Skocz do zawartości

Xenon - wymiana


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i nie znalazłem.

Przepalił mi się xenon w E39 z 97 r. I mam dwa pytania :

1. Czy mogę sam wymienić xenon ? słyszałem że xenony powinni wymieniać elektromechanicy.

2. Jeśli nie mogę sam wymienić to skąd mam wiedzieć jaki xenon kuppić ? Wolałbym coś kupić na allegro i ewentualnie pójść do elektrom z żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez problemu możesz je sam wymienić. Zachowaj tylko ostrożność abyś ich gdzieś nie obtrącił i nie dotykaj palcami za szkiełko. Wzmożona uwaga przy ich wymianie jest wskazana, bo jak wiadomo koszt jest nieco większy niż H4 :) I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Wymienia się obydwa żarniki, gdyż z czasem zmieniają one swoją barwę i mimo że kupisz o takiej samej liczbie lumexów, to nie będą świecić jednakowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas wymiany xenonów wykręciłem lampy/lepsze dojście/,bo miałem jeszcze regulatory do wymiany,ale spoko dasz rade zrobic to samodzielnie.I zgadzam sie z przedmówca-wymieniamy oba palniki!Ja kupiłem palniki na Alle-drogo/cena ok 120 zeta za kmpl/ Pozdrawiam i życze powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeszukałem forum i nie znalazłem.

Przepalił mi się xenon w E39 z 97 r. I mam dwa pytania :

1. Czy mogę sam wymienić xenon ? słyszałem że xenony powinni wymieniać elektromechanicy.

2. Jeśli nie mogę sam wymienić to skąd mam wiedzieć jaki xenon kuppić ? Wolałbym coś kupić na allegro i ewentualnie pójść do elektrom z żarówką.

 

Musisz szukać typu żarówki D2S. Cena między 250 a 300 zł zależy jakiej firmy (Osram troszkę tańszy od Philips'a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać typu żarówki D2S. Cena między 250 a 300 zł zależy jakiej firmy (Osram troszkę tańszy od Philips'a).

 

masz racje, a Philips zdaje się szedł na pierwszy montaż, wiec wg mnie warto wydac te pare zł więcej i mieć oryginalne żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać typu żarówki D2S. Cena między 250 a 300 zł zależy jakiej firmy (Osram troszkę tańszy od Philips'a).

 

masz racje, a Philips zdaje się szedł na pierwszy montaż, wiec wg mnie warto wydac te pare zł więcej i mieć oryginalne żarówki

 

Jeśli 2DS to dlaczego nie kupić takich za 50zl ? :

http://www.moto.allegro.pl/item496922848_zarnik_zarniki_palnik_hid_xenon_h1_d2s_d2r_h7.html

 

Jaka jest róznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w czerwcu wymieniałem sam.

Kupiłem na allegro philipsy D2S po około 100/szt.

 

Wymiana to żadna filozofia i nie trzeba zaraz do elektryka.

Trzeba tylko mieć odpowiedni kluczyk do odkręcenia zapłonników.

 

Ale wczoraj jedna z lamp mi zgasła.!!!

Pomyślałem , że to jednak badziewie z allegro.

Kilka razy popstrykałem włącznikiem i się zaświeciła ale świeciła o wiele słabiej.

Wymontowałem palniki i zamieniłem miejscami i się okazało , że jednak palnik jest ok.

 

Przyczyną był słaby styk przy palniku.

Są tam takie blaszki , które doprowadzają prąd do palnika.

Nie są one zbyt solidne, i u mnie styk był na tyle słaby , że musiało iskrzyć bo już było zakopcone.

Wyczyściłem i popodginałem te styki.

 

I wszystko jest ok.

 

Moja rada - sprawdzić pewność styku :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz szukać typu żarówki D2S. Cena między 250 a 300 zł zależy jakiej firmy (Osram troszkę tańszy od Philips'a).

 

masz racje, a Philips zdaje się szedł na pierwszy montaż, wiec wg mnie warto wydac te pare zł więcej i mieć oryginalne żarówki

 

Jeśli 2DS to dlaczego nie kupić takich za 50zl ? :

http://www.moto.allegro.pl/item496922848_zarnik_zarniki_palnik_hid_xenon_h1_d2s_d2r_h7.html

 

Jaka jest róznica ?

