Skocz do zawartości

320d zalany 10w40, nie wykonczy silnika????


mariuszsew

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam od niedawna 320d. nieswiadomy pojechalem wymienic olej po kupnie. wlalem polsyntetyk 10w40 shella, bo nie wiedzialem na jakim jezdzil. co sie pozniej dowiedzialem ten silniczek powinien jezdzic na 5w30?? poradzcie co zrobic!!!!!! wymianiac na 5w30??????? czy zostawic obecny i robic wymiany co 10-15 tys na tym ktory jest teraz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Silnik może przeżyje ale turbina padnie , wylej to i zalej 5w

 

 

Eee.. bez paniki!!BMW dopuszcza stosowanie 10W40 w swoich dieslach ale pamiętaj aby wymieniać po 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zaleca stosowanie oleju 0W-5W - X ale dopuszcza 10W-X / chyba z braku laku :mrgreen: / ale w razie używania tego oleju silnik przez krutki okres może pracować w temperaturze poniżej dolnej granicy określonej dla oleju co może utrudniać rozruch - jak widzę po instrukcji DOPUSZA ale nie zaleca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
BMW zaleca stosowanie oleju 0W-5W - X ale dopuszcza 10W-X / chyba z braku laku :mrgreen: / ale w razie używania tego oleju silnik przez krutki okres może pracować w temperaturze poniżej dolnej granicy określonej dla oleju co może utrudniać rozruch - jak widzę po instrukcji DOPUSZA ale nie zaleca

 

Ze względu na utrudniony rozruch.Castrol 10W40 ma nawet certyfikat BMW Special Oil BMW.Więc nie ma co dramatyzować wystarczy pamietać o wymianie co 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na syntetyku można do max 15 tys???

można do 30tyś zależy w ile to zrobisz , i tak raz w roku pasuje zmienić olej i filtr niezaleznie od przebiegu , u mnie był wymieniany co 30tyś km do przebiegu 230tyś km , poprzedni właściciel , ja zmieniam co 15tyś max bo nie jeżdżę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik może przeżyje ale turbina padnie , wylej to i zalej 5w

 

 

Eee.. bez paniki!!BMW dopuszcza stosowanie 10W40 w swoich dieslach ale pamiętaj aby wymieniać po 10tys.

Kolego juz kolejna osoba mi mowi ze turbina mi padnie, wiec cos w tym musi byc

 

Nie panikuj, nic sie nie stanie , apropos turbiny, to przy nie własciwym uzytkowaniu turiny to nawet 0w/ 30 nie pomoze!

 

zrób jak sugerują koledzy i wymień olej po 10 tys km.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak nawiasem dopiszcie jeszcze jak sie powinno odpowiednio użytkować turbo bo nie chcę zakładać nowego wątku a nie wiem.

Wiem tylko że nie wolno na zimnym silniku piłować i po ostrej jeździe nie gasić od razu motoru tylko poczekać aż sie turbo schłodzi

 

pzdr :norty:

czasami na drogach można spotkać wariatów co pędzą ponad swoje umiejętności na złamanie karku no na prawdę, aż czasami ciężko ich wyprzedzić.....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem w servisie BMW (Belfast) gdyz niedawno kupilem 5 letnia 320d i doszedle do wniosku ze poprzedni wlasciiel to pajac i mimo ze go znam to mu nie ufam (irlandzki dupek :) ). (6000mil do servisu)

Chcialem zapytac o koszty servisu itp. (300GBP inspection II)

Gosc zrobil mi wycene i wpisal wymiene oleju 10W-40.

Przegladnalem ksiazke servisowa i instrukcje.

BMW zaleca:

PREFEROWANY: BMW Longlife-01

ALTERNATYWNY: BMW Longlife-98, BMW Longlife, ACEA A3/B3 lub ACEA A3/B4.

 

W bagazniku mam etui w ktorym znajduje se jak wnioskuje od nowosci butelka oleju i papierki do wycierania bagnetu - taki fajny bajer :) .

Olej w etui to Castrol SLX LL01FE klasy SAE 0W-30 (dla silnikow BMW nowej generacji), BMW Longlife-01 FE.

Jest tez na nim naklejka ktora mowi: "tn olej jest wysko zaawansowany i jest jedynym odpowiednim do uzytku w silnikach BMW z systemem Valvetronic"

 

Zernalem na neta:

BMW Longlife-98 to odpowiednik 5W-40

ACEA A3/B3 - to np castrol GTX 10W-40 ale i Castrol Magnatec 15W-40 :duh:

 

 

Auto przedostatnio bylo serviswane w tymze servisie wiec bede sie mogl dowiedziec co zalali. Niestety ostatni servis byl robiony "u pana janka" i nie dostalem zadnych dokumentow co do tego wiec nie wiem co zalali. Znajac tutejsza mentalnosc-najtanszy. Ale nie wiadomo jakiej klasy.

Auto ma 62tys mil wiec prawie 100kkm.

Ja chcialbym wrocic do 0W-30 mimo iz temperatura tutaj nie spada ponizej -2stC i nie jest wyzsza niz 25stC.

 

Czy myslici ze to dobry pomysl czy moze zaufac servisowi i wlac proponowany 10W-40??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku było podobnie. Zaraz po zakupie auta pojechałem do mechanika i ten zalał mi Castrol 10w40, przejechałem na nim 15tys. km i teraz przed wymianą oleju zerknąłem do instrukcji. Wyszło, że BMW zaleca oleje LongLife-01/04. Wszedłem na stronę Castrola i dobrałem olej do mojego auta. Wyszło mi, że najlepiej Castrol EDGE Sport 0w40. Poszedłem do sklepu, olej ma napisane że jest zgodny z normą LongLife-04 więc kupiłem 7l i wymieniłem.

Przejechałem narazie 500km i nie ma żadnych wycieków ani nic. Na pewno silnik pracuje ciszej. Wymiana z semi-syntetic na syntetic nie spowodowała żadnych problemów. Przynajmniej narazie.

 

czytajmy instrukcje - nie wierzmy mechanikom!!!

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso skoda.... BMW najblizej mam do krakowa.

czyli co?zmieniac olej?

jest to olej 10w-40 castrol magnatec diesel.... wiec juz sam nie wiem.....

ze tez sobie nie zerknalem do instrukcji obslugi przed wymiana..... :duh: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso skoda.... BMW najblizej mam do krakowa.

czyli co?zmieniac olej?

jest to olej 10w-40 castrol magnatec diesel.... wiec juz sam nie wiem.....

ze tez sobie nie zerknalem do instrukcji obslugi przed wymiana..... :duh: :cry2:

 

BMW zaleca LL 01 i 04 w ostateczności LL 98. Zalecenia te dotyczą wymian co 25 Tkm. Olej 10w40 nie jest przewidziany do takich przebiegów więc go zmień po 10 Tkm na ww, LL i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.