Skocz do zawartości

[E46] Kasowanie oil service


robsono

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieję że wielu z Was to się przyda :)

W autach młodszych,np 2000,2001 można skasować tak:

"Wyłączyć zapłon .

Wcisnąć i przytrzymać przycisk od kasowania przebiegu

Ustawić przełącznik zapłonu w pozycji 1.

Po 5 sekundach pojawia się OIL SERVICE albo INSPECTION razem z informacją reset albo re

Zwolnić przycisk

Wcisnąć i przytrzymać przycisk

Po kolejnych 5 sekundach informacja reset zaczyna migać.

Zwolnić przycisk

Ponownie nacisnąć i puścić przycisk

Wyświetlony został nowy okres przeglądu.

Nacisnąć i puścić przycisk END przeglądu.

Wyłączyć zapłon . "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
jaki jest okres do nastepnej nspekcji olejowej w 528i 96r ??

To jest uzależnione od ilości odpaleń silnika, obrotów silnika (jeśli często pałujesz silnik, to będą znikały te klocki szybciej, jeśli jeździsz spokojniej, to wolniej). Jeśli dobrze pamiętam jeden taki bloczek, to ok. 2000 km przy spokojnej jeździe, natomiast jeśli często ma się powyżej 4000 RPM, to ok. 1500. Dokładnie nie jestem pewien, gdzieś to wyczytałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
a jak to wyglada w e46 330d 2000r zawsze jezdze na kompa i ustawiaja mi na 22k

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 320d 2000rok to bardzo prosto. Zabawa przyciskami

 

http://elektronikasamochodowa.com/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=84

 

poszukaj sobei tez jak odblokowac kompa w e46. Jest tam kilka fajnych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, sprawa ma się następująco

od nie dawna jestem posiadaczem autka marki BMW i jeszcze wielu zapewne banalnych rzeczy nie wiem

po każdym włączeniu zapłonu na liczniku pojawia się przebieg jaki został do wymiany oleju i tu moje pytanie

jak go skasować/ustawić na nowo gdyż właśnie zmieniłem olej a na liczniku pozostało jeszcze kilka tysiączków do wymiany

 

czy jest możliwość jak np. w Audi sam sobie za pomocą Vag-a ustawiałem limit czasowy jak i kilometrowy do wymiany oleju jaki i przeglądów

chodzi mi o E46 2002 roczek

 

posiadam kabelek od nervusa lecz nie mam jeszcze czasu aby zagłębić się w temat

czy jest możliwość takich korekt/kasacji za pomocą np. INPY (bo to sobie zainstalowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, post nad tobą! :mad2: Oraz opcja SZUKAJ! :duh: Napisz do mnie na maila i ci podeślę instrukcje kasowania inspekcji (robisz to bez kabla, tylko przyciskami na desce rozdzielczej oraz stacyjką).

sorki, nie doczytałem że do poliftowych też też

i nie wal tak głową bo Cie rozboli :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc raz jeszcze

dzięki pitong za zainteresowanie ale najwidoczniej nie przeczytałeś z uwagą mojego pytania i to co podesłałeś nie było odpowiedzią

dlatego napisze je jeszcze raz wytłuszczonym drukiem, może będzie lepiej zrozumiałe

 

po każdym włączeniu zapłonu na liczniku pojawia się przebieg jaki został do wymiany oleju i tu moje pytanie

czy jest możliwość jak np. w Audi sam sobie za pomocą Vag-a ustawiałem limit czasowy jak i kilometrowy do wymiany oleju jaki i przeglądów

chodzi mi o E46 2002 roczek

kasując z licznika wchodzi standardowo 22000km do następnego i okres 1 roku

a ja chciałbym ustawić na 15000km

 

posiadam kabelek od nervusa lecz nie mam jeszcze czasu aby zagłębić się w temat

czy jest możliwość takich korekt/kasacji za pomocą np. INPY (bo to sobie zainstalowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości... Więc podesłałem ci to co jest kasowaniem inspekcji (u mnie skasowanie ustawia 25000km).

