Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bo już mam mętlik w głowie czy mogę wgrać soft stinga jak mam monochromatyczny wyświetlacz i czytnik mk4 ???

 

Sprawdzałem i nie możesz ponieważ zmodyfikowany jest plik navboot tylko dla koloru, trzeba przetłumaczyć napisy pod monochrom bo są inne, a jest to bardzo czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Koledzy Prosze o pomoc!!!!!!!

Już kilka ktrotnie ruszałem wątek dotyczący oprogramowania do mojego sprzętu czyli mk3 i radia monochrom, posiadam w nim wersje językową d i gb. Sciagałem softy z netu ze stron które podawaliście przerabiałem i mój komputer nie przyjmuje softu. Nie wiem czy wszystkie softy do mojego mk3 podchodza czy nie nie wiem bo żaden nie potrafi w sposób jednoznaczy odpowiedzieć. Jeśli wiecie jaką wersje softu powinienem sciągnąc zeby ja zmodyfikować albo może ktoś dysponuje takim już gotowym softem to prosze o odpowiedź na tego posta. Przecież po to ten temat jest założony zeby sobie pomagać , zeby roztrzygać problemy tych którzy sobie nie potrafią z nimi poradzić.

Raz jeszcze prosze o soft do mojego sprzetu i z góry dziękuje.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Było pisane nie raz i sam ci to pisałem chyba dwa razy na PM jak pytałeś.

 

Ale napisze to trzeci raz.

 

1. Na każdej płycie znajduje się soft do MK1 MK2 MK3 MK4.

2. Tak jak ci też pisałem najnowszy soft dla MK3 zawiera płytka o wersji 22, wszelkie następne to kopia softu dla MK3, tak więc nie został on od miesiąca 08 roku 2003 unowocześniony.

3. Na forum nie ma z tego co się oriętuje softu dla MK3 monochrom, więc albo zostaje kupno co nie jest jakimś wielkim wydatkiem ( jeśli wezmę np, teraz pod uwagę ile płyt zmarnowałem przy "produkcji" ) albo produkcja samemu, jednak jak pewnie zauważyłeś nie każdemu chce się robić to wiele godzin, tracić sporo płyt a potem udostępniać za free a potem jeszcze od co poniektórych nasłuchać się że co to się za syf zrobiło że akurat u niego nie działa bo i tacy są.

 

 

Myślę że rozwiałem wszystkie twoje wątpliwości.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej soft podany przeze mnie i przerobiony na podstawie podanych linków musi współgrać z odpowiednią przeróbką mapy i są to kwestie ściśle powiązane.

No to teraz tak:

1. Soft do navi podałem i jest gotowy do ściągnięcia. Działa i według osób które go zainstalowały jest OK.

 

2. Trzeba przerobić mapę do tego softu (to proste i nawet lepsze od innych rozwiązań) bazując na podanych linkach należy użyć prostego w obsłudze programu POISon i wklepać do płyty z mapą współrzędne fotoradarów z dowolnego formatu (tomtom, garmin czy innych). Polecam pliki z tej stronki: http://poi4am.prv.pl/ i paczkę NAV N GO POLAND.

 

3. Autor programu POISon nie wystrzegł się błedu (to jest to o co dostaję sporo zapytań). Podczas importu pliku ze współrzędnymi z fotoradarami może pojawiać się puste okno i w takim wypadku należy wejść w ustawienia systemu i dalej w opcje regionalne i językowe dalej Formaty, Dostosuj ten format, i zmienić symbol dziesiętny z przecinka na kropkę. Z PRZECINKA NA KROPKĘ.

 

Piszę, że taki sposób jest prostszy bo soft wgrywacie raz a płytę z mapą przerabiacie sobie kiedy chcecie z aktualną bazą fotoradarów. Wystarczy dograć do płyty z mapą nowe aktualne współrzędne i za każdym razem za darmo. No właściwie za cenę płyty. Każdy może to zrobić sam. To naprawdę proste.

Polecam i powodzenia w przeróbkach.

 

Jeszcze jedno chciałbym przeprosić wszystkich użytkowników systemów MK3 czy monochromatycznych bo nie mam pojęcia jak się to zachowa w ich pojazdach. Całość oprogramowania przerobiłem amatorsko pod moje auto MKIV 16:9 i tylko to mną kierowało. Może są osoby, które robiły próby w pozostałych konfiguracjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally Posted by sylve91

why i cant load the POI.the number of poi stay at 0I try asc,txt.... but none its loadedI dont understand why?sorry for my english!!thanks

As Nomad said before: Check your windows locale settings (control panel -> language and regional standards). Decimal point delimiter must be set to '.' (dot) not to ',' (comma). Can someone translate this to French?