 

Pewnie głównie taka, że oryginalne Philipsy czy Osramy wytrzymają jak oryginał czyli z 200 tys km albo lepiej a podróby mogą paść po 20 czy 30 tys km (szcególnie, że obecnie jeździ się non stop na światłach). Z drugiej strony jak ktoś nie ma zamiaru jeździć długo autem to może kupić chiński produkt. Nie wiem też jaki mają podróby wpływ na przetwornicę itd czy nie mogą spowodować uszkodzenia. Nie wiem, trzebaby poczytać o tym w necie. Nie wiem też jak jest z jakością światła w chińczykach. Może ktoś widział gdzię jakieś profesjonalne badania na ten temat to by dał jakiegoś linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopiero zaczynam przygodę z BMW i mam jedno małe pytanie:

 

Jutro prawdopodnie kupię E39 po wypadku, a w zasadzie kolizji. Chciałbym przy okazji wymienić lapy przednie i tylne. Na allegro znalazeł coś takiego

 

przód: http://allegro.pl/item502493129_lampy_nowe_bmw_e39_od_95_xenon_ringi_chrom_od_depo.html

 

tył:

http://allegro.pl/item497517304_tu_najladniejsze_diodowe_clear_led_lampy_bmw_e39.html

 

Czy nie będzie problemu z diagnostą lub czy ewentualnie wymagana jest jakaś homologacja na lapy?

 

Ponieważ do wymiany idzie przedni zderzak, lampy i maska, to czy mogę kupić cześci do E39 po liftingu i wszystko będzie pasował?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna mała rada. NIE KUPUJ TYCH CHROMOWANYCH LAMP! tzn. to twoje auto, ale uwierz mi, E39 z takimi lampami wygląda po prostu SZKARADNIE! Jeśli już chcesz stosować jakiś zamiennik, to polecam coś takiego http://tnij.org/cijz sam je mam i złego słowa o nich nie powiem. Ale jak nie szkoda Ci na oryginały, to kup je, pasują do modelu przed liftem, trzeba tylko nabyć dolny ślizg i będzie można przykręcić na wszystkie śrubki. W tych zamiennikach, taki element jest w komplecie. Co do zderzaka to niech ktoś inny podpowie, bo ja tego nie robiłem. Ale chyba nie ma problemów z zamianą. Mowa oczywiści o zwykłym zderzaku, nie M-pakietowym.

 

Co do lam tylnych, szczerze polecam! Sam takie posiadam i świecą świetnie, szczególnie w nocy. I nic nie trzeba przerabiać, wiercić. Żadnych problemów z migotaniem, błędami itp. Przetwornice mają w komplecie. Wymiana to 5 min roboty, a efekt to banan na gębie. Oczywiście nie odradzam oryginałów. Ale te lampki są na prawdę cool :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz.

 

Własnie tak patrzyałem na Twoje lampy i liczyłem, że może odpowiesz, bo właśnie coś takiego chciałbym mieć, a z racji tego, że jestem nowy to nie bardzo wiem co i jak. Auto jest czarne, wiec faktycznie chromowane lampy mogą być nie bardzo.

 

Jutro lecę po auto (ostateczna cena dogadana) i zaczynam wcielanie mojej koncepcji w życie :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do allegrowych chinskich żarników formy HID, ewentualnie innych tym podobnych SUPER XENON-ow....NIE POLECAM!!!

W moim e39 właśnie takie siedziały, wcześniej jeździłem z kolegą Vectra (nowa) z xenonami, oświetlała całą drogę, mocno, wyrażnie, jak w dzień.

Wsiadłem do mojej, a tu tragedia....jakoś fioletowo, ogólnie 1/4 tego światła co powinno być.

 

Hid xenon:

temperatura światła to: 9000K (zmierzyłem) Powinno być 4800-5500 ( światło dzienne) dające około 3200lm. Wyższe temperatury są synonimem wypalającego się żarnika....(co za tym idzie zmiejszenia Lumen'ów, czyli pośrednio kandeli...... (lumen=kandela*kąt bryłowy).

Kupiłem już Philipsy ( z allegro za 139zl/sztuka), dojdą pewnie po weekend'zie. Zamontule i ocenie....

Pozdrawiam

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo;]

W sumie dobrze wiedzieć, najwyżej nie odbiorę paczki.

A to wtakim razie gdzie kupić, bo w InterCarsie chcą 380zl/sztuka a to dość dużo.

Może polecisz coś tanszego, ale jednoczesnie niech to będzie prawdziwy PHILIPS

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za linka, dobry temat.

