Skocz do zawartości

Kupić albo nie kupić?


ubott88

Rekomendowane odpowiedzi

ogłaszam wszem i wobec, że moja pierwsza bumka stoi na ogrodzie :D

 

obiad i mykam ja posprzątać w środku, zrobie więcej fotek i wrzuce na forum. w następnej kolejności wezmę się za rozwiązywanie problemów

...Założę się,że zamiast szukać problemów w pierwszej kolejności postarasz się o jakąś muzę w środku. Dusza w aucie musi być :wink: Nie mówię zaraz o jakimś wypasie ale o jakimś normalnym radyjku mp3 i na miarę głośnikach :dance: :dance: :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłaszam wszem i wobec, że moja pierwsza bumka stoi na ogrodzie :D

 

Gratuluje :wink:.

Zadbaj o nią, a będziesz się na prawdę cieszyć.

E34 to bardzo dobre auta. "mój ulubiony model" Jednak nie są już nowe i trzeba poświęcić im trochę uwagi oraz obdarzyć je swego rodzaju szacunkiem.

W razie problemów, wal śmiało. Zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...

 

"auto w rodzinie od roku 1997 - kupione wtedy za 55 000PLN"

Za 2 letnią Beemke 55ys?

 

 

Napisał że miałą dzwona 11 lat temu wiec kupiona mogła byc jako bitek, a dlaczego obc dźwignia? Bo połamał ktoś noga przy wypadku i wymienił na drugą ;) S. Holmes :wink:

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Założę się,że zamiast szukać problemów w pierwszej kolejności postarasz się o jakąś muzę w środku. Dusza w aucie musi być :wink: Nie mówię zaraz o jakimś wypasie ale o jakimś normalnym radyjku mp3 i na miarę głośnikach :dance: :dance: :dance:

 

radio jest sony kasetowiec, ale to nie problem bo mam kasetke z kabelkiem pod mp3/ipoda więc nie potrzebuje innego. kasetka super sprawa, kupiłem w machesterze chyba za funta :) nagłośnienie mnie zaskoczyło, jest naprawde dobre! gra jak talala :dance:

Edytowane przez ubott88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluje :wink:.

Zadbaj o nią, a będziesz się na prawdę cieszyć.

E34 to bardzo dobre auta. "mój ulubiony model" Jednak nie są już nowe i trzeba poświęcić im trochę uwagi oraz obdarzyć je swego rodzaju szacunkiem.

W razie problemów, wal śmiało. Zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże.

 

Zrobię jak mówisz, będzie to pierwsze auto, o ktore zadbam jak trzeba :) albo zrobie co w mojej mocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja,ale zawsze to odstępstwo.

Jak autor wrzuci zdjęcia to myśle ze przy okazji rozwieje nasze wątpliwości czy 55tys.za uderzoną(bo jeśli tak,to możliwe).

 

Więc okazało się, że została zarejestrowana pierwszy raz w kraju w 1999 roku, a nie 1997. była lekko bita lewy tył.. Teraz chyba cena wydaje się prawdopodobna jak na 4 letnie, uderzone bmw..

Fotek wczoraj nie zdążyłem dodać zgadnijcie dlaczego :D jeździłem po mieście do nocy

 

EDIT:

do zrobienia na początku mam lewe lusterko, nie trzyma się tego wkładu - samo lustro sie buja na wszytskie strony. próbowałem to wczoraj jakoś zdemontować i przykleić albo coś, ale trzyma sie mocno. nie chciałem nic złamać tam w środku. elektryka lusterek działa.

Można to po prostu oderwać (samo szkło) od tego mechanizmu??

 

2 pytanie dotyczy oleju bo była właścicielka nie wiedziala. Czy są osobne zbiorniki oleju silnikowego i skrzyni automatycznej? bo nie widze innego! Wydaje się jakby był jeden.

Olej ma kolor miodowy, nie wydaje się jakby wymagał natychmiastowej wymiany..

3.

Zacząłem czuć takie beknięcia, jakby układ wydechowy co chwile na biegu D, stojąc, sobie bekał, takie lekkie odczucie. Jakby parzeć na rure wydechową to ewidentnie widać, że nie równo dymi, co chwile tak przestanie i znowu...

Ogólnie wydech jest dziurawy bo słychać to troche.. dzieś po środku auta.

 

Również słychać jakby coś z tyłu wpadało w rezonans jak stoje na światłach. nic głośnego ale jednak i mnie to martwi...

