Skocz do zawartości

330d (i inne diesle) Nagrzewanie , temperatura silnika - ??


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym z wami coś skonsultować. Chyba za dużo się naczytałem, a do tego jestem przewrażliwiony na punkcie nagrzewania mojego 330d.

Otóż:

 

Wyjeżdzam z garażu podziemnego, temp. ok 6-5 stopni. Temp na zewnatrz to ok 0.

- Po 3-5 minutach wskazówka przemieszcza sie za niebieskie pole. Odległość pokonana ok 2-3 km (ruch miejski, światła, małe korki). Leci już ciepłe powietrze z nawiewów. Panel ustawiony na 21 stopni, tryb auto i kierunku i temp.

- Po ok maks 15 minutach, a tylko 5 km osiaga pion. I tak trzyma , bez wzgledu na operacje panelem ogrzewania.

- Ostatnio w trasie, przy 170 km/h , i zwiekszeniu ogrzewania (temp na term -1,5 , mokro, deszcz ze sniegeim) wskazówka minimalnie przemiesciła sie w lewo. Po chwili wróciła. Dołałem litr płynu, odpowietrzyłem , jednak juz po powrocie do domu. Objawy nie powróciły.

Mam nową chłodnicę silnika, klimatyzacji, nawiey plastikowe, także dokładkę ALpina, która podobno poprawia wentylację.

 

Czy termostat EGR do wymiany ? Może główny przepuszcza lekko ? Jaki jest u was czas nagrzewania ?

 

Proszę o wypowiedzi wszystkich, takze z 320d

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nie mam 330d/320d ale tds tez diesel;]

z twojego opisu wynika ze po prostu malo plynu bylo. Moje auto mialo dosyc podobne objawy - po dolaniu litra plynu ustapily na jakis czas. Ostatnio jak jest mocno zimno, wskazowka bardzo wolno dochodzi do pionu. z dwojga zlego lepiej jak wskazowka sie minimalnie wychyla w lewa niz w prawa strone ;)

 

offtopowo: na trasie przy -1.5 deszcz ze sniegiem poruszales sie z predkoscia 170kmh? nie masz zbyt duzego zaufania do samochodu? :>

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i nie mam 330d/320d ale tds tez diesel;]

z twojego opisu wynika ze po prostu malo plynu bylo. Moje auto mialo dosyc podobne objawy - po dolaniu litra plynu ustapily na jakis czas. Ostatnio jak jest mocno zimno, wskazowka bardzo wolno dochodzi do pionu. z dwojga zlego lepiej jak wskazowka sie minimalnie wychyla w lewa niz w prawa strone ;)

 

offtopowo: na trasie przy -1.5 deszcz ze sniegiem poruszales sie z predkoscia 170kmh? nie masz zbyt duzego zaufania do samochodu? :>

 

Predkość wahała sie od 140 - 170 w zaleznosci od natezenia opadów :D

Zaufanie do opon, umiejetności, obycie z predkością... :P (Przemieszczam sie po lesach z podobnymi predkościami :norty:)

 

 

przy minus 3 stopniach i w śniegu leciałem sobie podobnie 170km/m na tempomacie dłuższy czas i wskazówka trzymała cały czas pion , tak samo jak w lecie przy 200km/h również jest pion

 

Mike, ale jak szybko sie nagrzewa :?:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie pion uzyskuje po okolo 5km, na spokojnie jechanej trasie ~80km/h 1800-2000obr. Ale w garazu mam cos okolo 12st. jezeli odpale po pracy i jest -3 to musze zrobić jakies 7km, aby dostac pełen pion - i wtedy klimatronic dopiero zaczyna grzac pełna mocą - przynajmniej tak mi sie wydaje - jak nie jest do konca dogrzany to full cieple na szybe a z kratek leciutenko prawie nic nie grzeje. Nie zaobserwowalem wahan temperatury, ale poogladam dokladniej. no i w zimie tez jeszcze na zadnej szybkie trasie nie bylkem. No i mam 320D.

Wczesniejszy samochod benzynowy chyba szybciej mi sie dogrzewal po oklo 4km, a olej po 7-8 - bo tam mialem temp oleju. A zawsze myslalem ze disle szybcie sie grzeja, a tu niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne tak mają disle , nie generują tyle ciepła co benzyniaki , w benzynie sporo strat idzie w ciepło ,

 

w oplu 1,3 tdi to wogóle jest masakra , przy - 5 jak włacze ogrzewanie to mi wskazówka zjezdza do 0 a na zimnym wyłaczam całkoiwicie nagrzewanie bo wogóle silnik nawet po 20 km się nie nagrzeje ,

 

w 330d to w zasadzie po 5 mintach już ciepłe leci ale też trzeba delikatnie ustawić nagrzewanie

 

disle tak mają wszstkie

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie dość szybko jest ciepło ale zanim wskazówka osiągnie pion w zimie to chyba w trasie jedynie , małe miasto u mnie , co ciekawe nie mogę ze chiny znaleść rolety u mnie , kurcze widać ją po otwarciu maski albo przez grill ? bo zaczynam wątpić czy wogóle jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 320d po 4 minutach i ok. 2km spokojnej jazdy po mieście wskazówka już lekko wychodzi zza niebieskiego pola (ogrzewanie wyłączone), gdy wskazówka dochodzi do 1wszej kreski włączyłem ogrzewanie na 25*C a siłę nawiewu na połowę.

Wskazówka doszła do pionu po 13minutach i 5km jazdy w mieście licząc od uruchomienia silnika.

