Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Czy mógł by ktoś dać link do softu V32PL do Mk4, żeby działało głosowe powiadmienie o fotoradarach.

Obecnie mam niby zainstalowany taki soft, ustawione na powiadomienie, na mapie widać zbliżający się fotoradar ale w głośnikach cisza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam u siebie w MK3 wersje językowe D i GB. Czy jest możliwość zmiany samego języka niemieckiego (D) na polski D->PL zacowując angielski GB? Czy mógłby ktoś wprawiony w takowych zmianach przygotować takową płytkę? Myśle, że wiele osób chciało by mieć polski, ale zostawiając angielski (uniwersalny) język... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam link do oprogramowania:

 

http://chomikuj.pl/sting2000

 

Soft zawiera spolszczenie tekstu mojego autorstwa (koszmarna robota), polskie komunikaty głosowe z poprzednich wersji dostępnych w sieci. Jest też opcja Noc/Dzien.

Oprogramowanie informuje o fotoradarach zarówno w postaci ikon jak i dodałem polskie komunikaty głosowe. Dzwięk w postaci "Uwaga fotoradar" jest dla odróżnienia głosem męskim aby odróżniał się na tle innych komunikatów żeńskich i jednocześnie nie zawierał denerwujących beepów, pików i tym podobnych dzwięków. Sprawdziłem i działa doskonale.

Całość przeróbki opiera się na wcześniej wspomnianych przeze mnie materiałach i linkach a jedynie teksty i wklejenie komunikatu głosowego "uwaga fotoradar" są mojego autorstwa.

Uwaga: najlepiej wypalać soft na płytach DVD nie CD, czyta doskonale, u mnie upgrade trwał 1,5 minuty. CD nie zawsze chce czytać.

Oczywiście do tego trzeba mieć spreparowaną płytę DVD z mapą i punktami fotoradarów co jest opisane w podanych wcześniej linkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sting moglbys wrzucic ten plik na inny serwer? Wczesniej uaktualnialem soft na plycie Verbatim CD-R i obylo sie bez problemu, ale jak mowisz, ze lepiej wypalic na dvd, to tak zrobie. Bez roznicy czy dvd-r czy +r? I czym rozni sie Twoj soft od softu "Nocdzie__324_.PL_mode1" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Proszę o potwierdzenie żebym czegoś nie spieprzył...

Soft udostępniony przez kolegę Sting na Chomiku to soft do MK4, wersja PL napisów i PL lektor. Do tego ostrzeganie głosowe przed radarami?

 

PS.

Dzięki z Sting za udostępnianie za free efektów swojej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od X czasu próbuję spolszczyć Navi kolorowe z czytnikiem MKIII z języka Włoskiego na Polski. Ostatnio po śćiagnieciu NavTweaka i biblioteki do niego zaczał mi się pojawiać taki napis po tym jak chcę otworzyć w tym programie jakikolwiek plik wyextraktowany przez Magic ISO.

Powiedzcie mi jaki tu jest problem?

 

http://img42.imageshack.us/img42/8369/95605720.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wysłany przeze mnie różni się tym od innych, że ma moje tłumaczenie tekstów i powiadamia męskim głosem o zbliżaniu się do fotoradaru. Oprócz komunikatu głosowego pojawia się też ikona z radarem. Komunikat głosowy "uwaga fotoradar" pojawia się w stosownym momencie biorąc pod uwagę prędkość pojazdu i odległość do fotoradaru tak aby móc odpowiednio zwolnić. Uwaga komunikat ten zastępuje POI permanentne t.zn, że będzie gadał nawet jeżeli nie włączymy prowadzenia z nawigacją. Nie trzeba włączać nawigacji a i tak będą komunikaty głosowe o fotoradarach. Oprogramowanie robione pod MK4 bo takie mam i nie wiem jak się zachowa pod mk3 (może ktoś wypróbuje lub przerobi)? Nie wiem.

Wrzuciłem to na niejakigo chomika bo było najprościej.

Chcę się podzielić z innymi i bardzo mile bym widział sugestie co do tłumaczenia tekstów. To bardzo trudne tłumaczyć linijki tekstu nie wiedząc w jakim kontekście pojawią się na ekranie. Może opracujemy jakieś wspólne tłumaczenie. Wystarczy z pliku navboot za pomocą programu NAVTWEAK wyeksportować plik z językiem i mamy go w pliku .txt.

Oczywiście PL jest wklejony zamiast GB a to dlatego, że potem do języka odwołuje się mapa i wszystkie POI będą po angielsku, jeżeli wkleimy PL zamiast francuskiego lub włoskiego to szukane POI będą po francusku lub włosku. Ja tam wolę po angielsku.

Co do serwera to jeżeli ktoś ściągnie soft z chomika to niech go wrzuci na jakiś wygodniejszy i poda link.

Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Już wcześniej poruszałem kilka razy temat navi w bmw i szukałęm pomocy byc może teraz bedzie w stanie mi ktoś pomóc.

Posiadam navi mk3 z monochromowym wyświetlaczem i chciałbym spolszczyć menu i lektora. Być może już ktoś to robił na takim sprzecie i byłby w stanie wrzucić to na jakiś upload to bede bardzo wdzięczny ja i nie tylko bo takich którzy takim softem będą zainteresowani jest więcej.

pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu "ustawienia" należy przełączyć "camera alert" na Wł. i wtedy wszystko przestawi się na PL włącznie z komunikatami głosowymi. U mnie działa i mapa jest przerobiona za pomocą programu POIson o którym pisałem wyżej. Może to też jest kwestia mapy? Zastosowałem się ściśle do wskazówek autora przeróbek (patrz wyżej) i wyszło, działa. Nie rozumiem dlaczego u Was są ikony a nie ma dzwięku, jedyna kwestia to odpowiednie dostosowanie płyty z mapą.

Jeszcze raz podam link do źródła:

http://www.xoutpost.com/electronics/navigation-system/57326-poison.html

i jeszcze jeden:

http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=3693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę z tego linku:

http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=3693

Na tej podstawie są przerabiane wszystkie dostępne softy i dodawane radary do map.

Sprytny autor przeróbki nie wystrzegł się jednak niedoróbki w programie POIson zapominając o jednym szczególe podczas importu danych radarów.

 

Ściągnąłem ostatnio "Nocdzie__324_.PL_mode1" i widzę, że jest zrobiony na tej podstawie ale brak w nim komunikatu głosowego "fotoradar" w PL.

 

Wstarczy dokładnie przestudiować podany link i zrozumieć o co chodzi.

 

Witam, Sting nie mogę poradzić sobie z importem danych POI w formacie np:asc. programem POISon. Czy trzeba stworzyć najpierw obraz mapy CD z właściwymi punktami POI i dopiero później zaimportować do w/w programu? :mad2:

 

PS. Wielkie dzięki dla Stinga za udostępnienie przerobionego softu. :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.