Skocz do zawartości

róznica między 316i a 318i


grzechuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisalem wczesniej o checi kupna E49 lecz niestety okolicznosci zmusily mnie jednak na zdecydowanie sie na starszą "tanszą" wersje 3ki. - co nie znaczy ze jest gorsza:)

a wiec silnik chaiłbbym benzynowy, i zastanwiam sie na 1.6 i 1.8 i po roku 1993 (chyba były lekkie modyfikacje w jednostkach co nie?) jaka jest roznica w spalaniu i jezdzie miedzy tymi jednostkami?

na co zrócić uwage?

 

bardzo bym prosił o pomoc, chciałbym stac sie szczesliwym posiadaczem BMW, najlpiej w oryginalnym i w miare zadbanym stanie, bez jakichkolwiek przeróbek itp... normalną poczciwą 3ke.

 

pozdrawiam was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tymi dwoma silnikami jest kolo 10 koni różnicy, nie sądzę żeby była jakaś przepaść w osiągach... Ja się zgadzam z kolegą, powinieneś się zastanowić nad 320i. PoZdro

Będziesz Miał Wydatki... Ale Się Opłaca:)))


Było: E21-320, E21-316, E32-730i, 2x E36 - 328i, Może kiedyś 850i (mam nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze oszczedzajac sobie kolejnych doradcow kup 328, ono pali najmniej ;) A co do silnikow M43B16 i M43B18 to roznica wynosi 10KM mocy, czyli odpowiednio 105KM i 115KM jak rowniez 18Nm momentu, odpowiednio 150Nm i 168Nm. Spalanie w zasadzie jest jednakowe miedzy tymi jednostkami i oscyluje kolo 7,5-8 na trasie i 10 po miescie. Wiadomo mozna zejsc ponizej tych wartosci ale pisze o jezdzie a nie o turlaniu sie myslac o chwilowym spalaniu. Osobiscie wzialbym 1,8... Ewentualnie jesli szukasz dwudrzwiowki to silnik M42B18 lub M44B19, roznia sie pojemnoscia gdyz jeden ma 1,8 drugi 1,9 litra, ale 140KM i 175Nm (180Nm) powoduje iz zaczyna sie zabawa ;) Silnik ten jest powszechny w coupe i compact, piekielnie ciezko go znalezc w sedanie. Pozdrawiam!

 

ps. nie bylo BMW E49, jest E46 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Sendra.

Jesli szukasz coupe/compact to bierz m42/m44, jeśli sedan to 1,8 M43. Różnica w spalaniu w stosunku do 2,0 jest, więc nie piszcie bajek że palą tak samo.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz to proponuje kupic bmw z silnikiem 2.0 spalanie jest praktycznie to samo co 1.8 a frajda z jazdy o niebo lepsza , srednie spalanie 2.0 to 10-11 przy normalnej jezdzi

od kiedy karmienie 6 piskląt wymaga takie samego nakładu srodków jak wykarmienie 4 piskląt?

Piszesz o autach po 93 czyli wazna informcja wszystkie silniki juz na łancuszku. Czy to 316 czy to 320( ciagle przypominajac o wysmienitej kulturze pracy silnika R6) kazda dowiezie Cie z pkt A do pkt B, a za ile i w jakich wrazeniach to zalezy od Twoich upodobań. Sadze , ze masz podobne do moich wiec 318 jest złotym srodkiem miedzy dynamika a ekonomicznoscia pomiedzy 4 a 6 cylindrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5- 8.0 na 100 na trasie? to normalne? ktos zeszedł ponizej moze? bo tak troche duzo jak na silnik 1.8. mam teraz toyote Camry 3.0 V6 1993 i jak jade normalnie po trasie to mam spalanie koło 10litrów. a zeszłem juz nawet do 9l/100. dlatego moje pytanie.

w miescie to nie bede pisał :mrgreen:

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 1,6 a 1,8 spalanie będziesz miał podobne albo nawet tym M44 1,9 (zdaje się że były od 96 a może 95"-wcześniej M42 o tej samej mocy i pojemności 1,8) tylko tak jak pisali koledzy te mocniejsze silniki 1,8 i 1,9 są w wersjach compact i coupe-jeśli chcesz sedana to ciężko będzie Ci znaleźć z takim silnikiem-są dobre bo spalanie jednak mniejsze od 2,0 bo 4 cylindry a moc o 10km mniejsza. Kolegę Sendrę pozwolę sobie poprawić-1,6 ma 102km 1,8 ma 115 szczegół mały :)

Jeszcze taka kwestia jak by przyszło Ci do głowy LPG zakładać to do 4 cylindrówki wiadomo że taniej.

