Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK dzięki chłopaki udało mi się :dance: mam ogrzewanie postojowe, pimposh twoja instrukcja była bardzo pomocna :handshake:

Ciesze się :norty:

A ja mam pytanko, czy włączenie dogrzewania wnętrza powoduje duży wzrost zużycia paliwa (jeśli głupoty pisze to mnie nakierujcie).

Spowoduje zużycie paliwa na postoju. Przez te 30 minut piecyk może przepalić ~1-2 litry paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje się że:

-Webasto nie odpala (świeca, pompa lub inne uszkodzenie) wogóle nie grzeje płynu.

-Brak pompy obiegowej (webasto odpala) ale z powodu nadmiernego wzrostu temperatury wyłącza się.

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Webasto się zablokowało, a odłączenie akumulatora nic nie pomoże, możesz wypróbować jeszcze jedna metodę:

1 kluczyk w pozycje 2

2 włączyć Webasto

3 w ciągu 30 sekund odciąć dopływ prądu (wyjąć bezpiecznik nr. 47)

4 Webasto wyłączyć.

5 odczekać co najmniej 30 sekund

6 włożyć bezpiecznik

 

jeśli nie odblokuje, przedłużyć przerwę do 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartimich, jakie ty masz to webasto, jaki model? Rozumiem że jak odpalisz silnik to wszystko jest si, piecyk grzeje normalnie. Czy jak załączasz manualnie to webasto odpala, czy tylko chwilę się powietrzy?
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy odpala? Choć przez te 5,10sekund to raczej nie zdąży...hmm, próbowałeś odpalić przez Inpa(e). Brak pomysłów...
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy włączenie dogrzewania wnętrza powoduje duży wzrost zużycia paliwa (jeśli głupoty pisze to mnie nakierujcie).

Wyczytalem w dokumentacji od Webasto, ze na postoju zuzycie paliwa to max 0,5L/h a maksymalny pobor pradu to 60W.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy włączenie dogrzewania wnętrza powoduje duży wzrost zużycia paliwa (jeśli głupoty pisze to mnie nakierujcie).

Wyczytalem w dokumentacji od Webasto, ze na postoju zuzycie paliwa to max 0,5L/h a maksymalny pobor pradu to 60W.

 

Zgadza się

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

prubowalem pare dni temu uaktywnic z opisem od pimposh´a webasto w moim 530d (10/2002).

Opisze najlepiej co zrobilem:

1.“Odpal NCS. Zapłon - 1. Załaduj profil expert. F1,F3,E39,IKE“.

->to OK

2.“przejdz do katalogu WORK w katalogu gdzie zainstalowales NCS. Skopiuj FSW_PSW.TRC do FSW_PSW.MAN.”

-> w katalogu WORK znalazlem FSW_PSW.TRC, skopiowalem go na pulpit, zmienilem nazwe na FSW_PSW.MAN i wkleilem spowrotem do WORK

3.“Weydytuj plik MAN,znajdz standheizung, zmień na active”.

-> otworzylem plik Editorem znalazlem Standheizung i pod nim zmienilem na active

4.“Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN”.

-> wrucilem, do ncs ->profil-> podalem haslo wcisnolen FSW/PSW i ……. Co teraz:( ?

 

Dzekuje za padpowiedz

 

http://images3.bilder-speicher.de/show-image_350-09013013994653.jpg

http://images3.bilder-speicher.de/show-image_350-09013013895750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.