 

 

Na próbę dodałem punkty POI fotoradarów stałych i przenośnych na mapę CD i działa super!!! Testowane dzisiaj, oczywiście na sofcie przerobionym przez Stinga :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj wgrałem soft kolegi sting. Poszło bez zająknięcia. Wszystko jest po Polsku. Niestety z posiadaną mapą nie informuje głosowo o fotoradarach :( Chyba będę musiał zrobić mapę sam. Proszę tylko o wyjaśnienie wątpliwości z postu powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lamer z tego co się orientuję to przerobionej mapy pod soft Stinga w sieci nie ma, także pozostaje zrobić ją samemu a to naprawdę jest prościzna. Z poniższego linku ściągnij aktualne punkty POI fotoradarów stacjonarnych i przenośnych w formacie najlepiej asc. lub csv. i do dzieła. :reading2:

http://www.poipoint.pl/select_poi.php?poi=Fotoradary%20stacjonarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec od poczatku:

 

-Potrzeba softu zmieniajacy obojetnie ktory jezyk na PL do modelu MK3 z wielkim czytylnym wyswietlaczem 16:9

-Soft podany na poczatku tematu nie dziala, podczas instalacji wyskakuje error po czym nawi przechodzi w tryb serwisowy

-Po wgraniu softu np 2.7 z tej ruskiej stronki wszystko wraca do normy.

 

 

Panowie, jezeli komus sie udalo z tym uporac to naprawde nie jest wielkim problemem napisac, wiekszosc sie myli.. Koledzy pisza o mk3, a w odpowiedzi dostaja soft do mk4, a jeszcze inni koledzy robia smietnik bo pierwszy raz w zyciu obraz nagrywaja i nie wiedza JAK??

 

Temat jest jasny: SOFT z polskim lekotrem do czytniki MK3, podkreslam, ze ten podany na poczatku posta nie dziala. Jesli ktos sie uporal i potrafi jasno i konkretnie odpowiedziec na to pytanie pewnie nie tylko ja mu podziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec od poczatku:

 

-Potrzeba softu zmieniajacy obojetnie ktory jezyk na PL do modelu MK3 z wielkim czytylnym wyswietlaczem 16:9

-Soft podany na poczatku tematu nie dziala, podczas instalacji wyskakuje error po czym nawi przechodzi w tryb serwisowy

-Po wgraniu softu np 2.7 z tej ruskiej stronki wszystko wraca do normy.

 

 

Panowie, jezeli komus sie udalo z tym uporac to naprawde nie jest wielkim problemem napisac, wiekszosc sie myli.. Koledzy pisza o mk3, a w odpowiedzi dostaja soft do mk4, a jeszcze inni koledzy robia smietnik bo pierwszy raz w zyciu obraz nagrywaja i nie wiedza JAK??

 

Temat jest jasny: SOFT z polskim lekotrem do czytniki MK3, podkreslam, ze ten podany na poczatku posta nie dziala. Jesli ktos sie uporal i potrafi jasno i konkretnie odpowiedziec na to pytanie pewnie nie tylko ja mu podziekuje. Pozdrawiam

 

Dziwne że nie działa, ten soft był udostępniony do MK3, sam go wgrywałem szwagrowi i poszło ok. Czemu teraz miał by nie działać. Jutro wrzucę ten soft od nowa może się plik skopał w co nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie dziala i po przeczytaniu tego calego watku doszedlem do wniosku, ze nie tylko u mnie jest taka sytuacja. Sprzet na ktorym narywam jest okey, soft 2.7 dziala, mapy tez bez problemu, soft do mk4 tez idzie gładko.. Podejrzewam problem w kompilacji tego obrazu, ale dlaczego u jednych dziala, a u drugich niestety nie. I w apelu do osob, ktore maja problem z podstawa obslugi komputera, 3majcie sie tematu. Dziekuje za odpowiedz, sprawa niewyjasniona... Czekamy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal sie tylko udostepnij, a zreszta juz dawno krazy po sieci. Takie gratulacje to na PW, a nie smietnik w temacie robisz, zreszta jak wiekszosc.

 

 

Nie bądź nie miły ! Co ty zrobiłeś swoim postem ?

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o pomoc z softem v32 + fotoradary. Mianowicie mam mape 2009-1. Do tej pory mialem spolszczony soft i na mapie pokazywala mi navigacja ikony fotoradarow. Po zainstalowaniu softu kolegi Sting (mam przerobka poniewaz mam j. wloski spolszczony a dostepnejeszcze francuski i niemiecki) zniknely mi ikony fotoradarow i co za tym idzie rowniez nie gada ten soft.

Czy Ktos moze mi powiedziec co zle robie.

Przezucilem w pliku navboot jezyki z gb na i - tak zeby pasowalo do mojej wersji oraz zmienilem pliki jezykowe w katalogach 0506 i 0507 z gb na i.

Soft sie ladnie wgar ale niestety z nawigacji zniknely ikony fotoradarow jakie mialem do tej pory.

W ustawieniach mam oprocz opcji dzien/noc funkcje ostrzezen o fotoradarach ale tylko dwa przyciski. Jeden to przycisk zmiany jezyka u mnie na PL a drugi caly czas swieci mi sie jako wyl naciskam go kilka razy i zawsze jest wyl. nie zmienia sie na wl.

Prosze o pomoc poniewaz nie wiem w ktroym momencie robie blad z ty softem - DZIEKI

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.