Skocz do zawartości

Do czego jeszcze służy board computer??


JAHrek

Rekomendowane odpowiedzi

Pelny komputer, czyli OBC4, pokazuje:

- godzine i date

- dwa srednie zuzycia paliwa

- przekroczenie zadanej predkosci

- srednia predkosc

- temperature zewnetrzna

- zasieg zamochodu na paliwie pozostalym w zbiorniku

- przewidywany czas przybycia na miejsce, po podaniu dystansu oraz pozostaly dystans

- stoper

- uniemozliwienie uruchomienia silnika po wprowadzeniu kodu

- zalaczenie atomatyczne przewietrzania, lub ogrzewania postojowego o zadanym czasie

 

To chyba wsio, pisalem z pamieci... Moze cos pominalem?

 

Potrzebujesz pelnej instalacji pod komputer i czujnik temperatury zewnetrznej.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem od zegara odchodzą 3 kable. Podejrzewam że to za mało żeby podłączyć komputer ?

 

A przy okazji, jeśli mogę podłączyć drugi wątek, odkryłem, że instalacja radia jest w opłakanym stanie. Przeraziłem się nie na żarty, 2 miesiące temu miałem pożar auta właśnie od uszkodzonej instalacji. Kable wyglądają tak:

 

http://0verrider.w.interia.pl/2.jpg

 

Zrobiłbym sam ale część kabli jest odłączona i nie wiem czy są potrzebne. Więc mam pytanie czy ktoś wie od czego są te kable :

 

http://0verrider.w.interia.pl/3.jpg

 

doszedłem że niebieskie i żółte od prawej są do głośników, potem gruby czerwono-biały pewnie (+), gruby brązowy to chyba masa, a potem idą:

 

cienki biały - ??

cienki szaro-czarny - ??

cienki czarno-biały - ??

gruby fioletowo-biały - ??

 

kostka jest chyba oryginalna więc może ktoś wie od czego są te cztery kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- uniemozliwienie uruchomienia silnika po wprowadzeniu kodu

 

tzn bez kodu nie odpali ?? jak w The Transporter ??

aż mnie zainteresował ten komputer hmm

bo ma na prawde kilka ciekawych rzeczy

 

a co do tego czujnika zewnętrznego temperatury to chyba w każdym jest ?

mi pokazuje temp na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ilosc paliwa w zbiorniku w litrach i %

 

Jak to sprawdzić? Mi nie wychodzi. I czy można ustawić by ta opcja była dostępna na stałe na szybko tzn. przyciskam przycisk i mam, czy trzeba przeprowadzać całą procedurę za każdym razem?

 

Pozdrawiam.

 

A autorowi postu radzę wyjąć radio - wtedy powinien ładnie wyskoczyć. Poza tym wiązka kabli od komputerka idzie pod kratką wentylacyjną na samym środku deski rozdzielczej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/668bab6b704a586f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdemontować ten zegar?? Zobaczyłbym może gdzieś tam jest wiązka kabli do komputera?? Trzeba zdejmować tapicerkę ??

najpierw musisz wyjąć radio, a potem po prawej stronie masz taki czarny dystans-dźwignia , którym po przesunięciu do przodu wysuwasz zegar do przodu. Ja mam również 3 przewody i dałem sobie spokój z podlączniem board computera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest tak : fioletowy z białym paskiem - plus bezpośrednio z akumulatora ( służy do podtrzymania pamięci radioodbiornika ) plus przez stacyjkę jest zielony z czerwonym paskiem ( u Ciebie czerwony z białym paskiem ? ), szary z czerwonym paskiem jest zaizolowany i nigdzie nie podłączony) Najlepiej sprawdź - podłącz żarówkę do brązowego i czerwonego z białym - czy zasilanie jest cały czas czy tylko po przekręceniu kluczyka w pozycję I lub II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić? Mi nie wychodzi. I czy można ustawić by ta opcja była dostępna na stałe na szybko tzn. przyciskam przycisk i mam, czy trzeba przeprowadzać całą procedurę za każdym razem?

 

a odblokowales sobie juz obc? jesli nie to tu masz opisane jak to zrobic:

http://img104.imageshack.us/my.php?image=31972122px8.jpg

 

niestety nie da sie ustawic na stale tej opcji, za kazdym razem trzeba wciskac klawisze 1000 i 10 i wybierac test 6.

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pelny komputer, czyli OBC4, pokazuje:

- godzine i date

- dwa srednie zuzycia paliwa

- przekroczenie zadanej predkosci

- srednia predkosc

- temperature zewnetrzna

- zasieg zamochodu na paliwie pozostalym w zbiorniku

- przewidywany czas przybycia na miejsce, po podaniu dystansu oraz pozostaly dystans

- stoper

- uniemozliwienie uruchomienia silnika po wprowadzeniu kodu

- zalaczenie atomatyczne przewietrzania, lub ogrzewania postojowego o zadanym czasie

 

To chyba wsio, pisalem z pamieci... Moze cos pominalem?

 

Potrzebujesz pelnej instalacji pod komputer i czujnik temperatury zewnetrznej.

 

Witam,

Po co podawane są 2 średnie spalania? I dlaczego nie pokazuje chwilowego, który zmienia się cały czas wraz np. z dodoawaniem gazu tak jak jest to w VW czy Audi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jano musisz sprawdzić jaka masz wiązkę kabli 3 przewody czy 21 ale raczej masz 21 wiec z dużym obc nie będzie problemu

to mnie pocieszyłeś ciekawi mnie tylko czy skoro dawali mały komp.i pokładowy czy jest to możliwe żeby były wiązki i wszystkie inne potrzebne czujniki do obsługi pokładowego,czyli jak bede miał 21 przewodów to wszystkie inne potrzebne rzeczy również beda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem mały komp i sam przerobiłem sobie na duży części jakie będziesz potrzebował to oczywiście duży obc o odpowiednim numerze dla twojego auta manetka sterująca oraz ramka w konsoli możesz użyć starej wycinając ściankę z tylu ale ja radze zmienić na ta od dużego obc i nie kombinować ;) pozatym jest to operacja typu plug and play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.