Skocz do zawartości

ILE TAK NAPRAWDE PALI 528I


kowalek

Rekomendowane odpowiedzi

Pali wszystko co mu wlejesz ;-)

 

Oczywiscie ze warto bo to bardzo fajna fura i jeden z ciekawszych silnikow.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
WITAM CZY MOŻECIE TAK SZCZERZE POWIEDZIEC ILE PALI SEDAN 528 I W AUTOMACIE I CZY WARTO TAKĄ FURE KUPIĆ. :lol:

 

Po pierwsze, to po co Ci te duże litery???

O spalaniu jest tyle, że będziesz miał co czytać przez kilka dni.

 

Wystarczy użyć :search:

 

Pozdro

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno depcząc to i do 18 stu zajdziesz albo i lepiej. Jeżdzę 2,5 i spala 12-do 13 stu w miescie w manualu. Jak miałem jakiś czas kolegi 2,8 to 15 brał średnio w mieście, ale a ekonomizer nie patrzyłem. Zaznaczam, że miasto duże korki i roboty drogowe, latem w upał te silniki nie są w korkach oszczędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno na trasie jak i w miescie, wiecej jak 14,1 komp nie pokazal.

Z ciezka noga...

A wiec zarowno w trasie jak i w miescie komputer pokazuje Ci 14l/100,tak???? :duh: :mad2: Ej chlopie,chlopie :doh:

ps. A moze to twoja 520 V6 M5 edidion tyle ci poazuje???? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak słyszę albo czytam, że komuś 2.8 w E39 pali w mieście 12 litrów to przypomina mi się rozmowa z pewnym właścicielem E36 328i na 18-nastkach , oponach typu walec i automacie, który zarzekał się, że pali mu 10 litrów w mieście. :lol: :duh: Było to bardziej zabawne niż wypowiedzi niektórych o swoich V8-kach palących 12-13 litrów poza trasą. :P

 

Moje E39 528i (manual, benzyna, super stan) w mieście od 13,5-14 litrów, czyli katalowe spalanie. Na 18-nastkach i włączonej klimatyzacji 15,5-16 litrów to norma, ale żeby więcej spalić to trzeba już mocno deptać. Ciężko zejść poniżej tej wartosci chyba, że jadąc przez dłuższy czas, utrzymywać stałą prędkość na niskich obrotach, ale to w sumie prawie jak trasa. :)

A w trasie super mi pali, ostatni przykład: od 8,5 do 9,5 litra (zależnie od ruchu i ilości pasażerów), prędkość 110-140 na krajowych (75% trasy) i 150-180 na autostradzie (25% trasy).

 

Po prostu auto jest ciężkie, silnik spory i żeby się rozbujało w mieście od świateł do świateł to niestety musi zrobić mały wirnik w baku. Mimo wszystko 2.8 ma bardzo dobry stosunek osiągów do spalania, Audi A6 ma gorsze osiągi (o pół sekundy) i większe spalanie (o litr, a w quattro jeszcze więcej) przy takim samym silniku.

 

Kumpla 2.8 na 15-nastkach i w automacie, jazda dynamiczna 17 litrów w mieście, czyli 1,5l więcej od mojego przez skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowno na trasie jak i w miescie, wiecej jak 14,1 komp nie pokazal.

Z ciezka noga...

A wiec zarowno w trasie jak i w miescie komputer pokazuje Ci 14l/100,tak???? :duh: :mad2: Ej chlopie,chlopie :doh:

ps. A moze to twoja 520 V6 M5 edidion tyle ci poazuje???? :twisted2:

 

"Ej chlopie,chlopie :doh: " to chyba Tobie powinienem napisac.

Nie umiesz czytac ze zrozumieniem?

To przeczytaj jeszcze raz:

 

Zarowno na trasie jak i w miescie, wiecej jak 14,1 komp nie pokazal.

 

Ponadto zauwazylem, ze zazwyczaj nic nie wnosisz do tematu, tylko wstawiasz jakies glupie docinki krytykujac innych, a sam nie jestes lepszy, nie mowiac juz gorszy.

Chyba nie bez powodu masz te ostrzezenie, i nie wiem czy nie przydalo by sie co jakis czas go odswiezyc :twisted2:

Moderatorom, chce zwrocic uwage, chocby na ten watek, ale nie tylko.

Chyba juz masz taki 'prymitywny' styl.

