i od umowy kupna. Mialem juz umowiona lawete - ale dostalem 400 zł na konto i nakoncyzlem sprawe.

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś debil który myśli że BMW można kupić za 1zł.Ale powinieneś ustalić cenę minimalną Ja bym gościa wyśmiał

Ale z drugiej strony sam sobie narobiłeś kłopotu

 

No nie debil, tylko cwaniak, wie doskonale, ze aukcja jest w jakis sposob wiazaca transakcja, i jezeli sprawa znajdzie final w sadzie(malo prawdopodobne) to ma spore szanse na wygranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinieneś teraz zbierać te 2 kafle. Bo jak gość założy Ci sprawę to będzie tylko jedna kwestia do rozwiązania: prawdziwość oświadczenia woli. Skoro napisałeś, że nie chcesz sprzedać auta to można kwestionować Twoje zamiary co do sprzedaży auta. Z drugiej strony fakt wystawienia i wygrania licytacji jest formą umowy cywilnoprawnej, która jest wiążąca pod warunkiem, że przedmiot jest zgodny z opisem, lub kupujący godzi się na odstępstwa od opisu. Gdybyś trafił na mnie to na 100% miałbyś proces, którego koszt byłby wyższy niż 2000zł (adwokat, czas, jakieś zasądzone pieniądze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahahahah , załosny jesteś buahahahaha wypisujesz jakies brednie, wstawiasz cos na allegro a potem płaczesz na forum.

gość Cie podaje do sądu i nie masz samochodu , wszystko czysto i legalnie a jak nie to zabecalujesz jemu zadośćuczynienie.

Jeden kiedys kupil tam łódz motorowa warta 30 tys , bylo kup tera za 1zł i sad nakazal wydanie łodzi, jeden wstawil i sprzedawal Jeepa GrnadCheroke ktorego nigdy nie mial- facet dal na aukcji 34tys potem w sadzie sie spotkai i musial jemu zaplacic kilka kawałkow zadoscuczynienia.

Ja kupilem w taki sposob e34 ale miala uszkodzony silnik , facet wydzwanial do mnie caly tydzien - powiedzialem ze jak przeleje mi 4 stowy to odstapie od dalszych roszczen i od umowy kupna. Mialem juz umowiona lawete - ale dostalem 400 zł na konto i nakoncyzlem sprawe.

 

 

Napisalem i wyslalem juz list z oswiadczeniem bledu,oraz odeslalem pieniadze przekazem pocztowym.Nie placze nea forum chce porady,bo ta Adwokata mi nie wystarcza.Nie wiem jak ludzie innym moga tak robic,a poza tym skad ja mam ta pewnosc ze jak mu cos wplace to nioe bedzie chcial wiecej i wiecej..szantaz poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem i wyslalem juz list z oswiadczeniem bledu,oraz odeslalem pieniadze przekazem pocztowym.Nie placze nea forum chce porady,bo ta Adwokata mi nie wystarcza.Nie wiem jak ludzie innym moga tak robic,a poza tym skad ja mam ta pewnosc ze jak mu cos wplace to nioe bedzie chcial wiecej i wiecej..szantaz poprostu

Nie będzie miał podstaw do tego, żeby chcieć więcej, jeśli będziesz w stanie udokumentować, że mu coś przelałeś (np. umowa na podstawie której mu to zapłacisz z podpisami obydwu stron + potwierdzenie przelewu).

 

A jak ludzie mogą tak innym robić? No właśnie widzisz, klika się "kup teraz" i robi przelew. Przecież nikt nikomu nie zakaże kupna/sprzedaży auta za złotówkę.

 

 

 

 

A co do samego procesu to ryzykujesz, że jakiś sędzia zgodnie z prawem nakaże Ci sprzedać i jeszcze pokrycie kosztów procesu, co oznacza, że jeszcze gościowi zapłacisz za prawnika.

 

 

EDIT: no ewidentnie nie jestem prawnikiem i napisałem bzdurę. To sprawa cywilna, więc adwokat kupującego to jego broszka, nie zapłacisz za niego.

 

 

 

Co się może stać wg. studentów prawa na Uniwersytecie Śląskim (mam nadzieję, że przekazuję w niezmienionej formie):

Sprawa na pewno będzie dla Ciebie kosztowna. Sąd może nakazać przeniesienie własności i wtedy tracisz auto

Łaskawy sędzia (albo Twój dobry adwokat) może doprowadzić do tego, że np. sprzedasz to auto za 1000zł, zmniejszając Twoją stratę, w ramach zasad współżycia społecznego

Surowy sędzia (lub dobry prawnik kupującego) doprowadzi do tego, że nie dość, że sprzedasz auto to jeszcze poniesiesz koszta w związku z utraconymi korzyściami kupującego. Jak to zrobią? Jeśli koleś jest taksówkarzem to umarłeś. Jeśli nie to np. tak: podpiszą z kumplem kupującego umowę zlecenie np. na podwiezienie go do Warszawy za 400zł z datą dzień po aukcji. W tym czasie Ty będziesz czekał na rozprawę a oni kupią od taksówkarza fakturę na przejazd do Wawy, która będzie na kupującego. Sprawa będzie w tym momencie wyglądała tak: koleś kupił auto, ale nie oddałeś mu go więc nie mógł odwieźć kumpla do Wawy, na czym stracił 400zł zarobku i jeszcze zapłacił za taxi. I te dwie sprawy będziesz musiał mu uregulować (oprócz wydania auta).

 

 

Tak, czy siak będzie ciężko.

Edytowane przez Mr_Bungle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.