Skocz do zawartości

Zakup e32 730


elhomerro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum to witam wszystkich serdecznie :)

 

Planuje zakup e32 730 wersja z manualem, znalazlem juz nawet konkretna sztuke :). Auto bedzie uzywane przeze mnie jako drugie, gdyz na codzien poruszam sie sluzbowym bolidem :cool2: . Wiem ze autko ma juz swoje lata (1991) i na pewno bedzie wymagalo wkladu finansowego, bylem je wczoraj ogladnac na szybko ale niestety bylo juz ciemno wiec za duzo nie zobaczylem :(, generalnie buda jest bez rdzy o co mi glownie chodzilo. Dzisiaj podjade jeszcze raz tym razem za pelnej swiatlosci :D. Dlatego mam na szybko kilka pytan ktore przyszly mi do glowy po przeczytaniu postow na tym forum. Jak sprawdzic czy silnik to m30 czy m60? Czy w tym komputrze pokladowym da sie zmienic jezyk na angielski (bo nie szprecham niestety)? Najchetniej wywalil bym LPG bo uwazam to za zloooo :twisted: niestety na benzynie nie hula bo jak twierdzi sprzedajacy padniety jest przeplywomierz (z tego co sprawdzalem nowka kosztuje ok 900zl wiec tragedii nie ma). Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi i wszystkie porady na co warto jeszcze zwrocic uwage :). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj auta w ktorym byl gaz 2 generacji jezeli masz zamiar jezdzic na benzynie!

a co do przeplywomierza to malo prawdopodobne ze tylko on,

raczej taki pakiet czesci bedziesz musial wymienic jezeli to po gazie 2 generacji bedziesz chcial przywrocic do sprawnosci na benzyne:

 

-przepustnica

-pompa paliwa

-przeplywomierz

-silnik krokowy

-obudowa filtra powietrza

-gumy przeplywomierza

 

nie dajborze jak jeszcze kolektor dolotowy bedzie pekniety

pozatym jeszcze do tego zestawu moga dojsc zapieczone wtryskiwacze

 

m30 to r6, m60 to v8

jezyk da sie zmienic na angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pieniąchów życzy sobie właściciel za to cudo? Jeśli nie jeździ na benzynie, to odbiłbym od tej konkretnej sztuki od razu. Doprowadzenie benzyny do porządku zjada dużo nerwów i każdy posiadacz m30 to potwierdzi. Edytowane przez Banol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szukasz dobrej e32 to ja planuje sprzedać swoja w najblizszym czasie tylko ze automat z sekwencja auto w świetnym stanie zarówno wizualnym jak i mechanicznym doinwestowane jak cos odezwij śie na priv

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pieniąchów życzy sobie właściciel za to cudo?

 

zyczy sobie 2500 :) dlatego nastawiam sie na wklad finansowy w remont :) ale jako ze mam drugie auto do jezdzenia to betke moge sobie na spokojnie robic :) cena taka niska bo jest to znajomy kumpla z pracy to raz a dwa siedzi teraz glownie w UK a betka nikt nie jezdzi bo za duzo pali wiec chce sie jej pozbyc :twisted:

 

edycja

 

za te cene jestem juz praktycznie zdecydowany bo blacha jest w super stanie, wnetrze tez fotele i kierownica praktyczne bez sladow zuzycia (228k km na liczniku), elektryka w pelni dziala, klima dziala :) a nie ukrywajmy ze w kazdym aucie z 91' bedzie cos do zrobienia a chyba latwiej zrobic z silnikiem niz z blacha dlatego szukalem czegos co przede wszystkim bedzie mialo dobra blache. Taka mam teorie :D. Dzieki wszystkim za odpowiedzi, jakbyscie mieli jeszcze jakies rady to bardzo prosze :)

Edytowane przez elhomerro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to moge pomoc w ogledzinach tego cuda - tez jestem z krakowa...

 

 

panowie - cena o niczym nie swiadczy - samochod trzeba ogladnac ...

 

ja kiedys kupilem motor - honde cbx 750 za 1tys zł - przy realnej cenie wtedy ok 5-7tyszł ... ustawilem tylko zawory i pozmienialem plyny - ja zrobilem nim 2tys km i sprzwedalem - koleju wlasciciel zrobil juz nim 35tys km i nie robil przy nim nic - ( oczywiscie poza wymiano plynow ) - wiec cena nie zawsze swiadczy o stanie sprzetu ... chociaz czesto e32 za 2-3tys nadaje sie tylko do rozebrania na czesci ( i to nie zawsze jest z niej jeszcze co sprzedac ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj auta w ktorym byl gaz 2 generacji jezeli masz zamiar jezdzic na benzynie!

a co do przeplywomierza to malo prawdopodobne ze tylko on,

raczej taki pakiet czesci bedziesz musial wymienic jezeli to po gazie 2 generacji bedziesz chcial przywrocic do sprawnosci na benzyne:

 

