Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy... mam takie pyt. otóż chciałbym sobie kupić samochodzik BMW e36. Chodzi mi o to jak wysokie sa opłaty za ubezpieczenie, OC, AC. Ogólnie wszystko... :D . Czy eksploatacja takiego samochodu jest tania, czy jest bezawaryjny itp.

Bardzo proszę o odpowiedz. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie typy czy opłaca się kupić auto.Bezsensu.Opłaty za OC są uzależnione od bardzo wielu czynników min.pojemność silnika,wiek auta,wiek kierowcy itp.

Druga rzecz,to czy auto będzie tanie w utrzymaniu jest uzaleznione od tego w jakim stanie kupisz.I nie licz na cuda typu:E36 '95r z przebiegiem 140tys km.

Co do części to jest sporo zamienników dobrej jakości ale niektóre częsci trzeba kupić w ASO(a tam ceny nie są tanie).Co do spalania to nie są to silniki TDI że zrobisz na kropelce setke kilometrów.

Najpierw sprecyzuj jakie to ma być E36(silnik)

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o model 316, oraz 318.

A powiedzcie mi cos o częściach o tych co wymieniłem w tym poscie w jakich cenach są czesci drogie czy raczej niezabardzo.

Jeśli chodzi o opłaty to mam zamiar kupic z silnikiem 1,6 benzyna, (póżniej załozę gaz) bo chyba niema z siolnikiem 1,4. Mam 21 lat

A rocznik np. 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o model 316, oraz 318.

A powiedzcie mi cos o częściach o tych co wymieniłem w tym poscie w jakich cenach są czesci drogie czy raczej niezabardzo.

Jeśli chodzi o opłaty to mam zamiar kupic z silnikiem 1,6 benzyna, (póżniej załozę gaz) bo chyba niema z siolnikiem 1,4. Mam 21 lat

w warcie opłaty są wyższe jeżeli właściciel ma mniej niż 25 lat.Nie wiem ile jest 100%,ale ja przy 60% płacę 440zł rocznie za 320.

Resztę znajdziesz tutajhttp://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=66974

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik proponował bym jednak 1,8 (115km), kolego masz rację, poniżej 25 lat płaci się więcej i to nie tylko w warcie. Liczą Ci także w niektórych ubezpieczalniach więcej jak masz np. pierwszy rok prawo jazdy. I rade jedną dam-nie ubezpieczaj się w HDI chociaż jest tanio bo jak przyjdzie co do czego to się dowiesz jaka to firma solidna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wydać kase i kupić sobie samochód za 3900 zł?? Na allegro widuje takie ceny i zastanawiam sie czy warto....czy to nie zadna podpucha ze pojezdzi kilka dni i rozkraczy sie na srodku drogi

za tyle to nawet seicento będzie padaka,jeżeli powiem że 12tys zł to takie rozsądne minimum za E36 to chyba dużo się nie pomylę.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3900 nie znajdziesz ja do swojej E36 mam dwa komplety opon

lato - zima 2500 zł. i do tego instalacja gazowa sekwencja 2500 = 5000 zł. a na oponach i instalacji nie da się jeździć więc dołóż jeszcze 8 000 na auto i będzie ok - wtedy możesz szukać egzemplaża w dobrym stanie technicznym