A czemu akurat chcesz ustawic na 15tys? To przeciez jak skasujesz teraz, ustawi ci na 25tyś to będziesz wiedział ze wymianę masz przy 10tyś i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości... Więc podesłałem ci to co jest kasowaniem inspekcji (u mnie skasowanie ustawia 25000km).

A czemu akurat chcesz ustawic na 15tys? To przeciez jak skasujesz teraz, ustawi ci na 25tyś to będziesz wiedział ze wymianę masz przy 10tyś i po sprawie...

wiem że to nie problem ale po prostu chciałem ustawić tak jak mi pasuje

w Audi czy VW nie ma z tym problemu, Vagiem ustawiasz jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
witam,

 

a powiedzcie mi co sie dzieje jak przekroczy sie te datę? mialem na 02/2013 od stycznia mialem pomaranczowe i 5tyś km dzis jest pierwszy marzec 2500km i mi na czerwono po oczach daje :). wystarczy to usunąć i wymienić olej?

to jeszcze oleju nie zmieniłeś??? :shock: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, mam takie pytanie, zrobiłem jak w opisie i skasowałem oil sevice ale teraz zamiast oil service wyswietla mi sie inspencjon 22000 , czy mozna zrobic ,żeby wyświetlało sie oil serrvice ? jest wybów pomiędzy tymi opcjami czy nie, czy tylko będzie się wyświeltała inspekcja . Może coś żle zrobiłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam takie pytanie, zrobiłem jak w opisie i skasowałem oil sevice ale teraz zamiast oil service wyswietla mi sie inspencjon 22000 , czy mozna zrobic ,żeby wyświetlało sie oil serrvice ? jest wybów pomiędzy tymi opcjami czy nie, czy tylko będzie się wyświeltała inspekcja . Może coś żle zrobiłem?

Odnawiam temat mam to samo można z inspection na oll srvice zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich

 

Od niedawna posiadam e46 320d 2003r.

 

Mam pytanie odnośnie inspekcji - czy jest taka możliwość że przed odpaleniem silnika pojawia się napis inspection i km 290 000 a po uruchomieniu przebieg pokazuje 224 000. Czy tak może być realnie i przy tych 290 000 mam robić przegląd czy przebieg był kręcony już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam widzę,że sporo osób podobnie jak i ja ma problem ze skasowaniem inspekcji w BMW e46 w całym jeba***internecie nie ma nic jak skasować inspekcję gdy nie miga magiczny napis reset czyli w modelach przed 2000 r...A więc wpadłem na pomysł zrobienia tego tak jak w e36 w co i działa! A więc:

1.otwieramy maskę i odkręcamy pokrywkę od pinów.

2.Bierzemy magiczny drut długości +-10cm.

3.Będziemy potrzebować 2 osoby więc stawiamy dla kumpla browara za potrzymanie kabla xD

4.wsiadamy do samochodu przekręcamy stacyjkę na poziom 1 (aż zaświeci się przebieg a nie kontroli)

5.kumpel w dość szybkim czasie zwiera ze sobą 2 piny o te:

https://lh6.googleusercontent.com/-j3OqREfDn58/TrjJHjC7pMI/AAAAAAAAAB4/jSpLfz6kjjA/s720/07112011023.JPG

6.czekamy 20 sec można i troszkę dłużej.

7.przekręcamy kluczyki do pozycji 0

8.kumpel wyjmuje drut i po przekręceniu kluczyków do pozycji 1 ukazuje sie nam skasowana inspekcja czyli 25000 tys km.

Ja robiłem to w BMW e462.8i 99r w e36 trzeba było najpierw włożyć drut przekręcić kluczyk na poz 1 i po 20 sec wyjąć drut i migały zielone kontrolki ze skasowaną inspekcją więc jeśli by komuś nie poszło tak jak opisałem w podpunktach niech popróbuje kombinacji z momentem włączania kluczyków i łączenia pinów na pewno się uda tylko nie zwierajcie pinów innych bo może się to źle skończyć dla samochodu nie wiem nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.