Ale z niego wynika, że jednak będzie trzeba 300zl zaplacić, ewentulanie w niemczech w motoryzacyjnym sie zapytam, może będą tansze (powinny byc)

 

Pozdrawiam

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cos z lampa mam nie tak ... kupilem xenony no i wlasnie wymienilem. Gdy zapalam swiatla to xenon ktory byl przepalony zablyska z 2 razy jak zapalana swietlowka bo czym gasnie, tak czy siak nadal nie mam swiatla.

Wlozylem stary xenon, przepalony i okazazlo sie ze tez tak samo reaguje ... cos zle robie ? czy moze mam lampe uszkodzona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wlozylem stary xenon, przepalony i okazazlo sie ze tez tak samo reaguje ... cos zle robie ? czy moze mam lampe uszkodzona ?

 

Sprawdź najpierw styki na mocowaniu palnika, może jest gdzieś przerwa albo się utleniło co nieco. Jeśli tam wszystko w porządku to być może przetwornica się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oooo;]

W sumie dobrze wiedzieć, najwyżej nie odbiorę paczki.

A to wtakim razie gdzie kupić, bo w InterCarsie chcą 380zl/sztuka a to dość dużo.

Może polecisz coś tanszego, ale jednoczesnie niech to będzie prawdziwy PHILIPS

 

Dobrze, że ktoś Cie opamiętał. :wink: Nie dziwiło Cię, że te same żarówki które kosztują ponad 300 zł są na allegro za 140 zł i jeszcze ktoś na tym zarabia? W branży motoryzacyjnej są duże marże ale nie 200-300%. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Drodzy koledzy...

 

WIem wreście jak wyglądają prawdziwe d2s, ale... nie mam pojęcia gdzie je kupić.

 

Intercars na Waryńskiego (Warszawa). niestety fałszywki...

kilka innych sklepów, to samo....

kto poleci mi sklep w wawie gdzie dostane prawdziwe d2s?

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak.. Inter Cars sprzedaje podróby Philipsów. Dobre. :lol: Nic tylko kupić jedną i zgłosić to do prokuratury. Leć z tym do Foty, na pewno zrobią to za Ciebie. No chyba, że sami też mają podróbki. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dopiero zaczynam przygodę z BMW i mam jedno małe pytanie:

 

Jutro prawdopodnie kupię E39 po wypadku, a w zasadzie kolizji. Chciałbym przy okazji wymienić lapy przednie i tylne. Na allegro znalazeł coś takiego

 

przód: http://allegro.pl/item502493129_lampy_nowe_bmw_e39_od_95_xenon_ringi_chrom_od_depo.html

 

tył:

http://allegro.pl/item497517304_tu_najladniejsze_diodowe_clear_led_lampy_bmw_e39.html

 

Czy nie będzie problemu z diagnostą lub czy ewentualnie wymagana jest jakaś homologacja na lapy?

 

Ponieważ do wymiany idzie przedni zderzak, lampy i maska, to czy mogę kupić cześci do E39 po liftingu i wszystko będzie pasował?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

a ja znalazłem u mnie na miejscu w ogłoszeniu xenony oryginalne bmw w cenie 1000zł od rocznika 99 ale z żółtymi kier.może takie Cię interesują jak chcesz to podam link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Drodzy koledzy...

 

WIem wreście jak wyglądają prawdziwe d2s, ale... nie mam pojęcia gdzie je kupić.

 

Intercars na Waryńskiego (Warszawa). niestety fałszywki...

kilka innych sklepów, to samo....

kto poleci mi sklep w wawie gdzie dostane prawdziwe d2s?

po czym sądzisz że to są fałszywki?pracuje w tej branży i wiem co sprzedaje inter cars wiec nie opowiadaj takich bzdur bo jeszcze możesz zostać posądzony o pomówienie

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pomówienie? ;]

 

dlaczego tak sądzę? :

http://motonews.pl/sh_forum.php?op=fvt&t=223141&c=0&f=9

 

Skoro pracujesz, to zapewne rozwiniesz myśl, rozwiejesz wątpliwości.....jestes specjalistą;]

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz, bo nadal nie wiem gdzie kupie prawdziwe d2s PHILIPSA....

 

P.S, znalalazłem u jednego allegrowicza z wawy, ale niestety bez opakowań.....wiecej oryginałów nie widziłem....

Aleksander Malanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak uważasz, że tak gigantyczny dystrybutor jak Inter Cars ryzykowałby olbrzymie problemy handlując jakimiś podrobionymi żaróweczkami za grosze to po prostu kup sobie żarówki firmy OSRAM i masz spokój. Cena podobna (troszkę tańsze) i jakość ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.