Skocz do zawartości

Wył sie zegary... co przyczyna?


lopez20

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od pewnego czasu wylaczaja mi sie zegary pada wszystko i zaswiecaja sie kontrolki zuzycia klockow i hamulca recznego. Gasnie podswietlenie zegarow a na komputerze mocniej swieci oswietlenie.... Po jakims czasie zegary sie resetuja wszystko gra a jasnosc wyswietlacza komputera wraca do normy. Swiatla mijania nie gasna z wylaczeniem zegarow. Czasami zdarza sie tak ze wlaczajac radio(oryg BMW) na minimalnej glosnosci halasuje jak po przekreceniu na maxa. Po jakims czasie radio zaczyna grac normalnie. Nie wiem co to moze byc... czy po prostu zegary sa do wymiany a moze jakies skoki napiecia moze regulator napiecia? Jak to mozna sprawdzic nie wydajac kasy na nowy licznik ktory moze pozniej okazac sie bezuzyteczny?

A ha i jeszcze jedna rzecz a mianowicie nie moge zamknac teraz samochodu na alarma bo caly czas mi sie uruchamia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilbym raczej, ze z instalacja jest cos nie tak, moze kiedy sie to dzieje warto poszukac jakiegos zwarcia, a tak szczerze to ciekawy masz problem, nie spotkalem sie z tym w mojej maszynce, ale mialem np. zwarcie na kablach od wlacznika swiatel, do tego nigdy nie sprawdzalem wczesniej bezpiecznikow, a tam jakis kretyn wsadzil wczesniej drut, jade sobie a z deski rozdzielczej zaczal walic dym, o malo co i by sie spalila furka, na szczescie znalazlem w pore drut zamiast bezpiecznika:)od tamtej pory licznik tez czasami glupieje, ale zadko wiec nie szukam przyczyny, powodzenia przy znajdowaniu usterki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam a ja mam ten sam problem z zegarami gasna podczas jazdy by po chwili za palic sie ponownie no nie mam pojecia dlaczego a po malu zaczyna mi sie to nie podobac wiec wie ktos co jest grane z gory dzieki
od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy objaw uszkodzenia zegarów w E36 :mrgreen:

Najprościej i chyba najszybciej to zmienic zegary.

 

i nic innego nie da sie zrobic :doh:

od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To myślałem że tylko ja mam takie problemy ;-)

 

Panowie ja sprawdzałem wszystko powoli z miernikiem, akumulator, regulator, alternator, każdy bezpiecznik wyjęty i włożony, wszystkie masy przeczyszczone...było dobrze przez 2 dni a potem znowu ten problem.

 

Zegary przestają działać i 2 czerwone kontrolki, tylko i wyłącznie wymiana zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna rozebrac zegary i szukac tzw. 'zimnych lutow', czesto to jest przyczyna 'wariowania' zegarow.

Ale prosciej i pewniej bedzie kupic drugie zegary.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie je tez wymieniłem zegary z tego powodu ale słyszałem że oprócz zimnych połączeń mogą to być powysychane kondensatory elektrolityczne, sam chciałem się za to zabrać ale ten licznik jest obudowany takimi różnymi plastikami a kumpel miał za 50zl inne do odsprzedania więc zrezygnowałem z naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

koledzy ja miałem ten sam problem, zegary się wyłączały w najmniej oczekiwanym momencie a czas wyłączenia był różny, raz 5 sekund a raz na dobe, przy dłuższym wyłączeniu resetował się licznik dzienny. Postanowiłem że wymienie zegary, nic to nie pomogło, zamieniłem sięz kumplem ja wziołem jego a on moje zegary, u kumpla moje działały a jego u mnie nie działały, wiec ustarka leży gdzieś w kablach w kostkach np od wilgoci itp. tak mi powiedział fachowiec. jezdze tak dalej z tym wyłączającymi się zegarami ale jak sięzrobi ciepło to zaczne grzebać aż znajdę.

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam to samo.. już kondensatorki wymieniłem.. był tu taki temat kiedyś i zaniosłem do gościa co TV naprawia.. ale nic to nie dało

 

Wiem tylko że objawy się nasilają jak temperatura na dworze spada poniżej 10 stopni celsjusza. Także nie martwcie sie na wiosne będzie lepiej :))

 

Kolego Dany daj znać jak coś znajdziesz..

 

Aha zimny lut to też raczej nie bo ja u siebie przelutowalem prawie cały licznik i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

 

Koledzy niestety nie zdążyłem nic poszukać ponieważ licznik dokonał zgonu, tzn. podczas uruchamiania silnika zapaliły się tylko kontroli startowe i nic więcej. po ruszeniu okazało się że działa tylko prędkościomierz i żarówki od kontrolek, reszta niestety nie działa a wskazania licznika km pokazują PPPPPPP. to tyle teraz kupię następny licznik i zobaczę czy również bedzie sie wyłączał jeśli tak to przyczyna lezy w aucie a nie w liczniku a jeśli będzie wszystko ok to znaczy że licznik był do bani....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.