 

A wracajac do spalania, na trasie pokazywal srednio 11-12, przy dosc ostrzejszej jezdzie, ale bez przesady. Nie problem zejsc nawet na 9, a w miescie wiadomo, ze bedzie wiecej, ale ponad 14 nie mialem okazji zobaczyc na kompie.

 

A koledze puchatek26 proponuje sie zrelaksowac przy jakims miodzie ;)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak słyszę albo czytam, że komuś 2.8 w E39 pali w mieście 12 litrów to[...]

 

Jak kupiłem nie schodziłem poniżej 15-14l/100km, ale to zalezy od nogi, jeżeli ze świateł zawsze musisz być pierwszy to spali Ci i te 16l, mi po prostu szkoda cisnąć po tych dziurawych ulicach, zresztą jak na światłach ustawi się jakiś golfik albo calibra po agrotuningu i chce się ścigać to na śmiech mnie zbiera bo jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam wszystkim proponuje lekture... Instrukcji Obslugi danego modelu.

 

Jak mialem E36 320iA - w instrukcji pisali ze w miescie pali 14 (czy tam 13 i troche)- i tyle palila - znaczy sie ponizej tego nie dalo sie zejsc (jazda czysto miejska, ale nie Warszawa o 15tej)

 

Teraz mam E34 540iA - w instrukcji obslugi pisza, ze w miescie "17 z hakiem" i rowniez ponizej tego wlasciwie nie da sie zejsc - zachowujac oczywiscie cywilny styl jazdy bo jakby jechal 15km/h i najal 2 murzynow do popychania to moze...

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja wam wszystkim proponuje lekture... Instrukcji Obslugi danego modelu.

 

Jak mialem E36 320iA - w instrukcji pisali ze w miescie pali 14 (czy tam 13 i troche)- i tyle palila - znaczy sie ponizej tego nie dalo sie zejsc (jazda czysto miejska, ale nie Warszawa o 15tej)

 

Teraz mam E34 540iA - w instrukcji obslugi pisza, ze w miescie "17 z hakiem" i rowniez ponizej tego wlasciwie nie da sie zejsc - zachowujac oczywiscie cywilny styl jazdy bo jakby jechal 15km/h i najal 2 murzynow do popychania to moze...

:)

Gdybys jechal 15km/h to podejzewam, ze spalanie by sie nawet pogorszylo :? . Ale zgadzam sie z pierwszym przypadkiem, ze instrukcja troszke zawyza. Sprobuj uzywac mniej hamulca, to zejdziesz ze spokojem ponizej 17. :cool2:

Wiem, ze brzmi to dziwnie :P , ale rozpedzic sie i tak musisz, jedyna zmienna to hamowanie, jesli hamujesz na biegu jedziesz na spalaniu zero/kolo zera. Im wiecej takich kilometrow zrobisz - tym mniejsze spalanie :mrgreen: :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staram sie ekonomicznie - to pomimo wolnej miejskiej jazdy, na ronda prawie z piskiem ;-) wlasnie aby ograniczyc hamowanie i potem przyspieszanie.

 

Mam automata - po ekonometrze widac, ze faktycznie uzywa czasem "pedu" do podtrzymywania silnika (na trybie "Sport" zawsze hamuje silnikiem jak manual) ale to tylko przy wyzszych predkosciach bo jak jade 40 to nawet jak puszcze gaz - spalanie okolo 4/5 litrow - motor chodzi o wlasnych silach.

 

Przy wyzszej predkosci po chwili od puszczenia gazu obroty spadaja - delikatnie zaczyna "przyhamowywac" i spalanie 0/100 - czyli wlasnie wtedy uzywa przesuwajacego sie pod nim asfaltu do napedzania silnika.

 

Fakt moze i daloby sie zejsc nizej - jednak u mnie jazda miejska to tylko dojazd do roboty - jakies 8-9 kilometrow - czyli pierwsze 2/3 km "na ssaniu" - moze dlatego jest 18/18,5

 

Reszta to wlasciwie trasa, a raczej autostrada - tam jezdzac 150/160 spokojnie mieszcze sie w 11 wyprzedzajac po drodze (ale do tego mam 2/3 pasy wiec hamowac przed "zamulaczem" zwykle nie musze tylko "se lece")

 

Wlasnie - moge do roboty jechac jakies 3kilometry dluzsza trasa, ale autostrada - sprawdze czy wbrew pozorom to nie bedzie bardziej ekonomiczne rozwiazanie.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.