A o spalaniu hmmm jak się chce to wszystkimi 4 cylindrowymi zejdziesz niżej 8L na trasie (jeśli wszystko sprawne np. sonda itp.)-jak ja jeżdżę raczej nie emerycko to wsysa mi tak ok. 8L Pb lub 10L LPG i to nie sama trasa tylko też trochę po mieście także ze spalania jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ma byc drugin autem... Camry na trasy, a BMW do pracy itp. dlatego szukam cos z mniejszym silnikiem ale spalanie widze ze tylko 2 lirty mniejsze niz w mojej Camry... hmm.. a własnie jak poznac z zewnątrz (na silniku) róznice miedzy 318i przed i po 1993 roku... róznia sie jakos wygladem? itp...

 

i mam jeszcze pytanko Ekonomizer nie był montowany w Compaktach , da sie to przełożyc z innego BMW np? (całe zegary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem e36 to kumpel mnie namawiał na 318 M43 i zachwalał że to najbardziej udana jednostka BMW (bo sam taką jeździł) :wink: Jednak po kilkuset metrowej przejażdzce sam do siebie powiedziałem "ja tego nie chcę" :D Kupiłem 2.0 i naprawdę nie jest źle (wolałbym 2.5 ale ta akcyza 13%). Spalanie w trasie na poziomie 8L (z kompletem pasażerów i napewno nie 90km/h) a w mieście 11L (i nie jest to turlanie się). Średnie spalanie mam na poziomie 9,5L więc nie uważam że to jakoś strasznie dużo a tym bardziej nie sądzę że 1.8 będzie palić mniej niz o ten 1L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem e36 to kumpel mnie namawiał na 318 M43 i zachwalał że to najbardziej udana jednostka BMW (bo sam taką jeździł) :wink: Jednak po kilkuset metrowej przejażdzce sam do siebie powiedziałem "ja tego nie chcę" :D Kupiłem 2.0 i naprawdę nie jest źle (wolałbym 2.5 ale ta akcyza 13%). Spalanie w trasie na poziomie 8L (z kompletem pasażerów i napewno nie 90km/h) a w mieście 11L (i nie jest to turlanie się). Średnie spalanie mam na poziomie 9,5L więc nie uważam że to jakoś strasznie dużo a tym bardziej nie sądzę że 1.8 będzie palić mniej niz o ten 1L.

No jak pomiar miał miejsce w Augustowie to sie zgodze- 30 tys mieszkańców :jawdrop: miasto jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poznac z zewnątrz (na silniku) róznice miedzy 318i przed i po 1993 roku... róznia sie jakos wygladem?

 

Najwyrazniejsza roznica jest w ksztalcie kolektora dolotowego. W M40 jest on jakby wizualnie mniejszy, takie wezsze "trabki", zas w M43 jest bardziej masywny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 i spalanie na trasie wychodzi od 6 do 7 l. W mieście już gorzej nie jest to zbyt lekki samochód więc przynajmniej 10 musi spalić. Gorzej spalania się prezentują jak nie jeżdżę sam bo trzeba trochę go poprzeciągać. Także polecam 1,8 ponieważ różnica w spalaniu jest niezauważalna a autko się tak nie męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pomiar miał miejsce w Augustowie to sie zgodze- 30 tys mieszkańców :jawdrop: miasto jak nic.

Prawa miejskie Augustów jak najbardziej ma więc za wieś go nie uważam. Przynajmniej test jest miarodajny jeżeli chodzi o JAZDĘ miejską a nie o stanie w korkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście jestem użytkownikiem już drugiej e36 z silnikiem 1.8 i szczerze owy motor polecam, gdyż spisuje się rewelacyjnie :) jednakże teraz osobiście brałbym 2.0 ze względu na większą moc przy nieznacznie większym spalaniu. Przy sprzedaży pierwszej 3 szukałem czegoś z większym silnikiem, ale trudno było mi znaleźć odpowiedni egzemplarz w pewnym zakresie cenowym oraz rocznikowym, dlatego wybór padł ponownie na 1.8 Jeżeli zastanawiasz się nad 1.6 i 1.8 to zdecydowanie ta druga opcja jest odpowiedniejsza, a jeśli możesz kupić 2.0 to bym się nawet nie zastanawiał :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.