Skocz do zawartości

Spalanie


mariuszm82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

mam taki problem że podczas jazdy na każdym biegu od 1 do 4 wskazówka pokazująca spalanie dochodzi do 30 litrów lub nawet poza a na 5 biegu pokazuje od 20 do 25.posiadam e36 z silnikiem m40 1.8i.Gdzie szukać usterki żeby pokazywało poprawnie, jeździłem kolegi autem z silnikiem 2.0 i jemu pokazywało do 15 litrów a na 5 biegu 10-11 litrów.jeżeli ktoś wie co jest tego przyczyną niech napisze.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

mam taki problem że podczas jazdy na każdym biegu od 1 do 4 wskazówka pokazująca spalanie dochodzi do 30 litrów lub nawet poza a na 5 biegu pokazuje od 20 do 25.posiadam e36 z silnikiem m40 1.8i.Gdzie szukać usterki żeby pokazywało poprawnie, jeździłem kolegi autem z silnikiem 2.0 i jemu pokazywało do 15 litrów a na 5 biegu 10-11 litrów.jeżeli ktoś wie co jest tego przyczyną niech napisze.Z góry dzięki

 

A jakie masz realne spalanie??

To co pokazuje tam - to jest spalanie chwilowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przeciez to jest spalanie chwilowe a nie srednie!!! tylko nie pytaj sie zaraz przypadkiem czemu jak stoisz w miejscu to wskazowka jest wychlona na maxa w prawo!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie oceniaj średniego spalania na podstawie wskaznika do spalania chwilowego. Jezeli nie masz pełnego OBC to najlepszym sposobem żeby zmierzyć średnie spalanie na 100 jest zatankowanie do pełna, przejechanie załóżmy 100 km w mieście dla spalania miejskiego i np. 200 km w trasie, dla spalania pozamiejskiego i ponowne zatankowanie pod korek. Wtedy ilość dolanego paliwa dzielisz przez ilość kilometrów przejechanych od poprzedniego tankowania, następnie podany wynik mnożysz przez 100 i masz średnie spalanie. Pozdro... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak w temat się wwalam z buciorami, ale...

 

Mam gazownie... I na pełnym torojdalntym zbiorniku, to jest 79-80zł da u mnie rade pokonać 250km 13-14l na 100!!)... Ale młody ma M43 ta sama buda itd i on na tej samej ilości gazu przejedzie 320km (10-11l na 100km)!! Co u mnie jest źle?? Auto do tego chodzi sporo słabiej niż młodego, a jak przykręce mu gazu to chodzi jeszcze słabiej :duh:

 

Aha ja mam I generacje bez czytania lambdy, młody ma II z silniczkiem krokowym i labdą

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale młody kaci podobnie jak ja... i jemu spala te kilkia litrów mniej... A to z biegiem czasu niezła oszczędność

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zbadaj np lambdę bo 14-15 to trochę dużo.

Ja mam ciut większy silnik i jak worze gdzieś kogoś i ktoś mi tankuje to licze 8L benzyny lub 10L LPG

 

Mi IS-ka pali 15l LPG na Stagu. Czy to jest duzo ? A glownie latam Torunska do pracy 15KM codziennie i tak do 120 km/h nieraz 140 km/h z gorki. A spalanie jak by nie bylo 14,9 L na 100 KM I to bez korkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda w sumie najwięcej ma do spalania bo może dawać zbyt bogatą mieszankę. Dobrze jest pojechać na dobry analizator spalin jak spalanie jest zbyt duże-może coś wyjdzie, no chyba że ktoś wykosił katalizator to wtedy niema poco :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widziecie koledzy, żałowaliście kasy na sekwencję to teraz i spalanie macie większe i mocy wam ubyło. Taka prawda. To co zaoszczedziliście przy montażu teraz oddajecie przy tankowaniu. Moje auto w miescie miesci sie w granicach 13 litrów przy nprmalnej jezdzie. W trasie przy spokojnej potrafi zejść poniżej 10 litrów. Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się sam fakt że masz starą instalkę

mój ojciec miał E30 ze zwykłą instalka bodajże II gen.

bo już tam było kawałek kompa do niej i spalała mu w

granicach 13 l / 100 km ( trasa)

 

ja mam E36 z takim samym silnikiem oraz sekwencją STAG 300

i spala mi w trasie do 10 l / 100 km

 

więc oszczędzanie przy zakładaniu instalacji chyba się nie karkuluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mówią że przy II generacji i przy sekwencji ma być ok 15% większe zużycie LPG niż Pb ale w praktyce jednak sekwencja wygrywa-zainwestowałem w BRC i jest :cool2: niektórzy się dziwią że przy takiej jeździe i takim silniku mam takie spalanie gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gaz I generacji to ZABYTEK.

Taka instalacja nie ma prawa współpracować prawidłowo z silnikiem.

Jedne co robi skutecznie to generuje błędy w sterowniku i wypala zawory < zwłaszcza na trasie przy szybkiej jeźdźie.>

To powolne zabijanie silnika.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechalem do gaziarza bo mocy stracila. Mam sekwencje oczywiscie. Mialem skasowane mapy bo byl odlaczony akumulator przez jeden dzien. Po drodze jak wracalem wedlug kilometrow powinienem ledwie dojechac do domu. A dojechalem ostro jadac i jeszcze strzelilem 30km po miescie ostro ja deptajac. Aha nie mam katalizatora :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechalem do gaziarza bo mocy stracila. Mam sekwencje oczywiscie. Mialem skasowane mapy bo byl odlaczony akumulator przez jeden dzien. Po drodze jak wracalem wedlug kilometrow powinienem ledwie dojechac do domu. A dojechalem ostro jadac i jeszcze strzelilem 30km po miescie ostro ja deptajac. Aha nie mam katalizatora :?

 

Jaką kolego masz sekwencje?? Bo mi gościu od gazu powiedział że niema takiej możliwości żeby po odłączeniu akumulatora mapy się skasowały (moja to BRC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.