 

Narazie tyle, nie narzekam bo jeździ się super :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Można

 

Ad.2 Olej jest osobno na silnik i osobno na skrzynię wraz z filtrami.

 

Ad.3) Najpierw zrób ten wydech, może minie. dalej jakby nie przestało zainteresować się układem zasilania oraz zapłonowym (kable, świece, palec rozdzielacza itd)

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Można

 

Ad.2 Olej jest osobno na silnik i osobno na skrzynię wraz z filtrami.

 

Ad.3) Najpierw zrób ten wydech, może minie. dalej jakby nie przestało zainteresować się układem zasilania oraz zapłonowym (kable, świece, palec rozdzielacza itd)

 

Dzięki skidmarks :)

 

Byłem dziś u kumpla-mechanika.

Muszę wydać ok 700 zł na: wahacz, 2 tuleje, łącznik stabilizatora, tłumik środkowy i ostatni, oraz uszczelkę pod pokrywą zaworów. I Bumka będzie zdrowa!

myślałem że będzie znacznie gorzej, ale jest ok.

 

Bardzo lekko sączy się olej z mostu, dziś zmieniony, ale na łączeniu zbiornika po prostu wychodzi minimalnie. Starego nie było mało więc nie powinno to przeszkadzać.

Lekkie drgania i przedmuchy są spowodowane dziurawym tłumikiem środkowym, który we wtorek będzie nowy :D

Od razu, co w gorszym stanie wymieniam na nowe w przednim zawieszeniu.

Kumpel powiedział że moja wersja nie ma zbiornika oleju skrzyni biegów... (bo rzeczywiście go nie ma, ani w komorze silnika, ani od podwozia, chyba żeby odkręcić tą miskę), że się nie zmienia oleju tylko jeździ, aż skrzynia padnie. :shock: już nie wiem komu wierzyć.

 

Ogólnie stwierdzam, że podwozie jest w bardzo dobrym stanie i zdrowa blacha, musiała być długo garażowana podejrzewam.

 

 

Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu jakże słusznej decyzji:cool2:

 

do modów:

temat można zamknąć. założe nowy z fotkami i tam będzie kontynuacja, ale już pod inna nazwą bo KUPIŁEM i nie zamierzam sprzedawać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z temperaturą silnika ?

powinna stać cały czas na środku - w BMW to bardzo ważne

 

Jest jak piszesz - stoi na środku cały czas. Dokładnie tak milimetr za środkową kresą, ale to chyba mieści się w normie??

 

Na dniach wymienie też płyn chłodzący.. Czy może to być zwykły czy raczej jakiś kozak kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wymienie też płyn chłodzący.. Czy może to być zwykły czy raczej jakiś kozak kupić?

 

W przypadku BMW masz w ASO koncentrat do chłodnic, za ok. 24PLN za 1.5L.

Rozrabiasz 50/50 z wodą destylowaną i masz idealny płyn jak z fabryki do -40 stopni. Przy okazji jest to tańsze niż płyny Shell-a itp.

 

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wymienie też płyn chłodzący.. Czy może to być zwykły czy raczej jakiś kozak kupić?

 

W przypadku BMW masz w ASO koncentrat do chłodnic, za ok. 24PLN za 1.5L.

Rozrabiasz 50/50 z wodą destylowaną i masz idealny płyn jak z fabryki do -40 stopni. Przy okazji jest to tańsze niż płyny Shell-a itp.

 

/Andrzej

 

Dzięki wielkie!

 

BTW mam jeszcze pare pytań zanim zamkniemy:D

 

1.podłokietnik kierowcy mam zepsuty, leży sobie, nie łapie tych pozycji co powinien. jest szansa na naprawę? (stan idealny)

 

2.Klima nie działa, były wł. twierdzi, że do nabicia. Ile to może kosztować w najgorszym przypadku?

 

3.Pod zegarami mam wyświetlacz, który pokazuje częściowy obraz. Można to naprawić alby wszystkie pixele świeciły jak należy?

 

4.Czy powinienem w ASO podłączyć auto pod kompa?

 

5. Co jeszcze jest tanie w ASO i przydatne oczywiście :D

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu, jak za tyle i tylko tyle do zrobienia to jest to dobry zakup.

 

2.Klima nie działa, były wł. twierdzi, że do nabicia. Ile to może kosztować w najgorszym przypadku?

 

Jesli bedzie szczelna i elementy typu sprezarka ok, to zamknie sie w granicach 150 (r134) - 300 (r12) + odgrzybianie.

