Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a takie małe pytanko :D .... które piny dokładnie odpowiadają za zasilanie webasto , ponieważ chciałbym je podłączyć na krótko by sprawdzić co jest nie tak ... ponieważ wysłałem sterownik do naprawy i przysłali mi że jest wszystko ok a webasto nadal nie startuje.

klemy i bezpiecznik już odłączałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka 2 piny - najgrubsze przewody to zasilanie.

 

Ale aby startneło musisz je uruchomic podajac +12V na 1 pin w kostce 6 pinowej - moge sie mylic nie mam tego przed sobą.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, mam problem tego typu że webasto włącza się prawidłowo, grzeje ale rozładowuje akumulator podczas gdy działa. Sterownik naprawiony, pompka obiegu nowa (oryginalna), palnik i inne podzespoły dobre. Po podłączeniu pod komputer, INPA nie wywala żadnych błędów. Z akumulatorem nie było do tej pory problemu. Wg. instrukcji jakby był słaby akumulator to by nie uruchomiło się webasto, czy tak? Co może być nie tak, ze coś takiego się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ok, ale juz nie jest. Akumulator kończy się i zmniejszyła się jego pojemność (mniej Ah). Ewentualnie sprawdz ładowanie w aucie, czy wyrabia. Wielu elektryków samochodowych ma takie mierniki badające pojemnosc akumulatora, podjedz i sprawdz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem we wrześniu b.r. jak dołożyłem telestart. Aku nie dawało rady bo było zmęczone... pomogła wymiana na BOSCH S5 100Ah. Polecam ten aku.
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedźcie jak u was działa nadmuch przy włączonym webasto. U mnie jest tak, że nastawiam np. nawiew na max, temp. 25 i po włączeniu się webasto daje delikatny nawiew. Owszem, wieje ciepłe, ale nie powinno grzać z takim nadmuchem jak ustawiłem, a nie leci delikatny nawiew? Opiszcie mi jak jest u Was koledzy.

 

Ps. Webasto działa, sterownik po naprawie, nowa oryginalna pompka przy webasto, także daje ciepło webasto. Żadnych błędów nie wywala INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam takie pytanie dla bardziej obeznanych w webastach.

Aktualnie mam Z/C, z pompką, ale sterowane cyfrowo, niestety nie mam mozliwości rozbudowy dziada tak, żeby grzał w środku.

Tak sobie myślałem, gdyby wsadzić sterownik analogowy, zmontować jakiś układ załączania guzikiem (mam wolny od PDC) i jakąś centralkę RC do tego, i od tego układu podciągnąć zasilanie na panel klimatronika (oczywiście poprzez diodę czy coś, żeby nie zakłócać jego normalnej pracy) to całość powinna zostać wzbudzona (webasto grzeje, panel od klimy działa, zawory od wody się otwierają).

Czy to może wypalić?

W jaki sposób odpala się webasto analogowe? Wystarczy podać na jakiś pin 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do Was pytanie bo widzę, że się znacie na tym. Chodzi o to, że dziś podłączyłem webasto, Tzn miałem odłączone z powodu awarii pompki wody. Dziś mi przyszła nowa włożyłem i wszystko gra, Odpala ładnie. Chodzi mi tylko czy po zagrzaniu silnika pompka wody powinna się wyłączyć czy ma chodzić na okrągło. Mi się wydaje, że u mnie chodzi cały czas nawet gdy silnik jest już ciepły, ?? czy ta pompka wody się wcale nie wyłącza?? pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnz ja auto kupiłem miesiąc temu z uszkodzonym webasto. Poprzedni właściciel mnie o tym powiadomił. Dlatego stąd moje pytanie, czy ta pompka wody po zagrzaniu się silnika powinna się wyłączyć czy będzie chodzić na okrągło. Pompkę kupiłem na internecie, jest sprawna i wszystko gra. tylko pytanie czy ona nie powinna się wyłączać ?? gdy silnik jest ciepły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie jak jest u WAS, mam akumulator 92Ah 720A ustawiam rano żeby się włączyło Webasto. Leci ciepłe itd. jednym słowem jest wszystko wporządku ale przy odpaleniu już jest mały problem, ale odpala. Przejeżdżam średnio 20 km do pracy, załączam Webasto żeby było ciepło w środku jak wyjdę z pracy. Webasto grzeje ale już nie odpalę samochodu. Przy takich temperaturach jak są obecnie to nie powinno być problemu z odpaleniem. Podobno jest coś takiego, że jak akumulator jest nienaładowany to nie włączy się Webasto. Co może byś nie tak w moim przypadku? Czy używa ktoś w taki sam sposób Webasto jak ja, czyli przed pracą i po pracy, przejeżdża mniej więcej tyle samo i nie ma problemu z odpaleniem samochodu? Oczekuję pomocnej w tej sprawie odpowiedzi.

 

ps. sterownik był w naprawie i Webasto dobrze działa jak i reszta podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.