-przepustnica

-pompa paliwa

-przeplywomierz

-silnik krokowy

-obudowa filtra powietrza

-gumy przeplywomierza

 

nie dajborze jak jeszcze kolektor dolotowy bedzie pekniety

pozatym jeszcze do tego zestawu moga dojsc zapieczone wtryskiwacze

 

kolego,ja miałem gaz 2gen i zadnej z tych czesci nie wymieniałem jak go wyrzuciłem,samochód chodzi rewelacyjnie-super przyspiesza i rowno chodzi.jesli u Ciebie tak bylo nie zakładaj ze w kazdej musi tak byc

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę szczególnie na karoserję,podłużnice,progi,podłoga,jeśli to jest w bdb stanie to kupuj,mechanicznie nie musi być igła,wiadomo,jest to auto za 2500zł,ale mechanikę można doprowadzić do ładu,nie będzie żadnego śladu po naprawach,natomiast jeśli blacha była już robiona,wstawiana ćwiartka,czy dach,auto powypadkowe to już jest złom,no chyba,że uszkodzone są elementy zewnętrzne poszycia,typu drzwi,klapy to takie elementy można zawsze wymienić.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ogladnalem dzisiaj dokladnie bunie w swietle dziennym, zlozylem tez wizyte mechanikowi + wjazd na kanal. Generalnie blacha jest w rewelacyjnym stanie, zero rdzy, podwozie na 5+, wszystko jest w porzadku oprocz tego nieszczesnego przeplywomierza + delikatna regulacja wtryskow :). Gdy powiedzialem mechanikowi ile sprzedajacy za nia chce to zbieral szczeke z podlogi ;) i powiedzial ze jest warta przynajmniej 7-10 tysiecy :). Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc :)

 

P.S. "Ogladnac" to regionalizm krakowski, nie jest to zaden blad jezykowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Ogladnalem dzisiaj dokladnie bunie w swietle dziennym, zlozylem tez wizyte mechanikowi + wjazd na kanal. Generalnie blacha jest w rewelacyjnym stanie, zero rdzy, podwozie na 5+, wszystko jest w porzadku oprocz tego nieszczesnego przeplywomierza + delikatna regulacja wtryskow :). Gdy powiedzialem mechanikowi ile sprzedajacy za nia chce to zbieral szczeke z podlogi ;) i powiedzial ze jest warta przynajmniej 7-10 tysiecy :). Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc :)

 

P.S. "Ogladnac" to regionalizm krakowski, nie jest to zaden blad jezykowy.

 

Skoro masz mechanika, który chce regulować wtryski, to szybko będziesz musiał go zmienić, albi sam doedukować się jak naprawiać swoje m30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest warte, to je weź.

Przy tej cenie, to jak troche jest do naprawy (a zawsze jest :wink: ), to i tak finansowo wyjdziesz dobrze.

 

A jak trafiłeś na takiego mechanika, co cuda gada, to albo "cienki bolek", albo cwaniaczek co chce cie na frajera przerobić. Jak mówi banol zmień go szybko na dobrego.

Jeśli umiesz sam sobie poradzić z mechaniką, to gratuluję, ale

jeśli chcesz świetnego magika od beemek, to Cie mogę do takiego zaprowadzić - kawałeczek od Krakowa, ale jakość roboty i koszty z nadmiarem rekompensują koszt przejazdu w porównaniu z realiami miasta Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj auta w ktorym byl gaz 2 generacji jezeli masz zamiar jezdzic na benzynie!

a co do przeplywomierza to malo prawdopodobne ze tylko on,

raczej taki pakiet czesci bedziesz musial wymienic jezeli to po gazie 2 generacji bedziesz chcial przywrocic do sprawnosci na benzyne:

 

-przepustnica

-pompa paliwa

-przeplywomierz

-silnik krokowy

-obudowa filtra powietrza

-gumy przeplywomierza

 

nie dajborze jak jeszcze kolektor dolotowy bedzie pekniety

pozatym jeszcze do tego zestawu moga dojsc zapieczone wtryskiwacze

 

kolego,ja miałem gaz 2gen i zadnej z tych czesci nie wymieniałem jak go wyrzuciłem,samochód chodzi rewelacyjnie-super przyspiesza i rowno chodzi.jesli u Ciebie tak bylo nie zakładaj ze w kazdej musi tak byc

 

autor wyraznie napisal ze nie chodzi na benzynie, a gaz wlasnie rozwala te rzeczy co opisalem wyrzej i nie jest to jakis jedyny przypadek, ciesz sie ze trafil ci sie egzemplarz w ktorym sie nic nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kasę :cool2: kolega kupił w zeszłym tygodniu e34 m30b30 za 2tys zl i niestety po niedzieli wędruje na złom :? w porównaniu Twoja a jego to Twoja wygląda rewelacyjnie...

 

za te pieniądze co dałeś sekwencji nie wróże :D i moim zdaniem gazu powinieneś sie pozbyć(policz dobrze a wcale na tym gazie taniej sie nie jeździ)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.