 

Ja bym zaczal od wymiany takich rzeczy jak:

 

- olej + filtr + ceramizer

- filtr powietrza / kabinowy / paliwa

- olej skrzynia / most

- plyn hamulcowy / wspomagania / chlodnicy

- paski, zaleznie jakie masz rozrzad, pompa wody, alternator (sprawdz poziom ladowania rowniez)

- swiece

 

Sprawdz na oko wszystkie wezyki i przewody czy nie nadaja sie do wymiany. A na kanale hamulcowe i paliwa. Podokrecaj wszystkie obejmy, bo lubia sie odkrecac.

Pojedz na kompa, niekoniecznie aso, i zobacz czy wyrzuci jakiekolwiek bledy. Jesli nie to na tych zmianach mozesz skonczyc, no chyba ze wyjdzie cos jeszcze i cieszyc sie jazda.

Sproboj gdzies gwaltownie zahamowac sprawdzajac czy ABS dziala jak powinien... i to chyba tyle.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny a na co ceramizer? Robili testy na skodzie favorit na tvn turbo i zjechali to równo :)

 

A i jeszcze jedno w skrzyni olej się wymienia. Tutaj masz post kolegi Biernus na temat skrzyni olejów, filtrów itd.

Tutaj:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33255&highlight=5hp18]

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubott gratuluje kupna, napewno się nie rozczarujesz, ja swoją BMW też kupiłem jak bylem jeszcze studentem za 3300zł '94 rok więc w podobnej cenie (tylko u mnie blachy lepiej wyglądają, ale to też sobie spokojnie zrobisz z czasem), wymieniłem elementy eksploatacyjne tzn jak juz wczesniej koledzy pisali wszelkie płyny i filtry, musialem tez wymienić kilka elementów przedniego zawieszenia jak wachacze i końcówki drążka no i linkę ręcznego i do dziś śmiga mi bez zarzutu juz prawie rok się nią cieszę i nie mam zamiaru sprzedawać. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

1.podłokietnik kierowcy mam zepsuty, leży sobie, nie łapie tych pozycji co powinien. jest szansa na naprawę? (stan idealny)

!

 

Siądź sobie na tylnej kanapie za fotelem w którym jest zepsuty podłokietnik.

Poruszaj nim i zauważ ,że jest on przytwierdzony do fotela za pomocą jakby "metalowej rurki".

Zauważysz ,że w tej rurce są dziury na bolec - pewnie ten bolec pękł i podłokietnik Ci opadł.

Możesz w miejsce po bolcu włożyć byle śrubę - tak aby była odpowiedniej długości, dasz nakrętkę na jej koniec albo zagniesz ją i będzie ok.

Ja tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...- olej + filtr + ceramizer...

 

JOhnny poważnie już pisząc – przestań każdemu doradzać ten ceramizer, Jeżeli sam to zastosowałeś – ok. Twoja sprawa, ale pisanie o tym przy każdej okazji to zaśmiecanie forum takie samo jak magnetyzery i allegro-spojlery.

...

...- plyn hamulcowy / wspomagania / chlodnicy

Hamulcowy i chłodnicy jak najbardziej, ale płyn wspomagania można sobie zostawić na bliżej nieokreśloną przyszłość (oczywiście poziom warto sprawdzić – korek zbiornika płynu wspomagania ma swój bagnet)

 

Ale przede wszystkim:

ubott88 usterki które wymieniłeś są już opisane na forum więc musisz zacząć korzystać z szukaczki :search:

To jest bardzo dobra uwaga – zachęcam do skorzystania z niej

 

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skidmarks, a czy oni robili test przez 300 tys km czy tylko przez 15 minut programu ?

 

Zrobili na dystansie 50 tys. Chyba program nie będzie tyle trwał;) o wlaniu tego specyfiku pojawiły się rysy na gładzi cylindrycznej itd. Dla mnie to herezja jak i magnetyzery. Siła reklamy i chęć zarobienia kasy przez ludzi.

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dałem się skusić reklamie - kupiłem jeden ceramizer dla świętego spokoju.Na drugi już chyba się nie porwę. Wydawało mi się ,że trochę ciszej chodzi silnik. Innych właściwości nie zauważyłem. Spalanie jak było i moc podobna. Nie wiem ile w tym prawdy ...ale podobno wiara czyni cuda placebo podawane ludziom zamiast leków też czasem ma moc działania jak 30-40 % dawki leku. Może to więc nasza autosugestia ,że silnik lepiej pracuje :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.