i wizualnym do jazdy. A za 3900 to poszukaj Fiata 126 P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do agenta podaj pojemnosc silnika, wiek auta ( i inne dodatkowe informacje) swoj wiek, tez pytaja jak dlugo sie ma prawko i Ci powiedza, ubezpiecznie jest tez zalezne od miejsca zamieszkania....a nie takie wrozenie z dna szklanki. Temat kosztow eksploatacji temat rzeka, wszytsko sie moze popsuc, rozne elementy kosztuje rozne pieniadze. |Sa tanie i markowe droszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz kupic E36 rocznik 95 to musisz sie liczyc z wydatkiem rzedu 11-12 tysiecy, to sa auta ktore mozna brac smialo. Mozna tez brac po 8 tysiecy ale beda to padla, albo bliskie padla (niektorzy forumowicze twierdza ze da sie kupic E36 R4 za 8 tysiecy z polowy lat 90 ale ciekawi mnie ilu z nich chcialoby takim jezdzic...). Oczywiscie wszystko kwestia wyposazenia. Kupujac auto na pierwszego wlasciciela dajesz ojca (pewnie ma wypracowane znizki) a Ty idziesz na wspolwlasciciela (masz wtedy oplaty za samochod liczone ze znizkami ojca a sam zaczynasz wyrabiac sobie znizki). Wtedy koszt ubezpieczen wynosi okolo 450-500zl. Jesli interesuje Cie samo OC+NW to bierz HDI. Jak przyjdzie co do czego to nie Ty sie bedziesz uzeral, a drozsze ubezpieczalnie tak samo patrza jak czlowieka orznac na kasie. Co do czesci zamiennych sa w normalnych cenach np. dobre klocki 150zl dobre szczeki tez kolo tego, sonda lambda jakies 250-300zl (oczywiscie BOSCH zamiennik, bo ten sam BOSCH w ASO kosztuje 650zl). Spalanie 316-318 okolo 10 litrow w miescie Pb. Jesli oszczedzisz na cenie zakupu pojazdu to pewnie szybko poznasz ceny czesci zamiennych, a jak postapisz rozsadnie i bez pospiechu dobrze sprawdzajac auto przed zakupem to BMW jest autem bezproblemowym. Co do gazu sekwencja do R4 to okolo 2500zl, przy obecnej relacji ceny LPG do Pb splaci sie po okolo 10000km, czyli niecaly rok jazdy... Jak juz zakladasz to w poleconym warsztacie gdyz jak Ci spapraja instalacje to Ci BMW bokiem wyjdzie, pozdrawiam!

 

ps. BMW z 1,4 to bylby fatalny pomysl, 1,6 to bezwzgledne minimum by mowic o jezdzie samochodem... Osobiscie na Twoim miejscu rozgladalbym sie za 318, nieco wiecej mocy a koszty utrzymania w zasadzie te same... Ewentualnie 318is ale znalezc niezajechana sztuke z roku na rok coraz trudniej...

Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość kosztów utrzymania jest względna - każdy ma inną definicję tego co znaczy dużo, a co mało - poza tym jest też koszt samych napraw - w Wawie niejednokrotnie koszt serwisu jest znacznie większy niż części. Jak dla mnie ceny części są stosunkowo niskie, a używane dobrze dostępne.

 

Ubezpieczenie najlepiej wykupić na kogoś z rodziny, a samemu jako współwłaściciel pracować na zniżki - żałuję, że w poprzednim samochodzie tak nie zrobiłem, bo miałbym już max zniżek... A koszt zależy głównie od miejsca zamieszkania (pomijając wiek i zniżki) - trzeba sprawdzać różnych agentów, bo dla każdego różnice pomiędzy nimi będą inne - mnie w tym roku najtaniej wyszedł Commercial Union, a w zeszłym Benefia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sendra to ja Ci powiem że nie miałeś w takim razie wiele z tą firmą (HDI) do czynienia jeśli sądzisz że w każdej rżną na kasę tak samo-nikomu jej niemożna głęboko polecać-zanim się w niej ubezpieczysz to poczytaj opinie na necie, pełno ich. Tak się ubezpieczają oby najtaniej a jak przyjdzie przypadkiem co do czego to smutek :( Ja za ich usługi od przyszłego miesiąca podziękuje.

 

A co do części to zgadzam się z Varrol-części są dobrze dostępne używane, jak i oryginały i tragiczne w cenie nie są.

A co do ceny to tak jak koledzy piszą-12 pewnie trzeba dać i nie patrzeć tylko czy skóra, alusy co robią optycznie wrażenie WOW. Bo jeśli masz skóry, inne bajery, bogate wyposażenie i zarazem bardzo niską cenę to nie licz że to jest świetna okazja na którą Tobie udało się trafić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 1.6 z 93 roku i za oc zaplacilem 1388 zl w ALLIANZ dodam ze mam 19 lat i nie mam prawa jazdy rok i dochodza zwyzki. zaplacilem 6.5 tys i jak narazie zmienilem jedno lozysko w tylnym kole za ktore zaplacilem 80zl za rozrzad zaplacilem 200 ale czeka na wymiane. spalanie gazu wyszlo mi na trasie bydgoszcz-dzwirzyno 9.5l a po bydgoszczy okolo 13l przy malo oszczednej jezdzie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.