Skocz do zawartości

Jakie CB Radio do około 200-250zł?


Joshi

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoluj na używanego Johnny'ego Presidenta na allegro. Trafiają się za 250zł.

Nie kupuj szmelcu. We wcześniejszym aucie kupiłem jakąś Cobrę. Głowa mnie od tych szumów bolała i musiałem zmienić właśnie na Johnnego.

 

Wniosek z tego, że w tym przypadku to pozorna oszczędność bo jak kupisz szmelc to prędzej czy później kupisz inne radio.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu kupiłem proste radio CB COBRA19 ULTRA III - bez żadnych dodatkowych funkcji (bo w rzeczywistości ich się nie wykorzystuje - radio ma służyć tylko do łączności) za 140 Zł a do tego antenę magnetyczną z batem 1,5 m za 160 zł. Zestaw ten zarobił na siebie już co najmniej trzy razy (licząc wysokość mandatów - a do tego doszły by jeszcze punkty karne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu kupiłem proste radio CB COBRA19 ULTRA III - bez żadnych dodatkowych funkcji (bo w rzeczywistości ich się nie wykorzystuje - radio ma służyć tylko do łączności) za 140 Zł a do tego antenę magnetyczną z batem 1,5 m za 160 zł. Zestaw ten zarobił na siebie już co najmniej trzy razy (licząc wysokość mandatów - a do tego doszły by jeszcze punkty karne)

 

Miałem tą samą COBRĘ i w porównaniu z Presidentem to niebo a ziemia. Jakość rozmów, wycinanie szumów i trzaszków w COBRZE jest moim zdaniem na żenującym poziomie. Nic dziwnego, że w sklepach CB nazywają je 'szumofony' ;)

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówicie nie ma co żałować tych paru groszy na lepszej klasy sprzęt to się zwraca,a jaki człowiek jest spokojny nie rzuca ku...mi na CB :twisted:

 

Nie musisz krzyczeć na radiu...powtórz ziomuś bo mi coś trzeszczy w radiu :mrgreen:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie napisać jakie kupić żeby nie było tych szumów, trzasków i żeby rozmowa była w przyzwoitej jakości ? I jaka antena do tego ? Czy są bardzo krótkie i jednocześnie bardzo dobre ? Czy raczej nie idzie to w parze ? Cena nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, ale nie musi być też najdroższe ;) Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzecik polecacie z antena do max 250zl? Uzywam glownie auta na trasie w Holandii, po miescie zadko jezdze, antena nie musi byc chowana, nikt tu nic nie kradnie.

 

Ja przez 4miesiące mam już to: http://allegro.pl/item422230013_cb_uniden_pro_520_xl_hustler_wtyk_expres.html

Jestem bardzo zadowolony.

 

Wczoraj zmieniłem antenę na President new Alaska - faktycznie różnica spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam zestawu 520xl + hustler i jest to najlepsze z najtanszych rozwiazań (sprawdzone przez wielu).

 

Auto pyta o radyjko do uzytku w Holandii, a to wiaze sie mozliwoscia pracy AM/FM, czego 520xl nie posiada.

 

Osobiscie szukalbym radyjka tylko FM, gdyz w polsce z uwagi na prace w AM mozna takowe dostac taniej

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uzywam zestawu 520xl + hustler i jest to najlepsze z najtanszych rozwiazań (sprawdzone przez wielu).

 

Auto pyta o radyjko do uzytku w Holandii, a to wiaze sie mozliwoscia pracy AM/FM, czego 520xl nie posiada.

 

Osobiscie szukalbym radyjka tylko FM, gdyz w polsce z uwagi na prace w AM mozna takowe dostac taniej

 

520xl - jest chyba przestrajany z FM na AM, może da się dostać FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Johny II ASC Presidenta i nie zamienilbym na zadne inne. ASC to funkcja rewelacja wycina szumy i nic cie nie obchodzi. Antenke tez mam presidenta ale nazwy nie pamietam w kazdym razie okolo metra dlugosci z mozliwością zlozenia do parkingu podziemnego. Zestaw rewelacja polecam wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Johny II ASC Presidenta i nie zamienilbym na zadne inne. ASC to funkcja rewelacja wycina szumy i nic cie nie obchodzi. Antenke tez mam presidenta ale nazwy nie pamietam w kazdym razie okolo metra dlugosci z mozliwością zlozenia do parkingu podziemnego. Zestaw rewelacja polecam wszystkim.

 

 

Mam to samo i też jestem bardzo zadowolony :cool2:

 

polecam

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Johny II ASC Presidenta i nie zamienilbym na zadne inne. ASC to funkcja rewelacja wycina szumy i nic cie nie obchodzi. Antenke tez mam presidenta ale nazwy nie pamietam w kazdym razie okolo metra dlugosci z mozliwością zlozenia do parkingu podziemnego. Zestaw rewelacja polecam wszystkim.

 

Odbiegacie koledzy od tematu Johny II ASC kosztuje minimum 400zł, a założyciel wątku pytał się o max 250zł z antenką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z tanich radyjek nie ma sensu kupować nic innego niż unidena 510/520xl.

 

http://www.allegro.pl/item422821851_okazja_cb_uniden_pro_520_xl_520xl_wtyk_krk.html

 

Do tego antena:

 

http://www.allegro.pl/item415518151_hurt_max_zasieg_oryginal_hustler_sunker_quer_4db.html

 

Wychodzi ~250 + przesyłki. Ot taki podstawowy antymisiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uszkodzony do naprawy jeszcze taniej. O co chodzi?

 

O to, że kolega nie napisał, że musi być nowy. Z używką można zmieścić się w budżecie i mieć radyjko o klasę wyżej.

 

Co do Uniden'a z tego co wiem nie został z jakichś powodów dopuszczony do sprzedaży w Polsce. Te egzemplarze na allegro to nielegalna sprzedaż.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te egzemplarze na allegro to nielegalna sprzedaż

 

Bzdura!

 

nie, nie nie - to niestety jest prawda. Uniden 520XL ma cofniętą homologację i w rzeczywistości Policja ma prawo nawet go zarekwirować. Homologacja została cofnięta circa 1,5 roku temu z powodu słabej separacji między kanałami (czyli sieje nie tylko na wybranym, ale też na sąsiednich).

 

Korzystam z takiego zestawu (już trzeciego), drugie tyle wstawiłem znajomym do samochodów i mimo, że część z nich na początku kupiła "lepsze" - wszyscy wracali do mnie po taki zestaw. Czasem ludzie kupowali TTi (bo kolor wyswietlacza pasuje do VW). Tez wracali.

 

Jeszcze jedno - od 3 lat korzystam z bacika, który ma 30 cm i taki też doradzam - dyskretne i skuteczne rozwiązanie (u znajomych też działa idealnie). Po co wam te baty po 1,5 metra? wjeżdżacie z tym do parkingu podziemnego kiedykolwiek? :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Cobrę 19 DX IV, która posiada RF-Gain + antena Hustler i jestem zadowolony, a jeżdżę dużo po mieście i specjalnie nie narzekam na szumy. Wystarczy dobrze ustawić i jest git. Całość mnie wyniosła 300 zł i uważam, że jest to minimum jakie należy wydać aby być zadowolonym.

Wcześniej miałem Inteka M 110 Plus, który się zepsuł po 3 tygodniach. Cobra lepiej odbiera i nadaje od niego.

 

Pozdro

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.