 

PS. Sprawdzał ktoś w ukrytych funkcjach BC jaką temperaturę pokazuje komp, gdy wskazówka stoi pionowo?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie latem nie bylo problemu z nagrzewaniem. Teraz kiedy temperatura spadla do 0.0 C zaczely sie problemy, bo wskazowka nie wychyla sie po za pierwsza kreske. Co sie okazalo to brak podlaczenia podcisnienia do sterowania zaluzja chlodnicy. Jak tylko uda mi sie usunac te usterke to zobacze jak mi sie nagrzewa zima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie latem nie bylo problemu z nagrzewaniem. Teraz kiedy temperatura spadla do 0.0 C zaczely sie problemy, bo wskazowka nie wychyla sie po za pierwsza kreske. Co sie okazalo to brak podlaczenia podcisnienia do sterowania zaluzja chlodnicy. Jak tylko uda mi sie usunac te usterke to zobacze jak mi sie nagrzewa zima.

 

co do tej zaluzji to chyba nie bedzie rozwiazanie w Twoim przypadku. Ja u siebie zaluzji nie widze, przynajmniej nie zauwazyłem a autko nagrzewa sie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w garażu temperatura wynosi około 5-6 stopni powyżej zera. Po wyjeździe, a mam ustawone temp. na 18 stopni C, to faktycznie po około 5 minutach zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Wskaźnik temperatury ustawia się na środku pola i trwa w tej pozycji niezmiennie przez cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do tej żaluzji to chyba nie będzie rozwiązanie w Twoim przypadku. Ja u siebie żaluzji nie widzę, przynajmniej nie zauważyłem a autko nagrzewa sie tak jak powinno.

 

Pozdrawiam

 

Mechanik potwierdził ze to żaluzja. Auto w korkach nagrzewa sie elegancko. Tylko na trasie kiedy jest duży pęd powietrza to wskazówka spada na niebieska stronę. Po przysłonięciu żaluzji "na krotko" jest lepiej. Natomiast 100% pewność będę miał gdy usunę te usterkę z podciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 320d po 4 minutach i ok. 2km spokojnej jazdy po mieście wskazówka już lekko wychodzi zza niebieskiego pola (ogrzewanie wyłączone), gdy wskazówka dochodzi do 1wszej kreski włączyłem ogrzewanie na 25*C a siłę nawiewu na połowę.

Wskazówka doszła do pionu po 13minutach i 5km jazdy w mieście licząc od uruchomienia silnika.

 

PS. Sprawdzał ktoś w ukrytych funkcjach BC jaką temperaturę pokazuje komp, gdy wskazówka stoi pionowo?

 

Która to funkcja ? 7.0 czy 7.1 ?

 

Dziwne... U mnie pokazuje:

 

7.0 : okolice 080

7.1 : okolice 100

 

Z opisu wynika ze powinno byc inaczej.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał problem z układem chłodzenia wskazówka by nie wróciła. Być może termostat zawiesił się na chwilę, choć to mało prawdopodobne i obwiniałbym o to raczej wskaźnik temperatury lub czujnik.

 

BTW już wiem dlaczego T. Kuchar pilota zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 320d po 4 minutach i ok. 2km spokojnej jazdy po mieście wskazówka już lekko wychodzi zza niebieskiego pola (ogrzewanie wyłączone), gdy wskazówka dochodzi do 1wszej kreski włączyłem ogrzewanie na 25*C a siłę nawiewu na połowę.

Wskazówka doszła do pionu po 13minutach i 5km jazdy w mieście licząc od uruchomienia silnika.

 

PS. Sprawdzał ktoś w ukrytych funkcjach BC jaką temperaturę pokazuje komp, gdy wskazówka stoi pionowo?

 

Która to funkcja ? 7.0 czy 7.1 ?

 

Dziwne... U mnie pokazuje:

 

7.0 : okolice 080

7.1 : okolice 100

 

Z opisu wynika ze powinno byc inaczej.

 

Test 7.0. U mnie po powrocie z tego krótkiego przejazdu dzisiaj (5km) w teście 7.0 pokazało 80.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego :twisted2: ??

 

Nie wytrzymał poganiania :lol:

 

 

Buehehehe... coś w tym jest :norty:

 

Obezwij sie na GG , pogadamy.

 

 

Przed chwilą pod firmą stałem 10 min na chodzacym silniku i temperatura nie mogla mi urosnąć do wiecej jak 73 na OBC. A wskaznik stał prawie w pionie. Auto stało kilka godzin, jechałem pod firme 2 km.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj kawałek tektury pod Alipine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted2: :wink:

 

Powaga to mozna u Ciebie poprobowac z zaciśnieciem tego EGR albo z ogolnym jego wyłaczeniem z układu ( o ile tak się da).

 

Sam rozwazam taką opcje u siebie, bo w trasie tez delikatnie spada mi temperaturka

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 325 TDS i ostatnio tez zauważylam (tzn dzis) ze nie zagrzal sie silnik na trasie, po przejechaniu 12 km wskazówka byla lekko odchylona w lewo. Ale byl wlaczony dosc mocny nadmuch. Gdy stanełam i wyłączylam nawiew wskazówka staneła, tam gdzie powinna. Czy w takim razie może byc przyczyna wymiana pompy wodnej i ewentualne nieodpowietrzenie układu, padnięte Visco, czy termostat? Chociaz nie zauwazylam zeby przy szybkiej jezdzie spadala mi temperatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.